Jump to content

Poslednji Utisci iz Emigracije


mrd

Recommended Posts

5 minutes ago, ControlFreak said:

Hvala @Kronostime. Na žalost, na lokaciji aerodroma ili odmah pored nema hotela. Vidim neki na 1.8 km, ali to mi ne odgovara. Problem je već rešen jer će povratni let biti kasnije. 

Potrudih se da ti nadjem smesaj u okolini aerodroma, i dosta tih hotelcica ima i uslugu "voznja do aerodroma" iako nije navedeno u ponudi.To se dogovara u direktnom telefonskom razgovoru. :s_d:

Link to comment
Share on other sites

Meni nije problem da letim rano ujutro iz Beograda, relativno cesto uzmem ranojutarnji let, narucim taksi unapred, aerodrom je blizu centra i nema guzve ujutro oko 4-5, za 15 minuta se stize do aerodroma tako da jedini problem je probuditi se na vreme - ako se boravi negde u gradu.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

@ciao nije zbog mene same. Teško je naći taksi u to vreme, moji žive u manjem mestu. Zato sam postavila pitanje. Prošlo putovanje smo stali u London da prekratimo dug put i odseli tu na aerodromu, pa vozom otišli u grad, muzej, večera, prespavali, ujutru pešice do gate. I u Amsterdamu smo takodje slično uradili. Dopada nam se tako. Ali, uspela sam da nadjem let od 10 ujutru, tako će mama biti srećna da popijemo kafu pred naš odlazak. Nego, gnjaviću te ja kasnije za informacije za Francusku. Suprug planira biciklističku turu u Dordogne, a već se brine o testiranju i ulasku u zemlju. Rano je još da o tome brinemo, ali nije loše imati sve informacije od sada pa do tada. Merci!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 8/3/2021 at 4:02 AM, Eddard said:

Ne, ne, neću ja kolima da idem. Road trip je zamišljen prve dve nedelje odmora u NE USA, a nakon toga hoću 5-6 dana da se izležavam na plaži. Zato, uz dužno poštovanje svim Panamama, Kostarikama I Kolumbijama, hoću nešto kao Aruba, sunce, more, palme i lepe žene u kupaćim kostimima za poslednjih par dana odmora emoji41.png.

@Sunshine State Previše mi je to putovanja kolima još iz NYC da se spuštam do Floride.

 

Sednes u avion i za dva i po sata si na Floridi. Imas kijeve sa palmama, suncem i plazama, a blizu su Bahami, Bimini, Turks i Kaikos... Na Bimine stignes trajetktom za 2-3 sata, na Bahame za 4... 

 

Ali i nije previse kolima iz NYC... oko 20 sati, a nusput mozes da stanes i vidis prelepe gradove kao sto su Savana i Carlston... 

On 8/7/2021 at 4:30 PM, ControlFreak said:

Uspela. Swiss Air. Plus platila osiguranje za let. Zadovoljna. Nego, vidim sad da se i prtljag naplaćuje extra, van cene leta. Nisam obraćala pažnju da li će nas nahraniti, bar da nam vodu daju 🙂.

 

Swiss imas pravo na jedan kofer 32kg, drugi se naplacuje, visak se naplacuje. I mozes carry on do 8kg. Ustvari, svi osim turaka je tako sa koferima. Sa Turcima mozes da nosis dva kofera. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DJORDJE said:

Ja zadnji put kada sam leteo sa Swiss-om bio je jedan kofer do 23kg/50 lbs u ekonomskoj klasi.

Sve zavisi, sad neki imaju neki light economy, kategoriju, koja ne ukljucuje prtljag, niti promenu karte I biranje sedista. Moras da promenis na economy da bi dobio to ukljuceno. A neki cak ni nemaju opciju. Pa sve moras dodatno da platis.

Zato sam rekla United zato sto znam da oni imaju opciju.

Virgin I British su uvek bili dobri u tome, zato sam najcesce birala njih, pa mi je sledeca opcija bila United, losa usluga ali sve ostalo ok. Presla sam bas pred pandemiju na American (zato sto ukljucuje British) zato sto lete sa Phillija, United moram na Newark. 

Ali vidim da se dosta izmenilo.

I inace sve ovo zavisi odakle letis. Kome je gde hub.

BTW I zbog pandemije sad ne mozes tek sa bilo kog aerodroma za Evropu. Recimo iz Phillija nema letova.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sve si tačno rekla. Najverovatnije ćemo platiti i za sedište, pogotovo ako želimo da sedimo jedno do drugog. Već par puta nam se dešava da dobijemo razdvojena sedišta. Da li neko ima slično iskustvo? Mislim, to je ok na manje razdaljine, ali bezveze za prekookeanski let.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ControlFreak said:

Sve si tačno rekla. Najverovatnije ćemo platiti i za sedište, pogotovo ako želimo da sedimo jedno do drugog. Već par puta nam se dešava da dobijemo razdvojena sedišta. Da li neko ima slično iskustvo? Mislim, to je ok na manje razdaljine, ali bezveze za prekookeanski let.

Da, osim ako niste kupili kao jednu kartu, onda vas obicno stavljaju zajedno. Ovo pricam iz iskustva pre pandemije.

Ovo light economy je bs, navuku te da kupis kartu ako ne gledas da u stvari imas dodatne troskove. Ne znam da li tu stavljaju zajedno ljude na istoj karti, nisam to probala na medjunarodnim letovima.

Vise se isplati uzeti economy, naravno ako postoji opcija.

Premium economy je isto bs, mislim ako nisi preko 2m visine. Skoro kao sto je nekad bilo business class po ceni, a business sad kosta ko prva. 

 

Ako mozes promeni kartu na economy. I ti rece uzela si kartu preko cikaga? Nece to biti zabavno.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Angelia said:

 

Ako mozes promeni kartu na economy. I ti rece uzela si kartu preko cikaga? Nece to biti zabavno.

Da, videla sam small print, znam šta još moram da doplatim, nije problem. Nije bilo druge mogućnosti da je bolja veza i layover time. Nije bilo lako uklopiti datume i vezu, plus malo ova nestabilnost oko putovanja, brinuću o tome dan pre kad mogu da doplatim. Čikago mi je drugi dom, poznajem O’Hare jako dobro. Ja sam niska to average za Balkanku, a nisam ni velike zapremine, izdržaću 😄. Veći stres je doneti odluku i uplatiti karte, sad mi je mnogo lakše kada imam plan. Da li neko od vas koristi liste za pakovanje?

Zaboravih da dodam, jesmo kupili karte u isto vreme, ali nešto sumnjam da nas razdvoje zato što imamo različita prezimena, mada ne mogu to da potvrdim. To je samo jedna od mogućnosti. 

Link to comment
Share on other sites

Ako ste na jednoj karti, sa imenima dva putnika, znaci isti ref number - ne bi trebalo da vas razdvoje bez obzira na ime.

 

Ja ne koristim liste za pakovanje, pakujem se onako odokativno, krenem 2-3 dana ranije pa prvo pakujem ono sto je dugorocno planirano. Moje stvarcice pakujem ponekad u zadnjih pola sata.

 

I naravno, ceo put do aerodroma panicim sta sam zaboravila 😀 obicno tek kad sednem u avion, opustim se I kazem sebi, sta si spakovala spakovala si, gotovo.

 

Premium economy sam pomenula samo da neko ne ocekuje neku razliku. A O'Hara....ja mrzim taj aerodrom, ali svako ima razlicita iskustva. Jedini aerodrom koji mrzim vise je Frankfurt

 

Edit: Ps pariz nije transit friendly takodje

Pps: Atlanta je takodje smor, otpadnu ti noge

Edited by Angelia
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ma koji BG aerodrom, desilo mi se isto sto mi se desilo na Bahamama, izdali mi rezervisan renta-car i morao da nadjem drugi po vecoj ceni. 

Ulaz je samo sa potvrdom o vakcinaciji i pitanjem a sto niste tamo produzili srpski pasos? Mislim da mu je jasno, ali eto hoce da zna covek.

U cirihu opet prolazis security, ali ne moras da pokazujes potvrdu o vakcini. 🙂

Sve to nekako kao zona sumraka, niko ne zna sta bi, ali svi nesto hoce. 🙂 

Evo i za vas malo jutro u BG. 😛 

231319743_1997157390442419_3674337197266

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

[mention=93]mrd[/mention] na bg aerodromu ne traže PCR rezultat, samo kartice za vakcinisanje? Da li sam te dobro razumela? Ali, ovde u US ti traže pre nego se ukrcaš, zar ne?
Samo vakcinu da izađeš iz us i uđeš u srbiju. Povratak u us moraš da imaš test.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 8/7/2021 at 10:30 PM, ControlFreak said:

Uspela. Swiss Air. Plus platila osiguranje za let. Zadovoljna. Nego, vidim sad da se i prtljag naplaćuje extra, van cene leta. Nisam obraćala pažnju da li će nas nahraniti, bar da nam vodu daju 🙂.

Danas Surcin, let Lufthansom za Frankfurt u 6 h: predaja kofera, trazen test (PCR u nasem slucaju) i doplata za kofer "ispod drugih stepenica". A tamo shalter sa 1 zaposlenim i red.....sporo do zla Boga, zaposleni neprestano na telefonu, malo piskara olovkom po nekoj tabeli a malo diktira nekome nesto....nismo brinule da cemo ostati bez karte (dobija se tek nakon uplate za kofer) jer smo dosle 3 h ranije ali je bilo mucno. U redu se proneo glas da im je pukao el. sistem i da sve ide peske.....placeno 70 e za kofer. U svakom slucaju, u vreme potrebno za cekiranje uracunati i ovo cekanje u redu za placanje kofera, primaju samo kartice. 

  • Thanks 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

@Pletilja Puno vam hvala što ste podelili iskustvo. Znači mi da podelim s mojim partnerom koji je juče insistirao da pozovemo mog rodjaka da pitamo žta su mu tražili kad je putovao u Srbiju i izlazio u druge EU zemlje i nazad. On vam je od onih koji dolaze na aerodrom 3 sata ranije, sve je odštampano i u fascikli, od rasporeda, do rezervacija za hotel, rentacar, plus koristi listu za pakovanje, stavke otkačene sa kvačicom, sve provereno 15 puta...i da hoću drugačije, nemam izbora 😃

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, mrd said:

Samo vakcinu da izađeš iz us i uđeš u srbiju. Povratak u us moraš da imaš test.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk
 

Nisu trazili pcr da udjes na avion iz US? Pa do pre par nedelja su trazili, idem sad da proveravam....

Link to comment
Share on other sites

Čula sam na beogradskom aerodromu takodje možeš da se testiraš, ali nisam sigurna koliko dugo čekaš dok primiš rezultat. Ne znam da li bih rizikovala da ne izgubim let. Mi na poslu imamo tako self service, kesice sa flašicom, u privatnosti uradimo, pa onda ubacimo u sanduče, ali nije rapid, već do 48 sati za rezultat. Pa, ok, ako ima mogućnosti za tako nešto preko avio kompanije, zašto da ne, dobro je da imaš više izbora.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, ControlFreak said:

Čula sam na beogradskom aerodromu takodje možeš da se testiraš, ali nisam sigurna koliko dugo čekaš dok primiš rezultat. Ne znam da li bih rizikovala da ne izgubim let. Mi na poslu imamo tako self service, kesice sa flašicom, u privatnosti uradimo, pa onda ubacimo u sanduče, ali nije rapid, već do 48 sati za rezultat. Pa, ok, ako ima mogućnosti za tako nešto preko avio kompanije, zašto da ne, dobro je da imaš više izbora.

Porucis i poneses sa sobom, skines app, i pre povratka uradis test i nekako te testiraju preko zooma i dobijes rezultate.

Na aerodromu sam cula da se ceka oko pola sata rezultat - dobijes mailom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sideline: app za ovo, app za ono, prepun mi je telefon, ali ok, ponekad zaista ubrzava i olakšava. Danas ponedeljak, mnogo posla, sastanci, odem na app i naručim ručak, odem pokupim sama...vidim tamo gužva, redovi, a ja pametnica  em mi nude neke poene. Još par poena i dobiću kolač za džabe 🙂

Edited by ControlFreak
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...