Jump to content

Strane reprezentacije


Drug Crni

Recommended Posts

Fifa je izbacila Rusiju iz baraža, Poljaci u finalu čekaju pobednika meča Švedska-Češka.

 

Meč Škotske i Ukrajine je odložen za jun. Dakle, još jedan učesnik neće biti poznat u trenutku žreba, ne znam kako će ovo uticati na sastav šešira.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Barkley#34 said:

Fifa je izbacila Rusiju iz baraža, Poljaci u finalu čekaju pobednika meča Švedska-Češka.

 

Meč Škotske i Ukrajine je odložen za jun. Dakle, još jedan učesnik neće biti poznat u trenutku žreba, ne znam kako će ovo uticati na sastav šešira.

 

Ovo da Poljska ide izravno u finale baraža je baš loša odluka Fife. Trebali su umjesto Rusije staviti Slovačku kao 3. u grupi ili Mađarsku kao najbolju sljedeću iz Lige nacija.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Cilemile said:

 

Ovo da Poljska ide izravno u finale baraža je baš loša odluka Fife. Trebali su umjesto Rusije staviti Slovačku kao 3. u grupi ili Mađarsku kao najbolju sljedeću iz Lige nacija.

Ili Norvešku kao najbolju trećeplasiranu

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Cilemile said:

 

Ovo da Poljska ide izravno u finale baraža je baš loša odluka Fife. Trebali su umjesto Rusije staviti Slovačku kao 3. u grupi ili Mađarsku kao najbolju sljedeću iz Lige nacija.

 

2 minutes ago, Bugl Khan said:

Ili Norvešku kao najbolju trećeplasiranu

Pa u tome i jeste bio problem. Niko nije očekivao ovako nešto i nema jasnih kriterija ko bi mogao da zameni Rusiji, tako da je rešenje da Poljaci dobiju sa 3-0 i bilo najrealnije. Tako se neće buniti niko. Sem Rusa.

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Don Juan said:

 

Pa u tome i jeste bio problem. Niko nije očekivao ovako nešto i nema jasnih kriterija ko bi mogao da zameni Rusiji, tako da je rešenje da Poljaci dobiju sa 3-0 i bilo najrealnije. Tako se neće buniti niko. Sem Rusa.

OK, onda su mogli napraviti mini turnir na kojem bi igrali Poljska, Češka i Švedska svaki sa svakim, pa tko završi prvi neka ide na prvenstvo.

Link to comment
Share on other sites

On 2/28/2022 at 10:34 PM, Stiletto said:

Sad kad FIFA pravi presedan i sama odlučuje van terena ko ide a ko ne ide na SP, samo čekam dan u budućnosti kad će da objave "šta koj' Q Srbija i Hrvatska na Mundijalu, a Italija ili Portugalija da izvise. Neće da može". 

Dobro, neće to za ovo SP, ali imam 52 godine i prilično sam siguran da ću doživeti takvu situaciju. Samo je pitanje koje će reprezentacije da izvuku deblji kraj akonto ekipa "koje zaslužuju da igraju". 

Pozdrav za generaciju

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Verovatno ne pratite kvalifikacije za Okeaniju, ali tamo je blagi cirkus. Pre takmičenja su se povukle tri reprezentacije. Posle žreba, a pre prvog meč, zvog kovida je odustao Vanuatu, a zatim i Kukova Ostrva, tako da su u grupi ostale još dve reprezentacije. U drugoj grupi se igra po planu, ali dokle....

Inače dve reprezentacije igraju polufinale, a onda u finalu se odlučuje ekipa koja ide u baraž sa predstavnikom S.Amerike.

Link to comment
Share on other sites

Verovatno ne pratite kvalifikacije za Okeaniju, ali tamo je blagi cirkus. Pre takmičenja su se povukle tri reprezentacije. Posle žreba, a pre prvog meč, zvog kovida je odustao Vanuatu, a zatim i Kukova Ostrva, tako da su u grupi ostale još dve reprezentacije. U drugoj grupi se igra po planu, ali dokle....
Inače dve reprezentacije igraju polufinale, a onda u finalu se odlučuje ekipa koja ide u baraž sa predstavnikom S.Amerike.

Da, prilično konfuzan turnir. Prvo je Tonga odustala zbog erupcije vulkana krajem 2021., a na samom turniru se umiješala korona.

Sve osim pobjede Novog Zelanda bilo bi senzacija, i vjerojatno ga u tome samo korona može spriječiti.
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Stiletto said:

Da dodam, šeširi se određuju na osnovu FIFA liste od 31. marta. Katar je u prvom šeširu. Izvlači se od prvog šešira nadole, iz Evrope najviše dve reprezentacije po grupi, iz ostalih konfederacija po jedna. 

Uh da mi završimo u 2. šeširu i iz prvog dobijemo Katar. 😂

Razlika da li si u 2. ili 3. šeširu je ogromna.

Edited by Bugl Khan
Link to comment
Share on other sites

večeras, sve u istom terminu ( uefa mafija) evropski baraž za odlazak na SP

Italija-Makedonija

Portugal - Turska

Švedska - Češka

Vels   -   Austrija

 

Italija i Portugal su izraziti favoriti ali jedan meč, lopta je okrugla i eto đavola za fovorita. Makedonci još igraju bez najboljeg igrača Elmasa pa ostaje da se nadaju da neće brzo primiti gol i da se Italijani upaniče kasnije. Tuska van svog terena je slaba ekipa i tu će Portugal lagano da reši u svoju korist.

Na preostalim utakmicama očekujem produžetke, navijam za Austriju zbog Dragovića a Švedska- Češka mi je baš svejedno ko bude nastavio takmičenje.

   

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ode Japan na SP. Zasluženo.
 
edit. I Saudijska Arabija je takođe obezbedila plasman.
 
Autralija u baraž.

Japanci zabili u 89. i 90+4. minuti.

Ali i da je ostalo 0-0 bilo bi im dovoljno jer u zadnjem kolu dočekuju slabi Vijetnam, a Australija gostuje u S. Arabiji.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Cilemile said:


Japanci zabili u 89. i 90+4. minuti.

Ali i da je ostalo 0-0 bilo bi im dovoljno jer u zadnjem kolu dočekuju slabi Vijetnam, a Australija gostuje u S. Arabiji.

Pa da, danas su Japanci zaista zasluženo dobili, ali ja mislim da je najviše profitirala Arabija, pošto sada mogu da se opuste protiv Kine.

Mogli su oni sa remijem u Australiji, i nekim šokom u Kini da dođu u situaciju da se sve rešava u jednom meču, a iskreno ne znam koliko su oni bolji od Kengura. 

 

Sve u svemu Australiji će biti jako zajeban put, pošto igraju sa ekipom iz Južne Amerike. Naravno ako pobede u azijskom baražu.

 

Edited by Don Juan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Don Juan said:

Ode Japan na SP. Zasluženo.

 

edit. I Saudijska Arabija je takođe obezbedila plasman.

 

Autralija u baraž.

Sreca pa Saudiska Arabija trenutno ne ucestvuje u ratu u Jemenu, pa onda nema sankcija za njih... 

 

Neverovatno mi je da su sve utakmice baraza u istom terminu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...