Jump to content

FK Crvena Zvezda 2022/2023


СтелаРоса

Recommended Posts

46 minutes ago, Venger said:

Kakve gluposti. Pa jedan Picini kojem Zvezda nije nista je odlucio da raskine ugovor i ode iz kluba jer nije mogao da pruzi svoj maksimum. A ovaj ajde sto je tuzio klub kao klinac kada su mu isti ovi navijaci koji danas brane da mu se zvizdi skandirali da je pi*ka dok je igrao za Cukaricki, nego se vratio u klub kada ga ni drugoligas iz Spanije nije hteo i sad je*e u mozak i saigrace i navijace svojim idiotskim potezima. Dzabe suze, ne voli se tako klub. Nije za Zvezdu, ne zna nista osim da trci i bori se sto se valjda ocekuje i podrazumeva od jednog fudbalera? 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Dobro je da se krenulo sa povicima Uprava Napolje, za sada skromno i stidno, ali ipak prvi put nakon x sezona da se to cuje. Cisto da Dzukela iz loze zna koliko je sati i da motrimo uvek 24/7 na njega. Znam da povici njega ne doticu, ali doticu onog koji ga je instalirao na poziciju u FKCZ, a ko je na nesto alergican, to su povici sa tribina. 

Sto se tice Milojevica, pisao sam sinoc, za sada 4 utakmice jedna pobeda , dva neresena i 1 poraz, sve 4 utakmice stresne, Srnic obitava u timu u svakoj od tih raznih trenerskih zamisli. Najgore od svega je sto je ovaj izgleda neki upgrejdovani batadjorista, protiv TSCa Srnic i Kangwa na sredini, bez Kange, juce 5 pozadi i Sanogo u veznom redu, plus Katai koji je nespreman citave sezone. 

Juce smo odigrali utakmicu sa 6 spremnih igraca, kad se tako gleda, ona predstava od sinoc je epski uspeh, jer je ceo teret bio na stoperima, Rodicu, Sanogu , Bukariju i Kangi. 

 

Katai mi je drag, jedan od najdrazih u zadnjih xy sezona, ali jednostavno ne ide ove sezone. Nije spreman fizicki, zasto je to tako, ne znam, moguce jer je bila veoma mala pauza, a moguce je i da dolazi na napaltu pajtoski odnos sa Dejanom, jer mu je ovaj tolerisao mnoge stvari. Za njega je najbolje da ulazi sa klupe, bar u narednih par utakmica, da napravi pometnju oko 60 min kad udje protiv izmorenih odbrana, kao protiv Javora, tada je resio susret za 15ak minuta. 

Ivanic je sasvim dovoljan trenutno za prvih 11 uz Bukarija. 

Pa onda polako, nakon pauze da se vraca u startnih 11, dobro ce mu doci ta pauza. 

Ipak, od Milojevica ne ocekujem nista vise, videcemo po sastavu timu o cemu se radi, minutaza za Mitrovica, Kangwu i Nikolica ce pokazati sve, kao i formacije i ti zajebi sa Srnicem ce isto tako pokazati. 

 

Za sada ovo nista ne obecava sa njim, ali sam je kriv, on je taj koji bira postavu, pa je shodno tome i krojac svoje sudbine na poziciji sefa struke u FKCZ. Dakle, ako sam padne, sam ce se i povrediti. Ako zeli u tom padu da mu Dzukela pomaze sa sms ceduljicama, ok, njegov izbor. 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Redstar0356 said:

Je l mozemo da dobijemo minute da i mi koji nismo videli tu dobru i lepu igru pogledamo opet, ja se od cele utakmice secam kontre Bukarija, prodora Mitrovica i duge lopte koje idu nikome. Gde su ti napadi u talasima gde je visio gol? Od kog do kog minuta?

 

Nismo napadali u talasima jer bismo time ucinili samo uslugu Monaku. Milojevic ih je dobro procitao, oni su ekipa kojoj je najjace oruzje tranzicija, tako igraju i u Francuskoj. On je i na konferenciji rekao da Monako ima problema kad treba da napadne protivnika. Oni sinoc nisu napravili nista iz igre. Da nije bilo penala ne bi nam nikad dali gol.

 

Jedinu sansu iz igre su imali kad je Kanga prodao loptu na sredini, a Kamara izasao 1 na 1 sa Borjanom i promasio ceo gol. I to je isto iz tranzcije. U pozicionom napadu ne mogu sansu da naprave.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ja sam došao do tog stanja da sam skoro potpuno indiferentan u odnosu na FKCZ, u stvari češći je osećaj da osim imena Crvena Zvezda ne osećam nikakvu povezanost sa ovim klubom i skoro sve u vezi njega mi se zapravo gadi. Igrači, takvi kakvi su, su zapravo najbolje što klub ima. Zvezda jeste u ovom trenutku mnogo bolji fudbalski klub nego do pre ere Vladana Milojevića koji je svojim dekadentnim, ali oportunističkim fudbalom namakao silne milione u kasu kluba. Previše bi bilo čak i za notorne kriminalce ili njihove nebitne brabonjke iz uprave kluba da deo tog novca nisu potrošili na ojačavanje igračkog kadra.

 

Mi danas definitivno imamo nekoliko veoma solidnih igrača čak i za evropske uslove, to su pre svega Dragović i Bukari.

 

Za njima idu Ivanić i Rodić koji nisu igrači najviše klase ali znaju fudbala, imaju svoje pozicije, jesu malo metiljavi i variraju u formi ali jesu profesionalni fudbaleri i ok karakteri. Tu bi sa njima mogao i Milunović, igrač za Ligu evrope i to je to, zna da napravi kiks ali objektivno je sasvim solidan štoper.

 

E sad imamo plejadu likova koji imaju veštine ali su poprilično groteskni likovi i teški za saradnju, a nisu baš Paul Pogba po količini talenta - ovde pre svega spada Kanga koji je sasvim dobar fudbaler ali neprijatno loš karakter, u ovu kategoriju lagano počinje da ulazi Borjan - i dalje je dobar golman, po kvalitetu sigurno bio i iznad ranga kluba kakav je Zvezda ali mentalne karakteristike ga jebiga ograničavaju na ovu Tvorzinu prćiju, sad je već bahat i bezobrazan mada i dalje ima kakvo takvo igračko pokriće (kikseve mu ovde opraštam jer svaki golman ih ima i oni su najvidljiviji kod golmana, overall kvalitet mu je i dalje solidan uz sve mane), a očito da ovde spada i Katai. Njegova sama fudbalska veština je jako visokog nivoa, međutim kad u paket upadnu loša fizika, kondicija, radne navike i ostalo - on će biti i ostati desetka za osrednje evro klubove poput Zvezde. Trenutno je u očajnoj formi, dešava se svima, međutim problem je što se loše psihički nosi sa time i ne želi da izgubi status mađioničara koji je stekao među mulcima sa tribine, pa na veštački način pokušava da ga održi, čak ga očito i zloupotrebljava u odnosu sa saigračima. 

 

Sledeća kategorija su mačke u džaku: stranci koje menjamo kao na pokretnoj traci. Retko ko je od njih kalibar da se odmah nametne, neko ne dobije pošteno ni šansu a već sledeći kontigent stiže. Ovo je kategorija iz koje bi pametno rukovodstvo moglo najviše da profitira međutim njima nije bitan klub niti dugoročna strategija, bitni su im talovi i kombinacije. Tu ima boljih i lošijih igrača ali niko od njih ne diže plafon klubu.

 

Zatim dolazimo do prosečnih domaćih igrača koji u klubu sa jakim nacionalističkim momentom poput FKCZ igraju samo jer su domaći. Oni neki kvalitet imaju i nisu nužno samo linglong kalibar ali zaista bi moralo bolje od njih ako se želi dugoročni iskorak: Aleksandar Pešić je tipičan primerak. Ja zaista slabije pratim fudbal poslednjih godina ali nisam mogao da verujem kad smo vratili Pešića, sećao sam ga se iz prvog mandata kao jednog u moru domaćih bezveznjaka koji su prošli kroz klub bez ikakvog traga, pa sam se pitao nisam li ja možda propustio u međuvremenu njegov napredak koji ga preporučuje za FKCZ, klub koji je ipak daleko kvalitetniji igrački nego kad je on prethodno igrao u Zvezdi. Onda vidim da je to isti bezveznjak, koji se dovodi da igra startera u napadu. U ovu kategoriju još uvek spada Eraković, nadam se da može da dobaci makar do Ivanić/Rodić tiera.

 

Na kraju imamo omiljenu kategoriju igrača: prosečne linglong balvane, igrače za Čukarički ili Inđiju koji sticajem raznih okolnosti obitavaju u klubu i čine dobar procenat FKCZ rostera. Najočitiji primeri su Gobeljardo, Srnaldo, Selja Nikolić, Pankov, do nedavno Pavkov, olinjale veterančine poput Krstičića i slični koji su više u nekom polu legalnom biznisu nego u fudbalu, naslednici Mrtvijaša, Koromana, Psiholjuba i sličnih baraba. E tako neki igrači i dalje su bitni u klubu. Tu je i zaslužni građanin Ben, koji danas nema kvalitet za Zvezdu, svaka čast za prethodne godine.

 

O utakmici sinoć: grozan meč, da ne igra Zvezda zaspao bih. Monako nas je previše respektovao. Nema ni govora da smo i takav Monako na isteku baterije nešto nadigrali, samo se čekao neki penal, crveni karton ili šta je već specijalitet lokalnih balvana. Srnaldo je strašno loš igrač, on je odigrao dobru utakmicu kada mu je uticaj na igru na pozitivnoj nuli, jer je uglavnom negativan. On nit zna koju poziciju igra nit ima veštine ijednu da iznese. Gobelja je makar jak i u dobroj kondiciji. Srnaldo makar za razliku od Gobelje nije neopevani šaban, to mu je jedini kvalitet. Iz igre smo teško mogli do gola, osim ako Bukari nešto ne izmisli ili Kanga ne zategne neku hail mary bombu. 

 

Milojevića je teško ocenjivati nakon par utakmica, barem je prijatnija pojava na oko od Mistera ali Mister je makar imao neku seljačku harizmu i gurao na nju dok je mogao. Međutim, znajući ko je u loži i upravi, a ko lebdi iznad njih, teško je poverovati u to da nije u pitanju još jedna sumnjiva kombinacija za mazanje očiju.

 

Rezultatski - ne treba očajavati. Tim ima kvalitet da prođe grupu uprkos ovom porazu ali je stanje u klubu grozomorno i balon će krenuti da puca.

  • Like 7
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Treci penal koji se sudi protiv nas u trecoj jakoj utakmici ovi sezone, tri penala zaredom. Haifa, derby i Monako. 

Sto je mnogo, mnogo je. Sva tri penala su bila nepotrebna, Srnic rukom protiv Haife, Katai bezvezan start na liniji 16m nicim izazvan i sada ono sinoc. 

Kad poklonis 3 gola rivalu u takvim utakmicama, ne mozes da ocekujes pobede, jer ti onda trebaju bar dva gola minimum za pobedu, a mi nismo City da dajemo golove ko od sale na evro sceni ili rivalima slicne snage. 

Sve je to posledica ili slabe koncetracije ( Katai ) tj nedovoljen fizicke spreme ili jednostavno neznanja i ogranicenosti ( Srnic ). 

I onda neko kaze kako nismo imali srece??? Malo morgen, nema veze sreca sa tim, vec neznanje. Taj Srnic te unistava non stop ili on ili Pankov ili Gobeljic , you name it, ako ti nakon svega i dalje guras jedne te iste u tim, sta mozes da ocekujes. 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Dobar komentar kolege @Chaos Is Me, posebno mi se svidja po jedan kvalitet Gobelje i Srnica - to je tacno onoliko kvaliteta koliko imaju.

I tacno za pojavu i harizmu Dejana i Milojevica.

 

Ono sto mi malo para usi i u tvom komentaru i u nekoliko ranije je Monako nas je previše respektovao.

Ne slažem se sa konstatacijom jer kad mi odigramo sa Partizanom 1:1 niko ne kaže da smo ih previše respektovali, nego opljunemo iz svih oruzja po ekipi, psujemo ih i pronalazimo raznolike uvrede. 
Taktički sinoc je sve bilo OK. Utakmica sasvim korektna obzirom da je sa druge strane top 3 ekipa francuske lige. Bez obzira na to kako su poceli ovu sezonu oni jesu top 3 ekipa te lige, i po rezultatu iz prosle godine, i po kvalitetu i vrednosti igrackog kadra.

Naravno, kao sto sam rekao i sinoc, dzaba sve kad ti ovaj lik igra i usere sve dobro sto si napravio.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, pantelia said:

Znate, Srnic i Pavkov su plakali. 

 

Koliko je dece (mozda i odraslih, jebem li ga) plakalo zbog Srnica i Pavkova? Koliko njih nece imati privilegiju da kaze da im je tim igrao Ligu sampiona 2 godine zaredom jer su nas njih dvojica svojerucno izbacili? Koliko su para kostali klub, Terzu, koga god? 

 

Ali, znate, oni placu i vojnici su kluba.

Obrisace oni suze  sa stotinama hiljada novcanica, ta deca i odrasli ljudi su mozda dali poslednje pare za kartu. 

 

I ne moze neko ko se tali da voli Zvezdu. 

2 hours ago, Venger said:

 

Nismo napadali u talasima jer bismo time ucinili samo uslugu Monaku. Milojevic ih je dobro procitao, oni su ekipa kojoj je najjace oruzje tranzicija, tako igraju i u Francuskoj. On je i na konferenciji rekao da Monako ima problema kad treba da napadne protivnika. Oni sinoc nisu napravili nista iz igre. Da nije bilo penala ne bi nam nikad dali gol.

 

Jedinu sansu iz igre su imali kad je Kanga prodao loptu na sredini, a Kamara izasao 1 na 1 sa Borjanom i promasio ceo gol. I to je isto iz tranzcije. U pozicionom napadu ne mogu sansu da naprave.

Super a kako nije procitao da ce Srnic da sjebe stvar a to je procitalo 90% navijaca?

Link to comment
Share on other sites

Sto se nikad ne vredja Kanga,

svaku utakmicu napravi bar 2,3 stopostotne sanse za protivnika,

svadja se sa igracima, trenerima, jedno vreme imao po 10 suteva po utakmici sa 40 metara

 

Nigde ga ne bi trpeli ovako, nigde

 

Ali krivi su srpski Igraci, Terzic, Mrkela, treneri.. 

 

A stranci posle zvezde, 5 liga brazila, druga liga Italije turska grcke. ..... 

Edited by vlaDixXx
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, bosMan_jr said:

Iako bi me ovo beskrajno zabavilo jer bi pokazalo do koje smo tacke stigli, jednostavno ne mogu da poverujem u takav scenario, prvo jer je cak i za film previse, a drugo i da se to desava, kako bi ti saznao za to? Mislim nista licno, ti ili ja ili neko treci - kako bismo saznali za to? Posto bi TAJ zvao Terzu ili Dejana kako kazes i rekao slusajte, Kanga da igra svaku i Katai isto. I da li bi onda Terza isao i unaokolo i pricao da je to razlog da Kanga igra? Pa bas bas tesko

 

Zato sto se ljudi hvale kad god imaju kontakt sa brojem 1, kako ga popularno zovu na Marakani, tako da stvarno nije tesko bilo sta cuti i saznati kada je rec o tome. 

 

Sto se Kataija tice, on jeste u kanalu i van forme, ali mi smo bez njega ekipa za Ligu konferencija, uz duzno postovanje svima. 

Edited by Markoss
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

No Kanga no fudbol😃

 

Kanga jeste prgav, zna da se posvađa i sa saigračima i protivnikom ali je fudbaler sa velikim F za sve ostale igrač Zvezde sa izuzetkom Dragovića

Može Zvezda i da ga otera kao što će oterati Kangwu najverovatnije po dobro oprobanom receptu ali trenutno u sastavu Zvezde nema igrača koji može da igra na poziciji centralnog veznog na nivou koji igra Kanga uz sve greške koje pravi. Dajte mu modernog zadnjeg veznog, i dva dobra spoljna igrača pa da vidimo da li ne zna ili zna fudbala.

I nikad se nije posvađao sa saigračima i trenerom zbog svoj promocije nego zbog loše igre i sebičluka saigrača. 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Hladne glave napisacu da nece i naravno da ne moze Zvezda da ode dalje od ovoga sto danas predstavlja, a kao rezultat mafijasenja i kombinacija klupskih "vodja", bagre koja gleda svoj i dzep onog ko ih je nastelovao u fotelje.

Na kraju, muceni Slavoljub, kog sam u besu sinoc raznim imenima nazivao, je samo jedna od tih naprslih karika koju su umetnuli u Zvezdin lanac, a za koju se zna da ce na nekom iole visem nivou fudbala puci i povesti kola na dole.

To se desavalo i desavace se dok god se "posluje" za svoj dzep, a sto se u Zvezdinom slucaju nece promeniti.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Perkos2 said:

No Kanga no fudbol😃nikad se nije posvađao sa saigračima i trenerom zbog svoj promocije nego zbog loše igre i sebičluka saigrača. 

 

Jedan od najsebicnijih igraca koje sam ikad gledao

Ego Kristijana Ronalda, nece da izadje iz igre, koliko puta je dobio u Evropi crvene kartone

Pitaj Cehe i Ruse, sto su ga oterali, kako da takva "igracina" igra kod nas

 

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, vlaDixXx said:

Sto se nikad ne vredja Kanga,

svaku utakmicu napravi bar 2,3 stopostotne sanse za protivnika,

svadja se sa igracima, trenerima, jedno vreme imao po 10 suteva po utakmici sa 40 metara

 

Nigde ga ne bi trpeli ovako, nigde

 

Ali krivi su srpski Igraci, Terzic, Mrkela, treneri.. 

 

A stranci posle zvezde, 5 liga brazila, druga liga Italije turska grcke. ..... 

a jesam li ja dovodio te strance sto posle zavrse u 5. ligi Brazila ili Terzic i Mrkela?


Sta je tvoja poenta uopste?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...