Jump to content

FK Crvena Zvezda 2022/2023


СтелаРоса

Recommended Posts

1 minute ago, Don Radonja said:

Nemoj pogresno da me razumes.Smatram ih i ja da su odgovorni ali jednim delom!Jebiga ovo nije situacija kao sto pokusavas da predstavis.Smatram da nije bilo penala da do ovoga ne bi ni doslo.Al jbg.

Ne bi bilo gola, tako je, samo se odbranom penala poništava to što je zasrao, tj. poništava se onog trenutka kad mi uzmemo loptu u posed. Jednostavno, izvukli smo se i to je to, teraj dalje. Na poluvremenu je trebalo da vodimo 2:0 i imamo odbranjen penal. Protivnik na kolenima bukvalno, a mi na maksimumu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sustina je da mi iz ovoga nikakvu lekciju necemo da izvuceno. Ni u igrackom smislu, ni u organizacion, niti u bilo kom pogledu. Jasno je da svaka pozicija mora biti pokrivena i da ne mogu Erakovic i jebeni Srnic da budu bekovi, jasno je da debeljan nema mesto u klubu, jasno je da Mrkela mora da leti vec danas, Stankovic takodje...

Umesto toga, stvari ce da se zataskaju pricama o novom stadionu, nasem brendu i sranjima ostalim. 

Dejan sere sa nekim pitanjima da li je on trener za Zvezdu. Pa odgovori sam sebi, osecas li odgovornost sto 3 godina ispadas od bozadzija najobicnijih. Ako osecas, otici ces, pa makar bio glavni neimar svih tih projekata oko zidanja stadiona i cega sve hos ne. 

  • Like 14
Link to comment
Share on other sites

Just now, Dropkick Murphys said:

Ne bi bilo gola, tako je, samo se odbranom penala poništava to što je zasrao, tj. poništava se onog trenutka kad mi uzmemo loptu u posed. Jednostavno, izvukli smo se i to je to, teraj dalje. Na poluvremenu je trebalo da vodimo 2:0 i imamo odbranjen penal. Protivnik na kolenima bukvalno, a mi na maksimumu.

Izvukli smo se.Ali  opet taj penal je uticao na obe strane...Kontam da je razlog kiksa Borjana sto je slavio jos sto je odbranio.Pa manjak koncetracije..Jer ono se brani. :))

A i Kanga je tu zasrao mogao je da ispuca...Ali opet sve krece od penala.Akcija-reakcija. :D

Link to comment
Share on other sites

Srnic je krivac za penal, Dejan je kriv sto Srnic stoji na prvoj stativi pored Pjeroa, naravno da u skoku ce da radi rukama instiktivno jer je mnogo nizi. 

Ali penal je odbranjen i tu se krivica Srnica zavrsava, nije on kriv za gol. 

Jeste, da nije bilo penala, ne bi se ni Kanga okliznuo , ali to je vec sbbbkbb, to niko ne zna. 

 

Poenta je da se Kanga okliznuo, desava se i to, ali isto tako je sut bio sa 30m na postavljenu odbranu. Borjanov gol 10000000% i nema dalje. 

 

Ipak  i to ne smatram kljucom ispadanja, vec nemaca pojma na klupi. Imao si citavo 2/2 i 60k i napadao si na severnu tribinu sto uvek daje dodatnu snagu, ali delovali su kao busan kurton, SRAMOTONO izdanje, ono nije bila Zvezda, cak i Blazic i Slavko Perovic su znali da pritiskaju Slaviju iz Praga i da daju sve od sebe i da se junacki posibaju

 

ovo sinoc je bila EPSKA blamaza sto se tice igre u 2/2 ( ne i samog ispadanja ) 

 

Samo Zvezda moze sebi da dozvoli da 2 0 i 60k i grogiranog rivala , uspe da vrati u igru svojim glupostima. 

Da je situacija obrnuta, izgubila bi Zvezda uvek u gostima, kao sto je i bilo u Haifi i tada si imao 2 1 i opet si sve zasrao. 

 

Edited by Ljubitelj baklave
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Don Radonja said:

Izvukli smo se.Ali  opet taj penal je uticao na obe strane...Kontam da je razlog kiksa Borjana sto je slavio jos sto je odbranio.Pa manjak koncetracije..Jer ono se brani. :))

A i Kanga je tu zasrao mogao je da ispuca...Ali opet sve krece od penala.Akcija-reakcija. 😄

Ko je beše poslao loptu u korner pre tog penala? Eto, odatle je sve krenulo : P 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Imho preterujete sa tom karmom. Nama je Veljko Simic poceo najvazniju utakmicu tada u poslednjih 25 godina kluba, pa je to jedna u najuserskijih utakmica u istoriji kluba. I Milojevic je cesto gurao razne balvane i igrace kojima tu nije bilo mesto, pa smo uglavnom imali srece. 

Nestrucnost na kondicionom planu, nestrucnost kod trenera (nema plan B, nema prilagodjavanja), kao i guranje igraca na pozicije koje im nisu primarne. To su sve ozbiljni nedostaci na ovom nivou i ne bih nazivao karmom zato sto smo zbog toga ispali. Mada je zaista simbolicno sto nam je presudio Pavkov u 90. minutu autogolom.

Bukari je u prvom mecu u prvom poluvremenu pravio malu decu po desnoj strani. Driblao je svakog ko mu se nadje na putu, zapoceo akcije kod oba gola, bio nezaustavljiv. Juce se nije video jer su oni provalili sta i kako i da Cupa ne prelazi centar. Direktnom krivicom smo ustopovali sopstveno krilo i igraca koji je bio savrsen da napada ovakvu odbranu protivnika. Dakle nemas desnog beka. Onda nemas zadnjeg veznog zbog cega ti ne postoji odbrana u prvom mecu, a u drugom imas Srnica u 11. 

Na kraju hocu da kazem samo da je Kanga mnogo vazan za ovu ekipu. OK, mi jesmo bili u stanju raspada i u prvih 7,8 minuta drugog poluvremena dok je bio na terenu, ali to je bio period kad su nas oni nagazili, a mi nismo mogli da se pomerimo. Da je Kanga ostao na terenu u periodu kad su i oni vec bili malo izgubili snagu i situacija se stabilizovala, to bi mnogo drugacije izgledalo. Ne znam da li je izmena bila dogovorena ili bi ovaj dobio crveni, ali on je nas ubedljivo najbolji veznjak i covek koji povezuje ekipu. Mozda carini loptu ponekad i posalje rizican pas, ali on radi upravo ono sto vezni igrac treba da radi, a to je da se nudi, da trazi loptu, da je prenese, pokusava da igra ka napred. Sve to nam je falilo sinoc nakon sto je izasao.

  • Like 17
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, berti said:

Sustina je da mi iz ovoga nikakvu lekciju necemo da izvuceno. Ni u igrackom smislu, ni u organizacion, niti u bilo kom pogledu. Jasno je da svaka pozicija mora biti pokrivena i da ne mogu Erakovic i jebeni Srnic da budu bekovi, jasno je da debeljan nema mesto u klubu, jasno je da Mrkela mora da leti vec danas, Stankovic takodje...

Umesto toga, stvari ce da se zataskaju pricama o novom stadionu, nasem brendu i sranjima ostalim. 

Dejan sere sa nekim pitanjima da li je on trener za Zvezdu. Pa odgovori sam sebi, osecas li odgovornost sto 3 godina ispadas od bozadzija najobicnijih. Ako osecas, otici ces, pa makar bio glavni neimar svih tih projekata oko zidanja stadiona i cega sve hos ne. 

Nece se izvuci lekcija zato sto niko u klubu ovo ne smatra losim rezultatom. Ok, bilo bi lepo da smo usli u LS, jbg nismo igracemo LE koje je isto dobro takmicenje, cak tu mozemo da imamo i vece ambicije i dalje da doguramo. U ligi niko ne moze da nam prismrdi, uzimamo titulu 99.99% i kvalifikujemo se za LS direktno sledece godine. Svima lepo, sve super. Dok god se osvajaju titule Terzica, Mrkelu i ekipu niko zivi nece pipnuti, a kamoli oterati iz kluba. Verujem da vecina navijaca koja gleda malo dublje od toga da li uzimamo titulu ili ne, nije ni svesna koliko je zapravo u klubu svima lepo i koliko su svi zadovoljni. Pocevsi od uprave, preko trenera, do igraca poput Srnica.

Link to comment
Share on other sites

Prvi primljen gol,Srnic i Milunovic skolski udvajaju igrača,koji okrenut ledjima na aut liniji ne može ništa da uradi.Milun tu napravi nepotreban faul.Srnic potom diže ruku kao narodni heroj,pravi penal,Borjan ga brani,lopta dolazi do Kange koji može da odigra Bukariju u prostor ili dugačkom da gadja Pesica.On uradi najgore resenje,krene da carini loptu u opasnoj zoni,gde se dešava klizanje,Srnic kasni da prvi izadje na Sundgrena,Borjan prima pacerski gol.

Drugi primljen gol,Borjan baca katastrofalno loptu rukom Ivaniću koji pravi faul.Onda sledi užasno postavljena odbrana na prekidu.Kad su već svi na drugoj stativi,morao je još jedan igrač da stoji na ivici kaznenog prostora,upravo zbog ovih poluvisokih lopti.Lopta je ušla u kazneni,dobila potrebno ubrzanje i nesrecni Pavkov je šalje u našu mrežu.


 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Ko je beše poslao loptu u korner pre tog penala? Eto, odatle je sve krenulo : P 

Ko je krenuo 1 sa centra e odatle je pocelo. :D

 

Dobro priznajem pobedjen sam u ovoj diskusiji i prihvatam poraz. :D

 

 

Edited by Don Radonja
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Ko je beše poslao loptu u korner pre tog penala? Eto, odatle je sve krenulo : P 

 

Katai, bezveznim ispucvanjem lopte, nekontrolisanim. 

Srnic niej fudbaler, on je fudbaler u pokusaju, atleticar, fajter, ali nije fudbaler, jer nista fudbalski ne zna. Nema sut, nema dodavanje, igru glavom, nema pregled igre, zna da trci i da se bori i da izmuva borbom neku loptu, kao kod naseg drugog gola. 

 

Po meni Srnic nije uopste problem ovog tima, vec ostale poslozene uloge, fizicka sprema nosioca, Katai koji je nedorastao jednsotavno za ovaj nivo svojom fizikom, znanjem DA, on je genije sa lotpom, ali dzaba kad nema snage, jednostavno ceo tim trpi nedostatak agresije i trke na svakom delu terena. 

To je ocekivano bilo, to sam svima u okruzenju govorio da ovaj tim jednsotavno ne mogu da posmatram kao ozbiljan tim sve dok smo fizicki na nivou amatera, a imamo pola tima koji baldisu vec oko 65 minute, Rodic, Milunovic you name it. 

 

Mnogo je to brate, mnogo. Haifa je samo fizicki spremna i to je to, kad si spreman , onda mogu da rade najosnovnije stvari, da se dodaju i da ne grese previse u dodavanjima, da se otvore i da traze prazan prostor, to je vec do trenera, prosto ko pasulj. 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ljubitelj baklave said:

 

Katai, bezveznim ispucvanjem lopte, nekontrolisanim. 

Srnic niej fudbaler, on je fudbaler u pokusaju, atleticar, fajter, ali nije fudbaler, jer nista fudbalski ne zna. Nema sut, nema dodavanje, igru glavom, nema pregled igre, zna da trci i da se bori i da izmuva borbom neku loptu, kao kod naseg drugog gola. 

 

Po meni Srnic nije uopste problem ovog tima, vec ostale poslozene uloge, fizicka sprema nosioca, Katai koji je nedorastao jednsotavno za ovaj nivo svojom fizikom, znanjem DA, on je genije sa lotpom, ali dzaba kad nema snage, jednostavno ceo tim trpi nedostatak agresije i trke na svakom delu terena. 

To je ocekivano bilo, to sam svima u okruzenju govorio da ovaj tim jednsotavno ne mogu da posmatram kao ozbiljan tim sve dok smo fizicki na nivou amatera, a imamo pola tima koji baldisu vec oko 65 minute, Rodic, Milunovic you name it. 

 

Mnogo je to brate, mnogo. Haifa je samo fizicki spremna i to je to, kad si spreman , onda mogu da rade najosnovnije stvari, da se dodaju i da ne grese previse u dodavanjima, da se otvore i da traze prazan prostor, to je vec do trenera, prosto ko pasulj. 

 

giphy.gif?cid=6c09b9524b85f955522da7be0c

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Pa nije Srnic problem, ispali smo i od Sheriffa i Omonije, kakva je uloga bila Srnica tada? 

 

Mogu da vam nabrojim 1000 greski juce od Kataia, Ivanica, Kange, Kangwe, Rodica i ostalih, nestvarno mnogo greski, a vi kad se uvatite za jednog, pa udri po njemu bez ikave logike. 

Srnic nikada ne bi smeo uopste da igra ovakve utakmice, to jeste tacno, ali isto tako ovaj tim ima mnogo vise problema, od uloge 1 Srnica u startnih 11. 

 

Edited by Ljubitelj baklave
Link to comment
Share on other sites

Ali ironija sinoćne izmene Kangine je ta da ga lažni Mister menja u 52 min zbog njegovog karaktera i bojazni od drugog žutog kartona ,samim tim i igre sa desetoricom.A trener nije ni svestan da je svih 90 min igrao sa igračem manje,sa nevidljivim osiguračem.

 

Gledao sam prvo poluvreme opet,gde smo ih pojeli i u tom našem naletu dotični nije znao ni koga čuva ni gde stoji .Kakvi crni osigurači i zadnji vezni .

Link to comment
Share on other sites

Na stranu nase lopurde od uprave i tantuz trener, ovo je neki nas maksimum dok postoji pravilo o 4 stranca i tupavi bonus.

 

Manje vise svi kvalitetni domaci igraci koje mozemo da dovedemo su vec kod nas. A Katai, Milunovic, Borjan (pa i Kanga Srbin) su dobrano presli 30-u. Dragovic ce ce otici, sada ili na kraju sezone, nije toliko ni bitno vise. Mladih igraca nema, od Mitrovica i Motike moze da bude nesto, ali sa Stankovicem na klupi jako tesko.

 

Jos nesto da kazem, bojim se da je Bukari igrac koji ce jako brzo biti provaljen i skautiran od strane nekih solidnih ekipa. On levu nogu nema, ne postoji. Nekad satro krene na levu stranu, pa se brze bolje vrati na desnu i proleti uz aut liniju. U nasoj ligi ce to naravno da prolazi jer smo 100 puta jaci od svih, ali kod nekog Mitjilanda malo teze, o npr. Betisu i da ne govorimo. Da me neko ne shvati pogresno, meni je drago sto je dosao, i nadam se da to moze barem delimicno da se ispravi. U suprotnom se plasim da ga ocekuje nesto slicno sto je Krasic svojevremeno iskusio u Juventusu - prvih 10 utakmica bio najbolji igrac, onda je provaljen i na kraju sezone stavljen na transfer listu (doduse tu je bilo nesto i do promene taktike).

Link to comment
Share on other sites

Mene iskreno brine status Kange u Zvezdi.


Mediji su na sva zvona pisali o onom ponašanju prilikom izvođenja, kao da je to sinoć bio najveći problem.

Iskustvo mi nalaže da ne bi oni pisali o tome da nisu dobili amin od pojedinaca.

 

Gledam i ocene igrača posle utakmice uz propratni tekst, pa to su takvi dvostruki aršini da je to neverovatno :

 

Quote

Slavoljub Srnić (7.5) – Njegovo prisustvo se osetilo. Svojim postavkama i agresijom u brojnim navratima usmeravao je napade na krila. Dovoljno odmeren da pravi pametne faulove i nervira Lavija na sredini. Uz pomoć Rodića bio efikasan kod oduzimanja lopte Pjerou što je Zvezdi donelo u kasnijem delu akcije drugi gol. Dogodila se ta neopreznost kod penala za Makabi, ali mogla se desiti bilo kome drugom. Srnić je bio čovek zadatka. Čovek koji je bio svuda na terenu i tačno onaj šraf koji je nedostajao Dejanu Stankoviću u prvoj utakmici. Ali, avaj, šta bi bilo kad bi bilo...

 

Gelor Kanga (do 52. minuta) (6) – Iskusan u postavljanju, ali ponovo je pokazivao svoj kratak fitilj. Umalo gol u 12. minutu kada je pogodio stativu, a potom je još jednom odlično gađao izazvavši odbranu Koena. Međutim, njemu se može pripisati krivica za smanjenje rezultata na 2:1. Dugo držanje lopte pri iznošenju, umesto jednostavan degažman za kraj poluvremena koštalo je Crvenu zvezdu gola. Burno je negodovao zbog izlaska neposredno po početku drugog dela igre i nije pozdravio trenera. Ta bipolarnost Gabonca je u mnogim navratima koštala Zvezdu u prošlosti. Ispostavilo se da ništa drugačije nije ni u sadašnjosti.

Quote

Slavoljub Srnić 6,5 - Zvezdina radilica širokog manevra na sredini terena. Najzaslužniji za drugi gol, jer je prosto oteo loptu na sredini, posle koje je sevnula kontra i gol Ivanića.

 

  • Ha-ha 2
  • Tuzno 4
Link to comment
Share on other sites

Prvi gol sramotan, Borjan brani penal okrece se prmea publici i raduje se sa jos 2-3 nasa igraca a lopta na 40 metara od naseg gola i onda naravno primi gol iz suta sa 35 metara koji je isao direktno u njega i odmah siri ruke na druge igrace i buni se. Jesu i oni zajebali ali sut je bio sa 30 metara direktno u njega, to se brani bez problema. A sto se tice radovanja cim sam video znao sam da sledi gol, ponasali su se kao da je penal serija a ne penal iz igre.

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Gavran said:

Mene iskreno brine status Kange u Zvezdi.


Mediji su na sva zvona pisali o onom ponašanju prilikom izvođenja, kao da je to sinoć bio najveći problem.

Iskustvo mi nalaže da ne bi oni pisali o tome da nisu dobili amin od pojedinaca.

 

Gledam i ocene igrača posle utakmice uz propratni tekst, pa to su takvi dvostruki aršini da je to neverovatno :

 

 

Ma Srnaldo mvp, a to sto je napravio penal u stilu Zandera nikom nista i jos kao nagrada odigrao svih 90. A sto se tice Kange juce smo po stoti put videli da u ove 2-3 sezone kad njega nema u igri nasa sredina ne postoji pa samim tim ni napad, a nesto mi ne izgleda da ce naci adekvatnu zamenu za njega koa sto nisu doveli ni desnog beka ni spica 6 godina.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Del Piero said:



Na kraju hocu da kazem samo da je Kanga mnogo vazan za ovu ekipu. OK, mi jesmo bili u stanju raspada i u prvih 7,8 minuta drugog poluvremena dok je bio na terenu, ali to je bio period kad su nas oni nagazili, a mi nismo mogli da se pomerimo. Da je Kanga ostao na terenu u periodu kad su i oni vec bili malo izgubili snagu i situacija se stabilizovala, to bi mnogo drugacije izgledalo. Ne znam da li je izmena bila dogovorena ili bi ovaj dobio crveni, ali on je nas ubedljivo najbolji veznjak i covek koji povezuje ekipu. Mozda carini loptu ponekad i posalje rizican pas, ali on radi upravo ono sto vezni igrac treba da radi, a to je da se nudi, da trazi loptu, da je prenese, pokusava da igra ka napred. Sve to nam je falilo sinoc nakon sto je izasao.

Stankovic je sam sebe doveo do toga da mu je zamena Kange apsolutno logicna odluka, ali da ujedno i da to moze mnogo i da steti timu. U zid je tu udario, nije imao kuda. Biranje manje lose sudbine.

1. Jednom je Kanga napravio sranje i dobio crveni i svi su pricali "Svi znaju da je to Kanga, vadi ga"
2. Pojeli su nas u sredini terena, overrun-ovali nas. I Stankovic je morao u tom trenutku da menja jednog od Kataia i Kange. Ivanic je i trcao, radio svoj deo, ali on nije kapacitet da nadomesti nemobilnost ova 2 igraca. Kanga dobio zuti, najvise ima smisla da se on promeni, plus je  bio bas daleko od svake druge lopte, nije dolazio do lopte.
3. Onda Stankovic sam krece da placa cenu sto bez Kange ne moze da se kontrolise igra. Mi kontolisanje tekme igrom po bokovima nemamo, niti mozemo da imamo, jer na jednoj strani nemamo bek, na drugoj nemamo krilo. Niti je ovaj tim naucen to da radi.
4. Da je zamenio Srnica, i da je ubacio umesto njega Sanoga, isto bi bilo kao do tad, i gol bi pao mnogo pre 89og minuta. Mozda i 2. Sanoge je dobar u duelu ali nije mobilan mnogo.

Ovaj tim moze da igra dobar fudbal, i ima kvaliteta, ali na kraju dana je poprilicno neizbalansiran.
Previse je tu majstora. Katai, Kanga, Ivanic. To je savrseno da pobedis 37 utakmica u domacem prvenstvu, savrseno kontrolises svih 90 minuta protiv svih (ove godine i protiv Partizana verovatno). U Evropi to nece da sljaka. A sa druge strane, niti imas igrace da se adaptiras, niti je Stankovic izgleda kapacitet da napravi tim koji moze da igra u nekom drugom sastavu.

Edited by BattleBender
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Ono sto je sad vrlo izvesno je da Erakovic ide. Da smo usli u LS, mozda b i i ostao, ovako bas bas sumnjam.

 

Iskreno u  LE bih uigravao tandem Kangva-Kanga, plus Sanogo kao osigurac ako skripi, ali za grupnu fazu tog takmicenja nam i ne treba klasican zadnji vezni. Neka probamo da igramo fudbal, a ne da jajarimo. Iako je Ado dobar igrac, 2 miliona je sad bas puno. Nek vide na zimu, dovesce ga vrv za manje ili nekog drugog, ali ne treba se sad ni Kangva zapostaviti jer zna da igra fudbal.

 

Samo molim boba da vise u bitnim utakmicama ne vidjamo ni Gobeljica, ni Srnica, ni Pavkova, ni Pankova, ni sutra nekog Krsticica, nego fudbalere. Kakve takve, ali fudbalere. 

 

Del Piero je odlicno rekao ovo za Bukarija i desnog beka, laki smo za citanje, jer tu imamo igraca koji ne prelazi pola. Desni bek je jednostavno pod moranje da dodje, dok je za LE i Pesic sasvim dovoljan kao startni spic. Ben moze da bude dzoker s klupe za tu poziciju,plus Ibrahim ako hocemo na neke kontre. Mada od juce jos provejava jedno dobro poznato ime svim zvezdasima kada je rec o spicu #84, a nije Mrdja. 

 

Ipak i sad sam utiska da je nama najveci problem limited edition trener. Stankovic kao trener je sinoc ako poredimo s t im ko je kakav igrac, samo od Srnica bolji. Od svih ostalih je slabiji, to je jednostavno uzasan recept koji se i na pripremu KK mnogo puta video kroz proslost. 

Edited by Markoss
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Siki said:

Ali ironija sinoćne izmene Kangine je ta da ga lažni Mister menja u 52 min zbog njegovog karaktera i bojazni od drugog žutog kartona ,samim tim i igre sa desetoricom.A trener nije ni svestan da je svih 90 min igrao sa igračem manje,sa nevidljivim osiguračem.

 

Gledao sam prvo poluvreme opet,gde smo ih pojeli i u tom našem naletu dotični nije znao ni koga čuva ni gde stoji .Kakvi crni osigurači i zadnji vezni .

 

Dobro, nije bas da je Srnic bio toliko tragican do onog penala. Uzeo je par lopti po sredini, bio je agresivan. Cak sam i nameravao da ga pohvalim na poluvremenu, ali je onda sve sj***o. To je problem tih igraca poput njega i Gobeljica. Moze on ne nevidjenu zelju i fajt cak i solidno da odigra, ali sa uvek visi neka glupost u vazduhu i samo je pitanje kad ce sve da prospu.

 

A te igre bez zadnjeg veznog u Evropi cete moci da gledate kad budemo imali igrace ko Mancester siti, pa uzmemo loptu i dodajemo se 90 minuta. Ovaj tim nije na tom nivou fudbalske i tehnicke nadmoci na kom mislite da jeste. Sinoc da je igrao Kangva umesto Srnica od pocetka dobili bismo preslikanu prvu utakmicu gde bi nas oni fizicki pojeli na sredini, pretrcali i bilo bi jos gore po nas. Kangva i ono sto je odigrao lose je odigrao. Problem je sto mi nemamo u timu zadnjeg veznog, prosto ga nemamo. Imamo laznog fudbalera Srnica i konstantno povredjenog Sanoga.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Don Radonja said:

Samo se nadam da se nece zaboraviti ko je zapoceo sve kod prvog primljenog gola a to je Srnic!Ali da ima da se pljuje Kanga jer je eto pogresio a da Srnic nije skrivio penal...

Al posto je Borjan odbranio penal to ce se zaboraviti i staviti spotlight na gresku Kange.

 

Nisi u pravu! To su dvije odvojene akcije i ne mogu se tako posmatrati tako kao sto ti zelis da prestavis jer onda tako bi mogli gledati ko je napravio korner a onda opet zasto je napravio korner,a mozda je neko prije toga pogresio i nije izbacio loptu ili je nekome igrac pobegao itd itd itd.

Srnic je naravno kriv za penal i potpuno je ne shvatljivo da dete u parku onako skace a jos gore da takav skok je kod nas postao redovna pojava kod vecine igraca al to je jedna situacija koja se zavrsava sutem sa penala.

Potpuno odvojena situacija je Kangino ne resavanje lopte i klizanje a nakon toga POKLON sut sa 30m po sredini gola kad je imao i boljih resenja i zato je ovo gol 100%  Borjanov kao i drugi kad u 90min baca loptu igracu koji jedva stoji na nogama umesto da kao kapiten i iskusan igrac smiri i saceka produzetke. 

Naravno Borjan je sveta krava i protiv njega je smrtni greh bilo sta reci jer ponekada odbrani na refleks zicer al je istina da svaki golman odbrani bar 5 zicera godisnje i da je Borjan rukometni golman koji cesto prima pacerske golove narucito van 16m (Rikardo,Natko,let u prazno za kup, slobodnjak protiv Serifa u svoj ugao kao i lobovanje dok stoji na crti, gol iz kornera protiv Omonije itd itd) a posebna prica da covek ne zna ispucati loptu a ni baciti rukom u danasnjem fudbalu kad se od golmana trazi da prakticki bude stoper i ima igru nogom.

Naravno ovo ne menja cinjenicu da Srnic,Pavkov,Gobeljic...nisu igraci ne za ls vec ni za le al to je opet za dublju analizu i ne pitanje zasto oni igraju vec zasto su uopste u klubu koji kako kazu ima ambiciju da igra najjace takmicenje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Markoss said:

Iskreno u  LE bih uigravao tandem Kangva-Kanga, plus Sanogo kao osigurac, ali za grupnu fazu tog takmicenja nam i ne treba klasican zadnji vezni. Neka probamo da igramo fudbal, a ne da jajarimo.

 

Defanzivni vezni nam je apsolutno neophodan, tandem Kanga-Kangva nikako ne može da drži sredinu protiv iole ozbiljnijeg protivnika, posebno imajući u vidu da ispred njih igraju izrazito lenji i nespremni Katai, svileni Ivanić i defanzivno neodgovorni Bukari. Ne znam kako i kada se na ovom topiku zapatilo to da se jajarenjem smatra prisustvo defanzivnog veznog igrača u postavi, tim mora da ima neki balans, a mi to u ovom trenutku uopšte nemamo.

 

Kao što reče @BattleBender previše je tu majstora koji out of possession ne rade skoro ništa, pa prečesto ne možemo do poseda jer ne postoji pritisak na protivničku zadnju liniju, ne dobijamo duele, kroz sredinu nam se šetaju bez problema jer naši veznjaci prate pogledom protivnike, prelako nam neometani ulaze u poslednju trećinu i štoperi nam ostaju na vetrometini...

 

Desni bek i defanzivni vezni su pod obavezno ako imamo ikakve ambicije, a i špic bi svakako dobro došao.

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...