Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

Whataboutizam, nerazumevanje nekih osnovnih pojmova i generalno nemanje pojma ni o čemu (osim kvazipoređenja svog arbitrarno sklepanog plemena sa drugim isto tako sklepanim plemenima) u relativizatorskih/naci bizgova je za ozbiljno filozofsko-sociološko-psihološko istraživanje. Kojeg biti neće nikada, jer bi moralo 80% stanovništva da se analizira.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Prošla utakmica protiv Žalgirisa je prošla bez ikakvih problema. Par minuta skandiranja Srbi -Rusi i to je to. Ne vidim šta to može da se desi i koliko neprijateljska atmosfera može biti u Kaunasu prema igračima. Ako i budu skandirali nešto ne vidim to kao problem.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Žalgiris je jedna od retkih ekipa u EL koju moramo da pobedimo talentom jer kad je u pitanju borbenost i disciplina tu nije lako ostvariti prednost u odnosu na njih. Vildoza i Nedović su dva daleko najkreativnija beka u oba sastava i to treba eksploatisati, a učinak Petruševa protiv čvrstih njihovih visokih je krucijalan. Ne bi ni Mitar iz prethodnih nekoliko utakmica škodio. Tačno je neko napisao, Ulanovas uvek najnezgodniji kod njih, posao za Lazarevića broj jedan. Ne bih se iznenadio da Polonara dobro odigra, ima i on motiva. Izrazito bih se iznenadio da ova utakmica ne uđe u infarkt završnicu. Eventualna pobeda bi bila pravi znak da smo spremni za ono što želimo.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, John Terry said:

 

Rivalstvo je stvorilo sport kao takav, a ovo što se danas smatra za rivalstvo nije rivalstvo nego isfrustriranost nacionalistićki nastrojenih morona.

 

Zapravo, ako uzmemo u obzir antičke Olimpijske igre kao neku referentnu tačku, sportsko rivalstvo je upravo prenošenje ratnih sukoba na stadion.

 

Za vreme trajanja antičkih OI vladao je Panhelenski mir te su ratna dejstva između grčkih socio-političkih jedinica (polisa) bila suspendovana.

 

No, to ne znači da je između polisa i stanovnika istih cvetala ljubav, samo su rivalstvo i mržnja preneseni na sportski teren.

 

Takva, umnogome ratnička ideologija odredila je karakter antičkih Olimpijskih igara i učinila da Igre od samog početka ne budu prepoznate kao prijateljsko nadmetanje u kome je važno učestvovati, već potpuno suprotno – kao takmičenje gde se bez kalkulacija ide na pobedu, nadmetanje za slavu, bogatstvo, ugled i moć, borba za osećaj ponosa i ekskluziviteta, nadmetanje između takmičara sa stalno prisutnim i snažno izraženim borbenim odnosno ratničkim karakterom. 

 

Što se tiče politike, antički sportisti su reprezenti svoje države/polisa i shodno tome se uspeh atlete u očima sugrađana reflektovao kao uspeh zajednice i percipirao kao izvanrednost socio-političkog sistema u kom je šampion stasao te pruža dokaz kvaliteta njegovih ljudi. 

 

Edited by Holivud
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Chaos Is Me said:

Žalgiris je jedna od retkih ekipa u EL koju moramo da pobedimo talentom jer kad je u pitanju borbenost i disciplina tu nije lako ostvariti prednost u odnosu na njih. Vildoza i Nedović su dva daleko najkreativnija beka u oba sastava i to treba eksploatisati, a učinak Petruševa protiv čvrstih njihovih visokih je krucijalan. Ne bi ni Mitar iz prethodnih nekoliko utakmica škodio. Tačno je neko napisao, Ulanovas uvek najnezgodniji kod njih, posao za Lazarevića broj jedan. Ne bih se iznenadio da Polonara dobro odigra, ima i on motiva. Izrazito bih se iznenadio da ova utakmica ne uđe u infarkt završnicu. Eventualna pobeda bi bila pravi znak da smo spremni za ono što želimo.

 

Sa svime se slažem, ali sa boldovanim baš i ne. Njega je administrativni problem sprečio da igra za nas, za dobre pare. Ne mora baš protiv nas da se dokazuje, ako budemo bogati šeici i sledeće sezove. 🙂

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, ǝɔɐɟ ǝdɐʇ said:

 

Sa svime se slažem, ali sa boldovanim baš i ne. Njega je administrativni problem sprečio da igra za nas, za dobre pare. Ne mora baš protiv nas da se dokazuje, ako budemo bogati šeici i sledeće sezove. 🙂

 

Zavisi od ishoda ove, to je valjda jasno. Prosle smo uradili sta nismo smeli i ova zajebancija sa parama i kasnjenjem isplata je posledica toga. Posto ja ne verujem u privatne sponzore u ovoj drzavi, moze biti da su stalno pominjanje njihovog duga za porez, a pre svega izvesna skandiranja u areni dovela nama meridijan sa parama.

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, John Terry said:

 

Nije to to rivalstvo, ovo sad je neko podgrejano nacionalizmom. Vidim, navijači ih nazivaju fašistima, sve mi je to ružno. I generalno mi je ružno što se sve fekalije frustruranog društva sliju na sportski teren. Eno juče na temi komšija napisao @Dzep lepu priču o La Fonteti, dođu tu normalni ljudi, navijaju za svoj tim, bodre ga, od dece do staraca, nema majmuna da se veru po šipkama...da smetaju drugima da prate meč. Sa druge strane, naši ljudi čim se pojave negde odmah neki belaj... dokle bre više, šta ima tu da se iznose razne frustracije, to je sport, zabava. Na to se ide da bi se uživalo ali pozitivno, a ne da te strefi šlog.

 

'nas kako bi se to kod nas okarakterisalo, dos'o fenseraj da se slika za instgaram, neka idu u pozoriste ...

Jos pre sam hteo da kazem/napisem da mi je izuzetno drago kad u Pioniru prodje utakmica a da nista nije ubaceno u teren i zavrsi se bez bilo kakvog incidenta. Kad ti ljudi bez mozga sto bacaju predmete na teren ukapiraju da vrlo cesto to urade i kada je nasa ekipa u dobrom ritmu i desi se da je totalno poremete ... ali sta da se radi.

 

Kao sto ste rekli Zalgiris ozbiljna ekipa nema tu price, da li mozemo da ih dobijemo?

Ne znam.

Dusko me je ubedio da verujem da mozemo i ja zelim da mu verujem, nek se momci posibaju pa kako bude.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nikola Ivanovic se tretira kao strani drzavljanin za kup, ako ne gresim? Kampaco,Vildoza i dvojica iz trilinga Dzoni,Martin ( ukoliko se oporavi ) i Bentil. Holand ce se hladiti. Partizan je u nesto tezoj situaciji :Papapetru, Egzum, Ledej, Lesor su mi neka sigurica ako budu zdravi, a hladice se Naneli, Madar i Brodzijanski.

Edited by Kosjan Willavić
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Kosjan Willavić said:

Nikola Ivanovic se tretira kao strani drzavljanin za kup, ako ne gresim? Kampaco,Vildoza i dvojica iz trilinga Dzoni,Martin ( ukoliko se oporavi ) i Bentil. Holand ce se hladiti. Partizan je u tezoj situaciji :Papapetru, Egzum, Ledej, Lesor su mi neka sigurica ako budu zdravi, a hladice se Naneli, Madar i Brodzijanski.

 

Са оваквом игром, рекло би се да је и Бентилу прилично гарантовано хлађење, уколико Мартин буде здрав и може да игра.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Kosjan Willavić said:

Nikola Ivanovic se tretira kao strani drzavljanin za kup, ako ne gresim? Kampaco,Vildoza i dvojica iz trilinga Dzoni,Martin ( ukoliko se oporavi ) i Bentil. Holand ce se hladiti. Partizan je u nesto tezoj situaciji :Papapetru, Egzum, Ledej, Lesor su mi neka sigurica ako budu zdravi, a hladice se Naneli, Madar i Brodzijanski.

Kakav paradoks, Panter se vodi kao srpski, a Ivanovic kao strani drzavljanin.

 

Ko je kriv Covicu sto je delio pasose ko cokolade deci..

Edited by necke
  • Like 2
  • Ha-ha 6
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, John Terry said:

 

Košarkaško državljanstvo 🙂 Recimo, da Punter odigra samo jednu utakmicu za USA, opet bi bio stranac. To je neopevana glupost.

 

Prava glupost je što se uopšte dijele ta državljanstva Amerima kad god Zvezda i Partizan zatraže. Iz toga slijedi sve ostalo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, quentin said:

Prava glupost je što se uopšte dijele ta državljanstva Amerima kad god Zvezda i Partizan zatraže. Iz toga slijedi sve ostalo.

 

To je još veća glupost. Ako se dobro sećam, Dilan Enis je dobio državljanstvo nakon možda pola godine u Srbiji, ni toliko valjda. I onaj njihov Pejdž isto tako, došao u Partizan, i pred kup dobio pasoš. To je dokaz kakva smo mi zemlja Smrdija.

 

Ja ovde imam u Nišu primer lika koji je oženio neku crnkinju i žive ovde 15 godina i imaju decu, a ona ne može da dobije državljanstvo. 15 godina.

  • Like 3
  • Tuzno 3
Link to comment
Share on other sites

Vi ste ludi 🤣

Red Cedevite, red kupa, a mi s pobedom veceras idemo na deobu 6tog mesta i boljim medjusobnim sa Zalgirisom. Sinoc nisam mogao da spavam, sve sam vrteo u glavi tekmu iz Pionira, koju su nam Vildoza i Neda dobili.

 

Lazarevic vs. Ulanovas bice vrlo bitan duel. Bilo bi bas lepo da nas Smits i Polonara ne otvore trojkama, a da Brazdeikis upadne u svoj tradicionalni no-brain mod. Nek rudare preko Hejsa, samo da im se ne otvori sut...

Edited by Geronimo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, necke said:

 

Samo da nam Danilovic registruje Fakua. 😀

 

Videćemo da li ćemo moći zbog finansijskog fer pleja☝️

 

Isto tako da li Partizan može igrati kup jer nisu igrali KLS,a kup je pod pokroviteljstvom KSS-a?

Kazna još nije izrečena treba sačekati ☝️

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Сандро Лаки Ђентиле said:

 

Са оваквом игром, рекло би се да је и Бентилу прилично гарантовано хлађење, уколико Мартин буде здрав и може да игра.

 

ja bih džonija hladio, kad već dobrić ima naš pasoš jebiga

šalim se ali sam ozbiljan ujedno: šta će nam džoni pored facua, vildoze, nedovića (i pefija, koji bolje paše sa pomenutim triom)?

 

pri tome ne mislim da ne može da odigra sjajno, pričam isključivo logički, po pozicijama. to što bentil trenutno igra loše, ne znači da ne može biti koristan, pa taman i ne odigrao nešto ludo

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, uini said:

 

ja bih džonija hladio, kad već dobrić ima naš pasoš jebiga

šalim se ali sam ozbiljan ujedno: šta će nam džoni pored facua, vildoze, nedovića (i pefija, koji bolje paše sa pomenutim triom)?

 

pri tome ne mislim da ne može da odigra sjajno, pričam isključivo logički, po pozicijama. to što bentil trenutno igra loše, ne znači da ne može biti koristan, pa taman i ne odigrao nešto ludo

Slazem se i to i jeste najlogicnije.

Medjutim, mislim da je kod Duska ipak najvaznije psiho-fizicko stanje igraca i njihova spremnost da daju maksimum. Kapiram da ce izabrati najbolje i one koji su u najboljem momentumu, na ustrb balansa po pozicijama.

Videli smo vec da ne robuje pozicijama i da mozemo da igramo i sa 3 mala, i sa Segijem na 4 (prvi derbi), i sa Lazom i Pefijem u istoj petorci...

Svakako smo dovoljno siroki i u slucaju da su svi zdravi imacemo lufta da kombinujemo.

 

Sto se Zalgirisa tice, posle njih se igrac oporavlja kao da je igrao dve zaredom, vise se pribojavam posledica te utakmice nego samog meca. Ako uspemo nekako da ih otkinemo jos jednom onda smo i definitivno postali top8 ekipa u svakom smislu te reci.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Sector said:

Po meni najveća opasnost prijeti od dvojca Ulanovas - Smits bez dileme.

 

Mislim da nas čeka pravi rat na parketu, ne vjerujem da će nas dobiti ubjedljivo a još manje da ćemo mi ostvariti laganu pobjedu. Vjerovatno će sitnice odlučiti, samo da dio tih sitnica ne bude kriterijum suđenja s obzirom na dešavanja oko CZ u posljednje vrijeme kao i činjenice da je F4 u Kaunasu.

Зато нам треба дефанзивна мајсторија Лазаревића данас.

Верујем да га је Душко припремио за поменуту двојицу.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...