Jump to content

EUROLEAGUE 2022/23


Chaos Is Me

Recommended Posts

Šalu na stranu, odličnu timčinu je napravio Željko Obradović. Fizički neverovatno je spreman Partizan, retki su padovi u igri, pogotovo u napadu. Odbrana da se malo zategne i biće to brutalno. Najjači domaći teren u Evroligi ima Partizan. Čestitke komšije i svaka čast!

  • Thanks 4
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Kankkunen said:

Prošle sezone su izgledali dosta bolje, to je sad veliki problem.

Imaš kontinuitet, odrađena doselekcija i ...

 

Deluje da atmosfera nije baš najbolja u ekipi. Čini se da svako igra za sebe, previše izgubljenih lopti, a u odbrani promaja. Opet da se ogradim, na osnovu malog uzorka što sam gledao.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Volter said:

Šalu na stranu, odličnu timčinu je napravio Željko Obradović. Fizički neverovatno je spreman Partizan, retki su padovi u igri, pogotovo u napadu. Odbrana da se malo zategne i biće to brutalno. Najjači domaći teren u Evroligi ima Partizan. Čestitke komšije i svaka čast!

 

Imho je KKP klasična domaćica, biće ih jako teško dobiti u Areni ali van iste nisu nikakav bauk. Jašu za sad udarnu postavu do daske, sad gledam Punter 30 mpg, Leday 32, Lessort čak 34 mpg, verujem da je to najviše u EL po minutaži. Za sada njihov udarni visoki tandem volšebno izbegava bilo kakve probleme uprkos tolikoj minutaži.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Oni su i prošle sezone često imali veliku minutažu, al ja nikad nisam video da neko od njih traži izmenu, odlično su fizički spremni. Van Arene za sada imaju 3 poraza od 4 utakmice, od toga dve su izgubili rutinski. Tačno je da su lošiji na strani i videćemo sada u Španiji kako će se snaći. Tu će se videti koliko oni mogu, ako i izgube utakmice biće bitno i način na koji ih izgube, ako to bude nešto slično kao protiv Olija, onda imam pogrešnu predstavu o njima.

Link to comment
Share on other sites

Milano pod Mesinom nikad nije umirao od lepote u igri već su igrali disciplinovano i čvrsto. Falio im je moderan strech centar, jedan pouzdan bek šuter i pouzdaniji plejmejkerski tandem od Serhia i Dilejnija da bi došli do velikog finala. Prošle sezone se Efes provukao kroz iglene uši.

Doveli su Brendona Dejvisa koji je jedan od boljih šutera sa perimetra od visokih igrača.

Doveli su Bilija koji je jedan od najboljih šutera u Euroligi.

Doveli su Pengosa koga su želeli svi klubovi u El prošle sezone, koji je doveo Zenit maltene sam do F4.

 

Milano je na papiru napravio možda i najbolju doselekciju ove sezone međutim povreda Sildsa i Berona ih je poremetila više nego očajna forma Pengosa. Milanova odbrana je i dalje jedna od najboljih u El,ali bez Šildsa i Berona njihov napad je ipak mrtav.

 

Duga je sezona i ja i dalje verujem da kad se kompletiraju da će imati šansu da se domognu F4.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne bih ja procenjivao, a pogotovu ne otpisivao Milano.Imaju ogromnih problema sa povredama, najbolji igrac i mozda ponajbolja trojka u EL Shilds ce jos dugo odsustvovati, najbolji suter Baron je sada povredjen, Mitrou Long nije igrao mesec dana, na sve to drugi najbolji suter Hall koji je imao jako dobru debitantsku sezonu, na pocetku ove je u katastrofalnoj formi.

Datome je takodje skoro sve vreme odsutan, sada se i Tonut povredio.

Bukvalno su tim-bolnica na pocetku sezone.

Pangos je takodje uglavnom jako los, s obzirom da je presedeo prethodnu sezonu, i nije ni blizu prepoznatljive forme.

Mnogo je faktora za losija izdanja, ali je njihova ekipa i dalje Top 4 po kvalitetu, i kad se kompletiraju, a ne sumnjam da ce Mesina to posloziti, bice oni ultra zajebani ponovo

Edited by Gudura
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Volter said:

Šalu na stranu, odličnu timčinu je napravio Željko Obradović. Fizički neverovatno je spreman Partizan, retki su padovi u igri, pogotovo u napadu. Odbrana da se malo zategne i biće to brutalno. Najjači domaći teren u Evroligi ima Partizan. Čestitke komšije i svaka čast!

 

Nije ti ovo KKP tema, tamo mozes da uputis cestitke i pozdrave.

 

Sto se tice EL, ovo kolo je imalo svega - i dobrih meceva i raspada poput Valencie i Panathinaikosa. Sve pohvale za Zalgiris koji uprkos tome sto je jedna od dve ekipe sa ubedljivo najmanjim budzetom u EL ima 5/5 na domacem terenu. To se zove sistem i posvecenost kosarci.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Evo pred duplo kolo nekih mojih utisaka, 8 utakmica nije neki uzorak al postoje neke tendencije u igri ekipa.

 

Fener je prvi sa 7-1, imaju samo tesan poraz u Barseloni. Motley se odlično uklopio i preneo svoju igru i na EL nivo, a moram priznati da sam mislio pre sezone da će Calathes konačno u primereniju ulogu a ono on ima šuterske brojke karijere sa trojkom na 54%. Nije održivo, al opet Fener ima dosta izbora na bekovskim pozicijama, Wilbekin nije još skroz upalio motore, a ni Edwards. Gudura odličan za sada i deluje da je stanje u ekipi idilično. Bio sam skeptičan oko pozicije 4 ali to Pierre i Hayes odlično drže sa sada uz pomoć Bookera. Veoma stabilne igre koje potvrđuju Itoudisovu reputaciju nakon lutanja sa trenerima prethodnih sezona.

 

Slede Olimpijakos i Monako sa 6-2. Olimpijakos mi se strašno sviđa, uloge su složene izvanredno, ako bih cepao dlaku tu bi trebao samo neki moćniji bek šuter od Canaana koji jedini igra slabo u timu. Vezenkov dominira kao retko ko u EL u poslednje vreme, čovek retko promašuje, skoro 70% za 2 i 49% za 3 na veliki broj pokušaja, 86% sa penala i nimalo forsiranja. Veoma su čvrsti, namazani i sposobni za različite stilove igre, dobri ubodi su Bolomboy a mislim i Peters samo što on pored suludog Veznkova nema puno prostora. Tu je i "Branko Lazić award" u rukama Larentzakisa koji sabija. Monako ima mnogo kvaliteta ali deluje da su i dalje jako zavisni od Jamesa. On za sad igra rutinski dobro, dok Loyd i Okobo osciliraju. Njima je jako važno da obezbede prednost domaćeg terena u eventualnoj PO seriji jer teško da će van 8. Sposobni su da dobiju svakoga.

 

Španski blizanci (očekivano) i Žalgiris (neočekivano) su na 5-3. Real i Barsa imaju jako kvalitetne sastave i oni ovo voze na cruise control, mada Barsa igra dosta bezveznu košarku i nimalo ne pune oko. Jasikevičijus počinje ozbiljno da me iritira, morao bi malo da spusti loptu i da omogući igračima da se opuste. Mirotić se uskoro vraća, Da Silva je razočaranje, a ni centri nisu pojam konstantnosti. Real u principu ima tu veliku rupu na pleju, ostalo je manje više ok, Deck im je za sada igrač sezone. Žalgiris ima već neke lepe skalpove u kolekciji i ponovo deluju kao "kratko ćebe" ekipa koja igra u visokom intenzitetu 40 minuta. Nije najjasnije kako jer im je roster dosta sumnjiv, Evans je imao neke šuterske eksplozije ali ovo je neki etalon kako treba da igraju ekipe nižeg pedigrea, drže se u egalu i na kraju nekako ukradu utakmicu. Svaka čast za trenera Maskvytisa. 

 

Zatim ide grupica ekipa sa 50% učinkom, ali to su dosta različite ekipe. Makabi i Partizan mi deluju kao klasične domaćice, izuzetno teško će ih biti dobiti na njihovom terenu međutim na strani nisu toliko opasni. Obe ekipe imaju strašan napadački potencijal, s tim što KKP jaše udarnike baš ozbiljno tako da su mi Leday-Lessort tandem koji zaslužuje sve pohvale za ovo do sada, neverovatno su konstantni uprkos ogromnoj minutaži. Makabi igra slabu odbranu, samo jednom su ove sezone primili ispod 80 poena, a neretko to ide i preko 90. Baskonija živi i umire od šuta, to u principu i jeste 50-50 ekipa. Valensija i Virtus su ultra čudni, imaju neke sjajne pobede pa potom raspade sistema i sve u krug. Ovo je najzanimljivija grupa timova i biće velike borbe za PO među njima.

 

Na 3-5 su 4 ekipe dosta različitih statusa. Efes uvek ulazi sporije u sezonu, posebno kad je povređen jedan od nosilaca. Ne bih se mnogo brinuo za njih jer su pokazali da mogu da dobiju bilo koga i bez Larkina, ali povremeno lelemudaju i osim Vase i Clyburna ostali su jako nekonstantni. Ipak, već viđeno od njih. Armani je u teškom padu, Shields im je važniji nego što je iko očekivao, imaju mnogo problema u napadu a Pangos je za sad jedno od većih razočaranja. Ipak, preiskusni su i prekvalitetni. ALba je igrala odlično na startu međutim sada su malo pročitani, relativno su mekani i ekipe se bolje spremaju za njih. Igraju oni lepu košarku ali medeni mesec je prošao. Asvel ima problema sa dubinom, kad fali Nando potpuno su obezglavljeni i meni su lično najtanji evroligaš.

 

Na dnu je trio koji je malo pokazao. O Zvezdi sam već sve 100 puta rekao, promena trenera je odlična stvar, raspored nije bio dobar na startu ali ovo je sad već rupa koja ne dozvoljava kikseve na svom terenu a ekipa je daleko od etalona za konstantnost. Bajern je imao ponovo dosta poraza u clutchu, muku muče sa povredama, a Lučić je u kriminalnoj formi, on ih je uzdizao svojim partijama ranije i sad tog faktora nema pa izgledaju mnogo obično i evrokupasto. Cenim Trinkijerija i mislim da će Bavarci zaigrati bolju košarku al od nekog iznenađenja ove sezone ništa. PAO je do sad možda i najgori, a roster im je na papiru ipak vrlo solidan, na strani rutinski gube sve a ni OAKA više nije tvrđava kao nekad. Međutim, ovde ima kvaliteta i moguća su bolja izdanja, da li sa Radonjićem ili bez njega, ostaje da se vidi.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Aj i ja da bacim neku prognozu posle 8 kola pa ce se za par meseci videti da li sam bio u pravu ili ne

Ja bih sve timove podelio u nekih 4 grupe 

1. Sigurni ucesnici TOP 8 -Real, Barsa, Fener, Oly , Monako

2 Trebalo bi da udju u TOP 8 Efes Milano Baskonija-mozda neko izvisi

3 Borba do kraja za TOP 16 Partizan, Virtus,Makabi, Valensija,Zalgiris

4. Nije realno da udju u borbu za TOP 16-Zvezda, Pao, Bajern, Alba,Asvel

Link to comment
Share on other sites

Top 8 sigurnica su Olimpijakos, Fenner i Efes koji će već posle ovog duplog kola biti u gornjem domu.

Barsa i Real nisu F4 legit ove sezone ali će ući u Top8 ovako ili onako.

Monako je prvi kandidat posle ove petorke.

Za preostala dva mesta boriće se Makabi, Milano, Žalgiris, Partizan i Virtus koji su zbog ovih ili onih razloga trenutno tu negde i definitivno će biti borba do zadnjeg kola.

Očekujem da Baskonija padne jer je posle par uvodnih pobeda na prepad njihova igra provaljena.

Asvel, Alba, Valensija, Bajern, Pao i Zvezda su trenutno kvaliteta samo da zeznu neku od ekipa iz prethodno navedene grupe da dođe do TOP8.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...