Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

Svaka cast na pobedi komsije....ali ovaj Asvel bez tri igraca pegla sa vama egal do kraja je pokazatelj da je Coviceva taktika sa igracima u cije ugovore ulazi(Nedovic,Raduljica,Lazic)losa  za E.L...a nije mu prvi put(Keselj,Simonovic..itd)....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 11/15/2022 at 11:15 AM, propolis said:

 

Biće zanimljivo videti ko će da se izbori za minute jer svi Duška opisuju kao pravičnog koji voli rad. 

 

Sinoć je Džoni bio odličan protiv Litvanije i verujem da će mu Duško pomoći na psihološkom planu gde je baš tanak od kada je došao u Zvezdu. Ne mogu da poverujem da Džoni ne moze bolje, a siguran sam da je veliki radnik.

 

 

 

 

 

Nek' se spremi Ognjen Dobrić!!!

 

 

 

 

 

Inače odlična konferencija posle tekme Duško je pogodio pravo u metu i fino objasnio koji su problemi tima i kako će da ih rešava.

Mora da se veruje u pobedu, mi smo gotovo sve tekme odigrali na visokom nivou prvo poluvreme,a drugo bi izlazili kao na streljanje.

Ko hoće da radi i želi da osvaja trofeje ostaće u ekipi,a ko ne želi vrata i srećan put!!! Veoma jednostavni principi.

 

Kako reče minuti po zasluzi nismo mi socijalna ustanova😂😂😂😂

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Auh kakav meč- odlično prvo poluvreme i košmarnih ~17 minuta drugog. Konačno trener koji neće šablonski vršiti izmene već će ostaviti u igri večeras odličnog Ivanovića zarad Vildoze. Puno ovde predstoji rada ali zato je tu Duško koji možda u ovom trenutku jedini može pomoći ovim igračima. Odlična pobeda za samopouzdanje igrača i navijača. A sad da konačno dobijemo i Alba Berlin Warriorse. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Odgledah sad Efes - Barsa, nije se mogao na parketu videti šta je izazvalo sukob Kalinića i Jaskivičijusa. BTW, do tada Kalinić više nego dobar, najbolji što se odbrane tiče, Klejburn mu je dao jednu trojku a nakon što je izašao sprdao se sa ostalima koji su ga čuvali.

Stoga nadajmo se da će biti zle krvi.

 

Come to Red Star bro!!!

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Ovdje mora metla da radi ali i da se dovedu igrači da bi imao ko da igra nakon te metle.

 

Katastrofalna selekcija, prevelika uloga za pojedine domaće igrače i loš izbor stranaca tokom ljeta od kojih je jedino Bentil dobar potpis bez obrzira na low IQ.

 

Nedović očigledno ima neke probleme jer izbjegava ulaz koji mu je jače oružje od onih šuteve iz driblinga. Ipak, on je igrački MJ lično za ostatak domaće boranije.

 

Po meni je najvažnije da se za početak dovede pristojno krilo i da se dobrićeva uloga svede na minimum dok za lazićevim uslugama zaista nema potrebe. 

 

Puno posla je pred Duškom ali vjerujem da će izvući maksimum iz ove sezone kakav god da je on.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Ekipa koja je skrojena tako da Nedovic bude glavni igrac i onaj od koga sve polazi i zavisi je osudjena na neuspeh. On nije ta klasa igraca i on uopste ne cini saigrace boljim. Zaletece se on 10 puta, ubacice 3 puta. Iole ozbiljna ekipa ce kazniti ta njegova silovanja i odlepice se. Oni nesrecnici sinoc to nisu umeli i ispalo je dobro.

Poredjenje sa liderstvom Kaline je nebo i zemlja. Vise vredi Kalina sa 2 poena nego Nedovic sa 22.

Neko rece da izgleda nije do trenera. Moguce, samo sam siguran da bi ovo sinoc kod Vlade otislo u poraz, tacan rezultat na nekih 61:76.

Ljuticemo se mi na Duška, bice zasto ovo i ono. Kao i sinoc sto nije isao na centre na onako nisku postavu protivnika. Ipak, on je sada verovatno jos u šoku kada je video kakva je to konstrukcija tima. Pokusace nesto. U startu je dovoljno sto zna kosarke, ima stav i nije lelemud i jaran sa igracima.

 

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ovde je za početak dovoljno da se redukuje minutaža Laziću i Dobriću. Obojica u štetočina modu. Mislim da i Duško to vidi. Bentilu najzad objašnjeno da nije Lebron. To se sinoć i videlo, manje je divljao, pa samim tim manje i pogadjao. Dobar je i jak na niskom postu, ali šteta što nema bolju završnicu ili povratni pas. Baš mu je low IQ. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nije Bentil neki sjajan dodavač, ali nije ni operisan. Sinoć je dva puta asistirao u sredinu reketa po jednom za Kuzmića i Luku, to je očigledno planski.

Imao je i u prethodnim utakmicama dobrih dodavanja .

On mi je više loše naučen i sa nekim lošim navikama nego što ne razume igru

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Nini3112 said:

Inace moram i da pohvalim minutazu Markovica,video covek da ne moze i nije puno igrao sa njim

I ne samo to. Nego je i bez po beda klupirao Vildozu u 2. poluvremenu. Opravdano jer ovaj kao da je došao na "hakl" ispred zgrade. Baš neodgovorna igra jučer Argentinca a vrhunac svega ona trojka sa 7,5 metara koju mu daje P. Johnson Cartwright. Po meni vrlo simptomatična odluka Duška. Nema nedodirljivih. Bit će tu čistke siguran sam samo da pothvata Duško sve konce nakon šta odradi malo više treninga i utakmica. 

Edited by bodo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vrlo je bitno sta ce Dusko da uradi sa Lazicem. Ako ga skloni skroz, ima nade da je sa Covicevim uticajem na sam teren gotovo dok je ovaj trener tu. Bude li se motao i dalje, onda... Laza je toliko beskoristan, tj štetan, da je to vec bolno da se gleda.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Gledajući reprizu sinoćneg meča ne mogu da se ne zapitam šta nam to Lazić donosi u igri kad guli od početka sezone preko 20 min. po meču?

U napadu je u parking sat fazonu,ničim ne doprinosi sem da popuni broj igrača na parketu,u defanzivi nije ni bleda senka nekadašnjeg Lazića

koji je krvavim kolenima i odličnom odbranom zasluživao svoju minutažu.Ovo danas je samo bleda kopija Branka Lazića od pre par sezona.

Postavljam sebi pitanje,šta može Branko što ne može Lazarević?U ovom trenutku je meni Lazarević mnogo bolji igrač na obe strane terena.

Neko će reći ,pa oni ne igraju istu poziciju u timu.Da,ali odreći se Lazarevića iz 12 zarad Lazića je po meni srozavanje kvaliteta tima,bar u defanzivnom svojstvu.

 

Druga stvar,takođe se može reći i za Dobrića,da dobija poverenje i minute na osnovu čega?Dečko je u kanalu od početka sezone.Šut na koji se oslanjao je

katastrofalan,defanziva i više nego upitna.Neke od odluka na terenu su za nepoverovati za jednog reprezentativca (Ono kašnjenje u dodavanju LUki ,gde lopta

putuje 10 sec. i gde najmanji igrač na terenu uzima loptu ispred Luke,kod faula na kraju utakmice je sam bacio loptu u aut,zabijanje u tri igrača sa loptom u rukama

i nekom driblingu ..itd,itd)Njemu se mora redukovati minutaža ,da bude neko ko će sa klupe da menja titam utakmice,pogodi neku trojku,istrči kontru...)

Holand takođe do sada nije pokazao Bog za šta,ali je posle svake greške bio klupiran ili nije bio u sastavu.Verujem da je imao poverenje i minutažu Ognjenovu

da bi bio sosta učinkovitiji.

Bentil se takođe vratio u opanke ,što je pohvalno.

Ovoj ekipi mnogo fali pored discipline,uloga raspoređenih i sam IQ košarkaški.Neke odluke pojedinih igrača su na nepoverovati.

Kada bi nekolicina iz rostera,imala samo delić Mitrovićeve košarkaške inteligencije tim bi bio za 50% bolji.Mogu da zamislim kakav bi Bentil bio zver kad bi na onu

telesinu,dobar šut imao deo Lukinog košarkaškog mozga.

 

Kao što rekoh u postu od sinoć,ima ovde Duško dobrano da rudari i rilja,ali bar znam da imamo autoritet na klupi kod koga će igrati oni što mogu i zaslužuju.

Reče čovek sinoć na KZŠ ,nije ovo socijalna ustanova da svima delim minutaže i da je svi dobijaju ,onako.

Igraće onaj ko zasluži radom,odnosom i igrom na parketu i treninzima.Pa onda ,.neka je srećno Duško i puna podrška.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, berti said:

Vrlo je bitno sta ce Dusko da uradi sa Lazicem. Ako ga skloni skroz, ima nade da je sa Covicevim uticajem na sam teren gotovo dok je ovaj trener tu. Bude li se motao i dalje, onda... Laza je toliko beskoristan, tj štetan, da je to vec bolno da se gleda.

Kasno je sada da se Lazic izbaci van 12, takve stvari sa takvim igracima se rade pre sezone, da igrac zna sta moze da ocekuje i da ukoliko mu se plan ne svidja moze da promeni sredinu.

Sada bi to donelo vise stete nego koristi, ono sto je verovatnije jeste da mu se uloga minimalizuje.

Sa druge strane verujem da uz tu minimalnu minutazu Branko moze da pruzi nesto i da ce kod Duska podici igru na pristojan nivo.

 

Veci problem nam je Dobric koji je u totalnom kanalu, kao i Hasan koji ne igra nista i Holand koji je nadam se sinoc dobio poslednju sansu.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Tango said:

Svaka cast na pobedi komsije....ali ovaj Asvel bez tri igraca pegla sa vama egal do kraja je pokazatelj da je Coviceva taktika sa igracima u cije ugovore ulazi(Nedovic,Raduljica,Lazic)losa  za E.L...a nije mu prvi put(Keselj,Simonovic..itd)....

Interesantno zapažanje. 👍

Link to comment
Share on other sites

Распад у трећој четвртини је за велику бригу, али сам заиста задовољан како смо изгледали у првом делу. Већином је све и речено, Бентил је такође, осим поменутих пасова, једном поделио повратну и Добрићу за "сам као дух" шут и овај је, наравно, заковао ексер. Прво сам се чудио што нема Вилдозе кад се ломи, али на поновном гледању сам увидео све и ок је. Не може без прединфарктног стања никако, али Берти је рекао кључну ствар - са коуч Вијем бисмо ово синоћ пукли 10-15 разлике. И да, заиста се надам да Недовић неће једини имати кључеве у рукама код ломљења битних утакмица.

Link to comment
Share on other sites

Nedovic i Vildoza su dva najtalentovanija igraca u ovoj ekipi (uz Luku koji je znamo se zbog cega ostao na nivou na kom je). Nama bi neki Perperoglu fazon igraca na 3 bio sasvim ok da se posibamo sa bilo kim. Sve drugo je bonus. Ovaj tim moze defanzivno da bude vise nego dobar, a u napadu ima prostora za napredak. Ocekujem pre svega da Dusko utegne odbranu, uvede pik igru koje skoro da nema, krene da koristi to sto ima pre svega fizicki dobru ekipu i da mnogo vise bude ruzne ali krvava kolena kosarke nego da se kurcimo lepotom a za to nemamo municiju.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...