Jump to content

Plejof


Recommended Posts

Gledao sam tekmu uzivo, imam osecaj da se potcenjuje Poljski nastup u prvom poluvremenu. Jednostavno je pljustalo sa svih strana, upadalo je sve, to je nemoguce braniti, Slaughter, Ponitka, Sokolowski, sve sa osam metara, pa se odbije lopta na onim retkim promasajima uprkos zagradjivanju Slovenaca direktno u ruke nekom Poljaku 3 metra od kosa. Slovenija je imala milion otvorenih suteva u prvom poluvremenu i promasila sve, samo Blazic je bio 3 puta sam kao duh a te suteve je u drugom jbg ubacio sa iste pozicije iz coska na outlet. U nekoj meri ima dosta paralela izmedju drugog poluvremena Srbija - Italija. Meni je neki zakljucak ovog prvenstva da je najbitnije da na pozicijama 2/3 imas prangijase koji pogadjaju kad su sami. 

Kao sto prvo poluvreme Poljske sigurno nije merodavno tako nije ni 3. cetvrtina. Sve se nekako iznivelise i na kraju pobedjujes zasluzeno ili izgubis zasluzeno.

Edited by Problem sa licnim greskama
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:

Gledao sam tekmu uzivo, imam osecaj da se potcenjuje Poljski nastup u prvom poluvremenu.

Slovenci su ih uveli u tekmu, Poljaci su ušli stegnuto, promašili prva dva šuta za 3 i pogodili prvi tek nakon 5 minuta igre, i to Balcerowski više iz nemoći da uradi nešto drugo nego što je bio ubijeđen da će da pogodi. Međutim, onda su se i Poljaci malo ohrabrili dok su Slovenci čekali Luku da povuče, pa su u drugih 5 minuta prve četvrtine imali 3/6 za 3 i tu su krenula da se pali mašina.

Link to comment
Share on other sites

Sabrana djela Mcleoda ko osvaja?

 

On 9/1/2022 at 1:13 PM, McLeod said:

Spanija je na proslom prvenstvu zauzela trece mesto i ima kontinuitet osvajanja medalja u poslednjih sest prvenstava. Da nisu 2005. izgubili u borbi za bronzu, taj kontinuitet bi trajao od 1999. godine, sto je zaista impresivno, i zbog toga Spaniju ne bi trebalo potceniti, ali treba reci da bi im medalja sa ovim sastavom zaista bila veliko iznenadjenje.

 

3 hours ago, McLeod said:

Ne igraju uopste u istim brzinama, ali i gore stvari su se desile na ovom prvenstvu. Po svemu vidjenom do sad, i imajuci u vidu da Nemci zapravo dizu formu, trebalo bi da se prosetaju. Mislim da ce tu odigrati ulogu i to sa kim su do sad igrali i koga su pobedili. Spanci su u QF ulozili kviska u vidu Rudija, sada sumnjam da ce se pojaviti i stvarno ne verujem da Skariolo i njihova tradicija mogu bas toliki razliku u kvalitetu da nadoknade.

 

On 9/6/2022 at 5:14 PM, McLeod said:

 

Bas se ne slazem, ocekivao bih pre 25 razlike za Sloveniju u proseku nego da ih dobije jednom Spanija u 10.

 

Ova ekipa nema rutinu, nema ni kvalitet, a nema ni hijerharhiju. Kad se naidje na tvrdo, gledali bismo soliranja Brauna i Vilija, Rudi u stetocina modu, Brizuela i drugari ne bi smeli da pogledaju kos.

 

Bukvalno najpozeljniji rival za neko polufinale, ne samo nama, nego svima.

 

Ja sam apsolutno ubedjen da maksimalno jedna ekipa iz ove grupe prolazi osminu finala, a realno je da ne prodje nijedna.


 

Quote

 

Spaniji je maksimum maksimuma cetvrtfinale ovde. Ja bih rekao da su ogromne sanse da ispadnu u osmini.


 

 

 

Ipak, nazire se svjetlo na kraju tunela nada za prosječnog srpskog navijača

 

On 9/11/2022 at 10:50 PM, McLeod said:

Ja bih se svakako kladio na Nemce protiv njih. Nego sad me plasi sto mi ovo lici na Svetsko. Ako mrtvi Spanci sa ovim timom osvoje mislim da cu bukvalno da prestanem da gledam reprezentativnu kosarku.

  • Like 1
  • Thanks 2
  • Ha-ha 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Znam da je Grcima poslednja medalja 2009. godine, ali gledam sad njihove rezultate malo i to je apsolutna katastrofa nakon '05 i '06. Nisu se kvalifikovali ni za London, ni za Rio, ni za Tokio, a na poslednja 3 svetska prvenstva nisu stigli ni do cetvrtfinala. Sto se tice EP, od te 2009. i bronzane medalje ne mogu da udju u polufinale. 4 od 5 puta su zavrsavali u cetvrtfinalu. 

Litvanci nakon srebra 2015. imaju cetvrtfinale u Riju u kojem ih je Australija unistila i onda 4 takmicenja na kojima nisu stigli ni do cetvrtfinala (u Tokiju nisu ni bili). 

Generalno od '06 nijedna evropska reprezentacija nije imala puno uspeha sem Spanije i Francuske. Spanija je u tom periodu osvojila 5 zlata, 3 srebra i 3 bronze i ostali bez medalje samo 2010. i 2014. Francuzi imaju 6 medalja i jedno zlato. Jedini koji jos imaju zlato u tom periodu su Rusija i Slovenija. Po broju medalja mi smo treci sa 4 (4 srebra), koliko imaju i Litvanci (2 srebra, 2 bronze).

Edited by Del Piero
  • Like 2
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Del Piero said:

Generalno od '06 nijedna evropska reprezentacija nije imala puno uspeha sem Spanije i Francuske. Spanija je u tom periodu osvojila 5 zlata, 3 srebra i 3 bronze i ostali bez medalje samo 2010. i 2014. Francuzi imaju 6 medalja i jedno zlato. Jedini koji jos imaju zlato u tom periodu su Rusija i Slovenija. Po broju medalja mi smo treci sa 4 (4 srebra), koliko imaju i Litvanci (2 srebra, 2 bronze).

 

Kum khm mi 5 x srebro, ako ćemo pošteno 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, UDresuKvinsiMilera said:

Zelim da cestitam kosarkaskim ljubiteljima plasman Fra u finale ovako jakog turnira.Oni su u 23% svojih poseda gubili loptu,pa onda prolazi zbog samounistenja protivnika i to x2.Zaista neverovatno.

Moguce da ce i da osvoje jer se Nemacka ispucala vec,ne ide to bas tako.

Sta ti smetaju Francuzi? 

 

 

Inace se nadam da prolaze Njemci jer Spanci gube od ovih Francuza.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Miki28 said:

Sta ti smetaju Francuzi? 

 

 

Inace se nadam da prolaze Njemci jer Spanci gube od ovih Francuza.

Napisao sam sto,mozda si mislio da lupam brojke ali stvarne su.23% je neki rekord sigurno,to ti je svaki 4ti napad izgubljena lopta...Kako da mi ne smeta uspeh takve ekipe.

Krajnje neodgovorna kosarka,sa velikim oscilacijama,par nivoa ispod svojih mogucnosti,ovako kvalitetni pa su im se na trecini utakmica desavale cetvrtine sa 6,7,8 p.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, UDresuKvinsiMilera said:

Napisao sam sto,mozda si mislio da lupam brojke ali stvarne su.23% je neki rekord sigurno,to ti je svaki 4ti napad izgubljena lopta...Kako da mi ne smeta uspeh takve ekipe.

Krajnje neodgovorna kosarka,sa velikim oscilacijama,par nivoa ispod svojih mogucnosti,ovako kvalitetni pa su im se na trecini utakmica desavale cetvrtine sa 6,7,8 p.

Ali pobjednicki duh, izvlacenje iz teskih situacija. 

Znas koliko bi me boljelo uvo dal je Srbija dala 5 poena nekad u cetvrtine ili imala toliko izgubljenih a da je u finalu?

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Miki28 said:

Ali pobjednicki duh, izvlacenje iz teskih situacija. 

Znas koliko bi me boljelo uvo dal je Srbija dala 5 poena nekad u cetvrtine ili imala toliko izgubljenih a da je u finalu?

Ne razumem kakav je to parametar kosarkaski da li tebe boli uvo ili ne,totalno irelevantno sta ti kao navijac hoces i sta ti godi.

Kazem da igraju bzvz kosarku i to govorim potkrepljen kosarkaskim elementima.Jednostavno ogromni kvalitet i sreca ih vuce enormno.

 

Tanka je linija izmedju pobednickog duha i vezanih promasenih bacanja protivnika za dobijenu utakmicu.Turci su jos izgubili loptu iz auta,a prvobitno su ga i izveli nego nije krenuo sat pa su morali opet....Znas koje su sanse da Fontekio sa 90% sa bacanja promasi oba?1% ili 2 ja mislim.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, UDresuKvinsiMilera said:

Ne razumem kakav je to parametar kosarkaski da li tebe boli uvo ili ne,totalno irelevantno sta ti kao navijac hoces i sta ti godi.

Kazem da igraju bzvz kosarku i to govorim potkrepljen kosarkaskim elementima.Jednostavno ogromni kvalitet i sreca ih vuce enormno.

 

Tanka je linija izmedju pobednickog duha i vezanih promasenih bacanja protivnika za dobijenu utakmicu.Turci su jos izgubili loptu iz auta,a prvobitno su ga i izveli nego nije krenuo sat pa su morali opet....Znas koje su sanse da Fontekio sa 90% sa bacanja promasi oba?1% ili 2 ja mislim.

Mooda malecna Fontekija i Cedija. 

 

Ne znam kakve veze ima to sto ti mislis da li oni igraju bzvz kosarku ili ne? Cinjenica je da je Francuska u finalu EP. Priznaju se samo titule kad igras prelijepu kosarku? Opaa reci mnogom osvajacima prvenstava u mnogim sportovima onda da ti ne priznajes te titule. Ostale boli uvo

E da, sta imas da kazes za titulu '02? Prelijepa kosarka, demolirani protivnici ili neka druga prica? 

 

Svjestan si da se '01 rijetko desava, ne samo nama nego uopsteno. E to je bila prelijepa kosarka pracena pobjednickom kosarkom ali kroz istoriju te dvije stvari se ne poklapaju bas cesto. Svijet pamti pobjednike a one koje umiru u ljepoti? Oces se ti sjecati za 20 godina Finaca sa ovog EP? Bilo ko osim njih?

Link to comment
Share on other sites

Ovo je realno bilo finale pre finala, vrhunski basket.

 

Francuzima se otvorilo, ali Spance tradicionalno kenja, tako da mislim da ce i finale da bude cupavo. Igracki gledano, Francuzi su bolji, ali na osnovu utiska sa prvenstva, prednost Spancima ipak. Nerealna muda imaju, jbt onaj dzindzer Diaz im deluje kao neko za koga pomislim al bi nam legao. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Miki28 said:

Za razliku od nas koji se busamo da smo zemlja kosarke, Francuzi a posebno Spanci to jesu.

Francuska nije, košarka je prilično nevidljiva ovdje. Popularni sportovi su fudbal, tenis, biciklizam, jedriličarstvo, auto-moto, džudo (npr. u Parizu postoji dvorana samo za džudo, a ne postoji dvorana samo za košarku), atletika, ragbi (i to posebno na južnoj polovini Francuske). Košarka je ovdje sport malih gradova, pogledaj koliko stanovnika imaju Limoges, Pau, Cholet, Le Mans. Strasbourg je bukvalno jedini od 10 najvećih gradova u Francuskoj koji ima stabilnog prvoligaša u poslednjih 30 godina (čak su i oni "uvezli" u grad ekipu nastalu spajanjem klubova iz obližnjih mjesta Illkirsch i Graffenstaden). ASVEL nije klub iz Liona, nego iz predgrađa Villeurbane, koje je u odnosu na Lion otprilike kao najdalji NBG blokovi, a tako i izgleda. Levallois je bogataško predgrađe Pariza, ali sem kratke saradnje prije nekoliko godina nemaju nikakve veze sa Parizom niti tu ikad iko iz Pariza dođe da gleda utakmicu, a Nanterre je siromašno imigrantsko i prilično udaljeno predgrađe Pariza, tu niko iz Pariza ne zaluta ni greškom 😄 

Zbog velikih uspjeha u rukometu u prethodnih tridesetak godina, rukomet i košarka su otprilike na istom nivou popularnosti.

 

Francuzi su uspješni zato što su velika i bogata država (gdje se treba osvrnuti i na kolonijalnu prošlost i veliki broj Francuza afričkog porijekla koji imaju skoro nenadoknadivu atletsku prednost u odnosu na nas mrtve bijelce), zato što su sistematični (odakle i INSEP) i zato što se ne stide da uče od boljih, uglavnom od Amerikanaca, ali i od nas (svi znaju za uticaj Maljkovića, ali njima je praktično već decenijama jedan od bitnih ljudi u savezu Goran Radonjić, nekadašnji naš prvoligaški sudija i izbjeglica iz Sarajeva).

  • Like 6
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

Par godina bez medalja i nekoliko neuspeha ne znaci da nismo zemlja kosarke, sta god to znacilo. Ovde ce se kosarka uvek voleti, bice prvi ili drugi najpopularniji sport i uvek ce biti talentovanih igraca. Ali kad pricamo o zemlji kosarke i tome, meni vise od neuspeha smeta to sto npr. mi prosle godine igramo utakmicu u Pioniru za Olimpijske igre, a na tribinama nema ni 5k ljudi. Meni je to bilo neverovatno i velika sramota. Onda u ovim kvalifikacijama tribine su uvek poluprazne, osim onda kad se igralo u Nisu i u Novom Sadu. I onda ti shvatis da ljude to toliko ne zanima kad nema rezultata i kad ne igraju najbolji igraci, sto nije odlika samo nas i naseg mentaliteta, ali da li onda mozemo da se busamo da toliko volimo kosarku.

Edited by Del Piero
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...