Jump to content

FK Crvena Zvezda 2022/2023


СтелаРоса

Recommended Posts

3 hours ago, Trigger said:

Od 29.05.1991. do danas svakakva dna smo dotakli, ali ovo što se dešava u ovoj godini je nekako što bi rekli dno dna. Pljuje se jedan Dragan Stojković Piksi, a skandira se i iz sve snage podržava jedan Slavoljub Srnić. Jednostavno valjda gore od ovoga ne može, ne znam šta bi moglo gore da se desi. Rezultati dođu i prođu, nekad si loš, nekad dobar, sve je to normalno, sportski, ali ovo u šta se pretvorio nekad najbolji klub ovog dela Evrope je jednostavno poražavajuće. Samo promene iz korena su rešenje, a znamo da se to neće desiti. Tako da ja ću i dalje voleti i sećati se Deje, Piksija, Robija, Refika, Husrefa, Bore, Elznera, Darka, Ilije, Sulejmana, Juge, Siniše, Milka, Boška... jer njih pamtim, a voleću i Duleta, Pižona, Džaju, Kuleta, Vojina, Šekija, Rajka, Bearu... iako ih ne pamtim kao igrače nego samo iz priče i iz starih snimaka.

Jedino me teši da će sva ova imena večno biti upamćena, a ovi trenutni će biti zaboravljeni brzinom svetlosti.

 

Osim Srne i Gobelje, njih ćemo sanjati u košmarima jedno izvesno vreme.

 

Ne vidim sto bi svi trenutni igraci bili zaboravljeni, ako sam te dobro razumeo, mozda nisam.

 

Borjan, Katai, Ivanic, Kanga, Rodic, Dragovic, Ben, Marin i mnoga druga imena ce sigurno ostati upisani u istoriji Crvene zvezde velikim slovima. Ne vidim kako bi to neki Gobeljic mogao da ponisti?

 

Pa i generaciji iz Barija si imao svakakvih sabana. Binica, Lukica itd. Sekularac je uz duzno postovanje, verovatno po ponasanju prevazilazio sve gardiste zajedno. To su fudbaleri, nisu doktori nauka.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Venger said:

Sekularac je uz duzno postovanje, verovatno po ponasanju prevazilazio sve gardiste zajedno.

Odakle ti to?

Seki je živeo i radio u drugom sistemu. Gde se takve stvari nisu tolerisale. Posebno ne u Zvezdi.

Edited by Don Juan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Don Juan said:

Odakle ti to?

Odatle sto je Arkanu sluzio kao fikus u kancelariji?

 

Lepo rece kolega, to nisu doktori nauka nego fudbaleri, i kvalitet nekog fudbalera na terenu ne mora apsolutno nista da znaci u pogledu njegovog privatnog zivota ili nastavka karijere kao trener/funkcioner.

 

Imao si umetnike i genije na terenu koji ne znaju gde se nalaze u zivotu, losi su ljudi, jebu rodjenom bratu zenu, smrcu koks, spid i zid, kradu, siluju itd itd

 

mesamo babe i zabe

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Venger said:

 

Iz prica starijih, a u ostalom ni on to nikad nije krio, imas u njegovim intervjuima. Prilicno luda glava je bio.

To je miljama daleko od onog što se danas radi. Jednostavno neko ponašanje izvan okvira pravila kluba nije bilo moguće. Ne samo tada, nego i decenijama posle.

A da je bio "mangup" bio je, ali miljama daleko od današnjih zvezdica.

2 minutes ago, bosMan_jr said:

Odatle sto je Arkanu sluzio kao fikus u kancelariji?

Jako je ružno da ovako pišeš o Šekiju a da ne znaš neke stvari. Bio je trener Obilića, pa šta.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Don Juan said:

To je miljama daleko od onog što se danas radi. Jednostavno neko ponašanje izvan okvira pravila kluba nije bilo moguće. Ne samo tada, nego i decenijama posle.

A da je bio "mangup" bio je, ali miljama daleko od današnjih zvezdica.

Veruj da je bio i gori. Mozda nesto kao Baloteli onog vremena. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Don Juan said:

To je miljama daleko od onog što se danas radi. Jednostavno neko ponašanje izvan okvira pravila kluba nije bilo moguće. Ne samo tada, nego i decenijama posle.

A da je bio "mangup" bio je, ali miljama daleko od današnjih zvezdica.

Jako je ružno da ovako pišeš o Šekiju a da ne znaš neke stvari. Bio je trener Obilića, pa šta.

Ne razumem, gledajuci istoriju fudbala, na sta tacno aludiras kad kazes da rade danasnje zvezdice a sto je miljama daleko? Sta je tacno neki fudbaler Zvezde uradio sto nije vidjeno do sada u fudbalskom svetu?

 

Ne racunam 3 penala zaredom ovog ludaka jer pricamo o ponasanju igraca

 

I posto zagovaramo tezu da Kataiu treba zvizdati jer se ne zivi od stare slave i ne mozes biti aboliran bez obzira na svoju velicinu, sto Dzajicu cesto isticemo ovde, zasto bi Sekularac bio aboliran?

Link to comment
Share on other sites

Covek je izmedju ostalog, dva puta bio suspendovan iz fudbala jer se potukao sa sudijom. Jednom kao igrac, drugi put kao trener zbog cega nije vodio generaciju iz Barija u toj zlatnoj sezoni, sto nije nikada prezalio.

 

Naravno, to ne moze da mu ospori status legende koji nesumnjivo zasluzuje.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, bosMan_jr said:

Sta je tacno neki fudbaler Zvezde uradio sto nije vidjeno do sada u fudbalskom svetu?

Šališ se? Pa da ne pričamo o Šekijevoj eri, možemo da pričamo recimo iz osamdesetih kada igrači nisu smeli da noću izlaze u grad pošto su ih redovno prijavljivali klubu, i to navijači. Ovi danas ne silaze sa splavova, čast izuzecima. Nije Srnić iz te priče koliko ja znam, da budemo fer, ali ima ih i te kako.

Edit. Pa čoveče završavaju im škole, a da ne znaju da beknu, da pričam posle usluge od strane menadžera koje se i te kako tolerišu. Ja znam, recimo da je Joveljić bio jedan od retkij koji se i te kako trudio u školi. Ostala većina - ne. I kada se krene od "malih nogu" sa takvim protekcijama, pa možeš da misliš šta se dešava kasnije.

Misliš da je Šeki mogao da se zapije uveče i zakasni na trening? Teško. Da je sto put Šeki.

Edited by Don Juan
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Don Juan said:

Šališ se? Pa da ne pričamo o Šekijevoj eri, možemo da pričamo recimo iz osamdesetih kada igrači nisu smeli da noću izlaze u grad pošto su ih redovno prijavljivali klubu, i to navijači. Ovi danas ne silaze sa splavova, čast izuzecima. Nije Srnić iz te priče koliko ja znam, da budemo fer, ali ima ih i te kako.

Nocni izlasci su u danasnjem fudbalu normalna pojava u celom svetu. Bitno je da se ne desavaju pred utakmice i da ne uticu na rad igraca na treningu.

A nisam siguran da ne izbijaju sa splavova, zapravo sam siguran da izlaze isto kao sto je evropski prosek.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Venger said:

Jednom kao igrac, drugi put kao trener zbog cega nije vodio generaciju iz Barija u toj zlatnoj sezoni, sto nije nikada prezalio.

Nije to bio raulog zašto nije vodio generaciju iz Barija. Pogrešne informacije imaš.

Just now, bosMan_jr said:

Nocni izlasci su u danasnjem fudbalu normalna pojava u celom svetu. Bitno je da se ne desavaju pred utakmice i da ne uticu na rad igraca na treningu.

A nisam siguran da ne izbijaju sa splavova, zapravo sam siguran da izlaze isto kao sto je evropski prosek.

U kakvoj si zabludi to je nevrovatno. Pa toga bre ima od omladinaca, a da ne pričam o seniorskom sastavu. Plus što se brišu i zataškavaju neke stvati i to na veliko.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Don Juan said:

Šališ se? Pa da ne pričamo o Šekijevoj eri, možemo da pričamo recimo iz osamdesetih kada igrači nisu smeli da noću izlaze u grad pošto su ih redovno prijavljivali klubu, i to navijači. Ovi danas ne silaze sa splavova, čast izuzecima. Nije Srnić iz te priče koliko ja znam, da budemo fer, ali ima ih i te kako.

Edit. Pa čoveče završavaju im škole, a da ne znaju da beknu, da pričam posle usluge od strane menadžera koje se i te kako tolerišu. Ja znam, recimo da je Joveljić bio jedan od retkij koji se i te kako trudio u školi. Ostala većina - ne. I kada se krene od "malih nogu" sa takvim protekcijama, pa možeš da misliš šta se dešava kasnije.

Misliš da je Šeki mogao da se zapije uveče i zakasni na trening? Teško. Da je sto put Šeki.

Hoces da kazes da su danasnji sportisti olicenje inteligencije, znanja, i sl...( svugdje u svijetu a samo kod nas eto problem ). To su ljudi koji su jedva osnovnu skolu zavrsili jer su se odlucili za drugi put a da su bili bubatori, sigurno ne bi postali progesionalni sportisti i zivjeli od istog. 

Kao juce se sjecam Sase Kajkuta ( isli smo u razred zajedno ), kad ga razrednik pita, Sasa hoces li ti prisustvovati redovno nastavi ili ...

Covjek mu skroz realno odgovori, ja sebe profesore vidim na fudbalskom terenu i meni je to zivot i buducnost. Tako je i bilo.

Sjecam se izjave jednog americkog spikera za Vins Kartera. Covjek je zavrsio ekonomiju i u to vrijeme je bio najobrazovaniji profesionalni kosarkas. Sad da ne lazem da li u NBA ili u svijetu.

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Don Juan said:

Nije to bio raulog zašto nije vodio generaciju iz Barija. Pogrešne informacije imaš.

U kakvoj si zabludi to je nevrovatno. Pa toga bre ima od omladinaca, a da ne pričam o seniorskom sastavu. Plus što se brišu i zataškavaju neke stvati i to na veliko.

Pa nema sta da budem u zabludi, dovoljno sam na tim istim mestima gde su i oni i ljude sa kojima izlaze i koji menadzerisu u tim klubovima manje ili vise poznajem, ne izlaze oni u Bakuu nego u Beogradu, sve se dobro zna.

 

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Don Juan said:

Nije to bio raulog zašto nije vodio generaciju iz Barija. Pogrešne informacije imaš.

Tacnije, kao trener nije udario sudiju, nego redara u Kelnu. Ali da, zbog toga je suspendovan i nije vodio Zvezdu sledece sezone. Vise puta je pricao kako je on napravio taj tim, a Ljupko se okitio titulom.

 

A sto se tice izlazaka, prilicno sam siguran da je toga ranije bilo i vise nego danas. Mozda ne u Sekijevo vreme, ali 80-ih, 90-ih da. Debeli Ronaldo, Rivaldo i drustvo u vreme najvece slave nisu izbijali iz klubova. I Ronaldo sam kaze da su danas fudbaleri mnogo disciplinovaniji. Ili ako hocete da se prebacimo na nase podneblje, Robi tesko da bi danas mogao da tuce paklu-dve cigara i igra. Da ne idemo sad na neke ekstremne primere poput Maradone...

 

Sto se tice naseg tima, on je prilicno mator i uglavnom su svi ozenjeni i imaju porodice. Ako neko izlazi to su mozda ovi klinci, ali oni svakako ni ne igraju.

Edited by Venger
Link to comment
Share on other sites

Uporedjivanje sranja van terena Šekularca, Robija i ostalih sa Srnicima i Gobeljicima  je kao bukvalno uporedjivanje mangupa i djilkoša 

 

Mangup je odlican u školi zbog svog znanja, omiljen u društvu jer je šmeker, beži iz škole i pravi smicalice profesorima al na kraju ode na faks i zavrsi u roku, postane akademski gradjanin. 

 

Đilkoši je ponavljac, radi isto sto i mangup al nema nikakvog šmeka u tome, ponavljace par razreda  a posle toga ide da kopa kanale

 

 

Zvezda je mangupski a ne đilkoški klub.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

U  Zvezdi od kad  pamtim bilo je igrača koji su uvek bili na udaru publike. Sećam se Đoke Bombe, Borovnice, Šugara, koji su bili pristojni igrači i nisu pravili neka sranja ali ih nisu voleli i često se čuli zvižduci protiv njih. Da je neko u to vreme na tri utakmice zaredom izbacio Zvezdu iz evrope verujem da bi mu zabranili da dolazi na stadion. Zviždalo se i kasnije golmanu Davidoviću, Đuroviću i Milku Đurovskom, Jankovića su zvali "guza" a Mrkeli nikad nije oprošteno što je pobegao od duela sa igračem Milana. Kvo danas sve neka tolerancija i razumevanje za tipove koji ne znaju da igraji fudbal.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Perkos2 said:

U  Zvezdi od kad  pamtim bilo je igrača koji su uvek bili na udaru publike. Sećam se Đoke Bombe, Borovnice, Šugara, koji su bili pristojni igrači i nisu pravili neka sranja ali ih nisu voleli i često se čuli zvižduci protiv njih. Da je neko u to vreme na tri utakmice zaredom izbacio Zvezdu iz evrope verujem da bi mu zabranili da dolazi na stadion. Zviždalo se i kasnije golmanu Davidoviću, Đuroviću i Milku Đurovskom, Jankovića su zvali "guza" a Mrkeli nikad nije oprošteno što je pobegao od duela sa igračem Milana. Kvo danas sve neka tolerancija i razumevanje za tipove koji ne znaju da igraji fudbal.

Generalno je tako u svim sferama zivota, ne znam  zasto al bas je sve soft sada. Ne smes nikog mrko da pogledas, ne smes vic da ispricas, svi su na nekom udaru, svi imaju tanane emocije. Fuj 

Link to comment
Share on other sites

Da se malo osvrnem i na utakmicu sa Monakom u cetvrtak.

Odmah nepopularno misljenje: ja mislim da je Milojevic solidno spremio utakmicu. Fino ih je zatvorio i jedini veliki propust je sto je uvrstio Srnica u 11. Za to nema pardona. Neko je rekao da su ovi doslli po bod..e..sad..kako mi to mozemo tacno da znamo? Mozda jesu zaista,a mozda vise nisu ni mogli. Priznajem i da su mu izmene bile lose. Mislim da nismo bili nadigrani i da je remi bio najrealniji scenario,ali isto tako priznajem da se nisam ni potresao kad im je sviran penal. Jbg..izgubio sam vise strpljenje sa klubom koji je nekada bio veliki..

Takodje smatram da kriterijum glavnog sudije nije bio ujednacen. Ako je svirao penal nad Golovinom,trebao je i nad Benom. Iako je cini mi se @Knipextvrdio da nije bio penal,ja bih rekao da pre jeste. Kontakt je postojao. Lopta jeste malo pobegla Benu,ali jos vise je bezala Golovinu. Po meni previd.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...