Jump to content

FK Crvena Zvezda 2022/2023


СтелаРоса

Recommended Posts

@panteliahvala za post..dao sam ti i 'lajk' jer se slazem sa napisanom usporedbom Ohi - Milan Mica Pavkov :classic_biggrin: Medjutim,ide jedno nepopularno misljenje (koje zapravo ponavljam),a to je da mene Ohi nije uverio da je potencijal za startnog br.9. Spor je,neokretan,ne raspolaze nekim ubojitim arsenalom oruzja u igri. Takodje, (iako deluje zaista kao gotivac) na terenu mi se ne dopada njegov stav..e,sad..vrlo je moguce da je do toga sto mu nije (do kraja) data prilika da se razmahne i tako napumpa samopouzdanje.. Od Pakija je zasluzio daleko vise minuta..

Mada,ovu diskusiju je vec opisao @Nek grmi jako - raspravljamo se o kvalitetima trojice napadaca,a jasno je da nijedan od njih nije kalibar za startnog spica ove Zvezde.

No,ja zapravo dodjoh da se jos malo osvrnem na Dejana Stankovica.
Mi,da smo nastavili utakmicu u Izraelu jos tri dana,ne bismo vise dali gola..toliko su Dejanove izmene bile sumanute..potpuni horor. Ako je krenuo da "zatvara" utakmicu,to je trebalo da radi vec na poluvremenu..a ne da Sanoga uvodi na negativnom rezultatu. Uvodi malog Mitrovica (koji jeste talenat) kojeg je trema totalno pojela..trema..mali se usrao u gace od straha..umesto da je tada vec stavio Bena...Srnica ne bih komentarisao..
Stankovic (to je sada vec ocito) ima problema u pripremi utakmica koje se igraju na eliminaciju..bilo da su u pitanju dvomeci (Serif,Makabi,Rendzers) ili jedna utakmica zbog kovida (Omonija)..u grupnoj fazi on pokazuje drugo i bolje lice,ali kvalifikacije su mu Ahilova peta. Takodje se moze primetiti da dobro vodi utakmice u kojima imamo povoljan rezultat,ali cim on ode na drugu stranu,pocinje da gubi kontrolu,da brljavi sa izmenama i gubi konce.

Dobro je neko (Markos?) poentirao - u utorak polaze diplomski ispit.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Drug Crni said:

@panteliahvala za post..dao sam ti i 'lajk' jer se slazem sa napisanom usporedbom Ohi - Milan Mica Pavkov :classic_biggrin: Medjutim,ide jedno nepopularno misljenje (koje zapravo ponavljam),a to je da mene Ohi nije uverio da je potencijal za startnog br.9. Spor je,neokretan,ne raspolaze nekim ubojitim arsenalom oruzja u igri. Takodje, (iako deluje zaista kao gotivac) na terenu mi se ne dopada njegov stav..e,sad..vrlo je moguce da je do toga sto mu nije (do kraja) data prilika da se razmahne i tako napumpa samopouzdanje.. Od Pakija je zasluzio daleko vise minuta..

 

Ja iskreno ne znam da li je Ohi za prvog spica. Golovi u JSL zaista nisu nikakav reper, a jedan dvomec u Evropi je suvise mali uzorak. Ali smatram da mu nije data prava sansa. Posle 5 utakmica je krenulo neko suludo pomeranje na desno krilo, ove godine ga nigde nema. A dodatnu bljutavost daju tekstovi pljuvacine sa Mocarta, i deja vu koji smo vec imali sa Degenekom prosle godine. Nesposobnost da se iko iznad 18 godina proda, pa daj sta das za bilo koga, i ocrni ih najstrasnije ako ne prihvate ponudu.

Edited by pantelia
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Perkos2 said:

Ima li neko ko veruje da će mrkelq dovesti boljeg špica od ohija i pavkova.

I ja verujem da cemo dovesti boljeg spica od Ohija i Pavkova, ali to ne znaci nista jer je i Pesic bolji spic od Ohija i Pavkova pa ga ne bih uzeo u Zvezdu da me je gdin Redzep Karagumruk zvao na fiksni i rekao evo ti ovaj besplatno i ja cu mu pokriti platu dok je kod tebe + saljem Eminu Jahovic sa masnom.

 

Znaci napadaci su nam toliko uzasni da ja nemam reci kojima bih to opisao.

Edited by bosMan_jr
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Perkos2 said:

Ja ne verujem, prvi špic će biti Pešić a dovešće nekog novog dionija

 

Ovo isto je moglo da se napiše i za poziciju krila, tipa dovešće novog Van La Paru/Garsiju/Falka, a ipak je doveden Bukari koji je za naše uslove bomba pojačanje. Meni je ovaj prelazni rok generalno odrađen neuporedivo bolje i smislenije nego što je to bio slučaj poslednjih par godina, mislim da smo doveli dosta dobre igrače, ozbiljno pojačali tim i rešili neke od problema koje smo imali prošle sezone. Ostaje da se reši pitanje desnog beka, defanzivnog veznog i špica, ostatak tima skoro nije bio kvalitetniji. Mislim možda na kraju stvarno useru - svakako im ne bi bio prvi put, pa samim tim ne bih bio ni iznenađen, al' sam na osnovu poteza u ovom prelaznom roku ipak optimističniji nego ranije.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Дејо said:

 

По закону великих бројева, ред би био да погодимо нападача, већ једном...

Al nas prati mnogo jaci Marfijev zakon

3 hours ago, Guru said:

 

Ovo isto je moglo da se napiše i za poziciju krila, tipa dovešće novog Van La Paru/Garsiju/Falka, a ipak je doveden Bukari koji je za naše uslove bomba pojačanje. Meni je ovaj prelazni rok generalno odrađen neuporedivo bolje i smislenije nego što je to bio slučaj poslednjih par godina, mislim da smo doveli dosta dobre igrače, ozbiljno pojačali tim i rešili neke od problema koje smo imali prošle sezone. Ostaje da se reši pitanje desnog beka, defanzivnog veznog i špica, ostatak tima skoro nije bio kvalitetniji. Mislim možda na kraju stvarno useru - svakako im ne bi bio prvi put, pa samim tim ne bih bio ni iznenađen, al' sam na osnovu poteza u ovom prelaznom roku ipak optimističniji nego ranije.

 

Sta je neuporedivo bolje? Nagomilali smo krila i veznjake a idalje nemamo desnog beka? To je neuporedivo bolje samo jer krila nisu Van La Para  ili Spiridonovic a vezni nije Krsticic al je svakako sramotno. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

sjajan prelazni rok, zaista, doveli motiku za 2 miliona koji ne igra uopste haha 

 

desni bek i napadac fale i to vec godinama

 

jeste nesto bolji prelazni jer su prethodbi bili uzasni... i to zbog bukarija i kangve koji su opet dosli na preporuku, a ne mrkinim i terzinim skautskim vestinama

 

motiku sam vec spomenuo, gomilanje na krilima bez ikakvog plana

 

vracanje nesrecnog miluna da bi ispastao erakovic

 

zadnji vezni koji stize (ako stize) prekasno

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ми смо довели Пићинија и Охија прошлу сезону, дакле за разлику од много ранијих сезона, овога пута на вријеме! Какви год тренер их је морао уигравати. Када придодамо и Гајића (јуче сам гледао пола сата сасвим солидан наступ за ЦСКА) ми смо практично уз нове аквизиције  били спремни за ЛШ (ако зажмиримо на усамљеног хоћенеће Родића)  која се нескривено најављивала. Међутим стручњак са клупе је јасно и гласно рекао након одласка Италијана и Гајића да то није проблем да ће помјерити Ераковића и да има Гобељића!? Дилетант је са задовољством вратио МИлуна који је најављен по команди у српским медијима као бомба. Јесте али темпирана. Значи, мали Ераковић се пати на десној страни гдје му дилетант и не да да прелази центар а Драговић мора сада да крпи и Милуна па ће и он бити више рањив. Заиста генијално за ЛШ. Охи континуитет није ни имао а посебно се односи на садашње стање гдје иза себе има више играча који га могу отворити, стручњак је и њега и још неке играче увијек убацивао када прави 5 измјена и даунгредује екипу. Ово све изгледа као самоубиство из засједе које просјечна будала не би дозволила. Када се овоме дода и непостојање транзиције које погубљена будала са клупе не зарезује као ни суву шљиву, имаћемо ситуацију и да један Кангва (који је сигурно преозбиљан играч за наше услове) не изгледа полетно као првих пар  утакмица док га стручњак није узео по своје па не зна гдје и кога крпи.

Макаби сигурно није екипа која је не знам каква препрека за ЛШ, али играју модеран, брз а не позициони фудбал као ми. Треба нам фудбал као у двомечу против МИлана али би то за мене било прворазредно изненађење јер се бојим да се Станковић трајно усрао...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni je situacija sa Krsticicem nejasna. Koliko znam on je manje vise igrao standardno u Grckoj nakon odlaska iz Zvezde, nije imao povrede. Vraca se kod nas u trentku kada ima 31 godinu i potpuno nam je neupotrebljiv, uprkos tome sto vec godinu dana trenira sa ekipom. Da li je moguce da igrac tog iskustva, a slobodno cu reci i kvaliteta, ne moze da se spremi i zategne da nam posluzi makar za 30ak minuta kada treba smiriti igru i stati na loptu. On je uvek bio spor, ali izuzetno disciplinovan i inteligentan igrac koji je davao doprinos na obe strane terena, takav profil igraca bi nam legao na ovu ekipu itekako.

 

  

24 minutes ago, Константин said:

Треба нам фудбал као у двомечу против МИлана али би то за мене било прворазредно изненађење јер се бојим да се Станковић трајно усрао...

 

Mnogo je lakse igrati mec u kojem is autsajder i gde je pritisak znatno manji u odnosu na ovakve meceve protiv Makabija koji ima svoje kvalitete, a ipak si favorit i citava javnost ocekuje od tebe pobedu. 

Edited by СтелаРоса
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Miki28 said:

A sta ako i bez tog spica izbori LS?

Nista, dobice cestitke na svom najvecem uspehu do sada jer je 2 puta ispadao od znacajno slabijih ekipa.


Kada su ti protivnici Pjunik i Makabi Haifa koji su po svim parametrima (vrednost tima, ucinak u prethodnim sezonama, koeficijent) slabije ekipe od Crvene Zvezde onda se i ocekuje da udjes u LS.

 

Ne smatram da je Dejan kriv sto nema normalnog spica u ekipi, za to je zasluzna fantasticna skauting sluzba i sportski direktor.

Smatram da je Dejan odgovoran da uvede i ovakvu ekipu u LS.

Ako mu idioti i onda ne obezbede desnog beka i napadaca onda treba da im se zahvali i ode u Sampdoriu.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, СтелаРоса said:

Mnogo je lakse igrati mec u kojem is autsajder i gde je pritisak znatno manji u odnosu na ovakve meceve protiv Makabija koji ima svoje kvalitete, a ipak si favorit i citava javnost ocekuje od tebe pobedu. 

 

Много је лакше играти меч када играш фудбал а не као 3,14ка па онда много више зависиш од противника. Зар вам то још није јасно након трпања у ЛШ када смо год имали пичкаст приступ...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, bosMan_jr said:

Nista, dobice cestitke na svom najvecem uspehu do sada jer je 2 puta ispadao od znacajno slabijih ekipa.


Kada su ti protivnici Pjunik i Makabi Haifa koji su po svim parametrima (vrednost tima, ucinak u prethodnim sezonama, koeficijent) slabije ekipe od Crvene Zvezde onda se i ocekuje da udjes u LS.

 

Ne smatram da je Dejan kriv sto nema normalnog spica u ekipi, za to je zasluzna fantasticna skauting sluzba i sportski direktor.

Smatram da je Dejan odgovoran da uvede i ovakvu ekipu u LS.

Ako mu idioti i onda ne obezbede desnog beka i napadaca onda treba da im se zahvali i ode u Sampdoriu.

 

Jesu to isti idioti koji su doveli Bukarija, Kangvu, Dragivica, Kataija i ostale?

 

Malo bljuc kad ne valjaju pojacanja a cutimo kad se dovedu dobri ili dobre dovode forumasi a lose sportski sektor?

 

Da me ne shvatis pogresno, nisam ja uopste za njih ali opet rade kako tako posao i pored sve te pljuvacine. Da li moze bolje? Naravno da moze ali u nasoj je krvi da se zabusava, da se potkrada. To je jednostavno tako.

 

Sto se tice protivnika. Pa te protivnike smo dobili jer smo nesto dobro radili prethodnih godina zar ne?

Edited by Miki28
typo
Link to comment
Share on other sites

Kako li iskopaše Dragovića i Kataija ispod radara? 

 

Ako ne dobiju igrače na preporuku (Kangva) ili igrač sam vuče za rukav da bi došao (Dragović) ili je u pitanju povratnik dokazanog kvaliteta(Kanga, Katai), procenat dovođenja kvalitetnih igrača je tu oko 10% (Bukari). A i njega su morali da vide u direktnom okršaju. 

 

Ovako, da sami iskopaju nekoga svojim radom i ubodu, verovatno je na nivou statističke greške. Zato možemo da se nadamo da će neko skautirati i preporučiti igrača umesto njih, a da Terzić i Mrkela dogovore uslove. To jedino i umeju. 

 

 

 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Kako li iskopaše Dragovića i Kataija ispod radara? 

 

Ako ne dobiju igrače na preporuku (Kangva) ili igrač sam vuče za rukav da bi došao (Dragović) ili je u pitanju povratnik dokazanog kvaliteta(Kanga, Katai), procenat dovođenja kvalitetnih igrača je tu oko 10% (Bukari). A i njega su morali da vide u direktnom okršaju. 

 

Ovako, da sami iskopaju nekoga svojim radom i ubodu, verovatno je na nivou statističke greške. Zato možemo da se nadamo da će neko skautirati i preporučiti igrača umesto njih, a da Terzić i Mrkela dogovore uslove. To jedino i umeju. 

 

 

 

Znas da ne moraju samo da se iskopavaju igraci nego mozes i da dovedes nekog iskusnijeg, provjerenijeg igraca?

Ko je doveo tog Kataija, Dragovica? Jesmo ti i ja?

 

I pored tog ocajnog rada svih u klubu, Zvezda blizu LS, igra prelijep fudbal. Sprda se po ovoj nasoj mrcenoj ligi. Majku mu, pa nije sve toliko crno.

Edited by Miki28
typo
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Miki28 said:

Jesu to isti idioti koji su doveli Bukarija, Kangvu, Dragivica, Kataija i ostale?

 

Malo bljuc kad ne valjaju pojacanja a cutimo kad se dovedu dobri ili dobre dovode forumasi a lose sportski sektor?

 

Da me ne shvatis pogresno, nisam ja uopste za njih ali opet rade kako tako posao i pored sve te pljuvacine. Da li moze bolje? Naravno da moze ali u nasoj je krvi da se zabusava, da se potkrada. To je jednostavno tako.

 

Sto se tice protivnika. Pa te protivnike smo dobili jer smo nesto dobro radili prethodnih godina zar ne?

Kolega iznad ti je odgovorio.

 

Ok za Kangvu mogu da prihvatim da je neki udeo njihov, bez obzira sto je na preporuku, prihvatili su preporuku itd ajde ima nekog udela sportskog sektora, ali za dovodienje Kataia i Dragovica mogu samo da se nasmejem.

 

Procenat pogodaka im je MIZERAN, radi se amaterski, to sto su bolji od nekih potpunih idiota koji su njihovi prethodnici je samo mali uspeh.
A taj uspeh dobrim delom duguju i nekim politickim okolnostima koje su ih pogurale u kriznim trenucima (na srecu se necu osvrtati - ne verujem u srecu).

 

Ne cuti se na pogotke, ali sudicemo o tome koliki je npr. Kangva pogodak posle jedne sezone ili bar polusezone, a ne posle razbijanja 5 amaterskih ekipa u Linglongu (ni tu jos uvek nismo imali cak ni Cukaricki ili Vojvodinu). Ima sanse da bude pogodak, ali svakako je mnogo rano pricati o tome jer smo videli na sta je licio protiv prve ozbiljne ekipe.


Pricu sa desnim bekom i vracanjem Pesica kao spasioca je suvisno komentarisati, granici se sa objasnjivim da posle svih godina mi imamo samo Gobeljica kao desnog beka.

 

Edited by bosMan_jr
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...