Jump to content

FK Crvena Zvezda 2022/2023


СтелаРоса

Recommended Posts

Тог 24.4.1991. сам побјегао из касарне 4.јули на Вождовцу да бих присуствовао фудбалском мечу који је ушао у историју, а Миха је био најзаслужнији што се нисам сикирао шта ће бити кад се вратим.

Бог да ти душу прости, почивај у миру легендо, имао си се рашта и родити!

Edited by Константин
  • Like 2
  • Love 3
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, medobrundo said:

 

❤️❤️

 

Moj prvi core memory, kako mladi moderno kazu sada. Bukvalno jedna od prvih stvari iz detinjstva koje se secam je kako vristim sa majkom ispred televizora (cale je pametno mislio da sam suvise mali za toliku guzvu) dok nasmejani Sinisa trci ka Severu sa grivom koja se vijori iza njega. Pocivaj u miru legendo i hvala ti za sve

Edited by threepwood
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, threepwood said:

 

Moj prvi core memory, kako mladi moderno kazu sada. Bukvalno jedna od prvih stvari iz detinjstva koje se secam je kako vristim sa majkom ispred televizora (cale je pametno mislio da sam suvise mali za toliku guzvu) dok nasmejani Sinisa trci ka Severu sa grivom koja se vijori iza njega. Pocivaj u miru legendo i hvala ti za sve

 

Link to comment
Share on other sites

Jedna mini anegdotica:

 

 

Klinci mi imaju 7 i 8 godina, treniraju i obožavaju fudbal. Klasika, znaju sve moguće igrače, preko igrica, albuma itd.

Ja im stalno pričam o starim igračima, dovoljno im je da spomenem neko ime, oni dalje prouče na netu.

 

Uglavnom, Srbija - Brazil, gledamo sa društvom i klincima,  onaj Alex Sandro ili kako se zove opali levom sa 20 i nešto mtara i pogodi stativu.

Moj klinac viče "wow, kakav šut, kao Siniša Mihajlović".

 

Drugari se tu oduševe, u fazonu koliko su klinci mali, a opet znaju te igrače koji ne igraju ko zna od kada i nikada ih naravno nisu gledali. A ja ponosan na to naravno.

 

*******

 

Uglavnom, pustih suzu danas. Počivaj u miru Siniša.

  • Like 8
  • Love 13
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, berti said:

Kakve velicine odaju pocast nasem Mihi... Koliko je bio cenjen, voljen, postovan...  Italija je stvarno u soku. Gledao sam Rai dnevnike. Udarna je vest.

I onda govnjivi Danas u naslovu pominje rat i Arkana. Stoka!!!

na Indexu su naslovi tekstova: "Rasist, pljuvač i prgavi ljubitelj ratnih zločinaca, ali i genij s božanskom ljevicom", "Bilić: Mihajlović je bio top karakter, sviđalo se to nekom ili ne", "Ovako je Mihajlović govorio o ratu, Vukovaru, Arkanu..." Koga zaboli što je govorio. Oni koji zaju od ranije znaju, ali da na dan čovjekove smrti čupaš šta je i kada rekao u svojim 20ima. Dno. Piši kako je gađao slobodnjake ako već moraš o nečemu. Piši da ga je Štimac vukao za kosu, piši šta god vezano za teren ili treneraski posao.... al ovo je dno dna. Al novinarstvo na portalima je takvo odavno. Ne znam čemu se čudimo. Ima za svakog ponešto. Za jedne Arkan, za druge Bilićevo mišljenje.

Edited by Bugl Khan
  • Like 8
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Smrt. Dok ne dodje, nadate se. Iako je bolnicki krevet sve veci svakog dana, verujete u čuda da ce onaj ko se topi u njemu uspeti da se izbori. Brod koji ga odnosi se udaljava, ali ga vi dvogledom nade  jos uvek vidite i nadate se da ce da se okrene i vrati vam ga. A kada smrt dodje i sve se desi, odjednom osecate ništa. Niste bez emocija, prosto osecate celim svojim bićem ogromno ništa. S vremena na vreme vas presece griza savesti jer je jedro neke vase celije osetilo olaksanje zato sto se sve okončalo.

A kada sve prodje, onda se iskradete, uzmete sakriveni kjluč i otkljucate škrinju vasih uspomena. A u njoj je Tempo sa slikom Siniše pored mazde 323 koju je dobio kada je presao u Zvezdu. Tu je karta sa utakmice Zvezda- Bajern na cijoj poledjini pise Mihajlovic, Augentaler. Sasusena trava, komad mreze, trk Sinise ka severu.

Evo i karte sa finala u Bariju, zamrznutog pogleda drugara ka meni dok se Darko zalece da izvede penal, pijanih mavijaca Rome koji skandiraju Feleru. Pojavljuje se i hladno decembarsko japansko jutro 1991. Siniša trci pola terena po levoj strani, centrira kao Dzaja nekada i Darko, Darko... Ulaznica sa sofijske tragedije protiv Sampa, muk u autobusu kojim smo se vracali

U škrinji je i sveska sa rezultatima italijanske lige. Svako kolo, strelci, het trik Sinise... Karta sa utakmice Zvezda- Lacio, Miha i Deki ispred severa...

Nesto nedostaje. Aha, tu je. Slika komada zemlje koji je sa bele tacke Miha odvalio sutarujuci penal u Bariju. Simbolika... Jako, hrabro, do koske...

Kao sto ste se tiho usetali u skrinju, tako cete da izadjete iz nje. Nemojte da se bojite da ce neko da vam ukrade te uspomene. Zakljucacete ih i vraticete se da proverite. Dva puta, kao i uvek.

Zbogom, Siniša.

 

  • Like 14
  • Love 18
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

FkLQ_E2WAAAx4Re?format=jpg&name=large

 

Баш тужно. Што би се рекло нек иде све у пичку материну. Бомбардер наших детињства. Што неко рече кад је слободан ударац на његовој страни гол шанса веће од пенала. Кад се сетим само оног слободњака у Минхену са готово 40 метара који је Ауман некако укротио парадом а Миха псује ли псује. А онда му се реванширао у Београду поред зида. Најбољи извођач слободних удараца у историји фудбала. 

Edited by suptil
Link to comment
Share on other sites

@srlepajce Жива истина. Само кажеш ево гола. И гледаш где је Михајловић. 

@drperceСмисли неку мајцу за Михајловића. Понуди је на форуму ако си расположен. Пар варијанти. 

  • Like 2
  • Love 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...