Jump to content

EUROLEAGUE 2022/23


Chaos Is Me

Recommended Posts

Ne znam sta je tu cudno, bitan mec za plasman u TOP8, naravno da ce i sudijske odluke da se gledaju kroz jacu lupu od nekog meca u 7. kolu.

 

Opet, kako tu moze biti namere kad se Barci sviralo onoliko faulova u napadu? Koliko sam primetio, gosti uopste i nisu napadali prodorom i nisu iznudjival faulove, pa moze biti da su sudije jednostavno odlucile da "puste tucu" u reketu. 

 

Uglavnom, za ovakve rasprave nije lose otvoriti temu "sudjenje" pa da tamo imamo sve u paketu - i razliku u broju slobodnih bacanja u mecu u Zagrebu izmedju Cibone i FMPa i igrace Zalgirisa kojima je bilo dozvoljeno da kolju u poslednjih pet minuta i staro dobro komentarisanje sudjena u PG i sta se sve dopusta KKP/KKCZ u ABA i sve drugo. I ovo ne pisem u omalozavajucem tonu, jednostavno je sudjenje zasebna tema, koliko god ono bilo deo kosarke.

Link to comment
Share on other sites

Just now, goldberg said:

Ne znam sta je tu cudno, bitan mec za plasman u TOP8, naravno da ce i sudijske odluke da se gledaju kroz jacu lupu od nekog meca u 7. kolu.

 

Nije nista cudno, pretpostavio sam da ne moram da napominjem koji su jos faktori tu, poput vaznosti meca i generalne pristrasnosti publike i navijaca. Ovo nisu bila klasicna sitna crevca i pritisak na sudije domacina, na to sam ciljao.

 

U svakom slucaju, imala je Barsa vrlo povoljno sudjenje u jako bitnom momentu kada su otisli na komfornih +12, nakon toga je bilo olako sviranih faulova u napadu (onaj Mirotin je bio bas ocigledan, doduse) i nekih kompenzacija kako su mnogi razumeli. Po meni sudije su nepotrebno iskakale u 3/4 situacije losim odlukama, pre nego sto su se defaultovale na neki izbalansiran kriterijum. Svakako nije bio presudni, niti glavni faktor vecerasnjoj pobedi.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

There is always bigger fish. Željko sa sobom donosi vrhunsko suđenje što vas je toliko uljuljkalo da onda pravite problem kada i protiv Barse ne ide baš sve na vašu vodenicu. Mada je svakako blasfemija pričati o suđenju u situaciji kada se 4 perfektna lob pasa za zicere karakterišu kao faulovi u napadu pri minimalnim kontaktima u roku od 5min.

 

Edit: Svakako ima uticaja i to što je delegiranje bilo među lošijima, Ana Panter u ulozi drugog sudije uz pogubljenog Izraelca svakako znači propast. Ako neko želi da pogleda objektivno utakmicu još jedanput, neka obrati i pažnju na blokove LeDaya u poslednoj četvrtini.

Edited by Manu
  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Del Piero said:

Ja sam samo napisao sta je Saras rekao u kontekstu toga da mu Exum ne treba. Ocigledno je hteo da ga zadrzi, ali Partizan mu je bio bolja opcija. Igracki sigurno, a za ostalo ne znam.

Htela je Barsa da ga zadrži, ali kao rotacijskog igraca na 2/3 što je on sam odbio i izašao na tržište.

 

Jednostavno nisu bili spremni da on bude plej i napravili su rokadu Satoranski-Kalates.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Chaos Is Me said:

Ne znam šta to Šanli donosi defanzivno, mekan je i spor a uz to i neatletičan.

 

sinoc se dobro postavljao ispred lessorta, uzeo je i par def rebsa kada je partizan bio u naletu. utisak mi je da je bio dosta dobar defanzivno a dugim rukama je terao igrace partizana da menjaju sut. pricamo o 15ak mins.

 

vesely je odigrao odlicnu partiju, da je bilo drugacije, verujem i da bi tobey igrao vise.

 

ne gledam barcu redovno, pa nemam siru sliku ali ono sinoc mi je izgledalo logicno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Niko ne pominje partiju Papajanisa u pobedi zelenih, 24 poena, savršen šut, 7/7 za dva, 3/3 trojke i 1/1 bacanja, te 11 defanzivnih skokova, 3 blokade i samo jedna izgubljena lopta za indeks 40 :Hail:

 

A zanimljiv učinak je imao i Lee, 0/5 za dva ali i 11 asistencija uz prihvatljive 3 izgubljene lopte.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Šanli je bio očajan sinoć kao i cela druga petorka Barse osim Higinsa koji je bar u odbrani dao doprinos. Petorka Laprovitola, Satoranski, Abrines, Mirotić i Veseli je imala najveću minutažu i 95% zasluge za pobedu. Odličnu odbranu su igrali u trećoj četvrtini koja je bila ključna za pobedu.

  • Like 3
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, uini said:

eto vidis, meni je higgins bio toliko truleks u napadu, da nisam obratio paznju na njegov difens ali ne sumnjam da je tu bio dobar.

 

Pogotovo u trećoj četvrtini. Inače, nije Šanli loš igrač ali poslednjih nekoliko utakmica učinak mu je nikakav. Ne samo on nego i ostali iz druge petorke, Kalinić, Jokubaitis, Tobi, Da Silva,  pa i Higins. Sad sam baš gledao i njihovu minutažu na poslednjih nekoliko utakmica. Po 10, 11 ili 12 minuta u proseku. Zato Barsi ne dajem nikakve šanse za titulu.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Volter said:

 

 Inače, nije Šanli loš igrač ali poslednjih nekoliko utakmica učinak mu je nikakav. 

 

kao što rekoh, ne gledam dovoljno barcu da bih dao svoj overall sud ali sinoć je izuzetno ispratio sve pokušaje partizana pod košem (da ne ponavljam sad već opisano), dok je u napadu on kao i u većini slučajeva low usage lik, što je i prirodno. mrzi me sad da gledam ali mislim da je ubacio jednu tricu iz par pokušaja, neka bacanja i ciao. 

 

isto tako sam gledao scene u nekim ranijim tekmama kada se zapali u šutu a ume i kontru da istrči. uglavnom, sinoć je obavio dobar biznis, imo. pogotovo što i nije trebao neki veći učinak barcinih visokih u napadu pored veselog i mirotića.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Profesor said:

Zek Ledej je najprecenjeniji igrac koji je igrao na ovim prostorima u poslednjih X godina. 

 

jokubaitis najgori u istoriji najgorih igrača, heroin šanli loš i nikakav, leday najprecenjeniji na ovim prostorima. sve puca od 0 ili 100 stavova  ( :

mislim, leday je nakon užasne prošle sezone, pogotovo u duelima protiv davidovca, ove pokazao koliko je nezgodan napadač za najviši evropski nivo.

 

naravno, nije on igrač koji ima 3-4 načina da bude presudan-bitan faktor, nije toliko versatilan. međutim, ako mu ide šut, ima jako neugodan brz izbačaj sa zemlje za tri a oko obruča baca one pogačica-šuteve jednom rukom iz fejda, koji, ako si protivnički navijač, iritantno-redovno ulaze a praktično su neodbranjivi za protivnika ukoliko je izbacio kako treba.

 

u odbrani je više prljav nego što je dobar ali sa ona dva-tri šuta u napadu, može da sa'rani svaku ekipu ako je u zoni.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, uini said:

 

jokubaitis najgori u istoriji najgorih igrača, heroin šanli loš i nikakav, leday najprecenjeniji na ovim prostorima. sve puca od 0 ili 100 stavova  ( :

mislim, leday je nakon užasne prošle sezone, pogotovo u duelima protiv davidovca, ove pokazao koliko je nezgodan napadač za najviši evropski nivo.

 

naravno, nije on igrač koji ima 3-4 načina da bude presudan-bitan faktor, nije toliko versatilan. međutim, ako mu ide šut, ima jako neugodan brz izbačaj sa zemlje za tri a oko obruča baca one pogačica-šuteve jednom rukom iz fejda, koji, ako si protivnički navijač, iritantno-redovno ulaze a praktično su neodbranjivi za protivnika ukoliko je izbacio kako treba.

 

u odbrani je više prljav nego što je dobar ali sa ona dva-tri šuta u napadu, može da sa'rani svaku ekipu ako je u zoni.

plus jokubaitis ima 21 godinu, a exum 28...no dobro, u australiji kasnije napuštaju roditeljski dom i sazrevaju, tra la lala la..

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

dobro, exum je povredio ahilovu na samom početku karijere i baš je dugo odsustvovao. onda se valjda brzo opet nešto duže povredio.

baš nije imao sreće na samom startu karijere. bio bi verovatno proper nba igrač da je bilo drugačije.

 

ali da, brzo mi to odlučimo ko je kakav igrač. jokubaitis sigurno neće biti basketaš koji puni oko svojim skilom ali je klasična pouzdana litvanska radilica, verujem da će biti mesta za njega u evroligi i narednih 7-8 godina

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, uini said:

 

kao što rekoh, ne gledam dovoljno barcu da bih dao svoj overall sud ali sinoć je izuzetno ispratio sve pokušaje partizana pod košem (da ne ponavljam sad već opisano), dok je u napadu on kao i u većini slučajeva low usage lik, što je i prirodno. mrzi me sad da gledam ali mislim da je ubacio jednu tricu iz par pokušaja, neka bacanja i ciao. 

 

isto tako sam gledao scene u nekim ranijim tekmama kada se zapali u šutu a ume i kontru da istrči. uglavnom, sinoć je obavio dobar biznis, imo. pogotovo što i nije trebao neki veći učinak barcinih visokih u napadu pored veselog i mirotića.

 

Sinoć je pravio bespotrebne faulove i u odbrani i u napadu zbog čega je i Šaras popizdeo. A potcenio je i Smajlija. Gde vide njegovu trojku kad sinoć nije ni opalio za 3. Izašao Veseli, ušao on i Partizan ode na +8. Indeks -12.

Edited by Volter
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, kendrick said:

Vecinu tih situacija nismo mogli lepo da vidimo na usporenom, ali delovalo je bas lose. Ovo je prvi put ove sezone da Partizanova publika bas toliko popizdi, ne smatram to nekim presudnim faktorom ali poprilicno su svi ispizdeli, ukljucujuci i igrace.

 

 

Vi imate odlično suđenje ove godine u Euroligi sa obzirom koliko ste agresivni u odbrani.

Sinoć je u 4/4  Barsa ušla u bonus na 5 ipo minuta do kraja tekme dok vama nije sviran ni jedan faul pri rezultatu 70:73. 

Ja bih takvo suđenje uvek potpisao pre početka utakmice.

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, uini said:

 

istripovao sam, verovatno od tobija ili nekog drugog visokog barce

 

 

Tobi je dao jednu trojku. Kako igra ove sezone postoji velika šansa da sledeće sezone konačno zaigra u Zvezdi. A i Kalinić se nudi za povratak. :classic_biggrin:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, propolis said:

 

 

Vi imate odlično suđenje ove godine u Euroligi sa obzirom koliko ste agresivni u odbrani.

Sinoć je u 4/4  Barsa ušla u bonus na 5 ipo minuta do kraja tekme dok vama nije sviran ni jedan faul pri rezultatu 70:73. 

Ja bih takvo suđenje uvek potpisao pre početka utakmice.

 

 

Zato što su krenuli da kompenzuju nakon 3/4. Jbt,  uspeli su čak i Eksuma da iznerviraju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ma, sinoc se najbolje videlo koliko je komsiluk ususkan i naviknut na tip-top sudjenje koje dolazi u paketu sa Zelimirom, pa im je 50-50 kriterijum na domacem parketu bio potpuno sokantan i neprihvatljiv.

 

Ajde zagrizeni Vlahovic sa svojim "kazu sudije da nema faula" posle maltene svakog napada Partizana koji se ne zavrsi kosem, to je vec standardno. Ali Beric me je (kao inace krajnje korektan, posten i drag covek) neprijatno iznenadio sa kukanjem i plakanjem, pa jos i uperivanjem prsta u izraelskog sudiju koji je zapravo vecinu odluka doneo u korist Partizana.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, fradler said:

Ma, sinoc se najbolje videlo koliko je komsiluk ususkan i naviknut na tip-top sudjenje koje dolazi u paketu sa Zelimirom, pa im je 50-50 kriterijum na domacem parketu bio potpuno sokantan i neprihvatljiv.

Znači, pod tip-top suđenjem se smatra suđenje u našu korist. Ajde, nije loše da naučim nove izraze ili novo korišćenje postojećih.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, fradler said:

Ma, sinoc se najbolje videlo koliko je komsiluk ususkan i naviknut na tip-top sudjenje koje dolazi u paketu sa Zelimirom, pa im je 50-50 kriterijum na domacem parketu bio potpuno sokantan i neprihvatljiv.

 

Ajde zagrizeni Vlahovic sa svojim "kazu sudije da nema faula" posle maltene svakog napada Partizana koji se ne zavrsi kosem, to je vec standardno. Ali Beric me je (kao inace krajnje korektan, posten i drag covek) neprijatno iznenadio sa kukanjem i plakanjem, pa jos i uperivanjem prsta u izraelskog sudiju koji je zapravo vecinu odluka doneo u korist Partizana.

Ako imaš i malo realnosti u sebi onda ces priznati da su im sudije navukle onu prednost, a pri rezultatu 42 36 Papapetru je mora dobiti 2 slobodna, umesto toga svirali su faul Ledeja nad Miroticem i razlika je na 4 spala umesto 8 koliko je trebalo.

Link to comment
Share on other sites

Bilo je diskutabilnih odluka i kompenzacija na obe strane, kao i uvek kada sudi Ana Panter. Ali da je sudjenje bilo neki presudan faktor, o tome nema ni govora. Zvezda u 70% el meceva ima losiji tretman od onog sinoc.

 

18 minutes ago, Barkley#34 said:

Znači, pod tip-top suđenjem se smatra suđenje u našu korist. Ajde, nije loše da naučim nove izraze ili novo korišćenje postojećih.

 

Pa, tip-top iz vase perspektive. Cim se zauzme nesto neutralniji kriterijum i mo's misliti nema domacinskog vetra u ledja protiv jedne Barselone, skandal, odmah stize tirada Berica o pristrasnim sudijama i zlom Izraelcu.

 

Opustite se i uzivajte, top 8 je vec u dzepu, jedna Barselona sa 60% za 3 mora da propisa krv da bi vas dobila.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...