Jump to content

Poslednji Utisci iz Emigracije


mrd

Recommended Posts

6 hours ago, ControlFreak said:

@Pletilja Puno vam hvala što ste podelili iskustvo. Znači mi da podelim s mojim partnerom koji je juče insistirao da pozovemo mog rodjaka da pitamo žta su mu tražili kad je putovao u Srbiju i izlazio u druge EU zemlje i nazad. On vam je od onih koji dolaze na aerodrom 3 sata ranije, sve je odštampano i u fascikli, od rasporeda, do rezervacija za hotel, rentacar, plus koristi listu za pakovanje, stavke otkačene sa kvačicom, sve provereno 15 puta...i da hoću drugačije, nemam izbora 😃

 

Imas sve na sajtu https://beg.aero/lat/prakticni_vodic/informacije_u_vezi_sa_covid_19/mere_prevencije_na_aerodromu 

Ima i podlinkova https://www.mfa.gov.rs/lat/gradjani/ulazak-u-srbiju/covid-19-uslovi-za-ulazak

 

Prekontrolisite pre nego sto krenete jer oni to svako malo menjaju. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Jel’ u pitanju kratka veza izmedju letova, pa nisu uspeli da utovare sav prtljag? Smatram da su dobre mogućnosti da će ih poslati sledećim letom. U tom slučaju bi ih joj isporučili na kućnu adresu. Meni se to desilo par puta. Naravno, u ovoj situaciji sa pandemijom, sve malo traljavije ide sa uslugama. Zaista se primeti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Pletilja said:

Kofer ostao u Frankfurtu a u njemu i 2 vrlo retke knjige koje sam spremila za zeta i antik cilibarska dugmad za manzetne! Lepo sam rekla da to ide u licni prtljag ali mene niko ne slusa. Kolike su sanse da kofer ipak stigne u USA?

 

Gotovo 100%

Meni se desavalo i na mnogo gorim destinacijama gde imas broj kofera ali ga traze po opisu, pa sam uvek dobila kofer nazad. 

 

Posto su vezani letovi, kofer nije izlazio napolje pa ga sigurno niko nije ukrao, nego ga nisu ubacili u avion na vreme. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Pletilja said:

Kofer ostao u Frankfurtu a u njemu i 2 vrlo retke knjige koje sam spremila za zeta i antik cilibarska dugmad za manzetne! Lepo sam rekla da to ide u licni prtljag ali mene niko ne slusa. Kolike su sanse da kofer ipak stigne u USA?

Jao draga znam kako je. Davno sada, selim se iz UK za US, I spakovala tako reci u dva velika kofera ceo nas zivot, klinac bio mali I treba u kratkom roku da krene u skolu, evo sad ce godisnjica u avgustu 

I uvek pakovala u licni prtljag bitne stvari, ali bilo je tako haoticno. U jedan od kofera koji ide avionom spakovala sve slike, I njegove skolske papire. I jos zadjavola u celom pakovanju nisam ni stavila ime na kofer. Kad smo stigli u US kazu bas taj kofer ostao u Parizu, ja totalno sludjena, tu je I bila njegova odeca, ali imala sam par presvlaka...ali slike, ceo nas zivot, I papiri za skolu. Na aerodromu kazu naci ce...

Nakon nedelju dana ja bukvalno u suzama idem u skolu I kazem nemam papire. Oni me gledaju, kako niste dokumentaciju poneli u licnom prtljagu.

Ali me smire I kazu nek krene on u skolu, pa kad dobijete sve, donesite. Taj kofer je bio gde ja nisam bila, 2 meseca je putovao, koliko poziva (bilo je ono sta ce kog djavola kofer u Milanu?)... I nakon dva meseca kazu, nasli smo kofer stigao je u US. Kad su ga doneli, kofer kao da je bio u ratu, sav polomljen. I ja sva tuzna otvorim kofer koji se skoro raspada...I sve bilo unutra.

Naucila sam lekciju. Nadam se da ce I oni imati takav srecan kraj. Ali znam da to ne bih nikom pozelela.

 

Najcesce to bude u roku od nedelju dana.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pre desetak dana sam letio u Njujork (iz Kanade). Na sajtu CDC je pisalo da je potreban PCR test za ulazak u zemlju, tako da sam to obavio u Kanadi (i prilicno debelo platio, $185 po osobi). Medjutim apsolutno niko nam nije trazio test osim nekog atesta gde sam potpisao tvrdeci da sam uradio test (sami rezultat testa niko nije ni pogledao). U povratku, Kanada je trazila PCR test koji sam mogao da uradim u Njujorku besplatno. Ima milion "pokretnih klikna" (kombija) svugde po gradu i bukvalno nista ne naplacuju cak iako niste drzavljani SAD. Po sletanju u Kanadu opet sam morao da uradim PCR test (takodje besplatan) ali sam pusten kuci.

10 hours ago, Pletilja said:

Kofer ostao u Frankfurtu a u njemu i 2 vrlo retke knjige koje sam spremila za zeta i antik cilibarska dugmad za manzetne! Lepo sam rekla da to ide u licni prtljag ali mene niko ne slusa. Kolike su sanse da kofer ipak stigne u USA?

Kofer ce stici, samo treba malo vremena. Meni se dva puta desilo da je kofer ostao zagavljen u Frankfurtu. Jednom kad sam isao za Srbiju, a drugi put kad sam se vracao u Kanadu. Oba puta je kofer stigao u roku od dva ili tri dana. 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Pletilja said:

Kofer isporucen na kucnu adresu u celini i celosti.....🙂

Tako uglavnom i bude. Za sve ove godine jedina firma koja mi je uspesno izgubila kofere je Al Italia, mada nisam ih koristio ima barem 10 godina.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

JAT, osamdesetih, let Dubrovnik - Bg, ocas posla stigli u prestonicu a kofer sa decijim stvarima dosao kuci posle mesec dana, preko Kaira i Londona, kao da je bio u 2 svetska rata + bocica nekog sirupa za skidanje temperature se razbila pa je sve bilo ulepljeno, nisu morali ni da nam ga shalju....pomislila sam da ce tako biti i sada. Bravo za Lufthansu!

Cerka nije zelela da ponese malu, finu ogrlicu moje bake, zlato i jos nesto, kaze, ima vremena, daces mi je jednog dana (sto se deca tesko mire sa smrtnoscu roditelje!) pa sam u etui sa onim dugmadima za menzetne cusnula i to, sta znam kad ce opet biti prilika, tako da cerka i nije znala sta je sve u koferu. Da se to izgubilo na ovako glup nacin, stvarno bih se obesila o prvu banderu. Te igre macke i misa sa decom.....

Edited by Pletilja
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Pletilja said:

JAT, osamdesetih, let Dubrovnik - Bg, ocas posla stigli u prestonicu a kofer sa decijim stvarima dosao kuci posle mesec dana, preko Kaira i Londona, kao da je bio u 2 svetska rata + bocica nekog sirupa za skidanje temperature se razbila pa je sve bilo ulepljeno, nisu morali ni da nam ga shalju....pomislila sam da ce tako biti i sada. Bravo za Lufthansu!

Cerka nije zelela da ponese malu, finu ogrlicu moje bake, zlato i jos nesto, kaze, ima vremena, daces mi je jednog dana (sto se deca tesko mire sa smrtnoscu roditelje!) pa sam u etui sa onim dugmadima za menzetne cusnula i to, sta znam kad ce opet biti prilika, tako da cerka i nije znala sta je sve u koferu. Da se to izgubilo na ovako glup nacin, stvarno bih se obesila o prvu banderu. Te igre macke i misa sa decom.....

 

Bar se izgubio u povratku. Zamisli da ste stigli u Dubrovnik i nema stvari... Meni se i to desilo da provedem pola odmora u dve garderobe, jednu u kojoj sam dosla i jednu koju sam bila prinudjena da kupim. 

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Pletilja said:

Kofer isporucen na kucnu adresu u celini i celosti.....🙂

 

Jedini put kad mi je kofer nestao bilo je na relaciji Ohrid- Antalya, kofer zaglavio u Istambulu. Sledeceg jutra sam otisla u shopping i kupila i sto mi treba i sto mi ne treba. Racun od oko 300 evra poslala mejlom osiguranju, sledeceg jutra mi isplatili pare, nisu ni trepnuli. Izmedju ostalog je tu bila i jesenja jakna, a bilo sred leta. Kofer stigao u hotel par sati nakon para od osiguranja na racun 😀.

Sve u svemu, pozitivno iskustvo s Turkish Airlines.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni je ta prica sa gubljenjem kofera na putu za US bila najtraumaticnija, iako bi se kofer izgubio tu I tamo I pre I posle toga. I neke situacije su bile ovo sto Baby prica, pa sam naucila da u kabinu trpam najpotrebnije stvari da bas ne budem bez nicega u putu.

 

 

Desavalo se I da iz US krenem, ostanem par dana u UK, dodjem u Srbiju, I kofer stigne nakon mene. Nemam pojma ni koliko sam polomljenih kofera tako izgubila.

 

Link to comment
Share on other sites

 
Meni stigli prijatelji iz Srbije, usli, niko ih nista pitao nije osim na prvom ulasku u avion, u medjuvremenu ostali dva dana u Turskoj... 
Tražili su mi test na oba ulaska. Ostalo je sve išlo dobro i bez stresa.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ispratila klinca danas, dva dana pakovanja I seljenja. Bila sam sva operation mom. I onda kad sam ga ostavila plakala ko dete u kolima sama. I nakon sat-dva zove, kaze zaboravio sam neke stvari, I opet ucutim osecaj da je otisao, I nosim sta mu treba.

Par dana I bice ok. Kako ste prihvatili odlazak?

 

Cistim kucu sada, I njegovu sobu, I nemam pojma zasto mi kuca deluje prazna. Znam da se ne vraca.

 

Znam da sam se povremenovo radovala slobodi, ali nije isto 

  • Love 5
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...