Jump to content

EUROLEAGUE 2022/23


Chaos Is Me

Recommended Posts

3 minutes ago, propolis said:

Mesina posle tekme kod Djordja da da ostavku jer nema smisla više da muči igrače, navijače i nas koji volimo Euroligu.

Ekipa mu je u gorem stanju nego Zvezda za vreme Vlade Jovanovića.

Ne ume da koristi dosta igraca,bas cudno za takvog trenera

Edited by Nini3112
Link to comment
Share on other sites

Deluje da je Partizan izgubio ono što je Zvezda dobila, veru u sebe. Ivanić je ulio veru i samopouzdanje igračima Zvezde a igrači Partizana su to izgubili. Sve se svelo na to šta će Panter i Exum da izmisle i urade. Deluje da je poraz u derbiju prilično uticao na ekipu.

 

Opet, siguran sam da nije ovo prava slika Partizana, neće Željko tek tako odustati. Očekujem reakciju već od sledeće utakmice.

 

Što se tiče priče o Lesoru i povredi lakta, ko je još video igrača da sa takvom povredom igra 39min, kači se nekoliko puta za obruč prilikom brutalnih zakucavanja,... Željko je opet kiseo posle poraza i opet je neko drugi kriv. Ništa novo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Papapetru za četiri EL sezone u PAO-u: 10.9 poena, 3.9 skokova, 1.7 asistencija, indeks 10.8, za 28.2 minuta, 45.9% iz igre, 32.8% za tri

 

Papapetru na prvih 11 utakmica u KKP-u: 3.5 poena, 2.7 skokova, 0.8 asistencija, indeks 3.5, za 21.1 minut, 25.5% iz igre, 10.0% za tri

 

 

Stvarno jezivo šta čovek igra trenutno, ne mogu da shvatim da se igrač u najboljim godinama i sa toliko iskustva ovako raspadne.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Guru said:

Papapetru za četiri EL sezone u PAO-u: 10.9 poena, 3.9 skokova, 1.7 asistencija, indeks 10.8, za 28.2 minuta, 45.9% iz igre, 32.8% za tri

 

Papapetru na prvih 11 utakmica u KKP-u: 3.5 poena, 2.7 skokova, 0.8 asistencija, indeks 3.5, za 21.1 minut, 25.5% iz igre, 10.0% za tri

 

 

Stvarno jezivo šta čovek igra trenutno, ne mogu da shvatim da se igrač u najboljim godinama i sa toliko iskustva ovako raspadne.

 

 

Pritom igra u ekipi koja igra na ogroman broj poena i u kojoj napad ni nije toliki problem, odnosno napadačka statistika nije baš toliko relevantna. Meni Nunally npr igra neku potpuno ispraznu i nefokusiranu košarku, gde je jasno da je Panter glavni, ali eto dobiće i on svoju porciju šuteva -- ali ima veoma pristojne brojke. Kad bi neko pogledao, rekao bi odličan je dečko.

 

Jel imaš def/off rating statistiku za Partizanove igrače (on/off)? Ako ti nije previše posla, baci je ovde.

 

***

 

Sad sam iskopao malo napredne statistike.

 

Zaista neverovatno, u Partizanu manje više svi igraju podjednako lošu odbranu -- Partizan ima najgori def rating u EL (oko 125), ali su otprilike i svi igrači pojedinačno na tom nivou.

 

Glavna razlika je u tome da neki kidaju u napadu (Lessort off rating preko 140), dok su neki Papapetru (off rating 75!?).

 

ukoliko su podaci na realgmu verodostojni

Edited by medobrundo
Link to comment
Share on other sites

Partizan jeste napadacki jedna od najboljih ekipa u EL (statisticki), ali utisak je da mnogo lakse prima poene nego sto ih postize. Napad se uglavnom svodi na igru 1 na 1 i na inspiraciju i energiju Lesora da pokupi promasaj ispod kosa i poentira. Pogadjanje preko ruke tesko da moze da se nazove kvalitetnim napadom, moze jedino kvalitetnim individualcima. Na drugoj strani protivnik cesto dolazi do otvorenih pozicija za sut jer prva linija odbrane (tj spoljni igraci) bude lako probijena ili se naprave preuzimanja gde se bek protivnika proseta pored centra i napravi visak. 

 

Neverovatno za trenera kakav je Obradovic da mu ekipa izgleda ovoliko divlje i neozbiljno. Konferencija posle utakmice je jos smesnija od odbrane, jer ne znam sta se promenilo u sastavu ekipe od pocetka sezone osim sto je Brodzijanski zamenio Koprivicu, sto bi trebalo da je upgrade. Tesko je poverovati da Lesor ne moze da trenira, a moze da igra 40 minuta i cupa obruc kao repu iz zemlje. Uostalom, ako fale igraci za trening uvek se moze naci neki slobodan igrac voljan da trenira i potencijalno zasluzi ugovor. Ja verujem da bi Lukovic, Gagic, Jankovic pre trenirali sa Partizanom nego igrali gde trenutno igraju. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...