Jump to content

EUROLEAGUE 2022/23


Chaos Is Me

Recommended Posts

Just now, bosMan_jr said:

Podsecas me na vestacku inteligenciju sa svojim odgovorima, samo uz razliku sto ona retko gresi.

 

Real ima 18 igraca u rosteru, od toga je samo Ndiaye mlad igrac (mada ni on vise nije junior mislim).

 

Netacno jer nisam nista pogresio.

 

Real ima 15 igraca:

Gos, Rodrigez, Ljluj, Kozer, Rendolf, Fernandez, Abalde, Hanga, Musa, Dek, Hezonja, Jabusele, Kornelie, Tavares, Poarje.

 

To je 15. 

 

Mladi Alocen je na pocetku sezone zaradio ozbiljnu povredu i upisao je svega par utakmica a i tesko da ga mozemo racunati u evroligaskog igraca za Real jos uvek. Ako si bukvalista neka bude 16. Ndiaje je 04 i jos uvek je po godistu junior i 18. igrac kog su registrovali Gonzalez je 06 i nije upisao nijedan minut niti ikada bio u 12.

 

Trebas uzeti u obzir da se Rendolf povredio i nije igrao citave sezone, dakle imali su 14 seniora na raspologanju citave sezone, ako zelis racunaj i mladog Alocena koji je upisao par meceva. U tih 14/15 igraca imaju cak 4 veterana i to treba imati u vidu. 

Kozer ima 35 godina, Rodrigez 36, Ljlulj 36, Fernandez 38 a ni Hanga ne zaostaje sa 34 kao 5. al neka bude 4.

 

Za ocekivati je bilo da se povredjuju i da moraju da imaju siri roster. Uostalom samo je Rodrigez odigrao sve utakmice, Kozer i Ljluj propustili po 10, Hanga 12, Rudi 18.

 

Od ostalih vaznih i mladjih igraca Dek, Poarje i Jabusele su propustili po 5-6 utakmica a Gos cak 12.

 

Prosto ni knjigovodstveno nisu imali 18 igraca jer Gonzalez nije upisao nijedan jedini minut a realno su imali 14 s tim da je Rendolf propustio sve meceve pa su sustinski imali 14 a ja napisah 15 cisto za bukvaliste, retko kad su imali i 12 zdravih.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Tamburinjo said:

 

Po meni je ovo jednostavno van svake rasprave. Naravno da trebas da pravis. A pogotovo ako si Real primio sam u prvoj tekmi trojku u zadnjoj sekundi ne znam sta nam radi faking trener vec tri tekme na suprotnoj strani je Obradovic izvode loptu ispod svog kosa... Pa Naneli je imao otvorenu trojku na kraju. Sta bi ovaj slepac smislio da je usla. Sutni iz auta kao poslednji napad. 

 

Kao trener, imaš odlučnost, i vjeruješ u svoju odluku. Poštovanje! 😁

 

Obe opcije su kalkulisani rizik. Pomočnik ti na jedno uho govori, kakvi šuteri su ti trenutno na parketu (centar na FT %58, dva beka koja su profulala par slobodnih u utakmici), a koji igrači od protivnika (svi FT 85%).

Zaustavljaš sat, faulira ti se igrač koji je tremaroš i/ili loš šuter i dolaziš u problem.

 

Ako se odluči braniti, čak i ako pogode težak šut za 3, opet imaš pun napad za pobjedu. 

 

Opet kažem, koja god opcija da se uzme, čitav tim treba da stoji iza nje i veruje da je najbolja odluka. Real je def napravio grešku ostavljajući Nunnaly-a samog, i imao je sreće što je promašio, ali je opet hipotetički imao mogučnost da NWG ima loptu u rukama i riješi utakmicu, jer je bio vruć. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, DameTime said:

 

Kakvo nasilje? Valjda je očigledno da se moj komentar odnosi na igračko nalupavanje, na terenu jelte. 

 

Na čemu ti temeljiš optimizam da će oni uopšte dobiti G4, pogotovo kad uzmemo u obzir drugu rečenicu u tvom upisu? Osim što jinxuješ za Real.

 

Završiće Partizan ovo u četvrtak. Nadam se samo da Aleksa nije ozbiljnije povređen, to bi mogao biti problem. 

Momentum, pritisak prelazi na Partizan. +15, domaca publika, dosta losa igra Reala i ipak poraz.

Mogu ja da hejtujem Musu ali kad tad ce se decko ukazati da zna kosarke. 

Mnogo fali Partizsni Panter, vcrs je Nunally uspio pogodi neke sutebe kada ide nalet Reala ali to je uglavnom Panter radio. Lesort nista nece donijeti Partizanu jer Smajlagic u ovoj seriji igra Bogovski, sve ono sto treba da radi.

Iznijece ovo Real nekako i u game 4

4 minutes ago, Beonegro said:

Samo čekaju pravi trenutak da sa klupe unleashuju mladiće Ljulja i Ćaćoa na nas da nas zgaze 🙄

Imaju u Realu igraca odnosno rezervi koje mogu da unleashuju a to nije Llull.

Caco je vcrs odigrao dobar mec, bez nega bi Partizan nagazio na 20+ do pol.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Miki28 said:

Momentum, pritisak prelazi na Partizan. +15, domaca publika, dosta losa igra Reala i ipak poraz.

Mogu ja da hejtujem Musu ali kad tad ce se decko ukazati da zna kosarke. 

Mnogo fali Partizsni Panter, vcrs je Nunally uspio pogodi neke sutebe kada ide nalet Reala ali to je uglavnom Panter radio. Lesort nista nece donijeti Partizanu jer Smajlagic u ovoj seriji igra Bogovski, sve ono sto treba da radi.

Iznijece ovo Real nekako i u game 4

 

Zašto bi pritisak prešao na Partizan? Real je ušao kao favorit u ovu seriju, dva puta je ponižen kod kuće, a i u ovom meču ih je od metle delio malo veći umor Tavaresa i jedna trojka, da li Gossa da li Nunnally-ja. Oni i dalje deluju kao raspuštena banda (sem kad Chacho poveže redove na momente), a veći pritisak će biti na njima dok god se ova serija igra.

Tačno je da Partizanu fali Panter. U G4 bi trebalo da bude dovoljno da ih poenterski drže Exum-Leday-Nunnally-Madar, a igrači tipa Anđušić da bar nešto pogode. Ne slažem se da Lessort ne donosi baš ništa, smena njega i Smajlija će zahtevati promene i od Tavaresa što će ga dodatno umarati. Ne verujem da će Partizan izgubiti još jednu utakmicu u Areni.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Princeton said:

 

Ako se odluči braniti, čak i ako pogode težak šut za 3, opet imaš pun napad za pobjedu. 

 

 ali je opet hipotetički imao mogučnost da NWG ima loptu u rukama i riješi utakmicu, jer je bio vruć. 

 

Zestoko se ne slazem 😁 

- nemas pun napad za pobedu nego par sekundi samo

- i da pogode grobari oba bacanja opet imas TO da dodas tom NWG loptu da resi jer je vruc 

 

Mislim mi mozemo sada da vrtimo razne scenarije kao sto su Real iz auta izvede loptu i pogodi obruc (oh wait), Musa sutne na svoj kos i da ga ovaj put, Tavares napravi faul u napadu... Ali najrealnije je bilo da naprave faul i posle prinljenih bacanja (dal bi i ovi dali dva na kraju) izvedu loptu NWG. 

Ne znam meni onaj lazni Laso na klupi Reala deluje kao da je izgubljen u vremenu i prostoru...

Edited by Tamburinjo
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Miki28 said:

Momentum, pritisak prelazi na Partizan. +15, domaca publika, dosta losa igra Reala i ipak poraz.

Mogu ja da hejtujem Musu ali kad tad ce se decko ukazati da zna kosarke. 

Mnogo fali Partizsni Panter, vcrs je Nunally uspio pogodi neke sutebe kada ide nalet Reala ali to je uglavnom Panter radio. Lesort nista nece donijeti Partizanu jer Smajlagic u ovoj seriji igra Bogovski, sve ono sto treba da radi.

Iznijece ovo Real nekako i u game 4

Imaju u Realu igraca odnosno rezervi koje mogu da unleashuju a to nije Llull.

Caco je vcrs odigrao dobar mec, bez nega bi Partizan nagazio na 20+ do pol.

Nemaju. Dobiće za sledeću tekmu Deka, koji ne može da odigra mnogo bolje nego što je Hezonja noćas odigrao na toj poziciji. Goss sigurno neće odigrati ovako kao noćas. Ovo ostalo je ispovređivano i staro, jedina top opcija sa klupe im je Hanga.

Edited by Beonegro
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Kvaratskhelia said:

Zašto je šikaniran Fabijen Kozer? Igrač koji je dosta puta bio x-faktor i koji je uvijek spreman da igra. 

Zato sto mu je trener tantus. Zato utakmicu pocinje Ljulj, ciji je svaki minut na terenu zlocin. Ni minut za Abaldea na 2 utakmice je takodje za momentalni nogobulj, sigurno bi odigrao kvalitetniju odbranu od Muse, a bio bi sasvim koristan i u napadu, kao hustler i sekundarni kreator, jako zahvalan igrac

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Beonegro said:

Nemaju. Dobiće za sledeću tekmu Deka, koji ne može da odigra mnogo bolje nego što je Hezonja noćas odigrao na toj poziciji. Goss sigurno neće odigrati ovako kao noćas. Ovo ostalo je ispovređivano i staro, jedina top opcija sa klupe im je Hanga.

Abalde i Causer ce se ukazati plus Rudy koji je vcrs bio tih. 

Musa im je ogromna rezerva, decko ima poverenje ekipe i vrijeme je da isporuci.

 

Hezonja i Deck mogu da opet iskontrolisu skok i da nabodu neke suteve na razlicite nacine. 

 

Svaka pobjeda ekipe, tu ekipu dize energetski, dize se momentum i vjera. Real je bio zakucan, bezidejan a ovo vcrs je samo takav boost. -15 u Beogradu, publika na noz i lagan povratak. Mnogo rastereceniji ce biti u game 4 a Partizan napetiji, f4 u igri.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Prva utakmica u Madridu je takodjer odlucena tricom Puntera u zadnjoj sekundi. Druga utakmica je bilo gazenje i ponizavanje, prva ni u ludilu. 

 

Partizan je od G1 nametnuo tempo Realu, pardon, Željko je Ćuskiji nametnuo tempo. To što je odlučeno tek poslednjim šutem ne znači da nisu bili poniženi. Ta utakmica je postavila temelj i za drugu uostalom.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Miki28 said:

Abalde i Causer ce se ukazati plus Rudy koji je vcrs bio tih. 

Samo Hesus da pritisne dugme i kreću. To što se u prve tri tekme serije nisu vidjeli je taktika, da se Partizan opusti.

Link to comment
Share on other sites

Forumaši: Lesor ne donosi puno.

 

U prvom meču drugi najveći index u timu, u drugom najveći.

 

Nek opet ne donese na isti način.

 

14 minutes ago, DameTime said:

igrači tipa Anđušić da bar nešto pogode.

To odma' zaboravi.

Edited by Barkley#34
slovo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Miki28 said:

Abalde i Causer ce se ukazati plus Rudy koji je vcrs bio tih. 

Musa im je ogromna rezerva, decko ima poverenje ekipe i vrijeme je da isporuci.

 

Ala jinxuješ a nije još ni četvrtak ujutru. Idi molim te jinxuj za Lakerse malo :lol_2:

Edited by DameTime
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DameTime said:

 

Partizan je od G1 nametnuo tempo Realu, pardon, Željko je Ćuskiji nametnuo tempo. To što je odlučeno tek poslednjim šutem ne znači da nisu bili poniženi. Ta utakmica je postavila temelj i za drugu uostalom.


Utakmica koja je odlucena sutem u zadnjoj sekundi nikad ne moze biti ponizavanje. Uostalom Real je u dobrom dijelu drugog poluvremena imao kontrolu i nekoliko napada da odu na dvocifrenu razliku. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Barkley#34 said:

Forumaši: Lesor ne donosi puno.

 

U prvom meču drugi najveći index u timu, u drugom najveći.

 

Nek opet ne donese na isti način.

 

To odma' zaboravi.

 

Protivnik je najmirniji kad je Djusa na tereneu. Znaju da ce promasiti.

 

Samo jos fali da zaigraju kolo u reketu kad on primi loptu.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Beonegro said:

Samo Hesus da pritisne dugme i kreću. To što se u prve tri tekme serije nisu vidjeli je taktika, da se Partizan opusti.

Llull, Randolph i posebno Cornellie su vcrs jako malo igrai, ocekujem da 2 od te 3 ispadnu a tu uskace Deck i vjerunem Causer ili Abalde. 

E da i Poirier ije igrao vcrs. Ima Real rezervi

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Barkley#34 said:

Forumaši: Lesor ne donosi puno.

 

U prvom meču drugi najveći index u timu, u drugom najveći..

Tavares nije igrao 2 pol u game1, tu je Lesort napavio odlicne stvari za Partizan. U prvom je Smajli bio prevaga i iznenadjenje za Real.

U game 2 nema Tavaresa. 

 

Smajli je nesto na sta Tavares nije navikao, sut spolja. Eto oogodio je danas trojke, onda kad mu Tavares prisao, otisao je na ono kucanje.usudio se jos jednom da kuca ali vracen na fabricki reset.

 

Lesort to ne moze da radi. Tavares je na to spreman. 

 

Jedino da ubce Tavaresa u faulove.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Miki28 said:

Tavares nije igrao 2 pol u game1, tu je Lesort napavio odlicne stvari za Partizan. U prvom je Smajli bio prevaga i iznenadjenje za Real.

U game 2 nema Tavaresa. 

 

Smajli je nesto na sta Tavares nije navikao, sut spolja. Eto oogodio je danas trojke, onda kad mu Tavares prisao, otisao je na ono kucanje.usudio se jos jednom da kuca ali vracen na fabricki reset.

 

Lesort to ne moze da radi. Tavares je na to spreman. 

 

Jedino da ubce Tavaresa u faulove.

Sve i da je Smajli pravo rešenje na pet, on je večeras igrao 26 minuta. Ceniš da je osam minuta Balše i Tristana plus krpljenje ostalih bolje za KKP nego da igra Lesor?

 

15 minutes ago, DameTime said:

Nada poslednja umire. 

Ali umire.

 

Da smo gubili 20 razlike, budi sigurna da bi vezao pet trojki.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Tamburinjo said:

 

Zestoko se ne slazem 😁 

- nemas pun napad za pobedu nego par sekundi samo

- i da pogode grobari oba bacanja opet imas TO da dodas tom NWG loptu da resi jer je vruc 

 

Mislim mi mozemo sada da vrtimo razne scenarije kao sto su Real iz auta izvede loptu i pogodi obruc (oh wait), Musa sutne na svoj kos i da ga ovaj put, Tavares napravi faul u napadu... Ali najrealnije je bilo da naprave faul i posle prinljenih bacanja (dal bi i ovi dali dva na kraju) izvedu loptu NWG. 

Ne znam meni onaj lazni Laso na klupi Reala deluje kao da je izgubljen u vremenu i prostoru...

 

S cim se ne slazes, da su obe opcije kalkulisani rizik? 🙂
 

Spoiler

- Nunnaly je uputio sut na 15sec. Da je pogodio, imali bi TO i pun napad (14sec) iz front court-a.

- Ta lopta se poslije TO malo teze dodaje do NWG, nego Partizan ciljano trazi otvaranje nekog losijeg FT izvodjaca/tremarosa. Gdje opet postoji takodje rizik da ce promsaiti pod pritiskom.

 

Rizik ti je kako god, samo trazis nesto povoljniju situaciju za tvoj tim u trenutnim okolnostima. Nije uvijek pravi faul.

 

Ne znam ako si pratio temu, Medo i ja smo pricali o generalnim kosarkaskim situacijama, ne specificno za ovu utakmicu. Pocelo je zbog cega treneri zovu TO na par sekundi do kraja.

 

 

Licno ne volim te faulove u zadnjim napadima, iako takticki imaju smisla, totalni su antiklimaks za kosarku, i obicne gledaoce. U NBA je to nepisano pravilo da se to ne radi, jer je cilj publika, koja hoce da vidi pogodak u zadnjoj sekundi preko ruke. FIBA/EL idu tim smijerom, zato se cesto zovu nesportski faulovi u tim situacijama. Tako da je i to rizik da sjebes veoma povoljnu situaciju, jer si dao instrukcije (ne pretjerano pametnom) igracu da ide sa namjerom da pravi takticki faul.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DameTime said:

 

Partizan je od G1 nametnuo tempo Realu, pardon, Željko je Ćuskiji nametnuo tempo. To što je odlučeno tek poslednjim šutem ne znači da nisu bili poniženi. Ta utakmica je postavila temelj i za drugu uostalom.

Ponižen neko ko je dobijen košem u poslednjoj sekundi?

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...