Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

Lazarevic je sezonu pre nas u FMP imao 15 dvocifrenih utakmica od 26 (govorim o Aba ligi), uz 10.8pp, 4-5 uzetih suteva za 2p u proseku (uspesnost preko 50%), i 2-3 za 3p (uspesnost preko 30%). Nije on bas toliko kamen, i talentovaniji je igrac od Lazica u napadu sigurno. Ima vrhunsko telo (no homo), moze i na vise/jace igrace, ali i na nize/brze. Kod njega je sigurno problem samopouzdanje, u situaciji kada za 20 minuta uzme ukupno jedan sut veca je sansa da ce ga promasiti koliko god taj sut bio lak. Ali on da ima samopouzdanje, on bi juce u onoj situaciji verovatno isao na zakucavanje. Krivo mi je sto ga nismo bar malo "osposobili" u napadu, recimo da proba da napada ledjima, u ovim mecevima konkretno Pantera ili Nanelija verujem da bi mogao bez problema da resi.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Lazarević je igrao 30 minuta u FMP koji je bio u donjem delu tabele. 

Ne vidim da neko predlaže da se dovede npr. Nenad Nerandžić, sa sličnim brojkama, uz manju minutažu. 

Lazarević nema bilo kakav ofanzivni talenat za nivo košarke iznad donjeg dela ABA. 

Lazić je razliku od njega bio odličan 3&D igrač, i sad pogađa kad ostane sam u solidnom procentu, i glupo ga je porediti sa Lazarevićem kome je uspeh ako ne padne sa loptom. 

A tek bajke da bi on nekog rešavao leđima. 

To je sve posledica priče o domaćoj osnovi koju prosipa Čović. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

To što je Lazarević bio dobar u FMP-u a Ilić u Igokei očigledno ne znači mnogo za ovaj nivo koji Zvezda pokušava da igra, jbga tako je. I Dobrić bi bio mvp ABA lige da igra na drugom mestu ili Luka Mitrović, a na ovom nivou su limitirani. Igrače poput Lazarevića, ako već moraš da ih koristiš a moraš jer je takva kompozicija tima, treba obučiti da uvek idu samo pravolinijski u meso i na kucanje bez pardona svaki put.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, TB Told said:

Lazarević je igrao 30 minuta u FMP koji je bio u donjem delu tabele. 

Ne vidim da neko predlaže da se dovede npr. Nenad Nerandžić, sa sličnim brojkama, uz manju minutažu. 

Lazarević nema bilo kakav ofanzivni talenat za nivo košarke iznad donjeg dela ABA. 

Lazić je razliku od njega bio odličan 3&D igrač, i sad pogađa kad ostane sam u solidnom procentu, i glupo ga je porediti sa Lazarevićem kome je uspeh ako ne padne sa loptom. 

A tek bajke da bi on nekog rešavao leđima. 

To je sve posledica priče o domaćoj osnovi koju prosipa Čović. 

Lazarevica su druge stvari preporucile Zvezdi a ticu se fizikalija i defanzive, moja poenta je samo bila da nije u napadu bas toliko ocajan, iako definitivno jeste limitiran i to poprilicno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Miki28 said:

Nista taj Petrusev, Bentil,Martin, Luka, Dobric nisu losiji od njihovih Nunnally, Papapetru, Smailagic, Ledey, Madar

Petrusev osvojio EL - Nunnally osvojio EL

Bentil igrao u Pao - Papa igrao u Pao

Martin igrao u Oly - Leday igrao u Oly

Luka domaca osnova - Smajli domaca osnova

Dobric (veciti) mladi talenat - Madar mladi talenat

 

Covke nam je sastavio prime Bulls ekipu a mi to ne znamo da cenimo, sram nas bilo... ♥️

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pao dogovor sa kolegom grobarom da gledamo derbi na poslu:
65 inča, prostorija za prezentacije, zvučno tretirana...
...ali kada je Žoc postrojio Koljenšića meni se smrači, dohvatim praznu limenku hajnikena i sastavim legendu u krupnom planu ko jen-dva.


Sreća da smo gledali preko projektora...




  • Like 3
  • Ha-ha 11
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Wingwalker said:

Dogovorim se sa kolegom grobarom da zajedno gledamo derbi na poslu na 65 inča...i kad je Žoc postrojio Koljenšića ja dohvatim praznu limenku hajnikena i sastavim Žoca ko jen-dva.


Sreća da smo gledali preko projektora...

Da nece da nam isprazne tribine za G3 zbog ovog ispada... 🙄😂

  • Like 1
  • Ha-ha 8
Link to comment
Share on other sites

Lazic vs Lazarevic je jasna prednost u korist kapitena:

 

Obojica su sjajni u defanzivi, axiom.

Lazic pogadja trojke iz ugla u manjem ili vecem % i pomaganja sa njega mogu da budu kaznjena I bas u derbijima cesto bivaju kaznjena.

Lazarevic je igrac manje u napadu, banalizujem ali igramo 4 vs 5, poneko proletanje uz ceonu i kucanje, ali to sad deluje kao pluskvamperfekat.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Muda, muda i samo muda. To samo treba da pokažemo ( bez bilo kakvih insinuacija 😃). Eto za početak jedna a zatim i druga i treća prilika za to. U obe utakmice su bili bolji ali smo samo mi krivi za to i ako su i oni na izmaku snage i nisu u formi. Kao da u obe utakmice krenemo ka vrhu a zatim udaramo glavom u neki plafon i nikako da prodjemo. Kad god smo došli do plafona mi lupimo glavom, vratimo se nekoliko stepenika niže, a oni se odlepe. Nadam se da ćemo u narednoj utakmici konačno da probijemo taj plafon i da zaigramo sa samopouzdanjem koje smo imali do pre mesec dana. Mi to možemo i to smo do sada u više navrata pokazali. 

I da, mi smo godinama ozbiljni mazohisti. Svake godine svakojaka sranja prodjemo u toku sezone koja uvek počnu i završe se sa Čovićem. Evo samo ove smo imali Vladu Jo, Simonovića i Jorovića za trenere, Raduljicu za igrača, zabrane registrovanja, gubljenje dobijenih utakmica, sramotna saopštenja i brukanje imidza kluba i opet jedva čekamo i punimo Pionir kada igra naša Zvezda. Podrška je uvek bila na prvom mestu i tako da ostane! Jedva čekam nedelju sa nadom da ćemo pokazati pozitivnu promenu i reakciju u igri a na tribinama samo fer plej atmosfera. 💪

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, leki bg said:

Okej defanzivac je Madar...Lazic je daleko iznad ok, nije u prajmu, ali, uz sve moje nesimpatije prema njemu, ne mere da je samo ok defanzivac.

 

ja npr simpatišem lazića ali mislim da je još od pre par sezona u padu.

on je bio lik koji je jurio spanulisa kao niko pre i posle njega. 

 

sada mu treba određen tip igrača da čuva da bi pokazao svoju defanzivu. nije ni važno, nisam došao da ga nešto ne poštujem, on izvanredno dugo traje u onome što radi odlično ili dobro.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, K.Dot said:

Mislim da se ovo završava u sledećoj. Nema tu ni skilla ni hrabrosti da se produži serija, da budemo skroz iskreni željko je uništio duška u ove dve utakmice.

Teško da mogu da nas dobiju u Pioniru u ovom trenutku. I ovo kod kuće im je bilo na povuci potegni i to sa nama kad smo u najgoroj fazi. Ako pokažemo samo malo više i ako se na meču pojave i drugi igrači osim Nedovića, Kampaca i Dobrića možemo do pobede. U suprotnom, sve čestitke ako nas dobiju. Biće potpuno zasluženo. Za Željka se slažem, uništio je Duška. 

Edited by Čočo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, K.Dot said:

 da budemo skroz iskreni željko je uništio duška u ove dve utakmice.

Cime leba ti?

Time sto on ima Pantera a Dusko Lazica?

Sto on ima Nanelija a Dusko Dobrica?

Sto on ima Papapetrua a Dusko Lazarevica?

Sto on ima Ledeja a Dusko Bentila i Petruseva?

Sto ima Lesora a Dusko kljakave Martina i Mitrovica bez kolena?

Sto Dusku Vildoza pet meseci nece da igra?

Sto i pored svega toga mora da ima sudije da sitno navlace za njega.

Sto i pored svega toga obe utakmice su bile na posed, dva do poslednjeg minuta.

Alal vera kako ga je ponistio.

Stvarno je strucnjak nema sta.

Edited by fasper
  • Like 5
  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...