Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

Po meni najveća opasnost prijeti od dvojca Ulanovas - Smits bez dileme.

 

Mislim da nas čeka pravi rat na parketu, ne vjerujem da će nas dobiti ubjedljivo a još manje da ćemo mi ostvariti laganu pobjedu. Vjerovatno će sitnice odlučiti, samo da dio tih sitnica ne bude kriterijum suđenja s obzirom na dešavanja oko CZ u posljednje vrijeme kao i činjenice da je F4 u Kaunasu.

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Žalgiris- standardno "teška" ekipa koja svakom timu svojim načinom igre može da stvori nervozu pa i frustraciju ako nema dovoljno strpljenja.

 

Trebaće ovde itekako Luka, da svojim talentom razbije njihov pokušaj nametanja " monotonije".

Ako je spreman i Dzoni  da uz to pripomogne u rotaciji, biće to dobro. 

 

Uglavnom, očekujem meč koji traje blizu dva sata. 

 

O značaju pobede nema šta više da se kaže. 

Srećno Dušku i momcima! 

Link to comment
Share on other sites

Niko ne voli da igra sa Žalgirisom (kao što verovatno ne vole ni sa nama da igraju). Prošli put je mene sve bolelo, ko zna kako je igračima. Ustvari znamo kako im je bilo posle, izgubili su lagano od Armanija, potpuno bez energije.
Protiv Cedevite će biti baš težak meč

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, ivan9 said:

Niko ne voli da igra sa Žalgirisom (kao što verovatno ne vole ni sa nama da igraju). Prošli put je mene sve bolelo, ko zna kako je igračima. Ustvari znamo kako im je bilo posle, izgubili su lagano od Armanija, potpuno bez energije.
Protiv Cedevite će biti baš težak meč

Protiv Cedevite ima samo jedan mali problem koji ma dovoljno energije i zove se Kampaco 😂

  • Like 18
  • Love 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 7
Link to comment
Share on other sites

Očekuje nas zasigurno ratnicka košarka ali mišljenja sam da mi kao ekipa imamo više kreacije u rukama od njih te da ćemo na krilima prvenstveno Luce, Nemanja i Filipa a zatim i svih ostalih od kojih bih izdvojio dobar momentum u kojem se nalazi Dobric doći do bodova. Povratak Đonija je itekako dobrodošao i u pravom trenutku. Istina pitanje je koliko on može dati u ovom času ali dovoljno će biti da da preko potreban predah našem back-courtu kojeg će pokušati udaviti Litavci. Ne sumnjam da će nasima nedostajati i dodatnih motiva za još jedan kvalitetan meč a sve u svetlu recentnih dogadanja oko i u vezi našeg kluba. Optimist sam kao i uvek. 

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, bodo said:

Očekuje nas zasigurno ratnicka košarka ali mišljenja sam da mi kao ekipa imamo više kreacije u rukama od njih te da ćemo na krilima prvenstveno Luce, Nemanja i Filipa a zatim i svih ostalih od kojih bih izdvojio dobar momentum u kojem se nalazi Dobric doći do bodova. Povratak Đonija je itekako dobrodošao i u pravom trenutku. Istina pitanje je koliko on može dati u ovom času ali dovoljno će biti da da preko potreban predah našem back-courtu kojeg će pokušati udaviti Litavci. Ne sumnjam da će nasima nedostajati i dodatnih motiva za još jedan kvalitetan meč a sve u svetlu recentnih dogadanja oko i u vezi našeg kluba. Optimist sam kao i uvek. 

A i za razliku od njih vezbali smo neizvesne zacrsnice,to se ne uci na treningu.😎

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, bodo said:

Očekuje nas zasigurno ratnicka košarka ali mišljenja sam da mi kao ekipa imamo više kreacije u rukama od njih te da ćemo na krilima prvenstveno Luce, Nemanja i Filipa a zatim i svih ostalih od kojih bih izdvojio dobar momentum u kojem se nalazi Dobric doći do bodova. Povratak Đonija je itekako dobrodošao i u pravom trenutku. Istina pitanje je koliko on može dati u ovom času ali dovoljno će biti da da preko potreban predah našem back-courtu kojeg će pokušati udaviti Litavci. Ne sumnjam da će nasima nedostajati i dodatnih motiva za još jedan kvalitetan meč a sve u svetlu recentnih dogadanja oko i u vezi našeg kluba. Optimist sam kao i uvek. 

To je to. Retko koja ekipa moze da se pohvali da istovremeno ima ratnicki mentalitet, a uz to i dovoljno kvaliteta i talenta u napadu kao nasa ekipa. Dodao bih jos uz ovu trojicu koju si spomenuo i Mitrovica, mnogo vazan igrac za nas napad i protok lopte.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, СтелаРоса said:

To je to. Retko koja ekipa moze da se pohvali da istovremeno ima ratnicki mentalitet, a uz to i dovoljno kvaliteta i talenta u napadu kao nasa ekipa. Dodao bih jos uz ovu trojicu koju si spomenuo i Mitrovica, mnogo vazan igrac za nas napad i protok lopte.

U pravu si za Mitra. Sjajan meč je imao u PG. Samo neka nastavi u istom ritmu. Jest da je imao Campazza ali tu je i Luca. 

Link to comment
Share on other sites

Sigurno ce biti velikih provokacija tamo. Isti repertoar kao i prosli put, plus ko zna sta sve. Samo da nasi tako isprovocirani ne naprave neku glupost sto bi EL jedva docekala da kazni nekog igraca suspenzijom. Treba se izvuci iz tog neprijateljskog okruzenja bez posledica.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Firga said:

Mitar inace nije igrao prvu protiv Zalgirisa. Verujem da bi se sa njegovim resenjima na postu manje mucili.

 

Žalgiris je jedna od onih ekipa kakva smo i mi. Večiti underdog ali zapravo uopšte to nije, i mogu svakog da oderu kada im je dobar dan. Vrlo su nezgodni, gaje tu igru gde je odbrana veoma čvrsta a u napadu pre svega se oslanjaju na šut, tako su često umeli da potpuno ugase protivnike kada protivnika ne ide šut a njima i bojleri ulaze u koš.

 

U zadnje vreme se i stvorila ta neka netrpeljivost, ja iskreno ne razumem zašto, između nas i njih, sa tim provokacijama Ukrajinskim zastavama. Meni je to sve smešno i nepotrebno. Bavimo se glupostima i to preko jedne teme koja je veoma ozbiljna, a ljudi ginu... nadam se da će to prestati. Niti neko ovde mrzi Ukrajinu, niti to treba da se ističe kao neki argument u sportskim priredbama. Biće zanimljivo i videti reakciju Evrolige ako se to ponovi, dobili su packu prošle sezone.

Just now, berti said:

Treba se izvuci iz tog neprijateljskog okruzenja bez posledica.

 

Zašto je to neprijateljsko okruženje i kako je to postalo? Zbog NATO zastava? Ko bre uopšte pada na te stvari?

  • Like 4
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Zasto je neprijateljsko okruzenje? Nije ako je nama isto da igramo kao gosti u Bolonji  i Monaku ili kod Zalgirisa i KKP.

Kako je doslo do toga sa Zalgirisom nije ni bitno. Padale su teske reci posle proslog gostovanja, drustvene mreze usijane... Sigurno su napaljeniji sada nego da im dolazi Virtus veceras. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, berti said:

Zasto je neprijateljsko okruzenje? Nije ako je nama isto da igramo kao gosti u Bolonji  i Monaku ili kod Zalgirisa i KKP.

Kako je doslo do toga sa Zalgirisom nije ni bitno. Padale su teske reci posle proslog gostovanja, drustvene mreze usijane... Sigurno su napaljeniji sada nego da im dolazi Virtus veceras. 

 

Meni to nije neprijateljsko okruženje nego gomila zatucanih budala. I neka oni troše svoju energiju na hejt, meni to super. Igrači treba da se fokusiraju na teren. Sve te društvene mreže, teške reči, sve je to bolest današnjeg doba koju mentalno zdrav čovek treba da zaobiđe.

 

Rivalstvo je stvorilo sport kao takav, a ovo što se danas smatra za rivalstvo nije rivalstvo nego isfrustriranost nacionalistićki nastrojenih morona.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, John Terry said:

 

Meni to nije neprijateljsko okruženje nego gomila zatucanih budala. I neka oni troše svoju energiju na hejt, meni to super. Igrači treba da se fokusiraju na teren. Sve te društvene mreže, teške reči, sve je to bolest današnjeg doba koju mentalno zdrav čovek treba da zaobiđe.

 

Rivalstvo je stvorilo sport kao takav, a ovo što se danas smatra za rivalstvo nije rivalstvo nego isfrustriranost nacionalistićki nastrojenih morona.

To rivalstvo sa Litvancima datira jos od Grcke i '95. Ja ih bas ne volim od tada iako to nema veze sa Zvezdom ali se zadnjih godina i to rivalstvo sa Zvezdom pojavilo cim su osjetili da im je Zvezda prijetnja na terenu. Igraci treba da se koncentrisu na teren, da daju sve od sebe i ako je tako ne sumnjam u pobjedu.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Mitar ako postigne desetak poena a Petrušev približi cifri 15...to će u ovoj hasl tekmi značiti da se igra naša igra i da se Maskvitis prilagodjava Dušku...i da kasni sa rešenjima. Ipak imamo više poena u rukama od njih.
Uljanovas sa 1.99cm je pasent za Lazarevića. Jeste namazan ali će teško unutra bez lopte izboriti mnogo povoljnih pozicija na niskom postu.
Smits je zaeban ali samo u dva segmenta...spot up šutu za tri sa sporim izbačajem i procentom 35% i neverovatnim osećajem za skok u napadu. Kao da mu lopte padaju na glavu a on ih u visokim procentima posprema u koš.

Polonaru od starta pritisnuti jer se još prilagodjava pa da ne rizikujemo da udje u neki drajv baš protiv nas.

U eventualnoj tesnoj završnici, zbog pritiska i manje ISO rešenja oni će teže do poena pa za očekivati je da će biti nervozniji i skloniji greškama.


  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Miki28 said:

To rivalstvo sa Litvancima datira jos od Grcke i '95. Ja ih bas ne volim od tada iako to nema veze sa Zvezdom ali se zadnjih godina i to rivalstvo sa Zvezdom pojavilo cim su osjetili da im je Zvezda prijetnja na terenu. Igraci treba da se koncentrisu na teren, da daju sve od sebe i ako je tako ne sumnjam u pobjedu.

 

Nije to to rivalstvo, ovo sad je neko podgrejano nacionalizmom. Vidim, navijači ih nazivaju fašistima, sve mi je to ružno. I generalno mi je ružno što se sve fekalije frustruranog društva sliju na sportski teren. Eno juče na temi komšija napisao @Dzep lepu priču o La Fonteti, dođu tu normalni ljudi, navijaju za svoj tim, bodre ga, od dece do staraca, nema majmuna da se veru po šipkama...da smetaju drugima da prate meč. Sa druge strane, naši ljudi čim se pojave negde odmah neki belaj... dokle bre više, šta ima tu da se iznose razne frustracije, to je sport, zabava. Na to se ide da bi se uživalo ali pozitivno, a ne da te strefi šlog.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, John Terry said:

 

Nije to to rivalstvo, ovo sad je neko podgrejano nacionalizmom. Vidim, navijači ih nazivaju fašistima, sve mi je to ružno. I generalno mi je ružno što se sve fekalije frustruranog društva sliju na sportski teren. Eno juče na temi komšija napisao @Dzep lepu priču o La Fonteti, dođu tu normalni ljudi, navijaju za svoj tim, bodre ga, od dece do staraca, nema majmuna da se veru po šipkama...da smetaju drugima da prate meč. Sa druge strane, naši ljudi čim se pojave negde odmah neki belaj... dokle bre više, šta ima tu da se iznose razne frustracije, to je sport, zabava. Na to se ide da bi se uživalo ali pozitivno, a ne da te strefi šlog.

Imajuci u vidu milione koji se vrte, to vise nije zabava. Ja sam prvi za rivalstvo, zdravo rivalstvo, da se navija sportski i fer a da se na terenu pokaze ko je bolji ali to vise nije slucaj i nismo mi jedini pa da smo najgori. Pogledaj malo Italijane, Grke, pa i te Litvance, nisu ni oni cvecke. 

Englezi su najveca stoka ikad vidjena kad napuste granice svoje drzave.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Miki28 said:

Imajuci u vidu milione koji se vrte, to vise nije zabava. Ja sam prvi za rivalstvo, zdravo rivalstvo, da se navija sportski i fer a da se na terenu pokaze ko je bolji ali to vise nije slucaj i nismo mi jedini pa da smo najgori. Pogledaj malo Italijane, Grke, pa i te Litvance, nisu ni oni cvecke. 

Englezi su najveca stoka ikad vidjena kad napuste granice svoje drzave.

Upravo tako. Izuzetno mi smeta narativ kako smo samo mi "takvi i takvi (najgori)", a zanemaruju se očigledne stvari: da i drugi nisu cvećke, naprotiv, često su i gori, ali auto-šovinizam u Slovena, naročito pravoslavnih je za ozbiljno filozofsko-sociološko-psihološko istraživanje. 

Dao si dobar primer Engleza. A oni su samo trešnjica na vrhu. Uostalom, oni su patentirali navijački huliganizam. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...