Jump to content

Poslednji Utisci iz Emigracije


mrd

Recommended Posts

1 hour ago, Baby said:

 

Ovo sam primetila, ne na aerodromima, nego svuda. Restoran, cekas do iznemoglosti, dodje konobar, ne razumete se, ne govori engleski, sve manje njih govori i spanski. Majstor mi bio, nisam mogla da mu objasnim sta se desilo, govori samo hibru. Trazim radnika, niko nece da radi, svi su u fazonu bolje da sedi kod kuce i preprodaje nesto na interenetu ili vozi uber za tri puta manju platu, i da se ne nerviraju... Po prodavnicama duplo manje personala, redovi na kasama. Totalno je raspad sistema gde god se okrenes. 


Mislim da cemo ovo sve cesce i cesce gledati. Usluzne delatnosti su godinama zivele od jeftine radne snage, a kad je kovid naterao poslodavce da ih i takve jeftine pootpustaju, e sad ih nece biti tako lako naci, bar ne za iste pare. Jer ljudi koji su radili te poslove su se u medjuvremenu snasli i sad nece da se vracaju, a novu armiju ocajnika koji ce na sve pristati za bilo koje novce, tek treba stvoriti.

 

Sto se tice guzvi po aerodromima, konkretno na Arlandi, ovde nam kazu da je to zato sto bezbednosne provere buducih zaposlenih dugo traju. Mozda, ali ima i to da su kriterijumi za dobijanja posla prilicno visoki, a plata nikakva. Zato i oglasi za taj posao na sve strane, ukljucujuci metro i fejsbuk. Izgleda da nije bas navala zainteresovanih, a poslodavci neka se zapitaju zasto.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, vilhelmina said:


Mislim da cemo ovo sve cesce i cesce gledati. Usluzne delatnosti su godinama zivele od jeftine radne snage, a kad je kovid naterao poslodavce da ih i takve jeftine pootpustaju, e sad ih nece biti tako lako naci, bar ne za iste pare. Jer ljudi koji su radili te poslove su se u medjuvremenu snasli i sad nece da se vracaju, a novu armiju ocajnika koji ce na sve pristati za bilo koje novce, tek treba stvoriti.

 

Sto se tice guzvi po aerodromima, konkretno na Arlandi, ovde nam kazu da je to zato sto bezbednosne provere buducih zaposlenih dugo traju. Mozda, ali ima i to da su kriterijumi za dobijanja posla prilicno visoki, a plata nikakva. Zato i oglasi za taj posao na sve strane, ukljucujuci metro i fejsbuk. Izgleda da nije bas navala zainteresovanih, a poslodavci neka se zapitaju zasto.

 

Postoje poslovi koji se ne mogu outsorce-ovati, a i za koji mora da bude odradjen ozbiljan background check, pa poslovi koji zahtevaju odredjene dozvole/licence...

 

Mnogo ljudi koji su dolazili iz, recimo, Poljske ovamo u NL, su ostali bez posla tokom covid lockdowna, pa se vratili kucama u Poljsku; u medjuvremenu trziste nekretnina poludelo, niti ima dovoljno za rentiranje, niti je jeftino, a da dolaze i rade za sicu im se ne isplati.

 

https://nltimes.nl/2022/06/19/companies-port-rotterdam-lose-millions-due-staff-shortages

 

"He told the NOS that he would hire anyone who showed up on time and who could make their own sandwich and tie their own shoelaces. "[Harbor work] is not as physical as it was 50 years ago," he said. "Of course you need certain skills, but we can teach you a lot."

 

Link to comment
Share on other sites

@Sunshine State

Tacno na to sam mislila. I mnogi domaci mladi su pre korone radili nisko  placene i ustvari lose poslove, prosto sto im je bilo udobno tako, da mogu da se osamostale i dok ne smisle sta ce sa sobom u zivotu. Kad je krenulo otpustanje, neki od njih su, bar ovde u Svedskoj, zapoceli (ili nastavili) skolovanje, neki su nasli bolje i stabilnije poslove, i niko od njih se vise nece vracati. Plus oni koji su se vratili u svoje gradove ili zemlje. Njih ce biti tesko nadoknaditi za iste bedne novce. Tu spadaju i oni iz aerodromskih kontrola, ali i mnogi drugi od kojih se ocekuje ozbiljnost i odgovornost, lepo ponasanje, pristojan izgled, poznavanje nekoliko jezika, pismenost svake vrste, you name it, a sve za platu bilo kog nekvalifikovanog radnika.

Ustvari to cesto i jesu nekvalifikovani poslovi u smislu da ne postoji skola za njih nego se uci na licu mesta, ali i za to trebaju preduslovi, ne moze svako. 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, vilhelmina said:


Mislim da cemo ovo sve cesce i cesce gledati. Usluzne delatnosti su godinama zivele od jeftine radne snage, a kad je kovid naterao poslodavce da ih i takve jeftine pootpustaju, e sad ih nece biti tako lako naci, bar ne za iste pare. Jer ljudi koji su radili te poslove su se u medjuvremenu snasli i sad nece da se vracaju, a novu armiju ocajnika koji ce na sve pristati za bilo koje novce, tek treba stvoriti.

 

 

Da, ali sta rade u medjuvremenu? 

 

Sta sam ja recimo primetila. Jeste da je nestasica svega i svacega, ali opet, kada odem na amazon ili ebay, pola od toga sto nedostaje (sto sam ja trazila) tamo postoje, po naravno visim cenama. Valjda cekaju u niskom startu da stigne u prodavnice, pa obrste rafove i onda krenu da prodaju po internetu... Opet, ne mogu svi to da rade i nije sva roba nuzno potrebna da bi imali prihode. 

 

Ne mogu svi ni uber da voze. Sto je najgore, i uber je sve teze dobiti. 

 

I jos nesto primecujem, jako puno je njih u fazonu 'ne mozes toliko malo da me platis koliko ja malo mogu da radim'... 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Baby said:

 

 

I jos nesto primecujem, jako puno je njih u fazonu 'ne mozes toliko malo da me platis koliko ja malo mogu da radim'... 

Nazalost dosta toga je posledica dolaska na zaposljavanje generacije koja ne vidi vrednost u radu.

Link to comment
Share on other sites

[mention=281]alberto.ascari[/mention]
A jel' koristite gas za hladjenje?:classic_biggrin:
Imam neke poznanike u Pragu i povremeno mi plasiraju neke price koje nemaju nikakvog smisla. Danas sam cuo da im je za stigao racun za gas od 500 eura za maj mesec, pa racunam da pitam tebe. Druga prica za koju 100% znam da je BS je da su svi Western Union u Pragu zatvoreni.
Zavisi za koji prostor/nekretninu. Moji stanari plaćaju 130 ojra mesečno, mali stan, 50m2, četvoročlana porodica, velika deca, oko 20 godina. Kombinovani kotao za grejanje i toplu vodu.

Za WU nemam pojma, nikad nisam bio, ne znam ni gde su, ima valjda jedan kod glavne pošte, mislim da sam video iz auta.

Odesláno z mého XQ-BC52 pomocí Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angelia said:

Nazalost dosta toga je posledica dolaska na zaposljavanje generacije koja ne vidi vrednost u radu.

 

Naprotiv, samo nijh vidim da rade, a ni jezik ne govore... Ovo ovdasnji su se smorili od 10 dana odmora godisnjeg izgleda. Virus im pokazao da ne moraju biti stalno u masini. Evo nesto otprilike objasnjeno https://www.uschamber.com/workforce/understanding-americas-labor-shortage

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Baby said:

 

Naprotiv, samo nijh vidim da rade, a ni jezik ne govore... Ovo ovdasnji su se smorili od 10 dana odmora godisnjeg izgleda. Virus im pokazao da ne moraju biti stalno u masini. Evo nesto otprilike objasnjeno https://www.uschamber.com/workforce/understanding-americas-labor-shortage

 

 

Mislim da nisi razumela moj komentar, ja pricam o generaciji od 20+ trenutno, a ne o lokalcima ili imigrantima.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Angelia said:

Mislim da nisi razumela moj komentar, ja pricam o generaciji od 20+ trenutno, a ne o lokalcima ili imigrantima.

 

Napisala sam da upravo mislim da oni vec radno "izrabljeni" se teze odlucuju da se vrate na posao koji su imali pre pandemije, iz onog sto ja vidim. Ogradjujem se, prema tome, nema puno potrebe da raspredamo u sitna creva. Moj licni utisak. 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Baby said:

 

Napisala sam da upravo mislim da oni vec radno "izrabljeni" se teze odlucuju da se vrate na posao koji su imali pre pandemije, iz onog sto ja vidim. Ogradjujem se, prema tome, nema puno potrebe da raspredamo u sitna creva. Moj licni utisak. 

Pa radno izrabljeni su oni koji su 50+. Obicno to preuzima nova generacija, ali ova generacija koja preuzima je ucena pogresno. Slusam sta pricaju, sta ih uce u skolama I sve je pogresno. Sve nesto o pravima da ne rade, o zlom kapitalizmu....nista o obavezama I radnim navikama. 

Oni smatraju da im je neko duzan dobar zivot sada, pa ce raditi kasnije. Kad, nemaju plan.

I to je greska nase generacije, ucili smo ih pogresno. Cast izuzecima, naravno, ali prosek je jako los.

Zato cemo mi raditi duze, jer neko mora, dok nam se SJW ne izvuku iz podruma, I skontaju realnost zivota.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Baby said:

 

Da, ali sta rade u medjuvremenu? 

 

Sta sam ja recimo primetila. Jeste da je nestasica svega i svacega, ali opet, kada odem na amazon ili ebay, pola od toga sto nedostaje (sto sam ja trazila) tamo postoje, po naravno visim cenama. Valjda cekaju u niskom startu da stigne u prodavnice, pa obrste rafove i onda krenu da prodaju po internetu... Opet, ne mogu svi to da rade i nije sva roba nuzno potrebna da bi imali prihode. 

 

Ne mogu svi ni uber da voze. Sto je najgore, i uber je sve teze dobiti. 

 

I jos nesto primecujem, jako puno je njih u fazonu 'ne mozes toliko malo da me platis koliko ja malo mogu da radim'... 

 

Zanimljiv mi je bio clanak koji si linkovala, o razlicitim okolnostima koji u USA proizvode ovaj efekat. U Svedskoj, a rekla bih i u ostatku EU su nesto drugacije alternative, ali isti efekat. Ovde je najcesca varijanta skolovanje. Kao sto rekoh ranije, mnogi su te poslove radili iz ciste inercije, neke vrste lenjosti da izadju iz zone komfora i potraze nesto drugo. Pri tome mislim na one koji imaju neke skills i time alternativu. Evo ti primer mog sina. Radio je godinama kao ”katica za sve” u hotelu. Odgovaralo mu je da radi vikendom, uvece i nocu, bez guzve i sefova, kao neki slobodan umetnik 😁. Posao je zahtevao poznavanje svedskog i engleskog zbog kontakta s gostima, snalazljivost za sitne popravke tipa zacepljen odvod u kupatilu, nastup i sarm da se umiri nazadovoljan gost, smirenost i fizicku snagu da se savlada pijani gost kad treba, spremnost da se na brzinu ocisti soba ili namesti pomocni lezaj, rum servis, ma svasta sto moze da se desi kad je od svih prisutan samo jedan recepcionar i on. Naravno, 2020 dobio otkaz i sad ga zovu nazad, a njemu ne pada na pamet. Za platu obicnog cistaca ne mogu da nadju nekog ko govori dva jezika, ume da se ponasa i da popravi ventilaciju. On je u medjuvremenu zavrsio prethodni studij, a sad zavrsava obrazovanje za masera i licnog trenera. To je samo jedna od slicnih prica. Ko god je imao neke predispozicije, iskoristio je ovo da poradi na sebi i obezbedi si sigurniju buducnost. Ostaju oni koji ne znaju jezik ili iz drugih razloga nemaju izbora, a njih je manje nego sto je to poslodavcima izgledalo.

 

 

10 hours ago, Angelia said:

Nazalost dosta toga je posledica dolaska na zaposljavanje generacije koja ne vidi vrednost u radu.


Ako cemo iskreno, rad nije vrednost po sebi. Treba i da se isplati, a plate za neke poslove su predugo isle dole, jer je bila velika ponuda radne snage. Sad vise nije, znaci vreme za korekciju plata i uslova rada.  I poslodavci bi u tom radu trebalo da vide neku vrednost, predugo su uzimali stvari zdravo za gotovo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Angelia said:

Nazalost dosta toga je posledica dolaska na zaposljavanje generacije koja ne vidi vrednost u radu.

Nove generacije nemaju nikakav oblik "lojalnosti" prema poslodavcu, a zasto bi i imali, kada ce ih poslodavac otpustiti cim nadije prva finansijska kriza. Drugi razlog je sto su nove generacije daleko fleksibilnije kada se radi o preseljenju. Nakon kolapsa nekretnina 2008me, mnogi mladi su odlucili da ne kupuju nekretnine , sto za posledicu ima to da se mnogo lakse odlucuju za preseljavanje. Na to se upozoravalo mnogo pre pocetka pandemije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, DJORDJE said:

Nove generacije nemaju nikakav oblik "lojalnosti" prema poslodavcu, a zasto bi i imali, kada ce ih poslodavac otpustiti cim nadije prva finansijska kriza. Drugi razlog je sto su nove generacije daleko fleksibilnije kada se radi o preseljenju. Nakon kolapsa nekretnina 2008me, mnogi mladi su odlucili da ne kupuju nekretnine , sto za posledicu ima to da se mnogo lakse odlucuju za preseljavanje. Na to se upozoravalo mnogo pre pocetka pandemije.

 

Globalizacija cini svoje - vide mladi da se, recimo u Evropi, radi da bi se zivelo, a ne zivi da bi se radilo.

 

Par prijatelja, managera u US, kazu da mladje generacije sad pri zaposljavanju traze vise godisnjeg, dok je pre ta "stavka" pri zaposljavanju bila skoro pa nebitna

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, vilhelmina said:

 


Ako cemo iskreno, rad nije vrednost po sebi. Treba i da se isplati, a plate za neke poslove su predugo isle dole, jer je bila velika ponuda radne snage. Sad vise nije, znaci vreme za korekciju plata i uslova rada.  I poslodavci bi u tom radu trebalo da vide neku vrednost, predugo su uzimali stvari zdravo za gotovo.

Tu se necemo sloziti, jer onda nijedan umetnik ne bi ulagao u svoja ostvarenja. Itekako je rad vrednost, jer stvara osecaj iskazivanja, uspeha...

Korekcija plata i uslova rada, zahteva i korekciju cena, tj inflaciju. Zato sto je cena rada sastavni deo cene robe i usluga. Znaci nije to zasebna stavka koja ne poteze gomilu ekonomskih posledica.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Sunshine State said:

 

Globalizacija cini svoje - vide mladi da se, recimo u Evropi, radi da bi se zivelo, a ne zivi da bi se radilo.

 

Par prijatelja, managera u US, kazu da mladje generacije sad pri zaposljavanju traze vise godisnjeg, dok je pre ta "stavka" pri zaposljavanju bila skoro pa nebitna

Pa Suncice sta je smisao zivota? Obrazlozi.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, koca popovic said:

Pa Suncice sta je smisao zivota? Obrazlozi.

 

Dobar work-life balance - znaci, radis, ali ne samo da bi radio, vec da (bar) ponekad uzivas u tom / s tim sto si zaradio.

 

Nikako mi ne moze biti prihvatljivo da imas npr. 10 placenih dana godisnjeg odmora i bolovanja (zajedno, sve ukupno!)

Ne znam, mozda sam ja "razmazena" s nemackih 6.5 nedelja godisnjeg, ali mi nikako nije bilo normalno to kad sam  u Walgreens apoteci u US prve godine kad sam pocela da radim, imala 5 dana godisnjeg - heeej, za celu godinu 5 dana!

 Evo muz radi na Floridi (odlican posao, plata, zdravstveno) i ima 10 dana placeno (godisnji + bolovanje). 

 

A sta je po tebi smisao zivota?

 

Nekako smnjam da je rad, rad, rad i jos rada...

 

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Sunshine State said:

 

Dobar work-life balance - znaci, radis, ali ne samo da bi radio, vec da (bar) ponekad uzivas u tom / s tim sto si zaradio.

 

Nikako mi ne moze biti prihvatljivo da imas npr. 10 placenih dana godisnjeg odmora i bolovanja (zajedno, sve ukupno!)

Ne znam, mozda sam ja "razmazena" s nemackih 6.5 nedelja godisnjeg, ali mi nikako nije bilo normalno to kad sam  u Walgreens apoteci u US prve godine kad sam pocela da radim, imala 5 dana godisnjeg - heeej, za celu godinu 5 dana!

 Evo muz radi na Floridi (odlican posao, plata, zdravstveno) i ima 10 dana placeno (godisnji + bolovanje). 

 

A sta je po tebi smisao zivota?

 

Nekako smnjam da je rad, rad, rad i jos rada...

 

 

Odmah da se izvinim.Pomislio sam da si ti zastupnik rad,rad, i samo rad. Ja sam za ovo sto si navela u obrazlozenju. Posto nisam bogat moram da radim mnogo. Ali probam sa suprugom da zivim zivot. U Norveskoj svi imaju 5 nedelja odmora, a ovi preko 60 (kao ja) imaju 6 nedelja odmora. Naravno da koristimo maksimalno svaki dan odmora. Jer sto rekao jedan moj mladi poznanik sta je smisao zivota. Jedna mala digresija. Mnogo mi je zao sto nam nema @Ironsid-a na forumu. Mislio sam da ga malo  "davim" o dobrim restoranima po Evropi . Ja sam shvatio da on ima mnogo iskustva  po tom pitanju. Moji su planovi da supruga i ja obidjemo sto vise Evropu i sve sto ide uz to.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Angelia said:

Tu se necemo sloziti, jer onda nijedan umetnik ne bi ulagao u svoja ostvarenja. Itekako je rad vrednost, jer stvara osecaj iskazivanja, uspeha...

 

Gotovo svaki od umetnika zeli da postane komercijalni umetnik i da svoje delo pretvori u zaradu koja ce njemu omoguciti zivot. 

U umetnosti, kao i u bilo kom drugom zanimanju ima manje uspesnih i vise uspesnih, samim tim njihov rad se razlicito vrednuje. Onaj koji zivi samo da bi proizvodio svoja dela i ne zamenjuje ih u neku drugu vrednost, tom se umetnost zove hobi, a ne posao. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Sunshine State said:

 

Dobar work-life balance - znaci, radis, ali ne samo da bi radio, vec da (bar) ponekad uzivas u tom / s tim sto si zaradio.

 

Nikako mi ne moze biti prihvatljivo da imas npr. 10 placenih dana godisnjeg odmora i bolovanja (zajedno, sve ukupno!)

Ne znam, mozda sam ja "razmazena" s nemackih 6.5 nedelja godisnjeg, ali mi nikako nije bilo normalno to kad sam  u Walgreens apoteci u US prve godine kad sam pocela da radim, imala 5 dana godisnjeg - heeej, za celu godinu 5 dana!

 Evo muz radi na Floridi (odlican posao, plata, zdravstveno) i ima 10 dana placeno (godisnji + bolovanje). 

 

A sta je po tebi smisao zivota?

 

Nekako smnjam da je rad, rad, rad i jos rada...

 

 

Mi imamo 10+10 za pocetak plus 10 praznika od kojih 2 mozes da koristis kad god hoces (nije vezano za nacionalne praznike). To je generalno standard, pa nakon 5 godina rada dodaje se po dan za svaku godinu rada, do max 20 dana godisnjeg. I ne znam puno ljudi ovde ko I koristi vise. Cesto I manje.

UK ima 25 dana godisnjeg.

 

Meni to nikad nije bio problem, ali ja mogu da radim sa raznih lokacija.

 

Mislim I da zavisi kako gledas na posao. 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Baby said:

 

Gotovo svaki od umetnika zeli da postane komercijalni umetnik i da svoje delo pretvori u zaradu koja ce njemu omoguciti zivot. 

 

Osim ako nemas tatu koji  sve placa. Necaka, skoro 40 banke, a i dalje neshvacen umetnik.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Baby said:

 

Gotovo svaki od umetnika zeli da postane komercijalni umetnik i da svoje delo pretvori u zaradu koja ce njemu omoguciti zivot. 

U umetnosti, kao i u bilo kom drugom zanimanju ima manje uspesnih i vise uspesnih, samim tim njihov rad se razlicito vrednuje. Onaj koji zivi samo da bi proizvodio svoja dela i ne zamenjuje ih u neku drugu vrednost, tom se umetnost zove hobi, a ne posao. 

Svako voli I da zivi od svog rada, ali znam dosta starijih ljudi koji I kad bi dosli do penzije, I mogli da priuste da ne rade, nastavljali da rade nesto jer im daje zadovoljstvo i osecaj korisnosti. Ako ti je posao samo nacin da zaradis za zivot, onda razumem da nekom rad nema vrednost osim prakticne.   

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Angelia said:

Mi imamo 10+10 za pocetak plus 10 praznika od kojih 2 mozes da koristis kad god hoces (nije vezano za nacionalne praznike). To je generalno standard, pa nakon 5 godina rada dodaje se po dan za svaku godinu rada, do max 20 dana godisnjeg. I ne znam puno ljudi ovde ko I koristi vise. Cesto I manje.

UK ima 25 dana godisnjeg.

 

Meni to nikad nije bio problem, ali ja mogu da radim sa raznih lokacija.

 

Mislim I da zavisi kako gledas na posao. 

 

Pa jeste kako gledas, a i jeste kako radis. Meni je radni dan 24 sata, mogu od bilo gde i mogu 365 dana godisnje. Medjutim, utrosena energija kod mene i kod nekih drugih je isto tako neravomerno rasporedjena pa kada se zali da nema godisnji odmor ili novac da odvede familiju na more, ja ga apsolutno razumem zasto je nezadovoljan. On posao sa sobom ne moze da odnese na plazu, ja mogu, jer mi je plaza preko puta ulice i ne kosta me nista, a posao mi je komp i telefon koji su mobilni. 

 

2 minutes ago, DJORDJE said:

Osim ako nemas tatu koji  sve placa. Necaka, skoro 40 banke, a i dalje neshvacen umetnik.

 

Da, htela sam i to da napisem, ali reko ajd ne produbljujem pricu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Angelia said:

ne znam puno ljudi ovde ko I koristi vise. Cesto I manje.

 

E, to je big difference izmedju US i Evrope - ovde svi koriste sve dane.

 

Sto se mene i mog posla tice, obzirom da mogu da radim odakle hocu, ja sam uvek/svugde ujedno i na odmoru (petak - nedelja).

Problem je sad sto muz ima tih bednih 10 dana (na srecu sto se nije razboleo za godinu dana, inace ne bi imao ni tih 10 dana!) - i kako, onda, mi da otputujemo negde zajedno, da obidjemo nesto ...?

 

Na papiru/po ugovoru moze da uzme i neplacene dane, ali obzirom na projekte, to nikad (ili je retko kad) moguce.

 

Ja bih s mojom kompanijom, da se sad prebacim u US, imala 5 nedelja, sto je skoro pa nemoguce za ogromnu vecinu... Ali, neka mene tu gde sam! 🙂

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Baby said:

 

Gotovo svaki od umetnika zeli da postane komercijalni umetnik i da svoje delo pretvori u zaradu koja ce njemu omoguciti zivot. 

U umetnosti, kao i u bilo kom drugom zanimanju ima manje uspesnih i vise uspesnih, samim tim njihov rad se razlicito vrednuje. Onaj koji zivi samo da bi proizvodio svoja dela i ne zamenjuje ih u neku drugu vrednost, tom se umetnost zove hobi, a ne posao. 

Poznajem ovdje jednog pravog umjetnika. Slikar. Nema novca (nije prosjak). Jadnom kad smo u drustvu pricali i o novcu on je rekao (bukvalno) " nisam homo a nisam ni mrtav". Ti shvati kako hoces.Nisam nista lose mislio o homo ljudima, samo sam prenio njegovo misljenje. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, koca popovic said:

Poznajem ovdje jednog pravog umjetnika. Slikar. Nema novca (nije prosjak). Jadnom kad smo u drustvu pricali i o novcu on je rekao (bukvalno) " nisam homo a nisam ni mrtav". Ti shvati kako hoces.Nisam nista lose mislio o homo ljudima, samo sam prenio njegovo misljenje. 

 

Pa dobro, boemski zivot... malo ih je, ali ih ima... 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...