Jump to content

UEFA Champions League 2022/23


Don Juan

Recommended Posts

Мени Интер нема уопште лошу екипу. Дуго играју већ заједно, знају се, освајали су првенство већ заједно са овом екипом, имају тај неки шампионски менталитет. Нараво да Сити јесте јачи играчки и све што је за Интер око заједништва у екипи и познавања за Сити исто важи и то дупло. Али једна утакмица, на неутралном терену. Инталијани знају да играју те турнирске мечеве. Шта знам, видећемо. Сити је велики фаворит, али лопта је округла :classic_biggrin:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Inter je na 11 igrača koji su počeli protiv Milana potrošio 116M eura. Onana, Džeko, Calhanoglu, Mkhitaryan došli besplatno. Lukakua prodali za 120M, pa ga posudili za 8M. Prodali Hakimija za 65M, doveli Dumfriesa za 14M.
116M Eura. Za to Josep dovede Philipsa, Akea i Akanjia.

Link to comment
Share on other sites

Волео бих да се у европском фудбалу уведе нешто као селери кап у НБА, ако је могуће.

 

Да не можеш тек тако да купујеш играче, а поготово не те најскупље кад ти се ћефне. 

 

Ал претпостављам да то није најреалније и да за тако нешто би морала читава Европа да се сложи док НБА су само две државе. Тако да ће остати само на жељи. Мада би било лепо да се нешто уради по том питању. Мислим да је овај финансијски фер плеј само шминка нека.

Edited by dzoneee
Link to comment
Share on other sites

Nemoguća misija. Da se u nekom ludom scenariju to i desi, kako odrediti Salary Cap. Newcastle i Salernitana nemaju isto mišljenje koliki bi trebao biti. Publika oće najbolje utakmice s najvećim zvijezdama. Ništa od Salary Capa. Po meni bi najveći klubovi nekako, uz privolu UEFAe, trebali kompenzirati "proizvođače". Odšteta nije dovoljna. Da Genk, Dinamo, Partizan...imaju koristi od KDBa, Modrića, Vlahovića...

Uglavnom, raspodjela novca mora biti poštenija za male, kad je FFP već sprdačina

Link to comment
Share on other sites

To je nemoguce prvo jer nije zatvorena liga, a drugo, mnogo je veci broj igraca. Ti imas u NBA 450 igraca pod stalnim ugovorima (neka me ispravi neko ako gresim) plus ovi draftovani, dvojne registracije, kratkotrajni ugovori i njih ima 100-200 maksimum maksimuma mada ne verujem da ih ima i 100.

 

Samo u Premijer ligi ako racunas sve te profesionalne ugovore, pozajmice i slicno imas vise igraca.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 5/17/2023 at 9:51 PM, Bode said:

Tako igra ekipa kad ti svi od stopera do napadaca imaju neverovatnu tehniku. To je najprostije receno srz Gvardijolinog fudbala. A ne ko panjevi zamo izbacuju napred.
Ne volim ih, al najbolji fudbal trenutno igraju, bez premca. Ostale ekipe su bas ispod njihovog nivoa, dovoljno je videti ko je sve zavrsio u polufinalu ove sezone. Zasto, pojma nemam, al ocajan evropski fudbal ove godine po meni.

Taj rad. Da je iole bolji kvalitet izvisio bi Pep opet

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Za sad taktički masterclass Simonea..Tajming iskakanja štopera, zatvaranje Rodrija, neutralisanje međuprostora koje napadaju Bernardo i sada Foden...Čudo su Italijani kada je taktika u pitanju. Da vidimo kakve korekcije sprema Pep u drugom...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Pero_Cameron said:

Ne sećam se da sam gore poluvreme gledao ove sezone, da ne kažem neki duži vremenski period...

Katanaco. Mene podseca na utakmicu iz Barija, prvo poluvreme. Ne mogu da zamislim drugo poluvreme na nivou prvog. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, sasha arsenal said:

Ima Inter prostora.Samo treba to pametnije da iskoristi.

Ederson baš nesiguran večeras.

Ona neodlucnost Dumfriesa to najbolje oslikava. Lik ima 10 sekundi da centrira, ima saigra koji protrcava i nista ne uradi nego vratise loptu do golmana🤦‍♂️

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...