Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

Quote

Najefikasniji u sastavu Srbije, bili su Nikola Jokić sa 16, Vasilije Micić sa 13, Nikola Milutinov sa 12, odnosno Boriša Simanić i Ognjen Dobrić sa po devet poena.

 

Kod Crne Gore, raspoloženi za igru u napadu, bili su Marko Simonović i Bojan Dubljević sa po 17, Kendrik Peri sa 13 i Nemanja Radović sa 10 poena.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Bojdo said:

Poceo i Vanja Marinković.

ne samo što je poč'o, nego njegovo prezime u protokolu čak ne krasi zarez, za razliku od npr. Bjelice i Gudurića, ili Jaramaza (koji je, da se poCjetimo izvjesnih bravura istovarenih na ovom forumu, sad na nivou Tome Ertela).

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, UDresuKvinsiMilera said:

Pa ima ovde vise losih naznaka no s obzirom koliko znamo o utakmici sacekajmo....

 

Sklon sam mračenju (šta ću kad sam poslednjih 10 godina risk minađer), ali ovu takmicu ipak ne bih uzimao za reper, ukoliko se ne ispostavi da su Jokić i Micić igrali po 30+ minuta.

Link to comment
Share on other sites

Zatvorena utakmica da se malo rastrče. Kod Karija reprezentacija nikad nije izgledala dobro u pripremnim utakmicama. Treba tempirati formu do sredine septembra (nadam se), ne bi valjalo da već sada sve ide po loju. E sad, što smo mi nestrpljivi...

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Beonegro said:

ali kad Ertel bude imao 40 godina a Jaramaz 34 onda će biti tu negdje, budući da će Ertel biti u penziji već 3-4 godine

Pitanje je i dal ce Ertel uopste igrati Evroligu sledece sezone cak i da zavrsi negde (a jedino moze u Zalgirisu jer su svi puni na pg) ne vidim da ce imati nesto znacajno bolji ucinak nego Jaramaz vec u ovoj sezoni ispred nas a kamoli za 2 sezone gde ce imati 35 godina.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Bojdo said:

Nema

 

Ali mozda ce biti. Ne za SP, ali za kvalifikacione turnire za OI ce biti nekih karata, 

i tu bi vodja mogao ponovo da se otvori, vikne neki turnir u BGu.

To ako igrace zanimaju OI.

 

 

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, 1945 said:

Pitanje je i dal ce Ertel uopste igrati Evroligu sledece sezone cak i da zavrsi negde (a jedino moze u Zalgirisu jer su svi puni na pg) ne vidim da ce imati nesto znacajno bolji ucinak nego Jaramaz vec u ovoj sezoni ispred nas a kamoli za 2 sezone gde ce imati 35 godina.

Neveruem da nekome treba da objašnjavam da je Jaramaz rukometaš a Ertel košarkaš, ali dobro, svako zašto ima svoje zato, što bi rekao Branko Ćopić

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Problem sa licnim greskama said:

34 poena SImonovic+Dubljevic combined. Smells like China 2019. 🙂

 

Nadam se da je Bjelica okej, u svim izvestajima je do sada bio sa strane u papucama. Mislim da nam je potreban u ovom sastavu.

To si sve uspeo da zakljucis iz utakmice koju niko nije gledao.  Ne znamo ni ko je koliko igrao , ni kakvi su math up-ovi bili a vidi se da su neki igraci  i presedeli utakmicu.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

Bjelica se povredio, nije ulazio posle.

I Jokic se na pocetku uhvatio za koleno pa su se svi usrali.

 

Micic nervozan, dobio i tehnicku.

Nedovic standardno pogubljen. 

 

U odbrani se istakli Kalinic, Lucic i Dobric.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

way too early & risky* projekcija sastava, sa samo dva klasična centra  : i

 

PG: micić - jaramaz - nedović

SG: nedović - gudurić - marinković

SF: kalinić - lučić - gudurić - dobrić

PF: lučić - kalinić - davidovac - bjelica

c jokić - milutinov - bjelica - davidovac

 

*riskantna je samo u smislu toga da ideš sa dva centra i računaš da su sposobni da igraju do kraja. 

opet, ne znam kakav bi berićet bio za neki viši plasman /semis & beyond/ to da petrušev ili koprivica sede na klupi i onda uđu da budu relevantna opcija nizašta.

 

s'obzirom da je prvi plejmejker jokić a drugi micić, ova opcija nudi najviše što mi možemo na PG-SG-SF a tiče se šuta, atletike i odbrane.

boldovao sam samo da bih izbrojao 12 igrača. u suštini bi to moglo da bude 7x igrača sa većom minutažom /vasa, nedović, gudura, kalinari, lučić, jokić, milutinov/ i 5x sa nešto manjom, mada i milutinov može u tu grupu, jer je borderline nosioc.

poenta bi bila da imaš svih 12 igrača sa minutima, umesto 10-11, makar na početku turnira, pa da se do tekme na ispadanje iskristališe core sa potencijalno prijatnim iznenađenjem. mada ne znam koliko je realno.

 

druga opcija je petrušev / kopriva umesto marinkovića, gde bi uglavnom sedeli na klupi kada je važno.

Edited by uini
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...