Jump to content

Poslednji Utisci iz Emigracije


mrd

Recommended Posts

9 hours ago, Angelia said:

@BabyΒ Meni to deluje neodrzivo, ali mozda ja nisam u pravu, i eto prilike da me dokazete da nisam u pravu. Nit imam vremena da odgavaram na ovo nit da pitam prodavnice zasto nemaju internet delivery. Meni su neke stvari da porucim ok, a neke hocu da udjem u prodavnicu. Bila sam kod tebe u Majamiju, stvarno?Da li sam htela da porucim stvari preko neta? Treba da kupim suvenir preko neta, pa za to mi ne trabe da idem u Majami.

Β 

Pre dve nedelje mi u Uk objadnjavaju kako mogu da dobijem test za covid preko porudzbine, ali to moram da uradim 3 dana unapred... hvala ne, odvezla se do mesta koji ima in person sale, i zavrsila posao.

Β 

Pa dobro, nije bukvalno (jos uvek) sve preko neta, ali prodavnice im dodju kao mali izlozbeni prostori, gde imas samo nekolicinu robe, a ostalo - online. Smanjili troskove rente i radne snage.

Β 

Majami suvenire imas i na Amazonu πŸ˜„Β Ako se pokaze da dobro idu, bice i made in Amazon.Β 

Β 

Β 

Β 

Link to comment
Share on other sites

Lufthansa Starts β€˜Hate Selling’ Tickets to Put People Off Flying This Summer

Β 

Lufthansa has become the latest airline to deliberately raise the prices of flights this summer in a bid to dissuade people from actually booking a ticket.

Β 

For the month of July, Lufthansa has now reduced all new short-haul ticket sales to the most expensive β€˜fare bucket’ offered. A round-trip ticket from London to Munich in Ecomy now costs €1,035, while a return trip from Frankfurt to Paris with direct flights on Lufthansa costs €1,039.

Google Flights suggests that the cost of flights between Frankfurt and Paris usually cost between €167 and €376.

Β 

Β 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Sunshine State said:

Lufthansa Starts β€˜Hate Selling’ Tickets to Put People Off Flying This Summer

Β 

Lufthansa has become the latest airline to deliberately raise the prices of flights this summer in a bid to dissuade people from actually booking a ticket.

Β 

For the month of July, Lufthansa has now reduced all new short-haul ticket sales to the most expensive β€˜fare bucket’ offered. A round-trip ticket from London to Munich in Ecomy now costs €1,035, while a return trip from Frankfurt to Paris with direct flights on Lufthansa costs €1,039.

Google Flights suggests that the cost of flights between Frankfurt and Paris usually cost between €167 and €376.

Β 

Β 

Β 

Totalno su odlepili sa ovim cenama. Karta u jednom pravcu izmedju neka dva grada je od 680$ pa idu i do 1900...Β 

Β 

Vec tri slucaja sam cula iz evrope sto su putovali da su im povratak zamenili za drugu kompaniju, pa oni sto su npr. dosli preko Ciriha Swissom, se vracaju nevoljno preko Istanbula Turkisem ili tako nekom rendom kompanijom, ko udeli sediste...Β 

Β 

Eno deltini piloti strajkuju, sada ce ostali moci da podignu cene jos vise. Ukinu letove i napisu kako je high demand i dignu cene.Β 

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

On 7/3/2022 at 3:56 AM, Sunshine State said:

Lufthansa Starts β€˜Hate Selling’ Tickets to Put People Off Flying This Summer

Β 

Lufthansa has become the latest airline to deliberately raise the prices of flights this summer in a bid to dissuade people from actually booking a ticket.

Β 

For the month of July, Lufthansa has now reduced all new short-haul ticket sales to the most expensive β€˜fare bucket’ offered. A round-trip ticket from London to Munich in Ecomy now costs €1,035, while a return trip from Frankfurt to Paris with direct flights on Lufthansa costs €1,039.

Google Flights suggests that the cost of flights between Frankfurt and Paris usually cost between €167 and €376.

Β 

Β 

A ja pokusavam da kupim karte...sulude cene

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

KLM nam otkazao let tri dana pred put. PoΕ‘to je sve bilo plaΔ‡eno unapred, hoteli, transport do ostalih gradova, leteli sa Air Serbia. PlaΕ‘ila se svo vreme da Δ‡e nam i oni otkazati, ali sve je proteklo u redu. Dan pred put, KLM nam Ε‘alje email sa novim kartama za let za dan nakon?!? A mi otkazali let online pred da kupimo druge karte. Svesna sam problema na aerodromu, ali mi nije jasno kako nisu registrovali otkazivanje, a nudili su nam izbor ili to ili da čekamo da nam oni bukiraju….ne ΕΎelim da se smatram sad s tim, posle Δ‡u, ovde sam, uΕΎivam u divno promenljivom vremenu i energiji ovog fantastičnog grada! Ponovo znam da neΔ‡e biti vremena da se vidi sve Ε‘to se ΕΎeli.
Ponekad se mora u park, dobro je za psihu.Β 

Β 

Β 

RqHcKep.jpg

Vondel parkΒ 

Β 

spacer.png

  • Like 4
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Angelia said:

Znam da oni imaju nize cene ali ja hocu da svratim u UK i Beograd...

Pa to je lako. Letis za Oslo , iz osla za Istambul, pa odatle za London.Β :classic_biggrin:

Prosli put kada sam kupovao karte dobio sam slicnu kombinaciju kao najjeftiniju opciju za nekih $850. Direktan let $3,300.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, DJORDJE said:

Pa to je lako. Letis za Oslo , iz osla za Istambul, pa odatle za London.Β :classic_biggrin:

Prosli put kada sam kupovao karte dobio sam slicnu kombinaciju kao najjeftiniju opciju za nekih $850. Direktan let $3,300.

I da prezivimΒ :classic_biggrin: Mislim malo se omatorilo i razmazilo za takve akcije... a uz to vodim naslednika koji mrzi da leti.

Link to comment
Share on other sites

Cene letova u Evropi trenutno nisu, a verovatno nece ni biti problem. To sto neke kompanije trenutno pokusavaju da visim cenama odbiju deo putnika je ustvari gasenje vatre benzinom ili bar pokusaj da se problem gurne pod tepih.

Problem svih kompanija je sto zaposljavaju pilote, a to je vrlo solidarna sorta koju ne mozes bas pokupiti s ulice. Trenutno strajkuju na sve strane, tako da ni skupo placena karta ne garantuje da ce covek stici na odrediste. Ni malo naivan problem i pitanje je gde ce zavrsiti.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, vilhelmina said:

Cene letova u Evropi trenutno nisu, a verovatno nece ni biti problem. To sto neke kompanije trenutno pokusavaju da visim cenama odbiju deo putnika je ustvari gasenje vatre benzinom ili bar pokusaj da se problem gurne pod tepih.

Problem svih kompanija je sto zaposljavaju pilote, a to je vrlo solidarna sorta koju ne mozes bas pokupiti s ulice. Trenutno strajkuju na sve strane, tako da ni skupo placena karta ne garantuje da ce covek stici na odrediste. Ni malo naivan problem i pitanje je gde ce zavrsiti.

Kao SAS npr.

Link to comment
Share on other sites

Β 

SAS je onomad zbog pandemije otpustio gomilu pilota ali sada nije hteo da sve vrati nazad pod istim uslovima iako piloti u ugovorima imaju pravo na to. Namesto toga su pozaposljavali 560 pilota preko svojih podruznica (SAS-LInk i SAS-Connect) koje, prema pilotima, nude losije uslove rada. I zato sada 900 pilota strajkuje usred sezone. Presedan, crta je predjena. Ranije su barem strajkovali van sezone ”iz obzira”. Sada 30.000 putnika dnevno strada zbog strajka. Btw, sadΒ΄ se piloti kao nude da ipak prevezu charter putnike koji su ostali zaglavljeni na svojim destinacijama - "iz obzira". Ali, naglasavaju, ne druge. Stvar eskalira jer im se pridruzuju i avio-mehanicari. Bas me zanima kako ce i kada, ako je uopste moguce, da povrate poverenje putnika. A i kosta ih basnoslovno svaki dan strajka. Treba to bure bez dna vec jednom pustiti niz vodu, ionako su vazda bili kao etatisticki rogovi u vreci.Β 

Edited by Cyber
Link to comment
Share on other sites

Nedelju dana u Holandiji i primeΔ‡ujem da sam naučena na američki način rada u restoranima, pomalo iritirana β€œsporim” servisom….pa mi se upali lampica da je to dobro. Niko te ne obilazi svakih pet minuta da te upita kako ti je i da li ti je joΕ‘ neΕ‘to potrebno, gledajuΔ‡i da te pojure odatle Ε‘to pre. Ovde sedneΕ‘, pa lagano, smireno. Forsiralo me da se preispitam, da cenim taj lifestyle. Pogodilo me da sam se ponela kritički prvi par dana, da mi je zasmetalo baΕ‘ to.Β 
Β 

Spoiler

Valjda je ok da piΕ‘em na ovoj temi o utiscima Amerikanke u Evropi.

Β 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 7/9/2022 at 2:14 AM, ControlFreak said:

Nedelju dana u Holandiji i primeΔ‡ujem da sam naučena na američki način rada u restoranima, pomalo iritirana β€œsporim” servisom….pa mi se upali lampica da je to dobro. Niko te ne obilazi svakih pet minuta da te upita kako ti je i da li ti je joΕ‘ neΕ‘to potrebno, gledajuΔ‡i da te pojure odatle Ε‘to pre. Ovde sedneΕ‘, pa lagano, smireno. Forsiralo me da se preispitam, da cenim taj lifestyle. Pogodilo me da sam se ponela kritički prvi par dana, da mi je zasmetalo baΕ‘ to.Β 
Β 

Β  Hide contents

Valjda je ok da piΕ‘em na ovoj temi o utiscima Amerikanke u Evropi.

Β 

Β 

Zato sto u americi konobari rade za tip, a u evropi za platu, pa valjda moraju da nas obilaze da ih ne bi zaboravili.

Mene nervira kada mi u sred recenice ili zalogaja dodje da me pita da li je sve uredu i na kraju kada trazim da platim donese racun i ode pa se ne vraca pola sata.Β 

Link to comment
Share on other sites

On 7/7/2022 at 1:20 AM, vilhelmina said:

Cene letova u Evropi trenutno nisu, a verovatno nece ni biti problem. To sto neke kompanije trenutno pokusavaju da visim cenama odbiju deo putnika je ustvari gasenje vatre benzinom ili bar pokusaj da se problem gurne pod tepih.

Problem svih kompanija je sto zaposljavaju pilote, a to je vrlo solidarna sorta koju ne mozes bas pokupiti s ulice. Trenutno strajkuju na sve strane, tako da ni skupo placena karta ne garantuje da ce covek stici na odrediste. Ni malo naivan problem i pitanje je gde ce zavrsiti.

Probaj to iz US, pa preko UK. Malo bogatstvo za kartu.

Β 

A svejedno nemas pojma kako ce se zavrsiti. Aj jos jedna avantura... em te kosta 90% vise nego pre pandemije, em dodas jos jednu stanicu usput, uglavnom gde nisi planirao da ides. A za prtljag...nisam religiozna ali ajde da se pomolim da stigne.

Β 

Samo karte $4.5k za nas dvoje. Ne, nije biznis

On 7/7/2022 at 1:20 AM, vilhelmina said:

Cene letova u Evropi trenutno nisu, a verovatno nece ni biti problem. To sto neke kompanije trenutno pokusavaju da visim cenama odbiju deo putnika je ustvari gasenje vatre benzinom ili bar pokusaj da se problem gurne pod tepih.

Problem svih kompanija je sto zaposljavaju pilote, a to je vrlo solidarna sorta koju ne mozes bas pokupiti s ulice. Trenutno strajkuju na sve strane, tako da ni skupo placena karta ne garantuje da ce covek stici na odrediste. Ni malo naivan problem i pitanje je gde ce zavrsiti.

Probaj to iz US, pa preko UK. Malo bogatstvo za kartu.

Β 

A svejedno nemas pojma kako ce se zavrsiti. Aj jos jedna avantura... em te kosta 90% vise nego pre pandemije, em dodas jos jednu stanicu usput, uglavnom gde nisi planirao da ides. A za prtljag...nisam religiozna ali ajde da se pomolim da stigne.

Β 

Samo karte $4.5k za nas dvoje. Ne, nije biznis

Link to comment
Share on other sites

Promene su očigledne Ε‘to se tiče servisa u poslednje vreme i primeΔ‡ujem sve viΕ‘e da se traΕΎe radnici. Ovo mi je baΕ‘ upalo u oči u Srbiji, maltene svaki restoran, pekara, hemijsko čiΕ‘Δ‡enje, mnogo zalepljenih plakata. Mnogi koji su zaposleni deluju neiskusni, razumem trenutno situaciju, pa imam razumevanja.Β 
Dok sam bila u Mauritshuis, upravo kod Devojke sa bisernom mindjuőom, ugledala policiju ispred, vidim mali protest. Viőe policije u kolima i na konjici nego protestanata. Čujem od mojih da trenutno ima protesta u Holandiji, őtrajkova u Belgiji, ali nikako da pogledam vesti da saznam razlog. Ni u jednom hotelu nisam upalila tv, razmiőljam čemu tv u sobi? 
U momentima poΕΎelim da sam kod kuΔ‡e, oseΔ‡am se umorno. Čujem od komΕ‘ija da nam neke biljke izgledaju jadno, da su vruΔ‡ine straΕ‘ne. Onda porazmislim, bolje uΕΎivaj dok moΕΎeΕ‘ u temperaturama od dvadesetak, pogled na brda i polja, pozavidi kravama koje Δ‡e tu ostati nakon Ε‘to ti odeΕ‘.Β πŸ™‚Β Leto na selu u Belgiji, divota! JoΕ‘ samo da naviknem da ne čekam mrak da legnem….

Β 

Utisci:

- Svaki dan po dvadeset puta pokuΕ‘am da izgovorim pravilno na holandskom reč koju vidim, kobajagi znam poneka pravila, da bi bila ispravljena dvadeset puta. Tek peti dan sam uspela da prvu reč pravilno izgovorim….grrr

- Amsterdam, mogla bih da hodam danima, da obidjem svaki muzej, pa ponovo redom, da sedim na brodu, pijem vino i maΕ‘em onima na obali ili mostu, toliko energije moΕΎe da zavara….ni udobna obuΔ‡a ne pomogne kad se pretera, a moΕΎda se i oseΔ‡aju godine…

- Scheveningen, plaΕΎa, čuvajte se galebova. Očigledno je da su ljubitelji sladoleda, ovog puta ukusa pistacijaΒ πŸ˜€. Meni je bilo hladno, ni da zamislim kako neko moΕΎe biti tu u kupaΔ‡em kostimu, brrr…

- Hag, hotel, lokacija koja odgovara jer kako god da sam izaΕ‘la u Ε‘etnju, skretala levo ili desno, magično se vraΔ‡ala u isti. Tokom jedne Ε‘etnje prema parku, hodam ispred mojih i čovek u uniformi mi se obraΔ‡a na holandskom, pokret s rukom da se zaustavim. Primetim zaustavljen saobraΔ‡aj, peΕ‘aci, biciklisti….čekamo. Δ†erka kaΕΎe da je najverovatnije kraljevska porodica u kolima, uobičajeni proces. Sve proΕ‘lo u roku od pet minuta.

- Maastricht, moj omiljeni gradiΔ‡! Shvatila sam da je Andre Rieu ovde car. GuΕΎve pred predstojeΔ‡e koncerte, okoline restorani nude rezervacije za večere, svugde plakati, zastave, čak sam u jednom izlogu Β ugledala i muΕ‘ke cipele saΒ njegovim likom, prosto mi bilo ΕΎao da propuΕ‘tam taj event, hahaha. U hotelskoj sobi, disco ball, dragi traΕΎio najveΔ‡u sobu, Ε‘to si traΕΎio, to si dobio! Nakon večere i Ε‘etnje, ulazimo, kaΕΎem mu, molim te upali ovu loptu, hoΔ‡u da vidim kako osvetljava….kad ono krene Marvin Gaye sa β€œSexual healingβ€Β πŸ˜

Β 

I tako se sad odmaram ovde na selu, krave are my friends!

Β 

Β 

Β 

Β 

Β 

Β 

Β 

  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

@AngeliaΒ Nije to skupo za vas dvoje. Moji platili 5.6 iz Detroita pre mesec dana. Dobro, malo dodali za comfort poΕ‘to su oboje visoki, ali nije ti to skupo za leto, trenutno situaciju, ako radiΕ‘ multi-city.

Ε to si se stisla, drugariceΒ πŸ˜€! It’s only money!Β 
Β 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, ControlFreak said:

@AngeliaΒ Nije to skupo za vas dvoje. Moji platili 5.6 iz Detroita pre mesec dana. Dobro, malo dodali za comfort poΕ‘to su oboje visoki, ali nije ti to skupo za leto, trenutno situaciju, ako radiΕ‘ multi-city.

Ε to si se stisla, drugariceΒ πŸ˜€! It’s only money!Β 
Β 

Ma samo me nervira kad cujem da neko leti za normalne cene...London πŸ˜€

A nekad za iste novce si mogao lepo da sednes u biznis klasuΒ Β 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...