Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

Pretpostavljam da bi egal tekma sa ekipom koju vidim kao prvog favorita predstojećeg EP trebala da bude jako ohrabrujući znak, ali ja nešto i nisam oduševljen prikazanim.

Micić mi nikako ne uliva povjerenje, a mislim i da je Jokićev kiks da random EL centar protiv njega ima 16+9 i indeks 23, on mora da pravi mnog veću razliku ako pucamo na titulu.

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ovo je bilo iznad očekivanja. Skoro pa takmičarski meč, konture igre i uloge su vidljive. Bože zdravlja, biće to dobro na evropskom, pogotovo što će nam grupa uglavnom služiti sa fine tuning. Brine me blizina utakmice sa Grčkom. Moraćemo mi u Areni da poguramo maksimalno.

Edited by ChrisJudd
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Imajte u vidu da je ovo nama tek prva "prava" utakmica sa ovim timom i to odma u Sloveniji sa domacinskim sudjenjem. A njima je vec peta od pocetka mjeseca.

 

Taman ti i treba 3-4 utakmice da se udje u formu, da se to sve izgelira i ruke da se opsute...

 

Da moze bolje? Moze i bice... Za sada sasvim dovoljno...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Neka izgubimo sve u pripremama a da dobijemo Grcku i Tursku i porobimo EP. 

Dobra je ova utakmica bila, prava takmicarska, sa seruckanjem sudija - taman kako treba. 

 

Vanja, 2 otvorene trojke prakticno za pobedu... nikad winner. Da se komsije ne ljute, ali mislim da mu je KKP unazadio karijeru. Da je igrao u nekoj manje zahtevnoj sredini imam utisak da bi izrastao u boljeg, pouzdanijeg igraca. 

 

Naravno nije nam on izgubio tekmu. Nedovic, hajde sto se ispromasivao, nego je uzimao i neke uzasne suteve. 

 

 

Vasa, Gudura, Kalina, DeDa, Jokic. => petorka sa toliko muda i IQ, da je to nenormalno. Voleo bih da gledam to... 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Koliko su samo kamenjari  od bekova promasili otvorenih suteva  koje im je Jokic servirao, imao bi ladno triple double veceras. Kao da sam gledao Denver vecaras, gde drugari promasuju najotvorenije moguce suteve.

Edited by Miki8
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Miki8 said:

Koliko su samo kamenjari  od bekova promasili otvorenih suteva  koje im je Jokic servirao, imao bi ladno triple double veceras. Kao da sam gledao Denver vecaras, gde drugari promasuju najotvorenije moguce suteve.

Pa nema Bogdana, a ni Gudurica. Problem pasova Jokica i Doncica jeste sto prosto moras da sutnes kad ti dodaju.

 

Morace Guduric da povuce dobro jer od Nedovica nema nista.

 

Prepelic po navici nas naguzio. Svaki pick and pop centar ce silovati Jokica sa trojke, ali i Milutinova. 

 

Jokic je bas lep za gledanje..samo moramo pored njega i Vase naci jos nekog da trosi pametno lopte i preuzima odgovornost. Luva, Guduric i Lucic bi to trebali biti.

 

Dobra repka, melem za oci ne gledati Bircevica, Tea, Raduljicu, Stimca i ako da Bog Nedovica.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Geronimo said:

kad ne bude islo / kad se bude lomilo, igracemo preruzno i anahrono - lopta na post Jokicu (80%) i Kalinicu (20%). Shodno tome, bicemo zavisni od sudijskog kriterijuma, a nasi defanzivci nece moci 'da postave' kriterijum. 

Šta znam, meni je to sasvim logična taktika. Kad imaš izrazitu prednost na toj poziciji eksploatišeš je. Meni je tu veće pitanje koliko će ostatak ekipe uspeti da iskoristi prostor koji će ostati skupljanjem na Jokiću. On če naći svakog ko je slobodan ali ako budemo kamenjarili mrka kapa.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Barkley#34 said:

Šta znam, meni je to sasvim logična taktika. Kad imaš izrazitu prednost na toj poziciji eksploatišeš je. Meni je tu veće pitanje koliko će ostatak ekipe uspeti da iskoristi prostor koji će ostati skupljanjem na Jokiću. On če naći svakog ko je slobodan ali ako budemo kamenjarili mrka kapa.

Ne slazem se tu previse. Mene cak i nervira to sto se zbog igraca prave skretnicati.. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Devil In My Pants said:

Ne slazem se tu previse. Mene cak i nervira to sto se zbog igraca prave skretnicati.. 

Ne razumem. Imaš čoveka koga ne može niko da čuva 1na1 a pritom vidi sve ako ga udvoje. U teškim trenucima/periodima ići ćeš na siguricu a i van toga nemamo baš kreativnosti na bacanje.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, AgroLaki said:

 

Taman da sad ovo prvenstvo uzivaju veliki ''poznavaoci'' kosarke, koji svaki turnir kukaju na Bogdana. 

 

Dočekalo se i to. 🙃

 

22 minutes ago, Miki8 said:

Koliko su samo kamenjari  od bekova promasili otvorenih suteva  koje im je Jokic servirao, imao bi ladno triple double veceras. Kao da sam gledao Denver vecaras, gde drugari promasuju najotvorenije moguce suteve.

 

Zbog ovakvih komentara mi zatitra levo oko kad se navijači Denvera prebace da navijaju za reprezentaciju, pa idu i slični komentari kao za igrače Denvera.

Edited by DameTime
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam kad je to Vanja Marinković šatro postao defanzivac. Nedovićevih 1-13 je već za negativne anale ali ovaj kome je jedini kvalitet šut baca dve cigle u roku od 5 sekundi, obe sam kao duh. Mora se priznati da je suđenje bilo prilično domaćinsko, a nama su ipak nedostajala 4 dosta bitna igrača, njima "samo" Dragić. Biće ovo ok. Veliki hendikep su bile pete lične prvo Lučića pa Kalinića koji je naravno pogađao u finišu iako je do tad kamenjario.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

nisam dovoljno gledao veceras ali je vanja za nase prilike dobar defanzivac. 

 

ali nedovic kao usput sram ga bilo ali vanja sto masi shokovi. vanja je ako prodje 10i ili 12i igrac, nedovic prvi bek suter i sesti najvazniji igrac ako racunamo i milutinova. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, uini said:

kako je luchic - kalinic duo odigrao? gledao sam sitno i na preskoke

 

Uloge koje su odmah dodeljene Luči i Kalini su za mene jedan od pozitivnijih utisaka utakmice. 

Kalina se nakon ovakve sezone u Zvezdi odmah prešaltao nazad na ono što najbolje zna - odlična timska i individualna odbrana, skok i šutevi iz spot upa, milina za gledati. Pri kraju utakmice se i zainatio i uzeo da čuva Dončića, odigrao par idealnih odbrana gde je ovaj ipak pogađao jer jebiga Dončić.

Kod Luče nisam imao taj upitnik da će se prilagoditi. Nije se istakao danas posebno, ali se vidi jasan kalup. Mala zamerka oko nekih jeftinih faulova, mora pametnije. Pešić ga je ostavio na terenu sa 4 rane lične verovatno očekujući da će se sačuvati, ali nije pošlo po planu.

 

Njih dvojica su najzaslužniji za odličnu odbranu od tranzicije protiv reprezentacije koja je u tome najjača u Evropi. Veoma ohrabrujuća stvar pred duel sa Grcima.

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Manu said:

Pešić ga je ostavio na terenu sa 4 rane lične...

Ja sam imao utisak da bi igrao 45 minuta, Kari promeni petorku a on u svakoj. Sad dal' je senilan ili misli da ne možemo bez njega? Na konferenciji jeste rekao da igramo sa Čehoslovačkom, ali dobro je vodio utakmicu 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, AgroLaki said:

 

Taman da sad ovo prvenstvo uzivaju veliki ''poznavaoci'' kosarke, koji svaki turnir kukaju na Bogdana. 

Dopada mi se sloboda koju imaju Jokara i Micic kao dve najvece zvezde ovog tima, ali je Bogdan nenadoknadiv gubitak za roster, bili bismo prvi favoriti za zlato da je on tu i potpuno spreman.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nedovic...

 

Kukam stalno na drustvene mreze, muziku, odecu, stil zivota... i svi su u fazonu, pusti ljude, njihov zivot...

 

E, pa nije tako i to se svuda pokazuje. Ne mozes sa takvim osobama ni posao da radis, ni u veze da ulazis, ni istinska prijateljstva da sklapas.

 

Nedovic kakav je van terena, takav je i na terenu.

 

Zatvorio bih ga u sobu bez interneta narednih deset dana sa nekim pametnim likom i pet knjiga, dvadeset albuma i deset filmova.

 

Fizicki je spreman to mu ne treba. Lopta mu isto ne treba. On sa rukama zna, nema mozak da zna sta da radi kada dobije tu loptu.

 

Mucna sezona sledi za navijace Crvene zvezde.

 

IMG-20220818-013601.jpg

  • Ha-ha 4
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Dobra repka, melem za oci da smo promenili roster i videti zasluzeno Vasu i Jokica kako vode tim. Fali tu Bogdan pa i Gudura i bice to ok reprezentacija. Mislim da su Grci i Francuzi bolji tim od Slovenije. Turska moze biti zajebana..bice bas dobro evropsko. Ima i znacajan broj Dark Horse ekipa kao Nemacka, Italija, Litvanija pa i Hrvatska.

 

Jedno od jacih i izjednacenijih evropskih u poslednjih 20g

Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...