Jump to content

FK Crvena Zvezda 2022/2023


СтелаРоса

Recommended Posts

Iskreno ... ne znam....Siniša je te sezone 1990/91 došao kao ključni faktor bez koga bi osvajanje titule u Bariju bilo manje više nemoguće. Neko ko je imao ključnu ulogu u onoj noći koju svi pamte i kada je na Marakani pao Bajern. Imao je herca da izvede penal protiv Marseja i to kako.... Kažu da je napravio rupu koliko je silovito "tresnuo" po lopti. Strah i trepet za golmane, neverovatan udarac, jednostavno ako njegova lopta ide ka golu pa to se ne brani. Pričao je jednom da se kladio da će iz ugla pogoditi suprotnu malu mrežicu, i pogodio je. Sve je mogao iz slobodnjaka.

Veliki borac na terenu, veliki borac van terena. Ovu zadnju bitku, pa neću da kažem da je izgubio, ali nije otišao bez borbe. Suprostavio se hrabro, kao što se suprostavljao svima koji su mu stajali na terenu.

Neću da pričam o njegovoj karijeri u Italiji, a bila je sjajna. Samo kada igrate u timu koji ima puno igrača koji su, pa, veliki, i to mnogo pre nego što obučete dres tog kluba. A kada ga obučete, a pored sebe imate već tada fudbalske veličine, sada fudbalske legende, pa ipak i pored toga u klubu sa takvom istorijom i u klubu sa takvim igračima budete jedan od najboljih, i ako ste jedan od najmlađih, i pored toga postanete preko noći ljubitelj publike. E pa to je onda i retkost i vrlina. Nije samo stvar u fudbalskoj veštini, a ima mnogo u tome, mnogo više ima u harizmi i energiji. A Miha sve to ima. 

 

Ja znam da sada ide ono klasično - počivaj u miru Samo to mi nekako ne ide uz Mihu. Znam da će se "smoriti" posle par dana i da će tražiti neke nove izazove. Zato ću samo reći - Hvala ti za sve Miha, hvala ti za svaki minut u dresu Crvene Zvezde.

  • Like 4
  • Love 16
  • Thanks 2
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

Velika ljudina i šmeker, uz Mijata igrač zbog kojeg sam zavoleo fudbal gledajući SP 1998. 
 

Nema reči da se opiše koliko je pogrešno da takvi ljudi, takvi borci i pobednici odu na ovakav način prerano. 
 

Baš me je zatekla ova vest, iako je bilo jasno da sluti na loše prethodnih dana. Ostaće zapamćen kao simbol borbe, radosti i pobeda... i MB piva... 💔

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Užas... baš me pogodilo...

 

Moj ubedljivo omiljeni igrač iz te generacije... brutalno je izvodio slobodne udarce... pratio sam Serie A kao klinac samo zbog njega i Savićevića... 

 

RIP legendo

Edited by Issey
Link to comment
Share on other sites

Kao klinac najvise sam mrzeo kad mi  keva oblaci polo majce, nekako mi se nisu svidjale i onda i kad me ubedi da je moram obući uvek sam dizao kragnu gore. Naravno uvek je islo gundjanje da se tako ne nosi a moj odgovor je bio da tako Siniša nosi dres. Eto tako i dan danas kad oblacim polo majcu prvo stanem pred ogledalo i dignem kragnu naravno sad me zena prekori i kaze da se prestanem glupirati... Tako da uz njegove cuvene slobodnjake uvek me i dignuta kragna asocira na njega. Počivaj u miru legendo.... 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...