Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

22 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:

Imam utisak da ce nas Slovenija natamburati posteno za 6 dana, generalno totalno nebitna tekma ali i ovako prilicno negativna atmosfera bi tu kulminisala u ekipi ako puknemo.
Nadam se dobrom pristupu. Iako prijateljska, mislim da pobedom tamo mozemo da postavimo stvari na svoje mesto i da igraci shvate da mozemo igrati sa svima.

Mooozda za 6 dana tako i bude ali na prvenstvu videcemo.Oni imaju ekstra hemiju,borbu svih,popunjene pozicije sa svetskim liderom koji predvodi ali resursi i mogucnosti su im stvarno napregnute.Osim ako Luka jos ne podigne nivo oni mogu samo losije,gledao sam njihove pripremne i kvalifikacione i sa Doncicem i bez njega i to je ipak ekipa Doncic i drugari,naostreni drugari ali ipak...Nasa dubina je neosporivo dosta jaca.

Sa Doncicem u kvalifikacijama su jedva preokrenuli Svedsku,bez njega pre neki dan nije islo protiv Holandije, sasvim ujednacen mec,posledju cetvrtinu dobili 5 razlike za 83-76 na kraju.

Dakle jedna dobra ekipa koja ipak nije neka masina ko sto se predstavlja,nismo mi dzabe favoriti bez jedne odigrane utakmice.Jedino da im povratak Dragica ne donese neku novu dimenziju.

9 minutes ago, Issey said:

Ma kakvo četvrtfinale... Zlato sad ili ko zna kad, idemo all-in na to. Pošto SP i OI nećemo videti, nova šanse je tek za 4 godine, a do tada pola ovih igrača neće više igrati, a ne dolaze bolji, naprotiv. 

 

Namazan je Pešić, mislim da ćemo igrati najbolje kad bude najbitnije... 

Zasto necemo videti OI i SP?

Link to comment
Share on other sites

Grupa B deluje da je grupa smrti, kao nasa grupa sa WC2014. Samim time, floskula da je cetvrtfinale najbitnija utakmica stoji - imacemo preozbiljnog protivnika, bukvalno ce ceo sampionat biti sadrzan u tom mecu, bez obzira koji bili u grupi (prvi, drugi ili treci). Mozda i bolje tako nego da udjemo u 1/4finale kao apsolutni favoriti i udarimo glavom u zid.

 

S druge strane, pokusavam da vidim nesto pozitivno u sklanjanju Tea... Jedino, a da jeste znacajno, je poruka da niko nije veci od reprezentacije. Trudim se da me taj osecaj vozi do prvenstva. Posle cemo svoditi racune. Btw, sa prica sa Teom je sigurno disciplina/konflikt, steta sto je do toga doslo, dva jarca na brvnu, ali sad nema nazad. Jedva cekam prvu utakmicu...

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Issey said:

Ma kakvo četvrtfinale... Zlato sad ili ko zna kad, idemo all-in na to. Pošto SP i OI nećemo videti, nova šanse je tek za 4 godine, a do tada pola ovih igrača neće više igrati, a ne dolaze bolji, naprotiv. 

 

Namazan je Pešić, mislim da ćemo igrati najbolje kad bude najbitnije... 

Ona njegova izjava da Kalinića vidi kao najbitnijeg igrača sad polako dobija smisao, biće tu Jokić i Vasa ali Kalina će biti lokomotiva Pešićeveog tima

Link to comment
Share on other sites

Quincy, to sam citao par puta i verujem ti na rec. Ali sam ih odgledao samo jednom i to protiv hrvata, hrvati su izgledali katastrofalno ali uprkos svemu je Slovenija igrala strasnu napadacku kosarku. Tranzicija savrsena, Dragic u god modeu. Realnost je naravno negde u sredini ali mi deluju poprilicno opasni za ovu nasu razbijenu bandu.

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Perkos2 said:

Ona njegova izjava da Kalinića vidi kao najbitnijeg igrača sad polako dobija smisao, biće tu Jokić i Vasa ali Kalina će biti lokomotiva Pešićeveog tima

 

Nista tu nije novo. Kalinic je glue guy. On je onaj tip igraca koji moze da te ubije na sve moguce nacine, ni u cemu nije savrsen ali sve zna. Ne postoji konstantan skauting kad igras protiv Kalinica, ni da se sklanjas, ni da ga pritisnes, ni da ides na njega ofanzivno...nista, sve zna covek. Zato je toliko i cenjen, i zato mi (Zvezda) mozemo da kupimo jos 5 igraca i opet cemo biti slabiji nego prosle sezone.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kenozoik said:

Ne znam, ne bih rekao da je grupa gde je Crna Gora, Turska i Gruzija + Belgija - prelaka. Biće tu svakojakih iznenadjujućih rezultata. 

 

Naša grupa je neuporedivo lakša, B je def najteža. 

 

Nasa je laksa ali je isti djavo, da li ces nekog da dobijas sa 25+ ili 15+, i jedno i drugo treba da bude laksi trening. Najveci problem im je to ukrstanje. Eventualni poraz od Turske gotovo sigurno znaci eliminaciju, i Francuzi i Litvanci i Slovenci su crna zemlja jaki u poredjenju sa njima.

Link to comment
Share on other sites

Kalinica najveca snaga je mentalna. Jest da promasuje dva slobodna bacanja protiv Efesa u zadnjoj minuti i nije tip koji zavrsava bitne napade na EP ali je tip koji ne jebe pet posto Carmela Anthonya na olimpijadi, njemu je to isto kao da igra protiv Vlatka Cancara ili Darija Sarica. Zato je i toliko nezgodan. Mentalna snaga izuzetna. Ponekad preveliko samopouzdanje, ali suvo zlato za ovu i svaku drugu ekipu.

Link to comment
Share on other sites

Sto se tice naseg puta, malo lici na OI, gde smo sa jednom jedinom krsteno odigranom utakmicom osvojili srebro.

 

Ovde cemo isto sigurno imati teskog protivnika (Litvanija/Francuska/Slovenija) i ako budemo i prvi i drugi i treci (mada objektivno bismo morali da uzmemo ovu grupu) i to ce nam biti vrlo verovatno tezi mec od polufinala, a mozda i od samog finala.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sam B said:

Ja mislim da nasa reprezentacija ima kvalitet, ako govorimo o cistom kvalitetu, za najvisi plasman, ali da taj plasman nece ostvariti. Ne vidim tu hemiju, tu borbu i to vodjstvo u ovoj ekipi. Osim toga, danas vec podosta reprezentacija igra daleko ozbiljniju kosarku nego ranije, tako da je i konkurencija daleko veca. Nema vise nekih kanta reprezentacija, kosarka je globalni sport kao i fudbal.

 

Moja neka procena je cetvrtfinale, najvise polufinale i time bi trebalo da budemo zadovoljni.

Daj snimak treninga, tekme ove ekipe koja je prvi u ovom sastavu i sa ovim trenerom da vidimo i mi ostali kako nema hemije, borbe i vodjstva.

 

Jbt, ajmo polako i korak po korak.

 

Ja bih dodao i sa poverenjem, ali to kako ko hoce.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, McLeod said:

 

Nasa je laksa ali je isti djavo, da li ces nekog da dobijas sa 25+ ili 15+, i jedno i drugo treba da bude laksi trening. Najveci problem im je to ukrstanje. Eventualni poraz od Turske gotovo sigurno znaci eliminaciju, i Francuzi i Litvanci i Slovenci su crna zemlja jaki u poredjenju sa njima.

Mislim da u A grupi nema izrazitog favorita za koga mozes da kazes da ima sve sanse da otrese sve u grupi. Spanci vise nisu, CG ima svoje adute, Turska je u ozbiljnom usponu a vodi ih ozbiljan baja. Uz to imas Gruziju i Belgiju sa kojima svako mora da bude oprezan iako cepaju sa pozicija underdog-a.

Link to comment
Share on other sites

Pa nema, ali ocekuje se  od njih bar na ime i reputaciju da uzmu tu prvo mesto. Turska je sigurno reprezentacija koja je tu najbliza po kvalitetu ako ne i jaca. CG je oduvek spolja gladac a unutra jadac, oni su se raspadali po prvenstvima i kad su imali pet puta jaci tim, ne verujem im nista. Mada bi trebalo da prodju grupu konacno.

 

Uglavnom, sve to je manje vise nebitno, poenta price je da cak i da se ukrste sa Nemcima (od kojih se ocekuje da budu cetvrti) to je vrlo zajeban duel za njih, a protiv ostale tri pomenute reprezentacije su potpuni autsajderi.

 

Iz cega sledi odgovor na ono postavljeno pitanje zasto svi potcenjuju Spaniju. Smatram da je ne potcenjuju, vec kad se sve uzme u obzir, nije realno da dodju do zavrsnice turnira.

Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...