Jump to content

FK Crvena Zvezda 2022/2023


СтелаРоса

Recommended Posts

2 minutes ago, bosMan_jr said:

Kolega iznad ti je odgovorio.

 

Ok za Kangvu mogu da prihvatim da je neki udeo njihov, bez obzira sto je na preporuku, prihvatili su preporuku itd ajde ima nekog udela sportskog sektora, ali za dovodienje Kataia i Dragovica mogu samo da se nasmejem.

 

Procenat pogodaka im je MIZERAN, radi se amaterski, to sto su bolji od nekih potpunih idiota koji su njihovi prethodnici je samo mali uspeh.
A taj uspeh dobrim delom duguju i nekim politickim okolnostima koje su ih pogurale u kriznim trenucima (na srecu se necu osvrtati - ne verujem u srecu).

 

Ne cuti se na pogotke, ali sudicemo o tome koliki je npr. Kangva pogodak posle jedne sezone ili bar polusezone, a ne posle razbijanja 5 amaterskih ekipa u Linglongu (ni tu jos uvek nismo imali cak ni Cukaricki ili Vojvodinu). Ima sanse da bude pogodak, ali svakako je mnogo rano pricati o tome jer smo videli na sta je licio protiv prve ozbiljne ekipe.


Pricu sa desnim bekom i vracanjem Pesica kao spasioca je suvisno komentarisati, granici se sa objasnjivim da posle svih godina mi imamo samo Gobeljica kao desnog beka.

 

Sudices ako se udje u LS pa se otkinu bodovi PSG, Bajernu, City i tako tim ekipama a Kangva bude MOTM?

 

Ae prvo mi da prodjemo tu Haifu pa se posle osillite.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Laki21 said:

Prema neutvrđenim izvorima, u utorak jedina promena Sanogo umesto Kangve.

Mala korekcija: o ovome se razmislja,ali nije definitivno. Cak bi se pre moglo reci da Stankovic nece nista menjati u odnosu na prvi mec.

Bilo je i razmisljanja da pocne Gobeljic na beku,Erakovic pomeri na stopera,a Milun na klupu,ali si (izgleda) odustalo od tumbanja..takodje,Stankovic ne zeli da se u odlucujucem mecu odrekne Ivanica ili Kataija,tako da su izgledi takvi da ce poceti ista 11-orka kao u Izraelu.

Jedino je moguce da vidimo rokadu Kangva/Sanogo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Miki28 said:

Sudices ako se udje u LS pa se otkinu bodovi PSG, Bajernu, City i tako tim ekipama a Kangva bude MOTM?

 

Ae prvo mi da prodjemo tu Haifu pa se posle osillite.

Ne, sudicu ako bude jedan od nasih najboljih pojedinaca na mecu na kome smo nadigrali Makabi Haifu, Partizan, Bragu, Midtjylland i ekipe slicnog ranga i jedan od nasih najboljih pojedinaca na mecu na kome otkinemo bod/bodove favoritima poput Sevilje, Benfike, Napolija,Ajntrahta, Rangersa i ekipama slicnog ranga.

 

A ti ako si presudio da je vrhunsko pojacanje na osnovu utakmice sa Novim Pazarom i Pjunikom onda ok, samo nemoj mi podmetati Bajern i PSG. 
Valjda ima nesto izmedju Radnika i PSG?

Edited by bosMan_jr
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, bosMan_jr said:

Ne, sudicu ako bude jedan od nasih najboljih pojedinaca na mecu na kome smo nadigrali Makabi Haifu, Partizan, Bragu, Midtjylland i ekipe slicnog ranga i jedan od nasih najboljih pojedinaca na mecu na kome otkinemo bod/bodove favoritima poput Sevilje, Benfike, Napolija,Ajntrahta, Rangersa i ekipama slicnog ranga.

 

A ti ako si presudio da je vrhunsko pojacanje na osnovu utakmice sa Novim Pazarom i Pjunikom onda ok, samo nemoj mi podmetati Bajern i PSG. 
Valjda ima nesto izmedju Radnika i PSG?

Nisam gledao sa Novim Pazarom.

 

Ima mnogo ekipa izmedju Radnika i PSG-a. 99,9% ekipa.

 

Da se ne zamaram vise, nastavite sa pljuvacinom po svemu i svakom.

Link to comment
Share on other sites

u proteklih par godina: Picini, Dioni, Zivkovic, Falko, Bakajoko, Jirka, Falcineli, Garsija, Tomane, Spira, Kanjas, Zander, itd

 

i jos ne racunam povratak Krsticica i Srnica, Krstovica i tako neke kombinacije, kao i neke poput Ohija

 

ovi gore su svi dovedeni kao pojacanja i slicno, a neki su bili prave tempirane bombe koje su posle jedva oterali

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, vepar said:

u proteklih par godina: Picini, Dioni, Zivkovic, Falko, Bakajoko, Jirka, Falcineli, Garsija, Tomane, Spira, Kanjas, Zander, itd

 

i jos ne racunam povratak Krsticica i Srnica, Krstovica i tako neke kombinacije, kao i neke poput Ohija

 

ovi gore su svi dovedeni kao pojacanja i slicno, a neki su bili prave tempirane bombe koje su posle jedva oterali

Ima li neko da valja u Zvezdi?

Link to comment
Share on other sites

Za Bukarija je svakako Marin zapeo najvise da dodje. Npr igraci na kojima je Mrkela insistirao, a da mi padaju sad prvi na pamet su - Falko, Zivkovic, Babic.

 

Dragovica bi doveo i ja da sam sedeo, jer se covek sam ponudio. Katai i Kanga su Terzine zelje za povratak bili jos od kad su otisli, Rodica je isto Terza doveo, Kangva je Grofova preporuka, ali su se svi bili slozili da je to to. Za Ivanica je isto Terza najvise zapeo, ali npr omanuo je s Picinijem i Dionijem. Za Ohija su se najvise borili skauti da dodje, ali se i Dejanu svideo bas i tako.  

Edited by Markoss
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vepar said:

u proteklih par godina: Picini, Dioni, Zivkovic, Falko, Bakajoko, Jirka, Falcineli, Garsija, Tomane, Spira, Kanjas, Zander, itd

 

i jos ne racunam povratak Krsticica i Srnica, Krstovica i tako neke kombinacije, kao i neke poput Ohija

 

ovi gore su svi dovedeni kao pojacanja i slicno, a neki su bili prave tempirane bombe koje su posle jedva oterali

Pa gde zaboravi ubojitog VLP!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Miki28 said:

Ima li neko da valja u Zvezdi?

Ima. Trenutno valjaju Ivanic, Katai, Kanga, Dragovic, verovatno Bukari i mozda Kangva. 
Valja i Erakovic kao 1 od 19 poslednjih talenata koje smo pokusali ili nismo pokusali, ali svakako nismo uspeli da promovisemo.

I Rodic je ok, dosta je dao Zvezdi iako je bilo raznih partija tokom godina.

 

To je sta valja u zvezdi trenutno. 

Mozda ce ovaj Mitrovic valjati, to trenutno ne znaju ni Tarabici.

 

Mora da se bolje iskoristi trenutna situacija, ne moze direktor da govori citiram: NECEMO DA VRACAMO DUG, ZASTO BISMO VRACALI DUG?? i da se hvali kako cemo da generisemo 100m evra za 2 sezone, a da u rosteru ima MARKA GOBELJICA kao jedinog desnog beka??!!

 

Desice se promene politicke, otici ce i Zvezdan, i sta cemo onda? 
Daj da se odlucimo, ili pravimo top ekipu za LS ili vracamo dugove i krpimo se.

Sto je najgore ja mislim da u ovakvoj povoljnoj situaciji moze da se uradi i jedno i drugo, ali ne moze sa neznalicom MeeTom i bez skautinga i sa dugogodisnjim fascinacijama Pesicem i slicnim poluigracima.


To sto se Partizan raspada i sto ga vode nesposobniji lopovi nego sto su nasi ne treba da nam zamaze oci. I njihovo ce da prodje, pa ce doci neko ko je miljenik kao Djura opet.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Picini, Dioni, Zivkovic, Falko, Bakajoko, Jirka, Falcineli, Garsija, Tomane, Spira, Kanjas, Zander,  Krsticica, Srnic, Krstovic, Van La Para, Zandar, Simic su igraci koji bi Zvezdu doveli u rang Ofk-a sadasnjeg da nema pomoci drzave. To je uostalom modus operandi Zvezdana Terzica. Pokupi pare, ugradi se a za klub bas te briga. 

 

Vauu, doveli Bukarija, svaka cast, 1 od 20, mogao bih i ja tako da vodim klub.

 

Zamisli vodis preduzece i imas 20 neuspelih poslova gdr izgubis gomilu para i onda ti slucajno naleti  jedan dobar posao da uzmes pare i  kazes UUUU KAKO JA ZNAM FUDBAAALA

 

 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Redstar0356 said:

Picini, Dioni, Zivkovic, Falko, Bakajoko, Jirka, Falcineli, Garsija, Tomane, Spira, Kanjas, Zander,  Krsticica, Srnic, Krstovic, Van La Para, Zandar, Simic su igraci koji bi Zvezdu doveli u rang Ofk-a sadasnjeg da nema pomoci drzave. To je uostalom modus operandi Zvezdana Terzica. Pokupi pare, ugradi se a za klub bas te briga. 

 

A koju pomoc drzave Zvezda ima, ako ne racunamo isto ste se desava maltene manje vise od osnivanja oba kluba? Meni je fascinantno da se ta teza zapatila i kod nasih navijaca.

 

Klub bukvalno nije imao pare da sredi onu ruinu od terena do prvog ulaska u LE, a pricamo o nekoj pomoci drzave. Stadion je izgledao kao da je gadjan napalmom.

Edited by Venger
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Venger said:

 

A koju pomoc drzave Zvezda ima, ako ne racunamo isto ste se desava maltene manje vise od osnivanja oba kluba? Meni je fascinantno da se ta teza zapatila i kod nasih navijaca.

 

Klub bukvalno nije imao pare da sredi onu ruinu od terena do prvog ulaska u LE, a pricamo o nekoj pomoci drzave. Stadion je izgledao kao da je gadjan napalmom.

Pa ima pomoc da ne mora da placa porez i ima 5-6m godisnje od Gasproma, i da je Vucela na celu FKP sto nam onda otvara Evropu svake godine gde su pare ozbiljnije.

 

Kazete da je nas direktor najbolji direktor u prethodnih 15 godina? Jeste slazem se.

 

I nas predsednik je najbolji u prethodnih 15 godina, pa? Je li to dovoljno da bi nesto funkcionisalo?

Ako ja odem u specijalno odeljenje i pobedim u turniru 1 na 1 jesam li ja Sejn Larkin?

 

Jednostavno mora bolje. I tacka.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, bosMan_jr said:

Pa ima pomoc da ne mora da placa porez i ima 5-6m godisnje od Gasproma, i da je Vucela na celu FKP sto nam onda otvara Evropu svake godine gde su pare ozbiljnije.

 

Kazete da je nas direktor najbolji direktor u prethodnih 15 godina? Jeste slazem se.

 

I nas predsednik je najbolji u prethodnih 15 godina, pa? Je li to dovoljno da bi nesto funkcionisalo?

Ako ja odem u specijalno odeljenje i pobedim u turniru 1 na 1 jesam li ja Sejn Larkin?

 

Jednostavno mora bolje. I tacka.

Porez ne placa ni Partizan, a nismo ga placali ni ranije. Od Gazproma je do ove sezone bilo 3 miliona po sezoni, sad je valjda povecano. A i te pare od Gazproma stizu vec 15 godina, pa nismo imali ni za promenu travnate podloge. Bar 80% prihoda koje udju CZ godisnje su pare od UEFA i prodaje igraca.

 

Sto se tice Terze ne mislim da je najbolji, niti bilo sta pozitivno.

Edited by Venger
Link to comment
Share on other sites

Već je dokazano vise puta da je Mita Pasijans los sportski direktor,sa previše grešaka,ali morate imati na umu da i naši treneri dosta učestvuju u prelaznom roku.

Dejan se nije proslavio sa svojim zeljama.Zagovarao je povratak Krsticica,Milunovica,predložio upravi da daju ugovor Srnicu dok je ovaj samo trenirao sa klubom.Da ne pričamo o Bakajoku.

Verovatno je i nekim delom na nečiju preporuku predlagao Falka i Picinija.Ipak su zabari.

Krstovic je CG kombinacija od Valjekana i Terze.
Gobeljardo je još tu zbog iste CG linije i istog menadzera.
Ima još slučajeva..

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Venger said:

 

A koju pomoc drzave Zvezda ima, ako ne racunamo isto ste se desava maltene manje vise od osnivanja oba kluba? Meni je fascinantno da se ta teza zapatila i kod nasih navijaca.

 

Klub bukvalno nije imao pare da sredi onu ruinu od terena do prvog ulaska u LE, a pricamo o nekoj pomoci drzave. Stadion je izgledao kao da je gadjan napalmom.

Istu onakvu pomoc kakvu Ofk  nije imao pa ih je doktor ostavio u ruševinama. 

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Venger said:

Porez ne placa ni Partizan, a nismo ga placali ni ranije. Od Gazproma je do ove sezone bilo 3 miliona po sezoni, sad je valjda povecano. A i te pare od Gazproma stizu vec 15 godina, pa nismo imali ni za promenu travnate podloge. Bar 80% prihoda koje udju CZ godisnje su pare od UEFA i prodaje igraca.

 

Sto se tice Terze ne mislim da je najbolji, niti bilo sta pozitivno.

Eto, koje smo mi to prihode imali da bismo ovo leto potrošili 7 miliona samo na obeštećenja + 2/2 i po miliona zimus na Motiku? Znači 10ak miliona eura za 6 meseci.

Prodali smo Babića za 1.1m i Odadu za 200k.

 

Jeste, imali smo neke transfere prošle godine (Lazetić, Njegoš) ali imamo i plaćanje  igračkog kadra.

Borjan potpisao 600k (sa bonusima milion), Ivanić, Katai, Kanga, Dragović, Rodić, Bukari, Kangva, Pešić, Ohi. Šta misliš kolike su im plate i bonusi? 

 

Quote

I na kraju, navode u Sekretarijatu za finansije, a što se može videti i u dokumentaciji, Crvena zvezda je u četvrtak, 31. marta ove godine, tražila dodatnih 226.000.000 dinara za obezbeđivanje dodatnih sredstava, što ukupno čini 546.000.000 dinara, odnosno 4,6 miliona evra, koliko je Zvezda za nešto više od godinu dana tražila od Grada Beograda, odnosno od Sekretarijata za sport i omladinu.

Gasprom 5 + 4.5 od Grada (jedne godine, ne i ostalih), to je 10ak miliona. Ako od UEFA dobijamo 10-12 miliona za LE (možda i više?), od prodaje prethodnih godina tek nekoliko miliona prosečno, kako pokrivamo tih bar 80% onda ako Terzić kaže da se prihoduje od 40 do 50 miliona godišnje?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Miki28 said:

A sta ako i bez tog spica izbori LS?

Svaka cast ako izbori i to svi mi zelimo, al se treba setiti i onih teskih godina kada smo u Ls ulazili sva puta polazeci od 1./2.kola kvalif, sa kojim igracima je to postignuto, a igrajuci protiv znatno boljih ekipa nego sto je Makabi iako smatram da Izraelci nisu macji kasalj, naprotiv.

Ima mnogo falinki u tome kako mister vodi ekipu, to ne moze da se zanemari.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Manoly said:

Svaka cast ako izbori i to svi mi zelimo, al se treba setiti i onih teskih godina kada smo u Ls ulazili sva puta polazeci od 1./2.kola kvalif, sa kojim igracima je to postignuto, a igrajuci protiv znatno boljih ekipa nego sto je Makabi iako smatram da Izraelci nisu macji kasalj, naprotiv.

Ima mnogo falinki u tome kako mister vodi ekipu, to ne moze da se zanemari.

Ima falinki i kako Gvardiola vodi ekipu. Ima falinki kako Klop vodi ekipu.

Imalo je falinki kako je i SAF vodio ekipu.

Link to comment
Share on other sites

Mi smo po rezultatima dogegani da bude u top 30 klubova, nesposona uprava i trenerčina vec 3 sezone uspevaju da gube dvomece protiv ekipa za 100 mesta nize od nas. Znaci ne radi se u nemanju srece pa da se koristi paralela mi i Yb i Salzburg vec nas redovno praše slabije rangirane ekipe. Sramota iskljuca uprave na celu sa trenerom

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Redstar0356 said:

Mi smo po rezultatima dogegani da bude u top 30 klubova, nesposona uprava i trenerčina vec 3 sezone uspevaju da gube dvomece protiv ekipa za 100 mesta nize od nas. Znaci ne radi se u nemanju srece pa da se koristi paralela mi i Yb i Salzburg vec nas redovno praše slabije rangirane ekipe. Sramota iskljuca uprave na celu sa trenerom

Treba da se srame Terzic i kompanija.

 

A da, oni nemaju obraza da bi se sramili. Sta onda?

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Redstar0356 said:

Picini, Dioni, Zivkovic, Falko, Bakajoko, Jirka, Falcineli, Garsija, Tomane, Spira, Kanjas, Zander,  Krsticica, Srnic, Krstovic, Van La Para, Zandar, Simic su igraci koji bi Zvezdu doveli u rang Ofk-a sadasnjeg da nema pomoci drzave. To je uostalom modus operandi Zvezdana Terzica. Pokupi pare, ugradi se a za klub bas te briga. 

 

Vauu, doveli Bukarija, svaka cast, 1 od 20, mogao bih i ja tako da vodim klub.

 

Zamisli vodis preduzece i imas 20 neuspelih poslova gdr izgubis gomilu para i onda ti slucajno naleti  jedan dobar posao da uzmes pare i  kazes UUUU KAKO JA ZNAM FUDBAAALA

 

 

Iskreno, nisam znao da su toliki duduci. Znaci uprava napolje?

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Redstar0356 said:

Sta je neuporedivo bolje? Nagomilali smo krila i veznjake a idalje nemamo desnog beka? To je neuporedivo bolje samo jer krila nisu Van La Para  ili Spiridonovic a vezni nije Krsticic al je svakako sramotno. 

 

Samo toliko... 

 

A neuporedivo bolje je i zato što su očigledno uočeni određeni problemi koje smo imali prošle sezone, počev od toga da nam je ozbiljno falilo brzine i agresivnosti, da nam je napad previše zavisio od leve strane i trougla Katai-Rodić-Ivanić, da nam je velika većina nosilaca bila 30+, da smo u prekidima (i defanzivnim i ofanzivnim) bili znatno slabiji nego pretprošle sezone.

 

Ovog leta su dovedeni Bukari (23), Kangva (23), Mitrović (20), pa i Azarovi (20) - sve igrači sa odličnom brzinom i motorikom, najviše zahvaljujući prvoj dvojici smo postali mnogo opasniji u tranziciji, konačno ozbiljno pretimo i po desnoj strani (još ako ubodemo desnog beka...), ekipa je podmlađena i osvežena, napokon je dovedena alternativa Rodiću... Od ovih iskusnih povratnika - Pešić je ok igrač i po meni bolji od Ohija i Pavkova (mada verovatno nedovoljno dobar za startnog špica u evropskim utakmicama), dok mi je čak i dovođenje Milunovića razumljivo zbog poslednje stavke u prethodnom pasusu i činjenice da je domaći štoper sa karakteristikama kakve Dragović, Eraković i Pankov nemaju.

 

Dakle, mislim da su generalno urađene dobre i smislene stvari u dosadašnjem delu prelaznog roka, ostaje da se vidi da li će i kako biti rešeno još par kritičnih pozicija, na čemu se po svim relevantnim izvorima aktivno radi. U odnosu na ono što smo gledali prethodnih nekoliko godina, za mene je ovo značajan apgrejd i što se tiče konkretnih rešenja i što se tiče načina razmišljanja, pa bih ovaj put ipak preskočio standardni repertoar usmeren ka dežurnim metama.

 

  • Like 5
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...