Jump to content

EUROLEAGUE 2022/23


Chaos Is Me

Recommended Posts

9 hours ago, goldberg said:

Sad sam bas gledao koliko Monaco ima registrovanihi igraca i to po pozicijama izgleda ovako:

 

James, Okobo, Strazel

Loyd, Ouattara

Diallo, Blossomgame

Brown, Moerman (on je bivsi)

Motiejunas, Hall

 

Dakle, 11 igraca uz trojicu juniora koji ne dobijaju minute. Ko bi rekao da moze i tako, da ne treba 15 igraca u rosteru za "nikad vise meceva"?

Bez Moermana jaka tankosava na 4,ovo je odlično za kkp gde će Pap moći na 4 da igra 10 do 12 min kad Zeka nema,a Zek će parirati minutazi Brauna.Blosongejm se nudi kao rešenje na 4 sada.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:

Uvek koristan, ne plasi se velikih utakmica, odlican saigrac, mnogo gotivna njuska generalno.

Odlicno pojacanje za Efes.

Zasto mislim sve suprotno😂

Svaka cast ako je nekom on gotivna njuska. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, realno *w said:

Da li je gotivan ili ne na stranu, ali je koristan u svakom slučaju. Njegovo čeprkanje lopte im je možda i donelo titulu prošle godine.

 

Meni bio koristan samo one godine u Panati. Posle toga je delovao kao da ga boli briga za sve, redovan minus na kladionicama, o glupim sutevima za 3 da ne pricam. Mislim da ne cudi sto nije imao klub do sad. 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Igor_ said:

Meni bio koristan samo one godine u Panati. Posle toga je delovao kao da ga boli briga za sve, redovan minus na kladionicama, o glupim sutevima za 3 da ne pricam. Mislim da ne cudi sto nije imao klub do sad. 


Mnogo koristan igrac brate, odlicno je odigrao u sampionskom Efesu.
Gotivan je relativna kategorija, meni se svidja da se nikada ne kurci sudijama ili protivnicima, bas je odlika profesionalizma.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Igor_ said:

Meni bio koristan samo one godine u Panati. Posle toga je delovao kao da ga boli briga za sve, redovan minus na kladionicama, o glupim sutevima za 3 da ne pricam. Mislim da ne cudi sto nije imao klub do sad. 

 

Posle indeksa korisnosti i -/+ koeficijenta, ključni pokazatelj kvaliteta nekog igrača je to koliko je puta došao over u kladži.

  • Like 1
  • Ha-ha 12
Link to comment
Share on other sites

Singlton u Efesu radi tacno ono sto Efesu i treba - prljav posao, odbrana, skok. I povremeno kada treba “iznenadi” nekom napadackom utakmicom. Efesu i ne treba njegov napadacki doprinos, vec upravoj taj “prljav”, imaju sasvim dovoljno napadackog talenta.
Druga je stvar sto ljudi od njega ocekuju partije koje je imao u Lokomotivi ili PAO, kada je bio medju prvim napadackim opcijama, i sto ga i dalje gledaju kroz prizmu tih partija.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, realno *w said:

 

Posle indeksa korisnosti i -/+ koeficijenta, ključni pokazatelj kvaliteta nekog igrača je to koliko je puta došao over u kladži.

U bdp-u pre dvadesetak godina bilo je dosta strucnjaka za NBA iako su to pratili preko teleteksta .😁

Edited by Uti
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Klipan said:

Singlton u Efesu radi tacno ono sto Efesu i treba - prljav posao, odbrana, skok. I povremeno kada treba “iznenadi” nekom napadackom utakmicom. Efesu i ne treba njegov napadacki doprinos, vec upravoj taj “prljav”, imaju sasvim dovoljno napadackog talenta.
Druga je stvar sto ljudi od njega ocekuju partije koje je imao u Lokomotivi ili PAO, kada je bio medju prvim napadackim opcijama, i sto ga i dalje gledaju kroz prizmu tih partija.

 

Ruku na srce, ja sam jedan od tih koji ne mogu a da ga ne uporedjuju sa izdanjem iz Lokomotive.

 

A da ce Efes znati da ga iskoristi, u to ne sumnjam.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Uti said:

U bdp-u pre dvadesetak godina bilo je dosta strucnjaka za NBA iako su to pratili preko teleteksta .😁

 

I opet, ne verujem da bi neko od forumaša, sa sve pristupom svim naprednim statistikama, pobedio u nekoj raspravi sa njima 😄

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Hajde ovde, da ne pravimo problema u osinjoj kosnici -
 

Quote

 

Bodiroga, kao prvi čovek, nema pravo da amnestira tu zabranu, već to može učiniti samo izvršni direktor Evrolige Maršal Glikman.

"Menadžment Evrolige je 30. decembra 2022. godine uputio preporuku nadležnim, nezavisnim komisijama – Komisiji za kontrolu upravljanja (Management Control Commission) i Finansijskoj komisiji (Finance Panel), da se dozvoli registracija Fakunda Kampaca u Crvenoj zvezdi i da mu se omogući da igra, zato što je to u interesu takmičenja. Ujedno smo podržali sve odluke koje idu u smeru maksimalnog poštovanja svih propisa vezanih za finansijsku stabilnost i fer-plej, što podrazumeva i pojačavanje nadzora", rekao je Bodiroga za Sportal.

Čeka se odluka Glikmana, a u međuvremenu, oglasila se i ELPA, Unija evroligaških igrača, koja je stala u odbranu Kampaca.

"Po pitanju krajnje odluke, moj stav je sasvim jasan i nema potrebe da ga dodatno pojašnjavam", podvukao je Bodiroga.

 


Posto mi je juce obrisan post, ne znam iz kog razloga @uvrnuto , ali to je najmanje bitno -

Ja onako nesto ne pamtim da sam citao u istoriji rahmetli B92 foruma, a i ove nove inkarnacije, kada se radi o necemu tako sustinski light-weighted kao temi.
Neke teze teme i stvari u i oko KK CZ i KK Partizana su potezale i mnogo teze i duze diskusije, ali da se vratim na prethodnu misao - kada je rec o necemu sustinski sporednom u igri koja se zove kosarka - apsolutno ne pamtim onako nesto.
Sindrom ugnjetavane zrtve, koja nikad nista skrivila nije, apsolutno nicim izazvana nepravda i upiranje prsticima u apsolutno sve i svakoga i odsustvo ikakve kriticke misli i kognitivne sposobnosti da analiticki i, pre svega, kao odrasli, formirani i zreli ljudi diskutuju o temi.
 

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, uvrnuto said:

 

U suštini se Beron izdvaja kao jedan od igrača na spoljnim pozicijama koji je u crvenom. 

 

Anđušić takođe. 

Zato sto su medju najcistijim bek suterima, izuzetne procente za 3 imaju obojica. (+ft)

 

Crvene se takodje mahom centri narocito koji ne sutiraju za 3 poena jer su na 60%+ za 2 i generalno su ok sa linije penala.

 

Papapetru je gotovo jedini medju belim jer ima ocajne procente.

 

Mada ovo sam tek sve primetio kad si mi skrenuo paznju sa bojama, vise mi upadalo u oci koliko su nekim timovima rasporedjeniji ucinak i koliko Klajburn-Micic odudaraju zatim Dzejms, Lorenco, Bejkon...

 

Inace Micic-Larkin(kad se uhoda)-Klajburn je mozda i najjaca spoljna linija u istoj petorci u poslednjih xy godina u Evroligi, neka mi ispravi neko ako je bilo sta bolje, ne pada mi nista na pamet bas ovoliko jako napadacki od 1 do 3. Ukoliko su sva trojica na nekom maksimumu bice bas bas tesko ih pobediti. Bice zanimljivo i videti kako ce da dele 3 lopte, posto su Micic i Larkin korektno rasporedjivali svoj individualni ucinak kao i ovo sad sto relativno funkcionise Micic i Klajburn.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...