Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

Dobre stvari:

- igramo prosto, osnova plej-centar, bek i visoko krilo siroko na liniji za 3p, krilo na ceonoj. Nema zajebavanja sa ultra visokim postavama, sa gusenjem parketa. Maksimizacija para Micic-Jokic sa njima odgovarajucim postavama je ocigledna. Kari je dao loptu Vasi i rekao igraj mali. Kari ima poverenja u ove momke i momci su svesni.

- drugu postavu vodi Nedovic, dobio je loptu u ruke i ovlasti da jurisa (procenti danas nisu bitni). Deluje da je zamisao da ce nam druga postava biti teska rudarstina i trci u ledja, old school. Deluje impotentno, ali mislim da slabije ekipe tako postavljena postava moze da samelje.

- Deda i Dobric. Tacka. Znaju sta znaju, sta ne znaju. Mnogo bitno, i dobro ide uz glavne vedete. Deda je divan.

- budnost u odbrani. Nismo, niti cemo biti kidalice, ali vec deluje jasno kako rotirati, kako igrati od lopte. A rotirati cemo, zonirati, na sve nacine probati da postavimo Kalini i Lucu u aktivnu poziciji u odbrani (i da se ne vidi individualna nemoc na nekim pozicijama).

- Jokic ima odlican stav.

- Odlicna priprema za Djanisa.

- Kalina ne podnosi Murica 😄

- i ne treba dobiti sve pripremne utakmice 😉

 

Lose stvari:

- defanzivni skok. Sa Milutinovim i Bjelicom bi se to iskontrolisalo bolje.

- odbrana na lopti. Ok, nemamo ni igrace za to, ali i kad se tipa Kalina potrudi da usmeri i zatvori uglove, centar u piku to ne isprati. Cvrsci su bili Slovenci, fali mi jedan mesar kod nas. Jebese mi sve, vodio bih Kuridzu ako Beli ne moze, al da pozajmi od Raleta Katica neku satatataru.

- odbrana linije za tri nam je bila tanka. Ipak, deluje mi da ce biti jasne selekcije ko sme ostati sam.

- kad ne bude islo / kad se bude lomilo, igracemo preruzno i anahrono - lopta na post Jokicu (80%) i Kalinicu (20%). Shodno tome, bicemo zavisni od sudijskog kriterijuma, a nasi defanzivci nece moci 'da postave' kriterijum. 

- plasim se Risticeve minutaze.

- Vanja mora da pogadja ako hoce u Prag.

 

Sta nam treba ili bih voleo da vidim:

- na ovako postavljene stvari Bjelica bi nam savrseno legao - u napadu drzi protok lopte i sutira, u odbrani rotira i skuplja skok (neka uloga iz 2009te, kako zivot tece, puzis na pocetku, puzis na kraju). On i Deda na 4, uz Lucu i bez trunke straha na ovoj poziciji.

- voleo bih da vidim kako Nedovic dise uz Micica. Ok, odbrane bez, al Neda moze sve sto i Vanja, samo bolje.

- Jare me zanima, bas mislim da nam treba. I bas mislim da se uklapa Karijeve zamisli.

- pojma nemam sta ce biti Gudurina uloga. Da li uz Nedovica u drugoj, ili umesto Marinkovica kao zujalica.

- rastavljanje minutaze Jokica i Vase?

Edited by Geronimo
  • Like 11
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

- Jokara cheat code  

- Kalina i Luca najbolji hustle tandem na ep 

- Deda prva cetvorka

- Jaramaz umesto Marinkovica 

- Gudura vodja 2nd unita i naravno zavrsava tekme, uz Milutinova i Nedovica bice i to vrlo zajebana petorka 

- Kari still got it 

- sudije da puse kurac (onaj Doncarin 2+1 na kraju trece kad je iz zajebavanja bacio loptu 2 sek posle faula je bio mozda i najsmesniji potez) 

- idemo po zlato 

- majica sa Karijem nacrtana, majica sa Teom nacrtana 😂

 

 

 

 

 

 

  • Like 7
  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Nadam se da će Nedović uskoro Kariju izbiti iz glave svaku ideju da on bude plejmejker i vodja second unit-a...:classic_blink:

Preiskusan bek, prebogata karijera a i dalje je to impulsivan igrač za raju...prazna glava koja radi na pre-paid.

Vlada Djurović znae...

Edited by Wingwalker
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Pljujete Vanju ali on je ubedljivo najbolji defanzivni bek kod nas i ocekujem da bude u 12. Pritom je dobar spot up suter, sad je promasio jbg.

Ne treba ti Teo, a onda stavis Nedovica na pleja :ajme: Ja ocekujem od Vase stvarno dobar Eurobasket, ali nije Doncic da ti ne treba back up na toj poziciji. 

Ne znam sta je Petrusev uradio Pesicu, ali ne znam kojom magijom Ristic igra pre njega. Petrusev nije ulazio ni protiv CG ni protiv Belgije, decko ne vidi teren. I on i Ristic su nebitni ako Milutinov ostane zdrav, ali eto nije mi jasno.

Deda u 12 zacementiran. Borisa udje i napravi onakve korake. Ima takvu sansu da ode na prvenstvo, slabu konkurenciju na svojoj poziciji i bukvalno ne zna gde se nalazi. Da moze da dostigne nivo jednog Bircevica pa bi otisao na prvenstvo mozda, ali preveliki je mrtvak.

Dobric mi je meh. Nama treba neko da igra odbranu spolja. Zato sam siguran da Vanja ide. A ako ce Kalina da juri ostale bekove onda jbg. A mi sa odsustvom Tea i Bogdana mozda nismo ni svesni koliko smo tanki spolja na lopti. Uzimajuci u obzir istoriju Nedovicevih i Guduricevih igara. Maltene se sve svodi na Vasu i malo Nedovica. Ako Gudura moze nesto da ponudi, super, ali ne bih se puno oslanjao na to. Tako su za mene najveci znak pitanja ti bekovi. Treba da se ponudi nesto konkretno, odbrana ili da pomognu na lopti.

Edited by Del Piero
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...