Jump to content

Plejof


Recommended Posts

Sto se tice ostalih reprezentacija:

 

Najveci gubitnici su svakako Litvanija i Srbija. Ove reprezentacije imaju potreban kvalitet, imaju par vrhunskih igraca (Micic, Jokic, Lucic, Kalinic; Sabonis, Valanciunas (ne Valancunas), Grigonis, Jokubaitis), ali nisu bili najbolji kada je bilo najpotrebnije. Steta, jer bi to bilo najverovatnije finale dve kosarkaske velesile, a opet dve jako male zemlje, sa po 6 i 3 miliona stanovnika u kojima se kosarka obozava. Jer, svakako da bi Litvanija bila veliki favorit i protiv Nemacke i protiv Finske, a i Srbija protiv Francuske i Poljske.

 

Zanimljiv je i podatak da je ovim timovima pripalo zlato na prva tri velika takmicenja u ovom veku, a od tada nista:

 

Litvanija na 4 odigrana SP ima jednu bronzu, jedno cetvrto mesto i dva ispadanja pre polufinala

Srbija jedno srebro, jedno cetvrto mesto, dva ispadanja pre polufinala

 

Litvanija na OI ima dva cetvrta mesta i dva ispadanja u cetvrtfinalima

Srbija samo jedno srebro i jedno 11. mesto

 

Litvanija na EP ima dva srebra, jednu bronzu i pet losih rezultata

Srbija na EP dva srebra, jedno cetvrto mesto i pet losih rezultata

 

Mozemo videti skoro pa preslikane rezultate, sto je opet posledica nedostatka novih asova na pozicijama 1 i 2 (Srbija ima samo Micica na pleju koji nije odigrao nista u reprezentaciji, Litvanija samo Jokubaitisa koji tek treba da se dokaze).

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

I pored toga sto sam navijao za Francusku, ipak je bolje sto je uzela Spanija.

 

Ljudi su pokazali kako se igra kosarka. Timcina. 

 

Francuska je bedna. Mislim da je njihovim navijacima muka kad gledaju taj jednolican napad. Ok, iskoristili su choke protivnika i to sto im se otvorio zreb, ali zaista zalutali u finale. Gobert konacno odigra dobro par meceva, bude ona zver koju svi ocekuju i onda ovako odigra finale. Nikad covek od njega.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Beonegro said:

Ja se boljih ne sjećam. Neka prvenstva su mi naravno draža zbog naših pobjeda, ali što se tiče viđenog, ja ne bih rekao da je bilo boljeg prvenstva.

 

Da ne pretjerujemo, finale i jedno polufinale su bili krš. 

 

Francuzi su bili vrlo loši od prve do zadnje utakmice, sa izuzetkom meča sa zalutalim Poljacima. Generalno imali su impresivnu dozu sreće na putu do finala.

 

Sa druge strane Španci zasluženo uzeli ali opet bode oči da je realno MVP takmičenja solidan Amer iz EL.

 

Svakako utakmice iz grupe B su bile krem kao i Španija-Litvanija i Španija-Njemačka u plej ofu.

 

Kao što rekoh solidno prvenstvo ali ne mogu da ga svrstam u najbolje koje sam gledao.

 

 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Sector said:

Kao što rekoh solidno prvenstvo ali ne mogu da ga svrstam u najbolje koje sam gledao.

 

neka prvenstva sam totalno zaboravio izvan nekih glavnih momenata, paradokslano, ne secam se 2005e i 2007e a 2003e jedino nisam gledao u 3+ decenije

medjutim, ne mogu ni ja da nabrojim vise od 1-2 boljih euro turnira i to ne obavezno zbog kvaliteta, vec vise zbog neizvesnosti.

Link to comment
Share on other sites

Spanija na kraju zasluzeno, igrali su dobar basket pogotovo u zavrsnici prvenstva.

 

Ali ne mogu da zaboravim cinjenicu da nijedan finalista nije u eliminacijama igrao protiv Srbije, Slovenije ni Grcke.

 

Ono sto bih istakao su izuzetne individualne partije igraca kao sto su Janis, Luka, Jokic, Markanen.

A pomalo i paradoksalno, titulu je uzela ekipa sa najtimskijom kosarkom.

 

Licni utisak za kraj: po prvi put sam pomislio da mozda i mi treba da naturalizujemo nekoga, do sad sam bio izricito protiv. Neko je u toku prvenstva ovde napisao: Slovenija uzela 2017. titulu, zlato se pamti a ne da li je 1 igrac bio stranac. Eto na kraj uze Spanija zlato sa Lorencom (koji je odigrao za sve pare). Ne znam, ako bi naisao neko ko bi se dobro uklopio...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

MVP ovog prvenstva je glavom i bradom Serđo Skariolo. Ne postoji niko ko je na ovom prvenstvu više menjao diskurs, momentum, prilagođavao se, isprobavao...i na kraju doveo jednu objektivno limitiranu ekipu do zlata. Pa kad već radiš stvari na pravi način, onda je red malo i da te sreća pogleda, da se Juancho pretvori u Bo Cruza, a Alberto Diez u sasvim legitimnu verziju Stefana Markovića iz vrhunca karijere. Zo Brown je odigrao vrhunski iako to nije tako flashy kao što su radile neke NBA zvezde ovde, u svom stilu - ćutao i jebao kevu svima. Ne može se takođe reći da nije sreća što su Španci do trofeja izbegli sva 3 glavna favorita na papiru pre takmičenja (Slovenija, Srbija, Grčka), međutim tako to ide na turnirskom takmičenju. Ne može se reći da su Litvanija u 1/8, zahuktala Nemačka u 1/2 pa i limitirana ali jako fizikalna Francuska u finalu lagan posao. Na kraju krajeva, ovaj ostatak španskog tima su svakako igrači koji su pojedinačno bolji i pismeniji od većine prethodnih šampiona Evrope poput Murića, Dimeca, Blažiča, Zagorca, Rupnika i sličnih. Španci su sila i sad već bez ikakve dileme najveća košarkaška nacija posle USA u poslednjih 20 godina i jače.

 

Francuzima srebro puna kapa. Definitivno je ovaj roster mnogo bolji atletski nego košarkaški i ipak su imali relativno mali izbor bekova kreatora. Već je sve rečeno o njihovom provlačenju protiv Turaka i Italijana. Možda je red da Colleta ipak konačno zameni neko drugi, da probaju nekom drugom metodom jer kod njih uvek imam utisak da igraju ispod svojih mogućnosti. Goberta ne bih previše kritikovao, najbolji im je bio u ovih nekoliko tvrdih utakmica. On nikad neće imati ni zrnce kreativnosti, prosto nije takav igrač, pa ne može da pokrene ekipu kad ne ide. Jednom rečju - odličan sluga ali loš gospodar. Glorifikovani pomoćni igrač.

 

Nemci naravno ne mogu da budu gadljivi na medalju jer ih nisu baš osvajali pregršt u svojoj novijoj istoriji ali definitivno imaju za čim da žale jer su overall igrali verovatno najbolju košarku na EP, polufinale sa Španijom je bilo finale pre finala ali Španci za razliku od njih imaju taj šampionski gen i mentalitet a Nemci tek treba da ga stvore. Tu je i izvesna razlika na poziciji trenera. Ipak, Nemci se nameću kao ekipa koja ulazi u krug favorita na narednih nekoliko takmičenja jer su im nosioci relativno mladi a i imaju nekoliko jako dobrih igrača koji nisu igrali na ovom EP. Sjajna je stvar kad sa Robina Benzinga porasteš na Franza Wagnera.

 

Poljaci su ružan eksces, dovoljno je bilo samoubistvo Slovenije i pobeda protiv skromne Ukrajine da se nađu u polufinalu. U principu su ih više gazili kao krpe nego što su oni dobijali. Mislim da su svoju dozu sreće ispucali za narednih nekoliko godina.

 

Sloveniji, Grčkoj i Srbiji ostaje da se pregrupišu i da u narednih nekoliko godina pokušaju da naprave kompatibilnije okruženje za svoje superstarove koji će to izvesno biti i u godinama koje dolaze. Italija uz angažovanje Banchera i DiVincenza može takođe da se nada dobrim stvarima, za njih je ispalo bolje što se Galo povredio i što je ekipa igrala timskije oko karakternijih igrača. Tu je i Litvanija kao powerhouse koji uglavnom razočara, ali oni moraju da naprave nekog ballhandling beka inače će uvek biti loše balansirani.

 

Ne treba zaboraviti ni Letoniju koja je opasna ekipa sa jasnim planom igre i koja je šuterski potentna, dakle imaju preduslove za uspeh, pa se nadam da ubuduće umesto njih nećemo gledati neke Bugare, Engleze ili Holanđane. Ah da, FIBA...

 

Prvenstvo je bilo ludo i zabavno i uvelo je modernu pucačku košarku na velika vrata. Ostaje da se vidi da li dinosauruska igra može ponovo da prevagne makar u Evropi. Pa ipak, bez dobre odbrane nema ni rezultata, zato su Španci tu gde jesu, pa uostalom i Francuzi koji makar mogu uvek da se oslone na manje glamurozni deo parketa.

 

Sudije kriminalne i ne znam kome ovo ide u prilog, nadam se da će se naći neki autoritet da prekine ovu FIBA agoniju.

 

Što se tiče naturalizacije stranaca (u 99,9% slučajeva Amerikanaca), uvek sam bio protiv toga i uvek ću biti, ali FIBA je sama pojela govno uvođenjem kretenskog pravila pa sad nek sami kusaju kad im uskoro top 5 prvenstva budu sve Amerikanci - i to B ili C klasa. Ili recite lepo, ovo više nije takmičenje nacionalnih selekcija (realno, nacije barem po mom shvatanju i treba da pripadaju nekom prošlom vremenu) nego se skroz menja paradigma.

  • Like 15
Link to comment
Share on other sites

Mislim da je prava reč - pokretljivost. Španci su svi brzi i okretni (čak je i Willy prilično brz za takvu telesinu), a i Skariolo je taman našao pravu meru u rotacijama igrača. Ja sam se povremeno pitao zašto više ne igraju Brizuela i Haime Fernandez kao dobri šuteri i napadači, međutim njih dvojica su najveći defanzivni liability i onda je Skariolo pravilno zaključio da bolje da ih dozira nego da ga buše preko njih. Garuba je odradio lavovski posao kao protivteža Willy-u, zakrpio je sve što ovaj ne može. Mora se još jednom istaći oskar za epizodnu ulogu koji ide u ruke Rudya, dao je timu tačno ono što treba od takve veterančine bez da stavi ego u prvi plan i uzima šuteve koji mu u ovoj fazi karijere ne pripadaju. Retko koja bivša zvezda bi se tako lako stavila u sporednu ulogu. 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, uini said:

samo da se povuce scariolo ( :

 

meni i dalje ne ide u glavu kako njegova ekipa izgleda tako uvezbano u odbrani a igraju i kompleksniju i raznovrsniju od ostalih 

 

jedino ako su u tajnosti vezbali tri metra dana.

To je on sam objasnio pred finale: njihovi principi su isti u svim selekcijama i oni svoje igrače obučavaju od U14 do seniora (uzgred, posebno je naglasio da i dalje imaju i U22 reprezentaciju, iako za taj uzrast više ne postoje FIBA takmičenja). Imaš izjavu na sajtu SK.

21 minutes ago, Chaos Is Me said:

Mora se još jednom istaći oskar za epizodnu ulogu koji ide u ruke Rudya, dao je timu tačno ono što treba od takve veterančine bez da stavi ego u prvi plan i uzima šuteve koji mu u ovoj fazi karijere ne pripadaju. Retko koja bivša zvezda bi se tako lako stavila u sporednu ulogu. 

Zašto gledaš u Teodosić Miloša dok pišeš ovo? 😉

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Chaos Is Me said:

Mislim da je prava reč - pokretljivost. Španci su svi brzi i okretni (čak je i Willy prilično brz za takvu telesinu), a i Skariolo je taman našao pravu meru u rotacijama igrača. Ja sam se povremeno pitao zašto više ne igraju Brizuela i Haime Fernandez kao dobri šuteri i napadači, međutim njih dvojica su najveći defanzivni liability i onda je Skariolo pravilno zaključio da bolje da ih dozira nego da ga buše preko njih. Garuba je odradio lavovski posao kao protivteža Willy-u, zakrpio je sve što ovaj ne može. Mora se još jednom istaći oskar za epizodnu ulogu koji ide u ruke Rudya, dao je timu tačno ono što treba od takve veterančine bez da stavi ego u prvi plan i uzima šuteve koji mu u ovoj fazi karijere ne pripadaju. Retko koja bivša zvezda bi se tako lako stavila u sporednu ulogu. 

 

Sve ovo plus činjenica da su svi igrači dovoljno košarkaški pismeni da: a) nisu rupe u odbrani, b) umeju da vode loptu i c) umeju da daju koš. To sa jedne strane značajno otvara mogućnosti treneru, a sa druge omogućava da se sa priličnom lakoćom rešavaju agresivna odbrana i zonski presing i da brdo nekih graničnih situacija na terenu prevagne na stranu Španaca. I onda imamo odnos izgubljenih lopti 9 prema 19 što je ogromna razlika. Španci su imali 62 šuta iz igre a Francuzi 48.

Link to comment
Share on other sites

#EuroBasket, total points scored by country. 

🇺🇸 USA 870
🇩🇪 GER 808
🇫🇷 FRA 732
🇪🇸 ESP 680
🇸🇮 SLO 639

*  used the players' countries as reported by the leagues they had been playing with their last club (e.g. EuroLeague reports T. Dorsey as American).

  • Like 4
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Sector said:

Francuzi su bili vrlo loši od prve do zadnje utakmice, sa izuzetkom meča sa zalutalim Poljacima. Generalno imali su impresivnu dozu sreće na putu do finala.

Tako su izgledali u ovoj konkurenciji, a zapravo su im neki statistički parametri veoma dobri, konkretno šut (timski vrlo jebačkih 56,9% za 2 i 39,6% za tri) po kom su treći na prvenstvu, skok (37 rpg) po kom su sedmi na prvenstvu i asistencije (22 apg) po kojima su šesti na prvenstvu.

 

Pored toga, uprkos činjenici na glupa FIBA nema points allowed, da ne pričam o opponent % allowed, vjerovatno su bili najbolja odbrana prvenstva - ovako na brzinu mi se čini da su jedina repstacija koja nijednom u toku turnira nije primila 90 ili više poena.

 

Primjer Francuske zapravo pokazuje koliko je ovo bilo jako prvenstvo, a ne obratno.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Chaos Is Me said:

Što se tiče naturalizacije stranaca (u 99,9% slučajeva Amerikanaca), uvek sam bio protiv toga i uvek ću biti, ali FIBA je sama pojela govno uvođenjem kretenskog pravila pa sad nek sami kusaju kad im uskoro top 5 prvenstva budu sve Amerikanci - i to B ili C klasa. Ili recite lepo, ovo više nije takmičenje nacionalnih selekcija (realno, nacije barem po mom shvatanju i treba da pripadaju nekom prošlom vremenu) nego se skroz menja paradigma.

 

Moze da se promeni paradigma tako sto ce u potpunosti da se ukinu reprezentacije. Samo, to nece spasiti evropsku klupsku kosarku u kojoj nijedan klub ne zeli da stvara bekove nego angazuje dva tipa Amerikanaca: Brz i jak (prodor + odbrana) ili brz i precizan (sut + prodor).

 

Realno, da je Finska imala Browna na pleju zgazila bi Spaniju. Da su imali nekog pleja poentera dobili bi ih, kao i da su obe ekipe igrale bez stranaca. Sto znaci da reprezentacije postaju klubovi, pa ni ne mozemo pricati o mocnoj bekovskoj liniji Spanaca koja to nije (kao sto ni bekovska linija Brown - Salin - Maxhuni - Koponen ne bi bila mocna).

 

Litvanija se dugo mucila sa Kalnietisom kao jedinim plejom, ali se nisu prodavali, Srbija bi sa nekim Wilbekinom takodje mogla lagano do zlata (umesto da zavisi samo od Micica) i 2017. i 2022.

 

Sta to znaci, pamte se samo zlata? Pa upravo zbog takvog nacina razmisljanja i imamo SNS na vlasti, oni sami kazu da je bitno samo dobiti izbore, zato i imamo fudbalsko prvenstvo kakvo imamo jer dve ekipe ne mogu da zive ako budu druge, zato smo i imali takve incidente u klupskoj kosarci. Ako kvalitetom budemo kao Holandija, bicemo Holandija, bolje to nego kao Makedonija sa McCalebbom. Evo, gde je sad ta Makedonija - gde su godinama? Igrali sa cetvoricom igraca na zalasku karijere + stranac + Samardziski + braca Stojanovski. Uzalud onda i to polufinale, ako su jedina buducnost poslednja trojica.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Chaos Is Me said:

Mora se još jednom istaći oskar za epizodnu ulogu koji ide u ruke Rudya, dao je timu tačno ono što treba od takve veterančine bez da stavi ego u prvi plan i uzima šuteve koji mu u ovoj fazi karijere ne pripadaju. Retko koja bivša zvezda bi se tako lako stavila u sporednu ulogu. 

S tim da mora da se kaze da je ova uloga Rudy itekako poznata jer upravo istu ovu ulogu obavlja i u Real Madridu barem 3 sezone ako ne i jace a isto tako i u reprezentaciji gdje se od njega ocekuju sutevi za 3 poena, jaka odbrana, da preokrene momentum sa klupe ukoliko je potrebno i da bude lider.  

 

Kod Spanije se tacno znaju uloge svakog igraca ali kod njih nikada ego nije ni bio problem jer su svi bili spremni da zrtvuju svoje licne statse za dobrobit ekipe pa tako ako krene Rubia da se Pau ili Marc orebace u drugi plan, kad krene Rudy da se Navaro i Ljulj sklone itd itd.

Tako je i sinoc Lonzo maestralno diktirao tempo i prepustio da poenterski ucinak ponesu braca Hernangomez i J. Fernandez

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, medobrundo said:

#EuroBasket, total points scored by country. 

🇺🇸 USA 870
🇩🇪 GER 808
🇫🇷 FRA 732
🇪🇸 ESP 680
🇸🇮 SLO 639

*  used the players' countries as reported by the leagues they had been playing with their last club (e.g. EuroLeague reports T. Dorsey as American).

Fantastična statistika 👍

2 hours ago, Chaos Is Me said:

Poljaci su ružan eksces, dovoljno je bilo samoubistvo Slovenije i pobeda protiv skromne Ukrajine da se nađu u polufinalu. U principu su ih više gazili kao krpe nego što su oni dobijali. Mislim da su svoju dozu sreće ispucali za narednih nekoliko godina.

Ja nemam taj utisak. Jeste, Francuzi su ih ugazili u polufinalu, ali su osim toga Poljaci bili dovoljno pametni i pribrani da iskoriste svoje šanse u osmini i četvrtini, čak su i u tekmi za treće mjesto uspjeli malo da zaprže. Svakako bih lično radije gledao neke druge reprezentacije na mjestu Poljske, ali ne bih upotrijebio pridjev ružan.

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Beonegro said:

Tako su izgledali u ovoj konkurenciji, a zapravo su im neki statistički parametri veoma dobri, konkretno šut (timski vrlo jebačkih 56,9% za 2 i 39,6% za tri) po kom su treći na prvenstvu, skok (37 rpg) po kom su sedmi na prvenstvu i asistencije (22 apg) po kojima su šesti na prvenstvu.

 

Pored toga, uprkos činjenici na glupa FIBA nema points allowed, da ne pričam o opponent % allowed, vjerovatno su bili najbolja odbrana prvenstva - ovako na brzinu mi se čini da su jedina repstacija koja nijednom u toku turnira nije primila 90 ili više poena.

 

Primjer Francuske zapravo pokazuje koliko je ovo bilo jako prvenstvo, a ne obratno.

 

 

Vrlo je subjektivno sve ovo, moje i tvoje viđenje. Mislim ne postoji jasan dokaz ili parametar koji ukazuje na to da je ovo prvenstvo bilo najbolje ili najgore ikada. Mišljenja sam da je ranije bilo puno jačih ekipa koje su osvajale i igrale završnicu. 

 

Ja sam jako skeptičan prema kvalitetu takmičenja u kojem ovako surovo izdominiraju Zo Brown i W.Hernangomez, uz sav respekt prema poslu koji je uradio Scariolo.

 

Po meni je Njemačka jedina reprezentacija koja je napravila značajan iskorak u smislu kvaliteta igračkog kadra i košarke koju igraju. 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

sta znam, willy je kao raduljica 2.0 a kod lorenza browna je jedino upitan sut, ukljucujuci i polaganje, koje po formi izgleda kao da je samouko. 

ipak, kada mu ovako ulaze sutevi, on je izuzetan kosarkas, ne mogu da zamislim aspekt koji mu narocito fali za vrhunski basket. naravno, ne sutira inace ovako dobro

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Beonegro said:

Tako su izgledali u ovoj konkurenciji, a zapravo su im neki statistički parametri veoma dobri, konkretno šut (timski vrlo jebačkih 56,9% za 2 i 39,6% za tri) po kom su treći na prvenstvu, skok (37 rpg) po kom su sedmi na prvenstvu i asistencije (22 apg) po kojima su šesti na prvenstvu.

 

Pored toga, uprkos činjenici na glupa FIBA nema points allowed, da ne pričam o opponent % allowed, vjerovatno su bili najbolja odbrana prvenstva - ovako na brzinu mi se čini da su jedina repstacija koja nijednom u toku turnira nije primila 90 ili više poena.

 

Primjer Francuske zapravo pokazuje koliko je ovo bilo jako prvenstvo, a ne obratno.

Statistika je jedno ali ono sto sam gledao od njih kad upadnu u crnu rupu pa ne mogu kos da kupe 6-7 minuta...Jbg...To pojacava utisak.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Sector said:

 

 

Vrlo je subjektivno sve ovo, moje i tvoje viđenje. Mislim ne postoji jasan dokaz ili parametar koji ukazuje na to da je ovo prvenstvo bilo najbolje ili najgore ikada. Mišljenja sam da je ranije bilo puno jačih ekipa koje su osvajale i igrale završnicu. 

 

Ja sam jako skeptičan prema kvalitetu takmičenja u kojem ovako surovo izdominiraju Zo Brown i W.Hernangomez, uz sav respekt prema poslu koji je uradio Scariolo.

 

Po meni je Njemačka jedina reprezentacija koja je napravila značajan iskorak u smislu kvaliteta igračkog kadra i košarke koju igraju. 

 

Moje mišljenje je bar donekle potkrepljeno statistikom.

 

Šta bi ti rekao, koje prvenstvo je bilo kvalitetnije od ovog?

1 minute ago, Don Radonja said:

kad upadnu u crnu rupu pa ne mogu kos da kupe 6-7 minuta

Košarkaška utakmica još uvijek traje 40 minuta...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, medobrundo said:

#EuroBasket, total points scored by country. 

🇺🇸 USA 870
🇩🇪 GER 808
🇫🇷 FRA 732
🇪🇸 ESP 680
🇸🇮 SLO 639

*  used the players' countries as reported by the leagues they had been playing with their last club (e.g. EuroLeague reports T. Dorsey as American).

 

Totalna bulja od statistike. Znaci lik(ovi) (odnosno 3StepsBasket) su izvukli statse na osnovu nacionalnosti koje prijavljuje liga u kojoj su poslednji put igrali. 

 

Dakle svi oni sa dvojnim drzavljanstvom ce zavisiti od toga kako ih je liga (koja liga ako igraju recimo ABA i EL?) prijavila...  

 

Umesto da je lepo uzeo statse na osnovu "originalnog" drzavljanstva, mada je i to skakljivo, neko moze da od malena ima dva drzavljanstva. Malo vise truda ali bilo bi smisleno. Ako je vec hteo nesto da dokazuje. 

 

Ovih 870 poena je dobio od ovih igraca:

Lorenzo Brown 137pts

A.J. Slaughter 119

Tyler Dorsey 95

Kendrick Perry 91

Thaddus McFadden 75

John Roberson 75

Jaleen Smith 72

Dee Bost 70

Shane Larkin 46

Mikael Hopkins 41

Tamir Blatt 29

Nick Weiler-Babb 20

 

 

Na primer Blatt-ov sin se ovde vodi kao amerikanac a zapravo ima dvojno od rodjenja i nikakve druge kosarkaske veze sa USA... Dorsey iako rodjeni amerikanac, poreklom je delom grk na osnovu kog je dobio grcko drzavljanstvo, igrao je za Grcku jos kao U-19 a ovde je svrstan isto u amerikance. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Kooineeperk said:

Dorsey iako rodjeni amerikanac, poreklom je delom grk na osnovu kog je dobio grcko drzavljanstvo, igrao je za Grcku jos kao U-19 a ovde je svrstan isto u amerikance. 

Što se Ntorseya tiče, prosječan Srbin koji ljetuje u Grčkoj je u životu sigurno proveo više vremena u toj zemlji od njega.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...