Jump to content

Plejof


Recommended Posts

Bas sam smoren posle rezultata meca Spanija - Finska. Em je najmanje simpaticna ekipa prosla, em je i moj drugi favorit ispao.

 

Bilo bi ovo bas lepa prica da su Finci prosli dalje i jos uzeli medalju. Pojavili se novi igraci (kakvi-takvi), vec dugo su tu negde, imaju i NBA superstara, igraju protiv mozda i najlakseg protivnika od svih ogromnih kosarkaskih nacija. Vodili su +15, ali kad sam video da Spanci (+njihov plej EL Amer) i dalje disu shvatio sam da je gotovo. Ne moze se sa njima igrati poen po poen, trebalo ih je slomiti do kraja poluvremena.

Sad, to sto je Finskoj najbolji ballhandler najvisi igrac govori o tome da njima nije u prvom planu rezultat i da ne misle da se bore za njega kao da im zivot od toga zavisi. Cak i da je ovo 2017. kada su imali Wilsona od 35 godina, sta taj Wilson moze, kakvu on razliku pravi? Nadam se da ce i na SP da ih pogleda zreb i da ce i tu (za pocetak) u 1/8 finala, a mozda i do 1/4 finala, sto da ne?

Spanija je, sa druge strane, simbol zombi stanja u koje je zapala evropska kosarka. Nekada mocna reprezentacija sa velicanstvenim imenima morala je da se ponizi, pretvori sebe u Bugarsku, CG, BiH i tako te bezveze reprezentacije samo da bi nekako odrzali glavu iznad vode. Ostatak ekipe im cine neki no-name likovi iz Unicaje (mislim, onaj Diez je smesan, a guraju ga kao da najveci talenat ikada), ovo su dobili braca Hernangomez, veteran Rudy i prevara zvana zvucni americki evroligaski plej. Ne znam kome to moze biti i najmanje simpaticno, ali njih od nivoa Gruzije ili CG deli samo da se ovi iz NBA ne odazovu.

Sto se tice ostalih meceva, nije bilo mnogo dobrih stvari i nekako bi mozda i najbolje bilo da osvoji Slovenija. Em su mala zemlja (za razliku od dzinova sa nekoliko desetina miliona stanovnika), nesto kao Litvanija (koja mi je uvek bila medju favoritima jos od 2003. kad su onako maestralno osvojili svoje poslednje zlato), em zaista igraju srcem i daju sve od sebe za svetloplavi (zasto vise nisu zeleni?) dres. Takodje, bilo bi jako mocno da jedna takva zemlja ima back to back zlata na EP, a i ispravila bi se nepravda koju im nanosi FIBA svojim debilnim sistemom.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, freethrow said:

Ubijte me, ali nama treba (jučerašnji) Denis fucking Šruder ili Šreder kako više volite, ništa drugo. Ultrabrzi driblinzi i ulazi, odbrana 24/7, kurčenje, provociranje i unošenje u facu protivnicima posle trice ili ulaza, kažiprst u oko i asistencije.

 

takvog plejmejkera srbija imati nece ali takav, (da se izrazim drevnim recnikom phil jacksona, jer je aktuelniji nego ikada )- lead guard (umesto point giuard) nije jedina opcija u napadu.

sto se odbrane tice, proveriti ko je je cuvao od italijana nase spoljne igrace, nije kao da je tu bilo nekih defanzivnih majstora ali su igrali savrsenu timsku odbranu 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, freethrow said:

Ubijte me, ali nama treba (jučerašnji) Denis fucking Šruder ili Šreder kako više volite, ništa drugo. Ultrabrzi driblinzi i ulazi, odbrana 24/7, kurčenje, provociranje i unošenje u facu protivnicima posle trice ili ulaza, kažiprst u oko i asistencije.

 

Sto da te ubijemo, za ovakvu jeres potrebne su neke i drakonskije kazne, za primer ostalima.

 

Pa naravno da nam treba jedan brz, ofanzivno potentan a defanzivno entuzijastican bek.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, uini said:

 

takvog plejmejkera srbija imati nece ali takav, (da se izrazim drevnim recnikom phil jacksona, jer je aktuelniji nego ikada )- lead guard (umesto point giuard) nije jedina opcija u napadu.

sto se odbrane tice, proveriti ko je je cuvao od italijana nase spoljne igrace, nije kao da je tu bilo nekih defanzivnih majstora ali su igrali savrsenu timsku odbranu 

Ja samo pogledam Tasu kako kasneći jedno 6 koraka "trči" na šutere i još ima onu seosku foru sa rukom ispruženom prema patikama. Fali još samo da je neki put pljesnuo rukama šuteru u facu...

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, freethrow said:

Ja samo pogledam Tasu kako kasneći jedno 6 koraka "trči" na šutere i još ima onu seosku foru sa rukom ispruženom prema patikama. Fali još samo da je neki put pljesnuo rukama šuteru u facu...

 

to van diskusije. dno jedno u odbrambenom stavu pre svega, koje se mozda tolerise kada nba contender u oktobru gostuje tankerskoj ekipi i vec vodi 20+

 

vasa all style no substance.

ali nismo probali sve sto je bilo u opticaju ni u napadu niti u odbbrani, tako da ja ne mogu njega da krivim sto nije veci fajter ili sl.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, freethrow said:

Ubijte me, ali nama treba (jučerašnji) Denis fucking Šruder ili Šreder kako više volite, ništa drugo. Ultrabrzi driblinzi i ulazi, odbrana 24/7, kurčenje, provociranje i unošenje u facu protivnicima posle trice ili ulaza, kažiprst u oko i asistencije.

Nije da brojim krvna zrnca, gotivim Srudera (Sreder je rezervisano za onog iz Nindza Kornjaca), ali to sto nam treba smo mogli imati u vidu lika i dela Luke Doncica, samo da je nas savez radio kako treba i da su se kockice i kod Luke privatno poslozile... 

 

Mozda u nekom paralelnom univerzumu i igra za Srbiju.

 

 

 

Inace, istrazujuci malo igrace i brojavsi im krvna zrnca (pun intented) video sam da je recimo Calathes rodjen u Americi, igrao tamo koledz, rodjen je tamo (mozda je i 2. generacija koja je rodjena tamo jer mu je deda sa oceve strane emigrirao u USA). Dorsey s druge strane je dobio grcko drzavljanstvo na osnovu majke koja ga ima (jer je iz grcko-izraelskog braka valjda), recimo slicno kao Luka Doncic. 

 

A Lorenco... pa barem ima spansko ime 😄 

Link to comment
Share on other sites

Oni koji prate NBA temu znaju za moje misljenje o Srederu ali isto tako moram reci da je on kedan od rijetkih igraca koji mozda i bolje igra za nacionalni tim nego u klubu ( vrvt kljuc u ruke prica ) ali na ovom EP i posebno u zavrsnici je opasan iz razloga jer nema ugovor sa nekom Nba ekipom. 

 

Vjerujem da su skauti Nba ekipa pratili od starta EP ali sad vec i glavesine gledaju tako da je ovo velika scena. Nije ni cudo da se Stein odmah posle meca sinoc javio da ima mnogo zainteresovanih ekipa. Motivacija je cudo, on jedini od tih jacih imena igra za jos nesto pored titule a to je itekako bitan faktor.

Link to comment
Share on other sites

Ne treba nikome ko je u košarci ovo prvenstvo da bi znao kakav je igrač Šruder. On je za FIBA uslove neverovatno brz igrač, vrhunski slasher, veoma intenzivan i agresivan defanzivac i jako dobar plejmejker, na sve to je veoma napaljen i motivisan, stavljen u ulogu lidera. U NBA ima dosta takvih igrača ali na FIBA nivou malo do nijedan. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Kooineeperk said:

Nije da brojim krvna zrnca, gotivim Srudera (Sreder je rezervisano za onog iz Nindza Kornjaca), ali to sto nam treba smo mogli imati u vidu lika i dela Luke Doncica, samo da je nas savez radio kako treba i da su se kockice i kod Luke privatno poslozile... 

 

Mozda u nekom paralelnom univerzumu i igra za Srbiju.

 

 

 

Inace, istrazujuci malo igrace i brojavsi im krvna zrnca (pun intented) video sam da je recimo Calathes rodjen u Americi, igrao tamo koledz, rodjen je tamo (mozda je i 2. generacija koja je rodjena tamo jer mu je deda sa oceve strane emigrirao u USA). Dorsey s druge strane je dobio grcko drzavljanstvo na osnovu majke koja ga ima (jer je iz grcko-izraelskog braka valjda), recimo slicno kao Luka Doncic. 

 

A Lorenco... pa barem ima spansko ime 😄 

 

Bold 1: čudi me da ovo nisi znao od ranije. Ona valjda do skoro nije ni pričao grčki, ili bar ne do dolaska u PAO (verujem da je u medjuvremenu naučio).

Bold 2: ne sumnjam da je ovo tačno, ali živ nisam ko je bio crnac u toj grčko-izraelskoj kombinaciji :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Fra uzima jer je odbrana kljuc. Nasi su raskomadani i 32 poJena Jokica su beznacajni kad su ostali sem par igraca  nisu sluzili qrcu.

 

Jel se neko nadao Spisu 23pts? Kod nas su brojke regularno poslozene.

 

Oni uspesi Saloa dolaze na naplatu jer nismo razvijali mlade igrace, kao sto to ne radimo ni sad.

 

Razocarao me Kari da nije poveo Kobru ali i nekog mladu..uloge Kuridze i Marinkovica su masonske, cak mi ni Davidovac nije za repku.

 

Itd..

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, uini said:

^upravo tako a lik sa takvim performansama nema sanse da stigne sa ovih prostora, osim ukoliko neka "poplava" ne donese takvog da zivi kod nas pa bude eligible za repku

To je to, moramo da napravimo neki dogovor sa EU da nam plaćaju da primamo za stalno afričke migrante kod nas, ali da nam šalju samo ove iz Zapadne Afrike koji imaju 185cm i više odnosno žene 170cm i više, i onda za 20 godina atletski na nivou Francuske plus će valjda da se rodi ponovo i neki slo mo majstor tipa Bodiroge, Tea i Jokića da sve to poveže 😁

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Devil In My Pants said:

Fra uzima jer je odbrana kljuc. Nasi su raskomadani i 32 poJena Jokica su beznacajni kad su ostali sem par igraca  nisu sluzili qrcu.

 

Jel se neko nadao Spisu 23pts? Kod nas su brojke regularno poslozene.

 

Oni uspesi Saloa dolaze na naplatu jer nismo razvijali mlade igrace, kao sto to ne radimo ni sad.

 

Razocarao me Kari da nije poveo Kobru ali i nekog mladu..uloge Kuridze i Marinkovica su masonske, cak mi ni Davidovac nije za repku.

 

Itd..

 

All due respect, ali Vanja je na ovom EP za Gudurića bio Bogdan Bogdanović.

Nisam fan Vanje, ali dečko se toliko pljuje i potcenjuje po default-u i kada zasluži i kada ne zasluži, da je zaslužio i da se kaže da je bio sasvim solidan (dobro, ne Bogdan nivo solidnosti, ali sasvim dobar) na ovom EP (verovatno iznad svih očekivanja većine).

A ako je u onom cirkusu od naše odbrane protiv ITA on bio najveća rupa, da praktično presedi celo drugo poluvreme kada nismo mogli ništa da pogodimo, onda...

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Marinković je u okviru svojih kapaciteta i mogućnosti odigrao dobro EP, čak i vrlo dobro. Ja sam mislio da su Gudurićevi kapaciteti ipak veći od Vanjinih, pa su i očekivanja od njega bila veća, on ipak igra i sa loptom mnogo dok Vanja igra isključivo bez lopte. Gudurić se raspao skroz, baš kao i na svetskom kad je trebalo samo da odigra tu malo iza Bogdana i ponese malo tereta kreacije. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, freethrow said:

Ja samo pogledam Tasu kako kasneći jedno 6 koraka "trči" na šutere i još ima onu seosku foru sa rukom ispruženom prema patikama. Fali još samo da je neki put pljesnuo rukama šuteru u facu...

I da im nakon finte suta skine sorts i gace. :lol_2:

Edited by MrTripleDouble
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Klipan said:

 

Bold 1: čudi me da ovo nisi znao od ranije. Ona valjda do skoro nije ni pričao grčki, ili bar ne do dolaska u PAO (verujem da je u medjuvremenu naučio).

Eto nisam 🙂 nisam nikakav intervju sa njim uhvatio da se secam, eventualno neki post-game koji je svakako bio na engleskom 🙂 a najranija secanja na njega su mi iz PAO, pa mi nekako bilo logicno da je tamo i rodjen, mislio sam dosao iz njihovog omladinskog pogona. 

 

52 minutes ago, Klipan said:

Bold 2: ne sumnjam da je ovo tačno, ali živ nisam ko je bio crnac u toj grčko-izraelskoj kombinaciji :classic_biggrin:

Tata mu je afro-amerikanac. Majka grcka-izrael; deda po majci mu je grk a baba po majci izraelka. 

 

Eto prebrojasmo krvna zrnca 🙂 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Klipan said:

 

All due respect, ali Vanja je na ovom EP za Gudurića bio Bogdan Bogdanović.

Nisam fan Vanje, ali dečko se toliko pljuje i potcenjuje po default-u i kada zasluži i kada ne zasluži, da je zaslužio i da se kaže da je bio sasvim solidan (dobro, ne Bogdan nivo solidnosti, ali sasvim dobar) na ovom EP (verovatno iznad svih očekivanja većine).

A ako je u onom cirkusu od naše odbrane protiv ITA on bio najveća rupa, da praktično presedi celo drugo poluvreme kada nismo mogli ništa da pogodimo, onda...

Ma Vanja i Gudura su pickasti..Kobra je taj sa mudima i fizikom koji bi doneo nesto vise. Ne bezi od tuce, a sutnuce je uvek cim ima sansu.

 

O Nedovicu sve ocekivano..povreda itd....bas pickasta bekovska linija.

Link to comment
Share on other sites

@Devil In My Pants,

 

kobra sa mudima ne bi znao gde je levo defanzivno protiv italijana, pa bi ga u igri duze od 5minuta iskljucivo zadrzalo to da u tri minuta na terenu sutira 2-2 sa spotup trice.

 

naravno u tvom narativu bi kobra to definitivno i izveo ali iskustvo nam govori da se kobrin probability da ima takav ucinak, ne razlikuje uopste od gudurinog ili vanjinog.

na sve to, vanja je ovo prvenstvo zavrsio sa 59% iz igre (13-22), 50% za 2 (3-6) i 62.5% za 3 (10-16). protiv italije 2-2 za 3 i 1-3 za 2.

 

bas je odigrao sramotno, nema sta, siguran sam da bi dobric imao 70% iz igre i 75% za tri ali avaj.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...