Jump to content

EUROLEAGUE 2022/23


Chaos Is Me

Recommended Posts

43 minutes ago, uini said:

 

niti je jokubaitis los igrac, niti je exum igrao istu rolu u barci kao u partizanu, tako da sam siguran da nije bila dilema te prirode.

 

sve u svemu, objašnjava Exum Šarasu koje prirode je trebalo da bude dilema i kakvu ulogu je mogao da ima

 

ni prvi ni poslednji odličan igrač sa kojim Šaras nije znao i ne zna šta će

 

nije čovek mogao da nađe ulogu za takvog igrača, pritom fizičkog specimena i očigledno jako racionalnog igrača i normalnog čoveka..

 

.. ali zato je našao ulogu za svog zemljaka, koji je u ove dve sezone definicija klasicnog bezveznjaka i non factora

 

 

Edited by medobrundo
  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

Nadigrao je Saras Zeljka veceras. Poznaje ga dobro, a i igraci Barse su poprilicno inteligentni, pa su sposobni da brane brojne kretnje koje Partizan ima u napadu. Razne flare i ghost screenove, i generalno ulaske u akciju. Takodje su i veoma fizicki jaki pa su mogli to da sprovedu u delo. 

 

I jedan fenomenalan detalj od Sarasa - svaki put kad je Exum krenuo da igra na niskom postu Barsa je stajala u zonu i skroz osujetila tu prednost Partizana.

Edited by Del Piero
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, medobrundo said:

 

sve u svemu, objašnjava Exum Šarasu koje prirode je trebalo da bude dilema i kakvu ulogu je mogao da ima

 

ni prvi ni poslednji odličan igrač sa kojim Šaras nije znao i ne zna šta će

 

nije čovek mogao da nađe ulogu za takvog igrača, pritom fizičkog specimena i očigledno jako racionalnog igrača i normalnog čoveka..

 

.. ali zato je našao ulogu za svog zemljaka, koji je u ove dve sezone definicija klasicnog bezveznjaka i non factora

 

 

 

mozda mu objasnjava zeljko [sharasu] ali cisto sumnjam da on ne zna kako exum moze da probije cuvara na prvom koraku a jos manje da to ima veze sa igracem koji ima ulogu slicnu pefiju u zvezdi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Partizan na vrhuncu samopouzdanja. Neka druga ekipa sa ovoliko ISO košarke i ovakvom odbranom Barse, pa i šutom u napadu, bila bi počišćena sa 20+ razlike. Sa svega 5 asistencija ubaciš 80ak poena poprilično kvalitetnoj odbrani Barse..

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, bosMan_jr said:

Ne znam o cemu je diskusija, ovde sam samo da potvrdim da je Jokubaitis nevidjeni bezveznjak i nebitan kosarkas.

 

tja, mi smo sad navikli samo na vrhunske bekove ali u nekoj realnijoj situaciji, ne vidim problem da ti takav profil bude neki 9. igrac

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, medobrundo said:

Sa svega 5 asistencija ubaciš 80ak poena poprilično kvalitetnoj odbrani Barse..

Samo pokazuje koliko Partizan ima igrace sa vrhunskim individualnim kvalitetom. Kad se na to dodaju 20+ asistencija i prvoplasirani Oly je nemocan.

 

Link to comment
Share on other sites

Jbg. Barsa 61% za tri. Pobedili na foru Partizana. 

Dobra borba komšija, svaka čast ali moram reći da mi je drago što su okusili suđenje kakvo se dobija kada igraš protiv klubova iz Španije. 

Karma is bitch.

Definitivno Baskonija i sutra ako dobije Žalgiris ulaze u borbu za Top 8. Sve se crta da će Partizan u Top 8 preko Panate. Što je odlična stvar.

Edited by Don Dusko
Cigana-klubova. Pripazi malo na izrazavanje.
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, uini said:

 

mozda mu objasnjava zeljko [sharasu] ali cisto sumnjam da on ne zna kako exum moze da probije cuvara na prvom koraku a jos manje da to ima veze sa igracem koji ima ulogu slicnu pefiju u zvezdi.

 

Uhvatili smo se Jokibaitisa, jer pokriva poziciju pleja, na kojoj Exum ove godine cepa i na kojoj očigledno vidi sebe..

 

.. Ali dosta je igrača u Barsi sa određenim renomeom, a koji su prošli igrački ili fizicki prajm ili kojima uloga jednostavno ne odgovara.

 

Odreci se igrača takvih fizičkih karakteristika i stava generalno, po meni je suludo. On ne bi trebalo samo da jede minute Litvanca, već i Satoranskog, Higinsa, Kalinica.. koji svi igraju spolja, imaju ulogu sekundarnih kreatora, ali nisu ni takav zalog za budućnost, niti instant kvalitet. Exumu bi narednih 4-5 godina trebalo da bude prajm.

 

Ali ok, Šarasova filozofija, imaće ove godine i treću priliku da sa realno najjačim rosterom pokuša da osvoji EL.

 

 

 

 

 

 

 

Edited by medobrundo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...