Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Recommended Posts

Pitanje je kakvu će motivaciju imati Poljaci večeras.

Ako su prvi idu na Italiju pa najvjerojatnije Francusku. 

Ako su treći idu na Ukrajinu pa Sloveniju. 

Pretpostavljam da im ova druga opcija više odgovara jer je realno Ukrajina ekipa po mjeri za njih. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, UDresuKvinsiMilera said:

Gledao si ovaj mec Ukr Hrv i mislis da su jednak protivnik Ita i Hrv?

 

napisao sam na ovim stranama pre sat vremena da ne gledam meč. da, mislim da je manje-više isto, zato što su protiv nas svi full-on motiviani i nemaju šta da izgube a obe ekipe imaju firepower da naprave iznenađenje ako ih žešće prosere. ako izgube, nikom ništa.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Borca said:

 

Vecerasnji mec Italija - Britanija je nebitan, Italijani su sigurno 4-ti, Ukrajina je 2-ga, a Hrvatska 3-ca.

Netacno, jer ako Italija izgubi, onda ne postoji vise krug od 3 ekipe sa skorom 3-2, pa bio tako Hrvatska bila 2. zbog ove danasnje pobede protiv Ukrajine.
Naravno, to je samo u domenu teorije, jer su Britanci verovatno najlosija ekipa na ovom prvenstvu.

Edited by Sombor Shuffle
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sombor Shuffle said:

Netacno, jer ako Italija izgubi, onda ne postoji vise krug od 3 ekipe sa skorom 3-2, pa bio tako Hrvatska bila 2. zbog ove danasnje pobede protiv Ukrajine.

 

Da u pravu si, jedino je sigurno da je Italija 4-ta u grupi.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, uini said:

 

napisao sam na ovim stranama pre sat vremena da ne gledam meč. da, mislim da je manje-više isto, zato što su protiv nas svi full-on motiviani i nemaju šta da izgube a obe ekipe imaju firepower da naprave iznenađenje ako ih žešće prosere. ako izgube, nikom ništa.

Ne moze fire power pokriti sta oni uprskaju,da ih krene sut moze ali da odigraju konstatnu utakmicu ne mogu nema sile.A ti padovi su im epski.

Evo danas je radio fire power,45% za tri na 30 suteva i jedva dobise Ukr.Dobili 3 razlike Estoniju...

S druge strane nas je u ovom sastavu Italija vodila 17 razlike u trecoj  cetvrtini.Odabir je jasan iz aviona.

 

Samo eto ta Litv moze da se potuce verovatno bolje nego Fra,ali opet taj kvalitet Fra i bez obzira na nacin igre igrali su pa juce egal sa Slo koja je bila 80%,nije sala.

 

A ako cemo jos dalje i ako Tobi igra radije bih Grcku nego Slo.

 

 

Edit:Gledajte sta je zreb.

Ako mi budemo prvi u grupi red utakmica do polufinaka nam je,Ita,verovatno Fra

 

Dok sa druge strane Litvanci kao poslednji u grupi imaju Turska,drugi iz nase ili Hrvati

 

Strasna razlika.

Edited by UDresuKvinsiMilera
Link to comment
Share on other sites

Grčka uopšte nije sigurna u polufinalu. Oni idu na Nemce koji će da imaju domaći teren+ suđenje u nokaut fazi. Videćete u tom meč kako će Janisu da se sviraju koraci koje mu ne sviraju celo prvenstvo.

Edited by unagi
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

@UDresuKvinsiMilera, ja ocigledno nemam tako visoko misljenje o italiji, odnosno toliko nisko o hrvatima. slazem se da su italijani organizovanija ekipa ali za pobedu protiv nas, i jednima i drugima trebaju epske partije a za to su sposobni hrvati koliko i italijani.

 

isto vazi za francuska-litva u drugom tieru odnosno, slo-gre u trecem.

 

to sto su italijani vodili 17 protiv nas u pripremnoj ili sto neko vise postuje A od B ekipe [u bilo kom pomenutom tieru], ne cini ih objektivno zgodnijim ili nezgodnijim protivnikom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Već sam rekao da mi se ne svidja Italija u 1/8 finala. Najradije bih Ukrajinu.

 

Ali pošto je ovako kako je, onda mi se više svidja put Italija, pa Francuska...nego Hrvatska pa Litvanija

Mnogo neprijateljstva i emocija na ovoj drugoj strani žreba.

Ne znam ni kad smo zadnji put Litvance dobili na nekom takmičenju.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, dzoneee said:

Mislim da smo Litvance dobili jednom dok je Đorđević bio selektor?

 

Ipak ne, izgubili smo tesno 2015. Sećam se da smo igrali.

 

Pa sećam se i ja da smo igrali u 1/4 finalu. I da smo izgubili.

Sećam se i za treće mesto borbe na SP u Turskoj, pod Dudom Ivkovićem.

30 razlike nas satrali. dobro, nije baš 30 🙂

Možda se provukla neka nebitna pobeda...

 

A da, i na EP 2003 su nas u 1/4 finalu izbacili Šiškauskas i Macijauskas

 

Što dalje od njih u 1/4 finalu, ako je moguće.

 

S druge strane, s Francuzima imamo lepših iskustava, čak i kad su mnogo jači bili

Edited by Mendoca
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Miki28 said:

1/2 je bilo 2015, to se nikad nece zaboraviti. 

 

Jeste, polufinale...

Ma ne volim njih nikako kao protivnike.

Ako može u finalu...onda ok.

 

Ovako, brinu me samo Italijani u 1/8 finala.

1/4 finale sa Francuzima i polufinale sa Slovencima, mislim da možemo izneti dobro.

Link to comment
Share on other sites

Ovde se stvarno vodi diskusija da li bi bilo dobro da izgubimo od Poljske ili ne.

Prva stvar, poraz od Poljske bi bio necu da kazem sramota, ali nedopustiv. A nameran poraz od Poljske bi bio sramota. Bilo je pod Saletom utakmica u grupi koje smo gubili i za kojima niko nije plakao jer smo tako izbegavali USA. Ali to nisu bili namerni porazi i izgubili smo od ekipa koje su slicnog kvaliteta nama (Brazil 2014. i Francuska 2016). 

Nisam ni ja odusevljen sto igramo protiv Italijana, ali da gubimo od Poljske da bi izbegli njih je komicno. 

Da dodam samo nesto. Zamislite da izgubimo namernu neku utakmicu i zajebemo ko zna koliko navijaca koji su kupili karte za D1 utakmice i isplanirali sve to. Mozda to sad zvuci banalno, ali jedno je kad odigras ispod ocekivanja, a drugo kad izgubis zbog kalkulisanja. Ali suvisno je pricati o tome, mislim da kod nas niko i ne pomislja na to, kao sto i ne treba.

Edited by Del Piero
  • Like 11
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Del Piero said:

Ovde se stvarno vodi diskusija da li bi bilo dobro da izgubimo od Poljske ili ne.

Prva stvar, poraz od Poljske bi bio necu da kazem sramota, ali nedopustiv. A nameran poraz od Poljske bi bio sramota. Bilo je pod Saletom utakmica u grupi koje smo gubili i za kojima niko nije plakao jer smo tako izbegavali USA. Ali to nisu bili namerni porazi i izgubili smo od ekipa koje su slicnog kvaliteta nama (Brazil 2014. i Francuska 2016). 

Nisam ni ja odusevljen sto igramo protiv Italijana, ali da gubimo od Poljske da bi izbegli njih je komicno. 

Da dodam samo nesto. Zamislite da izgubimo namernu neku utakmicu i zajebemo ko zna koliko navijaca koji su kupili karte za D1 utakmice i isplanirali sve to. Mozda to sad zvuci banalno, ali jedno je kad odigras ispod ocekivanja, a drugo kad izgubis zbog kalkulisanja. Ali suvisno je pricati o tome, mislim da kod nas niko i ne pomislja na to, kao sto i ne treba.

Apsolutno. Nema mi šta da kalkulišemo. Bolje da su nam dopali Ukrajinci u 1/8 ali šta da se radi, favorit smo i protiv Italijana, objektivno smo jači, cepamo do kraja pa dokle doguramo. 

Sa druge strane, maksimalno odmoriti nosioce, po mogućstvu da igraju do 15-20 min (tek toliko da ostanu u ritmu), ubaciti Vanju i Milutinova ako su zdravi i spremni, forsirati second linere maksimalno, pripremati se za eliminacione utakmice. Pa ako pobede Poljaci - svaka čast. Mi treba da gledamo samo sebe.

Edited by Kenozoik
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...