Jump to content

Poslednji Utisci iz Emigracije


mrd

Recommended Posts

8 hours ago, vilhelmina said:

 

Ma jok, pesak je, blato. Gde god sednes, na klupu pored mora ili u parku, ne mozes posle da otreses prasinu. Stolove u bastama restorana brisu sve vreme, a neki su i zatvorili. Automobile, prozore i ostalo sto ne mora ce valjda kasnije, kad prestane.

 

Ovo je trenutni izvestaj o kvalitetu vazduha (farlig = opasno):

 

381-C4-C84-8-C6-A-4-BC5-B449-10-E800-ACE

 

Prvi dan kad sam dosla niko nije nosio masku napolje, jer nije vise obavezno. Sad svi, i to dobrovoljno 😀.

 

Stiglo i do mog Bodensee-a danas (Lake Konstanz, DE) - pesak/prasina iz Sahare danas na Bodenskom jezeru:

 

spacer.png

 

spacer.png

Edited by Sunshine State
  • Like 4
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Vidim po najlepsim delovima Pariza se setkas (mada ima puno najlepsih delova Pariza :classic_smile:) steta za vreme, Pariz kad je suncano (sto je nazalost relativno retko) dobije potpuno novu irealnu lepotu i svaki put me odusevi a zivim ovde vec puuuno godina, nadam si da si imao ili ces imati i malo suncanog vremena 

Edited by ciao
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Vidim po najlepsim delovima Pariza se setkas (mada ima puno najlepsih delova Pariza :classic_smile:) steta za vreme, Pariz kad je suncano (sto je nazalost relativno retko) dobije potpuno novu irealnu lepotu i svaki put me odusevi a zivim ovde vec puuuno godina, nadam si da si imao ili ces imati i malo suncanog vremena 
Doći ću ja i letos. :)
Za mene je Pariz najlepši grad Evrope. Bio sam 4 meseca 91. To se ne zaboravlja.

Sent from my SM-G998U using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Jedini razlog zašto ipak ne bih mogao da živim u Parizu su gužve, sve ostalo +10
Ja da ti kažem moje iskustvo. Zbog dece nismo živeli u gradu i sad kad se sudaram sa ljudima, shvatam koliko mi to nedostaje. Međutim, porasli magarci. I to što mi na svakom koraku neko traži cagaretu mi prija na neki način.

Sent from my SM-G998U using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, mrd said:

Ja da ti kažem moje iskustvo. Zbog dece nismo živeli u gradu i sad kad se sudaram sa ljudima, shvatam koliko mi to nedostaje. Međutim, porasli magarci. I to što mi na svakom koraku neko traži cagaretu mi prija na neki način.

Sent from my SM-G998U using Tapatalk
 

Verujem, ja sam živeo blizu trga republike, tada je tu bio kružni tok. Mada je bila jedna ulica kroz koju ljudi slabo prolaze pa sam se tuda nekako provlačio. I plus sam imao sreću da sam bio okružen metroima. 

 

A možda i bolje što nisam ostao, imao bih 200 kila danas 😁 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

To mi vec nije jasno - imaju cigare a nemaju upaljac? 

Sto se tice zivota u Parizu sto se mene tice sto uzi centar to lepse smile.png

Ovo je Opera i verovatno je cirkulacija veća. Ma zamisli američku seljačinu koju ljudi startuju, a to nije how'r you doing. :)

 

 

Sent from my SM-G998U using Tapatalk

 

 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Vidim gde je, stavio si kartu pise Auber :classic_smile: , onaj L Horizont ti je u rue Rennes :classic_smile:, kejeve znamo, najlepse za mene u gradu su kejevi i sve uz njih

 

Edit : nema @urosg3 da upise utiske iz grada :classic_smile:

Edited by ciao
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, ciao said:

Vidim gde je, stavio si kartu pise Auber :classic_smile: , onaj L Horizont ti je u rue Rennes :classic_smile:, kejeve znamo, najlepse za mene u gradu su kejevi i sve uz njih

 

Edit : nema @urosg3 da upise utiske iz grada :classic_smile:

a za vikend na miru 🙂

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 4/5/2022 at 5:07 PM, ciao said:

Vidim gde je, stavio si kartu pise Auber :classic_smile: , onaj L Horizont ti je u rue Rennes :classic_smile:, kejeve znamo, najlepse za mene u gradu su kejevi i sve uz njih

 

Edit : nema @urosg3 da upise utiske iz grada :classic_smile:

Eto da odužim dug:

Bili smo nekoliko dana valjda pet žena_mog_života i ja u Parisu. nekako smo do sada propustili prestonicu Francuske, i to beše početkom meseca imajte u vidu da je hladno bilo da boli. Posmrzavali se kao beskućnici ispod mostova na Seni. Utisci:
Paris je divno mesto, ona izvikana Ajfelova kula nije bzvz izvikana, ima u toj građevini neke magije, demonstrira volju i snagu uma, potrebu za modernim i lepim. Kad je gledaš sa zemlje nadrealno je skladno impozantna. E onda nastaje jedan međuutisak čekanje u redovima. Prvo za ulaznicu, p aispred liftova. Pošto nam je ovo prvi i poslednji put da se veremo, normalno na sam kupio najskuplju kartu i otšli smo skroz gore kod Edisona i Ajfela. Vetar je duvao i osetio sam kako se kula njiše ispod mene, Pojeo sam očima sve, i detalj i organizaciju prostora i nazreo sam neki smisao u njoj, tako da kad smo konačno sišli, onako smrznuti seli smo na klupu ispod i tad me spucalo sve. I veličina genija, i veličina društva spremnog za takav poduhvat i potreba čoveka za lepotom, i za ostavljenjem traga u vremenu. Sve mi je to puklo pred očima u tih pola sata dok me wife nije odvukla da kupimo 5 for one euro privezaka za ključeve koje su deca naručila.

Ako ikad čovek ima priliku da vidi Ajfelovu uživo neka to sebi priušti. Otići će drugačiji nego što je bio pre, razumem i Trijumfalnu kapiju, video sam eleganciju Čemps elajziz što bi ameri rekli, stajao sam ispred Mulen Ruža, video Monparnas, vozio se Senom, ali kula je nešto posebno.

Morao sad krenem od nečega, pa krenuo od najboljeg. Drugi cilj koji sam zacrtao sebi da prosto moram da doživim je bio da se poklonim Džimu Morisonu na Per la Šez groblju, i to smo uradili. U tu svrhu ostavio sam tamo, pa nek čistači pokupe borbeni ranac JNA koji mi je jedno vreme odlično služio kao školska torba na kojem je pisalo The Doors iz vremena kad sam počeo da razumevam muziku i poruke, pa se zgodno udenuo The End. Morison i ja smo se taj dan možda razumeli, ali svakako pomirili. Uzbudljivo je videti koliko nam još znači i koliko ljudi ga obilazi.

Eto ekipo počeo sam, kako imam vremena pisaću juš, obišao sam Luvr, Dom Invalida, Monmartr, živeli smo tamo nekoliko dana, upili atmosferu, i imali emotivan doživljaj na Buržeu, gde sam kao naslednik dobio plaketu pokojnog oca koji je bio deo letačkog programa JRV, kao i digitalizovani snimak iz arhive njegovog dela programa. Primili nas ljudi kao najrođenije, ali i to je posebna tema.

 

PIisaću kad imam vremena, ako neko živi u Parizu blago njemu. Za nas ostale to je veliki grad, kao Berlin, Madrid pa i Beograd ali je - ni nalik.Zavidim malo.

  • Like 5
  • Love 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...