Jump to content

EUROLEAGUE 2022/23


Chaos Is Me

Recommended Posts

20 hours ago, Chaos Is Me said:

Real i Barsa imaju jako kvalitetne sastave i oni ovo voze na cruise control, mada Barsa igra dosta bezveznu košarku i nimalo ne pune oko. Jasikevičijus počinje ozbiljno da me iritira, morao bi malo da spusti loptu i da omogući igračima da se opuste. Mirotić se uskoro vraća, Da Silva je razočaranje, a ni centri nisu pojam konstantnosti.

 

Ne mislim baš da je Barsa na "cruise control". Prošle godine su imali 2 poraza posle 17 kola, sada imaju 3 posle 8, uz 2 pobede na koš razlike. U ACB ligi 2 poraza, GC i Huventud.

Mislim da su kod njih lampice već na narandžastom i da svi očekuju da uđu u seriju pobeda. Doduše i imaju nešto lakši raspored do polovine decembra i gostavanja Monaku.

 

U prilog im ide povratak Mirotića, kad on uhvati ritam, biće im neuporedivo lakše.

 

 

20 hours ago, Chaos Is Me said:

Zatim ide grupica ekipa sa 50% učinkom, ali to su dosta različite ekipe. Makabi i Partizan mi deluju kao klasične domaćice, izuzetno teško će ih biti dobiti na njihovom terenu međutim na strani nisu toliko opasni.

 

Pa u suštini to je i standardno kod tih graničnih plejof ekipa, ili prvih par ispod crte, ne dobijaju takve ekipe prečesto u gostima Takva je i liga generalno, uz povremene izuzetke naravno.

 

Recimo prošle godine su Makabi i Efes bili 5. i 6. a imali su 5-12 na strani. Baskonija je bila prva ispod crte, imali 3-13.

Ili 18/19 sezona, koju gledam kao poslednju sa publikom, pre prošlogodišnje. Žalgiris imao 7 pobeda u gostima što je baš izuzetak, a ispred njega bile ekipe sa 4-5 pobeda.

 

Jasna je tu računica - jak domaći teren i jurenje bar 1 ili 2 pobede u gostima više, nego što je poraza kući. 

 

Quote

Na 3-5 su 4 ekipe dosta različitih statusa. Efes uvek ulazi sporije u sezonu, posebno kad je povređen jedan od nosilaca. Ne bih se mnogo brinuo za njih jer su pokazali da mogu da dobiju bilo koga i bez Larkina, ali povremeno lelemudaju i osim Vase i Clyburna ostali su jako nekonstantn

 

Za ovo se slažem apsolutno, videćemo uklapanje Larkina kada se vrati, ali ako to bude ok, opet su baš prejaki. Jedino treba da ih brine centarska pozicija, pošto je Žiža za sada razočarenje, a Plajs nikako da uđe u formu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni ova Barselona i nije nešto posebno. Higins posle povrede i dalje se traži, videćemo kako će biti kad se vrati Mirotić. Olimpijakos, Fener, Monako za sada mi deluju najbolje. Efes se polako vraća. Razbucali su večeras Armani koji je katastrofalan.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chaos Is Me said:

Leteo bi i Željko prošle sezone da nije Željko. Jbga legendarnim trenerima se malo više gleda kroz prste. Ne znam šta je trenutno problem u Milanu, oni se muče da prebace 60 a imaju gomilu iskusnih, kvalitetnih i inteligentnih igrača. Baš su u kanalu.

A i malo je teže da se i sporazumno, a i "sporazumno" raskine.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chaos Is Me said:

Leteo bi i Željko prošle sezone da nije Željko. Jbga legendarnim trenerima se malo više gleda kroz prste. Ne znam šta je trenutno problem u Milanu, oni se muče da prebace 60 a imaju gomilu iskusnih, kvalitetnih i inteligentnih igrača. Baš su u kanalu.

 

hah izvini kaose ali ovo baš nema smisla.

partizan, koji je najveće uspehe u evropi postigao pre 30ak godina ili armani, kome je f4 sve što imaju u životu, makar u datom vremenskom periodu kao i partiuzan, će da gledaju kroz prste legendarnim evropskim trenerima željku i mesini. 

 

oni su svakako najbolji asset koji imaju. to je kao da kažeš da lakersi daju fore lebronu da se uozbilji ili bruklin durantu.

 

timski neuspeh je upravo to, timski. naravno da i najlegendarniji greše ali im ne gledaš kroz prste jer su tu gde jesu upravo zato što su zanemarili neki aspekt ili aspekte koji nisu dostojni njihovog renomea.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, realno *w said:

Da, u Evropi inače imamo 60 vrhunskih trenera, pa nije problem oterati jednog i dovesti nekog iste klase :classic_rolleyes:

 

to je jedna stvar. druga a ujedno i ona koja me tera na reply, je ta da je poslodavac, neko ko ne prihvata nista drugo do maksimalni ucinak. to ne rade ni real, barca, makabi, cska a kamo partizan i armani, koji su slavna imena ali daleko od izuzetnosti, cak i kada daju velike novce.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Chaos Is Me said:

Ja sam samo dao obrazloženje zašto Mesina nije bivši, kao što ni Željko nije bio prošle sezone kad je ispao od Burse i izgubio finale ABA lige.

 

Milano je u 20/21 sezoni imao 21-13 u Evroligi, otišli su na F4 i uzeli treće mesto.

Prošle sezone imali 19-9 u EL. U četvrtfinalu su ispali od akutelnog i budućeg prvaka Evrope. Posle toga uzeli prvenstvo Italije, koje uopšte nije baš toliko izvesno za njih, kao što se ovde predstavlja. Recimo da im je to bila tek druga titula u zadnjih 5 godina.

 

To su dve jako dobre sezone za Milano, čak i ponajbolje u novijoj istoriji. 

 

Olako se zaboravlja da Milano pre toga nije baš bio standardna plejof ekipa, blago rečeno, nego tim koji je bar 10ak godina najčešće bio među 5 poslednjeplasiranih ekipa, a povremeno su uspevali i da se ne plasiraju u EL uopšte.

A redovno su ulagali jako lepe pare.

 

Tako da bi me baš iznenadilo da se sada rastanu sa Mesinom, zbog mesec dana loših rezultata, šta više, smatrao bih to teškim idiotizmom, iako bi zamena verovatno bio neko tipa Laso.

 

 

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Iako je mozda moj post bio okidac za ovu diskusiju, ni ja nisam mislio da treba da ga otpuste, vec samo da realno ne bi trpeli ovakve rezultate i partije od nekog trenera sa manjom reputacijom i autoritetom. Jer ovo sto Milano u poslednje igra bi bilo sramotno i za Zvezdu. Tacno je da je Milano pre njegovog dolaska bio godinama sinonim za luzeraj, tj. od 2014. kada su zamalo otisli na F4. Ali evo na sta mislim. Barsi ubacili 56 poena, 8 u jednoj cetvrtini. Poraz od Virtusa kod kuce, 56 poena, 6 u jednoj cetvrtini. Poraz  od Zalgirisa, 62 ubacena poena, 39 za 30 minuta. Poraz od Efesa 29 razlike (nereseno na poluvremenu), 51 ubacen poen, 7 u jednoj cetvrtini. Ovo su bas brojevi ispod svakog nivoa. 
________________________________

Nije neko iznenadjenje, ali Clyburn od starta razbija u Efesu. Na poslednje 4 utakmice 21, 25, 24 i 24 poena. U sezoni 20 ppg, 52% za 2, 40% za 3. 

Musa je juce ubacio 28 poena u Fonteti. Stvarno nisam ocekivao da igra ovako dobro u Realu. 15 ppg, 65% za 2, 39 % za 3. 

Calathes sutira 13/25 trojke ove sezone.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 11/21/2022 at 9:03 PM, djurava said:

Aj i ja da bacim neku prognozu posle 8 kola pa ce se za par meseci videti da li sam bio u pravu ili ne

Ja bih sve timove podelio u nekih 4 grupe 

1. Sigurni ucesnici TOP 8 -Real, Barsa, Fener, Oly , Monako

2 Trebalo bi da udju u TOP 8 Efes Milano Baskonija-mozda neko izvisi

3 Borba do kraja za TOP 16 Partizan, Virtus,Makabi, Valensija,Zalgiris

4. Nije realno da udju u borbu za TOP 16-Zvezda, Pao, Bajern, Alba,Asvel

 

i efes je siguran. pa oni i dalje igraju bez sejna, kad se on vrati to je to. 

99% su sigurni za po. sigurniji nego monaco. dalje imas makabi kojem je sezona nesuspesna ako ne udju bar u 8. milano ima budzet za top 8 minimum. 

znaci jako je tesko proci u 8, jako tesko. ostatak lige je tu negde i realno su underdogovi za prolaz ali svako moze da iskoci sa odlicnom sezonom i recimo ode na bar 50% pobeda koliko ce trebati za prolaz.

svi su tu jaki.

alba zajebana za sve, moze da dobije svakoga ali i da izgubi od svakoga.

pa pao koji je jednostavno pao, posle reala verovatno najveci klub u evropskoj kosarci. stucaju poslednjih sezona, ali ne mogu i doveka biti u f4 ili uzimati titule. i za njih je svake sezone sve osim 8 neuspeh.

pa virtus sa skariolom ili bajern sa trinkijem sigurno nisu ekipe koje ne ciljaju top8 + naravno imaju kvalitetne rostere i dobre budzete.

zalgiris je zalgiris, uvek zajeban domaci teren, ni njih ne mozes gledati kao nekoga koga ces sigurno dobiti.

asvel ima parkera samim tim i pare, sasvim solidna el ekipa, isto kao i valensija. 

bice izuzetno neizvesno u borbi za 7. i 8. mesto ove sezone.

 

e sad jos nema rusa, racunaj cska koji 100 godina uzastopno igra f4, znaci 7 sigurni ucesnik top 8. pa naravno takodje prebogati zenit sa skariolom koji ima kvalitet za top 8.

pa unix koji je kidao poslednje sezone.

 

i onda navijaci pricaju kako je top 8 neki realan cilj i kako klub ne moze da napreduje i da napravi sledeci korak, kako je tetka vesna nesposobna.

ni budzet od 100 milina nam ne bi garantovao taj sledeci korak jer imas 8 ekipa koje isto mogu da imaju koliko hoce i svi su vrhunski organziovani i svima je top 8 minimum.

 

stari format el - novi format el. nebo i zemlja. 100 puta je sad teze proci u 8.

zato su one dve radonjine sezone, racunam i onu kad nismo prosli, stvarno vrhunski rezultat.

dulencetu je za f4 bio dovoljan skor 11-9 i to je imao za protivnike orlean ili marusi. 8 pobeda bilo dovoljno za top 8, sad ni 15+ nije dovoljno. zenit pre par sezona imao 20 pobeda a bio osmi.

 

zakljucak, svi su jaki, nema sigurne pobede ni protiv jednog tima. svi hoce da odbrane domaci teren. ovo je nekadasnji top 16 (sto se tad smatralo za ogroman uspeh) + kvalitet je skoncentrisan i stvarno igraju najjaci klubovi.

ajd da pomenem i nas i komsije. jel ima neki klub da ga i mi i oni nismo dobili u bg?

niko ne moze da garantuje pobedu u pioniru i sad plus areni. uvek bilo i bice. plus skupi partizan sa zeljkom sad i mi koji smo hteli to neki da priznaju ili ne legitiman el klub.

po meni mi imamo mesto u el i trebali bi da ga imamo stalno. i jedni i drugi.

 

takodje da izjavim da je el govno od organizacije i glavni krivac sto je takmicenje neprofitabilno za klubove. pobeda 40k eura, pa to je ronaldo reicmo zaradio dok ja ovo pisem.

koliko ja vidim hale prepune svuda, glednaost nikad veca. sta klubovi dobijaju od lige uopste, sta turkis erlajns daju za sponzorstvo?

po milion treba da bude pobeda ili da klubovi dobijaju ogroman deo od tv prava. 

koliko ono dobija pobednik, 3 miliona? lol. to je vasina plata ove sezone u efesu.

 

gadi mi se el zbog toga, to da nema interesovanja medija, sponzora i da se tu okrecu male pare su budalastine. 

inace vrhunsko takmicenje, ma koliko neki pricali da dosta timova odustane krajem lige i da nije zanimljivo to nije tacno i skoro uvek je zestoka borba za top 8/sto bolje pozicije u po. da ne pricam recimo prvu polusezonu, tu sve prsti kao sto mozemo videti i ove sezone. 

 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Chaos Is Me said:

Leteo bi i Željko prošle sezone da nije Željko. Jbga legendarnim trenerima se malo više gleda kroz prste. Ne znam šta je trenutno problem u Milanu, oni se muče da prebace 60 a imaju gomilu iskusnih, kvalitetnih i inteligentnih igrača. Baš su u kanalu.

Igraju bez Sildsa, Berona, Datomea i Tonuta, bas mnogo. Pre svega Beron i Silds koji su im 2 od 3 glavna skorera a Silds prosle godine bio i daleko najbolji.

 

Dovoljno videti da su u 12 imali Baldasa i Alvittia, igrace za koje verovatno 99% foruma nije ni culo. Kad je morao mocni Ricci da igra 16 minuta sve je jasno.

 

Takodje jos jedan od kljucnih razloga je Pengos ispod ocekivanja i ocajnih procenata za sada, donekle i razumljivo jer je bio bez kosarke dugo, mozda ce mu trebati vremena. Deson Tomas je takodje ocajan do sada, prava sreca za nas da smo doveli Bentila umesto njega jer nam je i on bio u opticaju. Stigao je i TLC i kad se vrate ove povredjeni, bice to dobro, ima jos puno do kraja. Ne verujem da ce zavrsiti ispod 10. mesta.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Brat od Korneta said:

Igraju bez Sildsa, Berona, Datomea i Tonuta, bas mnogo. Pre svega Beron i Silds koji su im 2 od 3 glavna skorera a Silds prosle godine bio i daleko najbolji.

 

Dovoljno videti da su u 12 imali Baldasa i Alvittia, igrace za koje verovatno 99% foruma nije ni culo. Kad je morao mocni Ricci da igra 16 minuta sve je jasno.

 

Takodje jos jedan od kljucnih razloga je Pengos ispod ocekivanja i ocajnih procenata za sada, donekle i razumljivo jer je bio bez kosarke dugo, mozda ce mu trebati vremena. Deson Tomas je takodje ocajan do sada, prava sreca za nas da smo doveli Bentila umesto njega jer nam je i on bio u opticaju. Stigao je i TLC i kad se vrate ove povredjeni, bice to dobro, ima jos puno do kraja. Ne verujem da ce zavrsiti ispod 10. mesta.

 

Šilds je pored napada igrao i fantastičnu odbranu i sigurno je jedan od boljih defanzivaca na krilu,a čini mi se da mu je specijalnost štopovanje protivničkih bekova.

Tako da im dosta fali i u tom segmentu igre.

Edited by propolis
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Devil In My Pants said:

Silds je overate.

Overrate je igrac koji je prosle sezone bio po proseku 3. najkorisniji igrac lige sa pozicije 3? Posto vidim da si se pre neki dan hvatao za indeks korisnosti ako se ne varam. 

 

Ispred su bili samo Naneli, Hezonja i Lucic. Silds je imao 14.7 index prosecno a nakon njega sa pozicije 3 je bio Giedraitis sa 11.8 pa vidi kolika je to razlika tek. 

 

Sto se tice poena prosecnih i tu je bio 4. ispred su bili samo Hezonja, Bejkon i Naneli.

 

Dakle ne moze overrated biti igrac koji je jedan od najboljih u Evroligi na svojoj poziciji, indeks korisnosti naravno nije sve ali je Silds i golim okom u top 7-8 evroligaskih igraca sa pozicije 3 sto je sam vrh i tu niko ne moze biti overrated, eventualno kad bi se stvorila fama da bi tu neko pravio razliku i u Nba pa onda mozda.

 

Pritom ono sto se secam je i sasvim korektan defanzivac. Ne secam se bas da mu je specijalnost zaustavljanje protivnickih bekova ovo sto tvrdi Propolis, ali svakako jedan od najboljih two way igraca sa pozicije 3 u Evroligi. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Brat od Korneta said:

Overrate je igrac koji je prosle sezone bio po proseku 3. najkorisniji igrac lige sa pozicije 3? Posto vidim da si se pre neki dan hvatao za indeks korisnosti ako se ne varam. 

 

Ispred su bili samo Naneli, Hezonja i Lucic. Silds je imao 14.7 index prosecno a nakon njega sa pozicije 3 je bio Giedraitis sa 11.8 pa vidi kolika je to razlika tek. 

 

Sto se tice poena prosecnih i tu je bio 4. ispred su bili samo Hezonja, Bejkon i Naneli.

 

Dakle ne moze overrated biti igrac koji je jedan od najboljih u Evroligi na svojoj poziciji, indeks korisnosti naravno nije sve ali je Silds i golim okom u top 7-8 evroligaskih igraca sa pozicije 3 sto je sam vrh i tu niko ne moze biti overrated, eventualno kad bi se stvorila fama da bi tu neko pravio razliku i u Nba pa onda mozda.

 

Pritom ono sto se secam je i sasvim korektan defanzivac. Ne secam se bas da mu je specijalnost zaustavljanje protivnickih bekova ovo sto tvrdi Propolis, ali svakako jedan od najboljih two way igraca sa pozicije 3 u Evroligi. 

Dobar je igrac, ali za Milanove ambicije nije on taj. Neke znam kojima je on najbolji..ukusi su razliciti, ali sa ovim Milanovim timom tesko mogu na krov Evrope sto je primarno. Posebno ne sa njim kao najboljim igracem. Meni se bas ne svidja njihov tim i igraci. Svakako Mesina je tu da napravi hemiju i da igraju sto bolje i rasce kroz sezonu verovatno. 

 

Mozda se nisam dobro izrazio, ali sa njim kao vodjom na terenu ne mogu puno. Pangos mi se isto ne svidja..ali ukusi su razliciti.

21 minutes ago, propolis said:

 

💥💥💥

 

 

Devil baca hot tejkove

Pa sa tim timom imati najgori napad lige je umetnost. Imaju najbolju odbranu ali 67-74 prosecan rezultat, eeeej..... Mesina je opet usporio i umrtvio kosarku. To se ne svidja navijacima sa ovakvim timom....

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...