Jump to content

EUROLEAGUE 2022/23


Chaos Is Me

Recommended Posts

Ne kontam što svi otpisuju Efes a za Armani govore da će u top 8 kad imaju isti skor 14-16? Sledeću utakmicu je Efes domaćin Armaniju. Jeste Efes u malo lošijoj formi ali vrlo lako mogu da se dignu i dobiju sve do kraja. U duplom kolu posle Armanija dočekuju Virtus, Posle Virtusa gostuju kod Fenera i u zadnjem kolu dočekuju Monako.

 

Armani pak gostuje Efesu u duplom kolu i odmah potom ide na noge Makabiju. Posle toga gostuju Barseloni i u zadnjem kolu Virtusu. 

 

Nekako pre vidim Efes na skoru 18-16 nego Armani, mada sumnjam da će i jedni i drugi to uspeti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Knipex said:

Ne kontam što svi otpisuju Efes a za Armani govore da će u top 8 kad imaju isti skor 14-16? Sledeću utakmicu je Efes domaćin Armaniju. Jeste Efes u malo lošijoj formi ali vrlo lako mogu da se dignu i dobiju sve do kraja. U duplom kolu posle Armanija dočekuju Virtus, Posle Virtusa gostuju kod Fenera i u zadnjem kolu dočekuju Monako.

 

Armani pak gostuje Efesu u duplom kolu i odmah potom ide na noge Makabiju. Posle toga gostuju Barseloni i u zadnjem kolu Virtusu. 

 

Nekako pre vidim Efes na skoru 18-16 nego Armani, mada sumnjam da će i jedni i drugi to uspeti.

Zato sto je Efes u raspadu cijele sezone pa i kad su kompletni.

Za razliku od njih Armani nije bio kompletan ali kako su se pojacali i vracali pojedini igraci igraju sve bolje i bolje, imaju sjajnu odbranu. 

Jeste da je Armaniju tezak raspored ali ozbiljna ekipa je u pitanju i uopste me ne bi iznenadilo da dobiju sve te utakmice

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Efes se raspada čitave sezone, jedini razlog što još uvijek imaju šanse za top8 je izuzetan invidualni kvalitet. 

 

Ne bih volio Žalgiris da vidim tamo, mislim fino je kad neka skromnija ekipa prebaci očekivanja ali oni u plej ofu nemaju šta da traže. A i ne volim ih.

 

Armani je trenutno jaka top8 ekipa ali mislim da su zakasnili. Imali su jedan period kad su bili ponajgora ekipa takmičenja, ne samo zbog povreda Pangosa i Shieldsa već su izgledali kao grupa građana. Shabaz je drastično podigao plafon ekipe, iako mu je trebalo malo vremena da uhvati formu.

 

Fener je imao onaj furiozan početak sezone i mislim da će se na konto toga ugurati u 8, iako su nit smrdi nit miriše ekipa.

 

Real, Barsa, Oli, Monaco, Maccabi, Fener, KKP su po meni sigurni, čeka se još jedan učesnik i tu tipujem na Baskoniju.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 3/25/2023 at 12:16 PM, Sector said:

Efes se raspada čitave sezone, jedini razlog što još uvijek imaju šanse za top8 je izuzetan invidualni kvalitet. 

 

Ne bih volio Žalgiris da vidim tamo, mislim fino je kad neka skromnija ekipa prebaci očekivanja ali oni u plej ofu nemaju šta da traže. A i ne volim ih.

 

Ne bismo znali da nam nisi rekao jedno hiljaditi put do sada.

 

Nego, kao sto sam vec napominjao, stvara se neki hajp od milionskog projekta drzave Srbije, a oni dobise jedno dve od osam ili devet meceva u neizvesnim zavrsnicama. Zapravo, mec sa Olympiacosom je bio bas onako kako sam ga i predvideo - gledljiv samo do trojke Nunnalija, nakon toga je bilo 34:24, pa 40:26, pa 48:32, pa mali povratak Olympiacosa - pa opet dvocifrena razlika.

 

Kao sto je Vujosevic jednom rekao "ova ekipa Partizana je jako limitirana sto se tice kvaliteta i ne moze da dobije nijedan mec bez ekstremne borbenosti". Mnogo godina je proslo od tada i mnogo toga se promenilo, ali neke stvari su ostale iste - da, tacno je da KKP vise nije ona ekipa koja je iznenadjivala bogate rivale, nego milionski sastav prepun skupocenih zvezda, ali videli smo da i za timove kao sto su Efes i Oly vazi da protiv takve ekipe (kao sto je KKP) mora da se igra skoro na maksimumu ako zele da imaju sansu za pobedu.

 

Na kraju krajeva, samo su Fenerbahce i Armani igrali na nivou protiv KKP i obe ekipe su uspele da ih prelome. Naravno, mogao je i KKP da dobije ta dva meca, ali upravo u tome je i poenta - da ti mecevi treba da se igraju na jednu loptu, da dugo treba da bude egal, a ne da je sve jasno jos u 21. ili 25. minutu (ili cak i ranije).

Link to comment
Share on other sites

On 3/24/2023 at 10:07 PM, Volter said:

Ide i Armani u Top 8. Već imamo dva para: Olimpijakos - Armani i Real - Partizan.

 

Treba malo pogledati raspored, a ne samo navijacki komentarisati:

 

8. Baskonia 15-15

-------------------------

9. Zalgiris 15-15

10. Efes 14-16

11. Armani 14-16

12. Valencia 14-16

13. Crvena zvezda 13-17

 

Efes ima 0-2 protiv Baskonie, 2-0 protiv Zalgirisa, Armani ima 0-2 protiv Zalgirisa i 1-1 (losiji medjusobni skor) protiv Baskonie.

 

Baskonia do kraja ima Albu, Fenerbahce i Asvel kod kuce, Oly u gostima - to je minimum 17 pobeda.

Zalgiris ima Monaco, Valenciu i Maccabi kod kuce i Bayern u gostima - to je minimum 17 pobeda.

Armani ima Efes i Maccabi u gostima, pa Barcu kod kuce, pa Virtus u gostima - realno, to je 17 pobeda.

Efes ima Armani, Virtus i Monaco kod kuce i Fenerbahce u gostima - ne verujem da mogu da dobiju Fener, pa je to 17 pobeda.

 

Realno, Baskonia i Zalgiris ce se boriti za to 8. mesto, a i zasluzili su jer su bili konstatni tokom cele sezone.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Gb92 said:

Realno ne verujem da vise od jednog tima moze da se dokotrlja do 18 pobeda. U tom slucaju Partizanu je dovoljan i ovaj skor...

 

Ako Baskonia ili Zalgiris dobiju 3, a Armani ili Valencia takodje 3 onda Partizan ispada.

 

Sa 18 pobeda (mozda i realno po jacini timova, ali bojim se novih 10+ u Areni protiv Barce ili Reala): Trebalo bi dva od sledecih timova imaju sve cetiri pobede do kraja: Valencia/Baskonia/Zalgiris/Armani.

 

Sa 19 pobeda (sto je i najrealnije), Partizan je sigurno u TOP8.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, goldberg said:

 

Ne bismo znali da nam nisi rekao jedno hiljaditi put do sada.

 

Nego, kao sto sam vec napominjao, stvara se neki hajp od milionskog projekta drzave Srbije, a oni dobise jedno dve od osam ili devet meceva u neizvesnim zavrsnicama. Zapravo, mec sa Olympiacosom je bio bas onako kako sam ga i predvideo - gledljiv samo do trojke Nunnalija, nakon toga je bilo 34:24, pa 40:26, pa 48:32, pa mali povratak Olympiacosa - pa opet dvocifrena razlika.

 

Kao sto je Vujosevic jednom rekao "ova ekipa Partizana je jako limitirana sto se tice kvaliteta i ne moze da dobije nijedan mec bez ekstremne borbenosti". Mnogo godina je proslo od tada i mnogo toga se promenilo, ali neke stvari su ostale iste - da, tacno je da KKP vise nije ona ekipa koja je iznenadjivala bogate rivale, nego milionski sastav prepun skupocenih zvezda, ali videli smo da i za timove kao sto su Efes i Oly vazi da protiv takve ekipe (kao sto je KKP) mora da se igra skoro na maksimumu ako zele da imaju sansu za pobedu.

 

Na kraju krajeva, samo su Fenerbahce i Armani igrali na nivou protiv KKP i obe ekipe su uspele da ih prelome. Naravno, mogao je i KKP da dobije ta dva meca, ali upravo u tome je i poenta - da ti mecevi treba da se igraju na jednu loptu, da dugo treba da bude egal, a ne da je sve jasno jos u 21. ili 25. minutu (ili cak i ranije).

Bez ljutnje i uvrede, ali ovi tvoji postovi upereni protiv Partizana vec polako postaju poprilicno tuzni. Sportski pozdrav.

Link to comment
Share on other sites

Mozda su nekome tuzni (mada, ovde pricamo o "postovima", mnozini), ali niko ovde nema obavezu da navija za ovakav KKP, eventualno da ostrije postove ostavi za tata temu i to je to.

 

Moji stavovi su jasni i nisu se menjali tokom sezone - naravno da bi mi bilo draze da vidim Baskoniu ili Zalgiris u TOP 8 nego KKP. Isto kao sto mi je, davno, bilo draze da u TOP8 gledam Vujosevicev KKP nego neke bogate klubove kao sto su Obradovicev PAO, Unicaja ili Maccabi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Inace, ako se sve zavrsi ocekivano (a ne bi trebalo da to bude slucaj), poredak bi bio ovakav:

 

Monaco, 20-10, porazi od Zalgirisa i Efesa, pobede nad Partizanom i Bayernom = 22-12

Maccabi, 17-13, pobede na svom terenu, poraz u Kaunasu = 20-14

Partizan, 17-13, jedan poraz u duplom kolu, pobeda protiv PAO = 19-15

Fenerbahce, 18-12, pobeda protiv Efesa, porazi u ostalim mececima = 19-15

Zalgiris, 15-15, sve cetiri pobede do kraja, 19-15

----------------------------------------------------------------------

Baskonia, 15-15, tri pobede kod kuce, poraz u Pireji = 18-16

Crvena zvezda, 13-17, sve cetiri pobede = 17-17

Efes, pobede kod kuce, poraz od Fenera u gostima = 17-17

Armani, 14-16, porazi u TA i Istanbulu, pobede nad Barcom kod kuce i Virtusom u gostima = 16-18

Valencia, 14-16, porazi u Kaunasu i BG, poraz od Barce, pobeda nad Virtusom = 15-19

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Partizan i Makabi su već prošli tj trebalo bi epsko čudo da se desi da ispadnu. Borba za peto mesto je jako bitna jer je Monako apsolutno najpoželjniji rival od ovih 4 koji će imati home court advantage. Osmo mesto je prilično otvoreno i stvarno je teško reći ko će ga na kraju zauzeti. Efes - Armani je mnogo važna utakmica.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Chaos Is Me said:

Borba za peto mesto je jako bitna jer je Monako apsolutno najpoželjniji rival od ovih 4 koji će imati home court advantage.

Moje misljenje je da je bolje biti P6 i ici na Barsu i napuniti Blaugranu i napraviti domaci teren i tamo. Sta moze u knezevini da se napuni u onom prcvoljku od hale? Uz to mislim da je Jasikevicijus alibi trener i da ce to Zoc da upakuje onako kako zna, a zna Jasikevicujusa dosta dobro. 

 

Mada i jedan i drugi teren ce verovatno biti popunjeni, tesko ce se do karata za to gostovanje.

Link to comment
Share on other sites

Pa nije Barcelona Bayern ili Alba pa da dozvole sebi da gostuju na svom terenu.

 

Postupice potpuno isto kao i u regularnom delu - evo vam 100 karata i dosta vam je. Jer, da je onako kao sto pises grcki klubovi bi stalno lagano prolazili Barcelonu u PO, a nesto ne vidim da se to desava.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

na stranu ta priča o domaćem terenu na gostovanju i potcenjivanje šarasa, koji zaista nije vrhunski trener ali ima nekog štofa; barcina ekipa u plejofu je dovoljno talentovana i iskusna, da bi mogli da igraju i bez trenera pola tekmi u seriji i svejedno dobiju. jasno je da ne igraju najbolji basket i da su nekonstantni, međutim, plejof je ipak druga vrsta životinje od regulare sezone, makar kada pričamo o najjačim ekipama i seriji na tri dobijene, gde se ipak teže prave iznenađenja nego na f4.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, uini said:

na stranu ta priča o domaćem terenu na gostovanju i potcenjivanje šarasa, koji zaista nije vrhunski trener ali ima nekog štofa; barcina ekipa u plejofu je dovoljno talentovana i iskusna, da bi mogli da igraju i bez trenera pola tekmi u seriji i svejedno dobiju. jasno je da ne igraju najbolji basket i da su nekonstantni, međutim, plejof je ipak druga vrsta životinje od regulare sezone, makar kada pričamo o najjačim ekipama i seriji na tri dobijene, gde se ipak teže prave iznenađenja nego na f4.

Ozbiljno je Šarasa Trinki školovao, ako Partizan uzme brejk Barsa se neće vratiti na petu utakmicu u to sam ubedjen kao što je bilo prošle godine.

 

Kad se zategne Barsa poradja poene, ali i oni ozbiljno znaju da zategnu.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Dobar u piku said:

Prevara je Vezenkov, Zek mora tu uci.

 

Nisam ni ja neki fan Vezenkova ali igra brutalnu sezonu, ne vidim kako može da mu izmakne prva petorka i MVP priznanje.

 

Ostale pozicije su no-brainer po meni. Eventualno Clyburn umjesto Nunale ako Efes slučajno uđe u 8.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...