Jump to content

Poslednji Utisci iz Emigracije


mrd

Recommended Posts

2 minutes ago, vilhelmina said:

 

Ne postoje jedinstvena EU pravila vezano za covid. Svaka zemlja odlucuje za sebe i menja pravila prema sopstvenom nahodjenju. Isto vazi i za kretanje unutar EU, dakle Schengen ne vazi kad je kovid u pitanju.

Nije to bilo pitanje za EU sistem nego za US. US tretira sve EU, Shengen zemlje jednako.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Angelia said:

Zato ja nisam isla za vreme pandemije, iako je @Sunshine State letela bez problema, a sad mi rizik deluje podnosljiv, a sto rece mama - oni se ne podmladjuju. Ipak je vise od godinu ipo da se nismo videli, a oni ne mogu da dodju ovde....pa tako.

ako uzmem tvoj komentar u obzir, onda Air Serbia I nije dobar izbor, bolje I 2-3 sata duze letenje ali sa americkom kompanijom.

Cerka je karte kupila na  United Airlines sajtu  (koferi not included)  letela sa O Hare Lufthanzom do Ciriha i Swissairom do Bg 25 Jula,  vraca se preko Frankfurta 9 Avg. 

Edited by Pletilja
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Angelia said:

Zato ja nisam isla za vreme pandemije, iako je @Sunshine State letela bez problema, a sad mi rizik deluje podnosljiv, a sto rece mama - oni se ne podmladjuju. Ipak je vise od godinu ipo da se nismo videli, a oni ne mogu da dodju ovde....pa tako.

ako uzmem tvoj komentar u obzir, onda Air Serbia I nije dobar izbor, bolje I 2-3 sata duze letenje ali sa americkom kompanijom.

 

Suncica vec kupuje kartu za oktobar, a ruznija polovina ide poslom pocetkom septembra za Floridu.

 

Mi ta putovanja tretiramo (skoro) skroz normalno - kupimo karte za datume koji odgovaraju/kad ima let, odradimo testove koji trebaju i nemas brige.

 

Za ovih godinu i po bili u US, Srbiji, Holandiji, Nemackoj, Madjarskoj i nide nismo morali karantin.... za US sumnjam da ti treba karantin (preporucuju samo - osim ako se nije promenilo), a obzirom da letite nazad iz Srbije, nebitno je gde vam je konekcija.

 

Again, uvek mozete proveriti ovde - update-uje se na dnevnom nivou:

 

https://www.iatatravelcentre.com/international-travel-document-news/1580226297.htm

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Hvala što si ponovo dala link. Znam da si postavljala ranije, sačuvala sam. Pogledala sad, vidim Meksiko, pa se smešim. Dosta mojih kolega, komšije su bili tamo na odmoru ovog leta, mnogi voze do Puerto Penasco. Sad mi je jasno zašto.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ControlFreak said:

Hvala što si ponovo dala link. Znam da si postavljala ranije, sačuvala sam. Pogledala sad, vidim Meksiko, pa se smešim. Dosta mojih kolega, komšije su bili tamo na odmoru ovog leta, mnogi voze do Puerto Penasco. Sad mi je jasno zašto.

 

Meksicki turizam ja procvetao ove godine, oni nisu imali nikakve mere i svi su isli tamo. 

 

edit: svi oni koji nisu dosli na Floridu 😄 

Edited by Baby
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Je li, Amerikanci, gde je najbolje da se ide iz USA u Oktobru na more, znači negde sunčano i toplo, da može da se kupa? Kakav je Mexico u to vreme? Hteli bismo 2 nedelje u NE USA neki roadtrip, pa onda 5-6 dana na kraju da se osunčamo i odmorimo... naravno, ako USA ikad digne ovu zabranu za EU...

Edited by Eddard
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Eddard said:

Je li, Amerikanci, gde je najbolje da se ide iz USA u Oktobru na more, znači negde sunčano i toplo, da može da se kupa? Kakav je Mexico u to vreme? Hteli bismo 2 nedelje u NE USA neki roadtrip, pa onda 5-6 dana na kraju da se osunčamo i odmorimo... naravno, ako USA ikad digne ovu zabranu za EU...

 

Odustajes od Floride u oktobru?

Pa ako uspes da se dokopas US, zasto bi isao u Mexico, kad si vec tu? Spustite se s NE US, dole uz obalu, svratite u Savannah, GE, pa dalje na Gulf Bay - Anna Maria Island je divna!

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Eddard said:

Je li, Amerikanci, gde je najbolje da se ide iz USA u Oktobru na more, znači negde sunčano i toplo, da može da se kupa? Kakav je Mexico u to vreme? Hteli bismo 2 nedelje u NE USA neki roadtrip, pa onda 5-6 dana na kraju da se osunčamo i odmorimo... naravno, ako USA ikad digne ovu zabranu za EU...

Bilo gde na Karibima je 30+ tako da ne moras da brines o hladnoci. Oktobar je i dalje u kisnoj sezoni pa postoji sansa da zakacis neki uragan ili tropsku oluju sto moze da ti zasere ceo odmor. Kostarika, Panama, Holandski Antili, Trinidad su izvan zone uragana, tako da si tamo bezbedan sto se toga tice. Problem sa tim malim ostrvima je sto na njima nema mogucnosti za road trip, obidjes sve za dva dana.

Kostarika bi po meni bila najbolji izbor. Bezbedna, solidni putevi, puno toga da se vidi. Za kupanje pacificka obala u Guanacaste provinciji, posto na atlanskoj  strani u to doba neprekidno lije kisa. Kolumbija isto moze da bude zanimljiva, a zavrsis u Cartageni na kupanju, tamo toropske oluje retko kada znaju da zalutaju. Kolumbija odavno nije kao sto je bila za vreme Eskobara, slobodno mozes da se kreces po Medelinu i Cartageni, jedino sto ima dzeparosa. 

Panamu vredi videti zbog Panama city-a,koji je jako lep i moderno izgradjen grad. Panama kanal i Lake Gatun , Colon i Bocas del Toro, sve moze da se obidje sa rentacarom. U Panami je preko cele godine ista temperatura, 27-30C, ali tokom vlazne sezone to zna da bude nesnosna vrucina, jer je vlasnost preko 90%. Kolumbija kako gde, jer je velika  zemlja sa lokalnim mikrolimama. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja cu da kupim karte za SR sada, a krajem septembra da se is iselim iz kuce da renoviram u pripremi za prodaju I onda cu da idem na Floridu da trazim nesto ... racunam da do kraja godine mogu da se preselim....

 

Kad sam natrpala sve sebi na glavu u par meseci 😒

 

trenutno mi odmor ne pada na pamet

Link to comment
Share on other sites

@Eddard Mexico nikako kolima ne preporučujem. Ćto se tiče Cali, Karlzbad, San Diego, Ocean side su fini za kolima. Hawaii uvek!
East Coast ti je nezgodna u to vreme zbog vrtložnih struja, lako uleti uragan a oni su pest. Hawaii preporučujem od sveg srca. Pogledaj koje je ostrvo u datom trenutku najjeftinije i ne možete da pogrešite. Big Island (Hawaii) je divno jer možeš da osetiš tropsku klimu. Kad voziš i popneš se na 300m nad morem poćne tropska kiša, a vegetacija je skladno nadmorskoj visini. Maui ima Haleakala koji je vrh sveta u tom delu Pacfica. Oahu ti je izvnredan. Noćni život u Honolulu a 15 minuta izvan grad tropska divljina. Samo zavisi šta ti je drago.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne, ne, neću ja kolima da idem. Road trip je zamišljen prve dve nedelje odmora u NE USA, a nakon toga hoću 5-6 dana da se izležavam na plaži. Zato, uz dužno poštovanje svim Panamama, Kostarikama I Kolumbijama, hoću nešto kao Aruba, sunce, more, palme i lepe žene u kupaćim kostimima za poslednjih par dana odmora [emoji41].

@Sunshine State Previše mi je to putovanja kolima još iz NYC da se spuštam do Floride.

Link to comment
Share on other sites

Na Arubi ce ti biti dosadno posle 5 dana, jer toliko treba da obidjes sve, a realno i nema puno da se vidi. Ja sam se razocarao jer je vegetacija kao u Arizoni, uopste nemas utisak da si na Karibma. Lepe zene u kupacim kostimima- Martinique , St. Barts, a i vegetacija je mnogo bolja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ControlFreak said:

Društvo, ima li neka avio kompanija da nudi fleksibilnost za promene. Ne mogu da nadjem dosada nijednu, satima istražujem mogućnosti za dobre veze do Bgd.

United ima karte sa promenama, samo nema otkazivanje.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Našla sam vezu preko Čikaga i Minhena s njima, ali 11 sati layover…coffee break, pa nastavljam. Kako tebi ide potraga?

Da li Beogradski aerodrom ima hotel tu na lokaciji ili blizu? Pitala na drugoj temi, pa i ovde ću.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, ControlFreak said:

Našla sam vezu preko Čikaga i Minhena s njima, ali 11 sati layover…coffee break, pa nastavljam. Kako tebi ide potraga?

Da li Beogradski aerodrom ima hotel tu na lokaciji ili blizu? Pitala na drugoj temi, pa i ovde ću.

Ma za mene ima, samo treba dobra konekcija, nego ne znam ni da li da kupujem.

Ja koliko znam beogradski aerodrom nema hotel na lokaciji. Osim ako ga nisu napravili ...

Link to comment
Share on other sites

Uspela. Swiss Air. Plus platila osiguranje za let. Zadovoljna. Nego, vidim sad da se i prtljag naplaćuje extra, van cene leta. Nisam obraćala pažnju da li će nas nahraniti, bar da nam vodu daju 🙂.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, ControlFreak said:

Uspela. Swiss Air. Plus platila osiguranje za let. Zadovoljna. Nego, vidim sad da se i prtljag naplaćuje extra, van cene leta. Nisam obraćala pažnju da li će nas nahraniti, bar da nam vodu daju 🙂.

Spremi se jer kazu da na aerodromima naplacuju za hranu I vodu ko da su zlato.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Znam. Do Havaja, 6 sati, par pored mene, ništa poneli nisu. Leteli od Tulse, do nas, pa do tamo. A ja, boomer, nosim sa sobom sve kao da sam znala. Iznenadila se da ne možeš ni da kupiš, samo vodu i sokove su ponudili. Nudila im ja, ali oni mladi kažu hvala, izdržaćemo. 
inače, mnogo volim što imaju filtriranu vodu po našim aerodromima ovde. Uvek nosim sa sobom jer dehidriram dok nas smeste u sedišta.
 

Link to comment
Share on other sites

Znam. Do Havaja, 6 sati, par pored mene, ništa poneli nisu. Leteli od Tulse, do nas, pa do tamo. A ja, boomer, nosim sa sobom sve kao da sam znala. Iznenadila se da ne možeš ni da kupiš, samo vodu i sokove su ponudili. Nudila im ja, ali oni mladi kažu hvala, izdržaćemo. 

inače, mnogo volim što imaju filtriranu vodu po našim aerodromima ovde. Uvek nosim sa sobom jer dehidriram dok nas smeste u sedišta.

 

Meni je swiss $70 za laguage

:)

 

 

Može carryon, al' to malo.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, mrd said:

Meni je swiss $70 za laguage

🙂

 

 

Može carryon, al' to malo.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

 

 

 

Da, ali ranije je jedan prtljag bio uključen u cenu, a sada plaćamo naknadno. Volela bih da je ostalo na tome da je sve uključeno u jednu cenu, ovo je gnjavaža. Uzeli evropski primer. I onda gužve na aerodromu na onim kioscima, kad moraš dodatno i o tome da vodiš brigu. Ali, osećam olakšanje da sam rešila i imam datum. Sada mogu polako da isplaniram druge obaveze. Naravno, spremna sam i da možda bude otkazivanja. Videćemo, polako. Jesi ti tamo ili se vratio? 

Link to comment
Share on other sites

Da, ali ranije je jedan prtljag bio uključen u cenu, a sada plaćamo naknadno. Volela bih da je ostalo na tome da je sve uključeno u jednu cenu, ovo je gnjavaža. Uzeli evropski primer. I onda gužve na aerodromu na onim kioscima, kad moraš dodatno i o tome da vodiš brigu. Ali, osećam olakšanje da sam rešila i imam datum. Sada mogu polako da isplaniram druge obaveze. Naravno, spremna sam i da možda bude otkazivanja. Videćemo, polako. Jesi ti tamo ili se vratio? 
Ako mene pitaš iskoristili su 9-11 da sve obrnu. Od tada su prvo uveli carryon, onda su počeli da naplaćuju i sad više nemaš ni posluženje na US letovima. Samo su pospešili moju želju da putujem kolima. Treba mi 2 sata da se provučem kroz sve securitatee. U avionu se osećam k'o paradajz jer svi imaju neku koferčugu a ja moju tašnu sa laptopom ne mogu da smestim iznad sedišta. Avion je postao raketin autobus na relaciji beograd užice.
PFF :)

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Angelia said:

Ma za mene ima, samo treba dobra konekcija, nego ne znam ni da li da kupujem.

Ja koliko znam beogradski aerodrom nema hotel na lokaciji. Osim ako ga nisu napravili ...

Najblize aerodromu je Hyatt , a svojevremeno je imao i shuttle to aerodroma.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...