Jump to content

FK Crvena Zvezda 2022/2023


СтелаРоса

Recommended Posts

27 minutes ago, Guru said:

 

Samo toliko... 

 

A neuporedivo bolje je i zato što su očigledno uočeni određeni problemi koje smo imali prošle sezone, počev od toga da nam je ozbiljno falilo brzine i agresivnosti, da nam je napad previše zavisio od leve strane i trougla Katai-Rodić-Ivanić, da nam je velika većina nosilaca bila 30+, da smo u prekidima (i defanzivnim i ofanzivnim) bili znatno slabiji nego pretprošle sezone.

 

Ovog leta su dovedeni Bukari (23), Kangva (23), Mitrović (20), pa i Azarovi (20) - sve igrači sa odličnom brzinom i motorikom, najviše zahvaljujući prvoj dvojici smo postali mnogo opasniji u tranziciji, konačno ozbiljno pretimo i po desnoj strani (još ako ubodemo desnog beka...), ekipa je podmlađena i osvežena, napokon je dovedena alternativa Rodiću... Od ovih iskusnih povratnika - Pešić je ok igrač i po meni bolji od Ohija i Pavkova (mada verovatno nedovoljno dobar za startnog špica u evropskim utakmicama), dok mi je čak i dovođenje Milunovića razumljivo zbog poslednje stavke u prethodnom pasusu i činjenice da je domaći štoper sa karakteristikama kakve Dragović, Eraković i Pankov nemaju.

 

Dakle, mislim da su generalno urađene dobre i smislene stvari u dosadašnjem delu prelaznog roka, ostaje da se vidi da li će i kako biti rešeno još par kritičnih pozicija, na čemu se po svim relevantnim izvorima aktivno radi. U odnosu na ono što smo gledali prethodnih nekoliko godina, za mene je ovo značajan apgrejd i što se tiče konkretnih rešenja i što se tiče načina razmišljanja, pa bih ovaj put ipak preskočio standardni repertoar usmeren ka dežurnim metama.

 

Nije mi drago sto sam trenutno u taboru sa dezurnim odredom za plakanje, ali jbga takav sam - kad je sve bilo crno pre 5 godina ja sam trazio svetle tacke i hvalio neke poteze u tim teskim godinama, sada kada vlada opsta rapsodija u zvezdaskoj javnosti definitivno moraju da se preispitaju mnogi izbori jer cemo u protivnom da se vratimo tamo odakle smo dosli.

 

Isto tako kao sto odred jedva ceka da opljune i kritikuje, nije li malo rano hvaliti nasa pojacanja i izgled ekipe koje je do sada imala tacno jednog ravnopravnog protivnika i izgledala je uzasno protiv njega?

Da li su Novi Pazar i Surdulica merilo za  kvalitet nasih pojacanja?

 

Kao sto sam bio protiv kritika Kangve u sredu i nisam nijednu rec napisao na njegovu igru, tako bih i sacekao sa velikim pohvalama na racun pojacanja dok ne odigramo sa jos nekim jacim od Napretka.  
 

Za sada su mladi i brzi, sto je ok. 

Edited by bosMan_jr
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dropkick Murphys said:

Eto, koje smo mi to prihode imali da bismo ovo leto potrošili 7 miliona samo na obeštećenja + 2/2 i po miliona zimus na Motiku? Znači 10ak miliona eura za 6 meseci.

Prodali smo Babića za 1.1m i Odadu za 200k.

 

Jeste, imali smo neke transfere prošle godine (Lazetić, Njegoš) ali imamo i plaćanje  igračkog kadra.

Borjan potpisao 600k (sa bonusima milion), Ivanić, Katai, Kanga, Dragović, Rodić, Bukari, Kangva, Pešić, Ohi. Šta misliš kolike su im plate i bonusi? 

 

Gasprom 5 + 4.5 od Grada (jedne godine, ne i ostalih), to je 10ak miliona. Ako od UEFA dobijamo 10-12 miliona za LE (možda i više?), od prodaje prethodnih godina tek nekoliko miliona prosečno, kako pokrivamo tih bar 80% onda ako Terzić kaže da se prihoduje od 40 do 50 miliona godišnje?

Za ovaj sadasnji plasman u plej of kvalifikacija smo dobili 5 miliona od UEFE.

 

Od transfera imas jos Gavrica 1.2 m, Jirku 500.000 i nesrecnog Krstovica 500.000.

 

Od sponzorstava ima jos Telekom oko milion i mislim da Mocart daje nesto priblizno tome, mada nikada nije saopsteno koliko je.

 

Imas onda TV prava koja su za nasu ligu 800.000 e, a za LE pretpostavljam vise od toga.

 

U Terziceve fantazije ne verujem i mislim da su nama prihodi od LE dovoljni cisto da drzimo glavu iznad vode. A tih 50 miliona prihoda je ostvarivo samo uz igranje LŠ.

Edited by Venger
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Don Juan said:

Zato što ton rasprave ne liči na diskuju, nego na čistu svađu i a konstantno se insistira na tom tonu. Mogu da se vode normalne diskusije, ali ono ne liči na to (čast pojedinim forumašima).

Ja nisam primijetio da to lici na svadju.

 

@bosMan_jr je korektan forumas, lijepo smo popricali.

Kanalisemo energiju za sutra vece, za Marakanu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Miki28 said:

Ja nisam primijetio da to lici na svadju.

 

@bosMan_jr je korektan forumas, lijepo smo popricali.

Kanalisemo energiju za sutra vece, za Marakanu.

Nema problema ni sa moje strane, izvinjavam se ako sam bio ostriji negde.

Naravno, sutra sve ovo ostaje po strani i 2 sata smo svim srcem uz nasu Zvezdu!

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Venger said:

Gasprom 5 + 4.5 od Grada (jedne godine, ne i ostalih), to je 10ak miliona. Ako od UEFA dobijamo 10-12 miliona za LE (možda i više?), od prodaje prethodnih godina tek nekoliko miliona prosečno, kako pokrivamo tih bar 80% onda ako Terzić kaže da se prihoduje od 40 do 50 miliona godišnje?

Terzić se u svojoj matematici nalazi negde između jave i sna.

Nama je glavni "sponzor" UEFA od koje smo prošle godine dobili fine pare za plasman u osminu finala LE:

 

Ove sezone imamo od sponzora sigurnim 7-8 milion (Gazprom + Telekom), ne znam koliko dobijamo bonuse od Rusa, ali i to može ide do 1-2 milona zavisi od rezultata. Prihod od UEFA je sigurnih 11 miliona, ali će to ići gore to je izvesno. Ono što još treba uračunati su ulazinice. Tu je Terzić rekao ako se ne varam - 5  miliona. Po meni nije realno, ali mrzi me da računam. Neka bude kako kaže. To je dakle 8+11+5 = 24. Ako sutra ne prođemo Makabi. On dalje računa, ne znam kako, 11-12 miliona od prodaje igrača. Ne znam samo koga ćemo da prodamo za te pare.  I to je ajde 35 miliona. Ako se sve to ispoštuje, a pitanje je, mi smo na nuli. Ako su rekli pre 2 sezone da nas klub košta 23 miliona godišnje, sada je ta cifra bliže 30 miliona.

 

Ali dobro, videćemo kako će ići na terenu i od toga sve zavisi.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da necemo izdrzati pritisak, ovi koriste padove u igri kojima smo mi skloni i bas mnogo toga treba da se poklopi za prolaz.

Ali da ne mracim meni je dovoljna i LE ako vidim neki update u igri. Bilo bi pozeljno i da mister izdrzi da nam ne servira nekog diletanta zbog koga cu da dobijem glavboju

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Nemam ni ja ništa protiv LE, zapravo mi je takmičarski i zanimljivija od punjenja u LŠ, ali ne mogu da navijam da ispadnemo, zapravo ovaj dvomeč kvalitetom i reputacijom moramo da prođemo.

Upravo ovo. LE je takmicenje po nasoj meri i meni se prvom ne gledaju opet neke petarde i gazenja, ali jednostavno ne ide da ispadnemo od Haife.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ali stanite šta je vama finansijski isplatljivije? Da uđete u LŠ, uzmete kintu i ispadnete kao 4. u grupi i kraj Evrope za ovu sezonu? Ne kažem da bi defakto ispali ali eto realno gledano jesu dobre šanse za to. Ili da uđete u LE, prođete grupu, prođete osminu finala i eventualno odete još stepenicu više u odnosu na prošlu sezonu?

 

Jel taj ulazak u LŠ stvarno toliko više para donosi od recimo igranja u LE i stizanja do četvrfinala tamo plus satisfakcija više odigranih zanimljivih utakmica što donosi više para i od ulaznica? 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, dzoneee said:

Ali stanite šta je vama finansijski isplatljivije? Da uđete u LŠ, uzmete kintu i ispadnete kao 4. u grupi i kraj Evrope za ovu sezonu? Ne kažem da bi defakto ispali ali eto realno gledano jesu dobre šanse za to. Ili da uđete u LE, prođete grupu, prođete osminu finala i eventualno odete još stepenicu više u odnosu na prošlu sezonu?

 

Jel taj ulazak u LŠ stvarno toliko više para donosi od recimo igranja u LE i stizanja do četvrfinala tamo plus satisfakcija više odigranih zanimljivih utakmica što donosi više para i od ulaznica? 

Nisam siguran, ali mislim da je neko pisao da je Ajntraht, kao osvajač LE, zaradio tek neki milion više od nekoga ko je samo učestvovao u LŠ i bio poslednji u grupi. 

Tako da, finansijski LŠ u bilo koje doba dana i noći, a LE ako hoćemo da bude nama interesantnije rezultatski.

Link to comment
Share on other sites

Evo sa Wikipedie za LE:

Qualified to group stage: €3,630,000

Match won in group stage: €630,000

Match drawn in group stage: €210,000

1st in group stage: €1,100,000

2nd in group stage: €550,000

Knockout round play-offs: €500,000

Round of 16: €1,200,000

Quarter-final: €1,800,000

Semi-final: €2,800,000

Runner-up: €4,600,000

Champion: €8,600,000

 

evo za LŠ:

Play-off round: €5,000,000

Base fee for group stage: €15,640,000

Group match victory: €2,800,000

Group match draw: €900,000

Round of 16: €9,600,000

Quarter-finals: €10,600,000

Semi-finals: €12,500,000

Runners-up: €15,500,000

Champions: €20,000,000

 

Razlika jeste al šta znam ne izgleda loše ni LE.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, dzoneee said:

Ali stanite šta je vama finansijski isplatljivije? Da uđete u LŠ, uzmete kintu i ispadnete kao 4. u grupi i kraj Evrope za ovu sezonu? Ne kažem da bi defakto ispali ali eto realno gledano jesu dobre šanse za to. Ili da uđete u LE, prođete grupu, prođete osminu finala i eventualno odete još stepenicu više u odnosu na prošlu sezonu?

 

Jel taj ulazak u LŠ stvarno toliko više para donosi od recimo igranja u LE i stizanja do četvrfinala tamo plus satisfakcija više odigranih zanimljivih utakmica što donosi više para i od ulaznica? 

LŠ bi nam donela oko 19 miliona, LE oko 11 miliona.

Ako osvojimo i neki bod ili pobedimo lo ide peeko 21-22 miliona. 

To se ne stiže u LE osim ako je ne osvojimo, a nećemo.

2 minutes ago, dzoneee said:

Evo sa Wikipedie za LE:

Qualified to group stage: €3,630,000

Match won in group stage: €630,000

Match drawn in group stage: €210,000

1st in group stage: €1,100,000

2nd in group stage: €550,000

Knockout round play-offs: €500,000

Round of 16: €1,200,000

Quarter-final: €1,800,000

Semi-final: €2,800,000

Runner-up: €4,600,000

Champion: €8,600,000

 

evo za LŠ:

Play-off round: €5,000,000

Base fee for group stage: €15,640,000

Group match victory: €2,800,000

Group match draw: €900,000

Round of 16: €9,600,000

Quarter-finals: €10,600,000

Semi-finals: €12,500,000

Runners-up: €15,500,000

Champions: €20,000,000

 

Razlika jeste al šta znam ne izgleda loše ni LE.

Ovde njje uračunat novac na osnovu koeficijenta, ali tu bi verovatno bili tu negde, tj. dodatnih 3 miliona otprilike.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...