Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

Po cemu su Francuzi ispred nas sigurno? Zaista se ne slazem ako se uzme u obzir ovaj roster i forma tih igraca u zadnjim mesecima:

https://en.wikipedia.org/wiki/Template:2022_EuroBasket_France_men's_team_roster

Ova ekipa je u najmanju ruku inferiornija od nas po svim mogucim parametrima. Cak i atletski za francuski standard ispodprosecna.

Edited by Problem sa licnim greskama
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, pantelia said:

Po meni je Slovenija daleko najveci favorit za zlato. Do prekjuce sam mislio da smo mi na drugom mestu, sada vec vise nisam tako siguran. Ne znam sto svi otpisuju Spance

 

Ne treba otpisati Špance, sa kojom god selekcijom da odu mislim da svakom mogu biti nagazna mina. Samo su imali dosta promena pa treba sačekati još malo na šta će da liče.

 

Nisam sigurna koliko je Slovenija glavni favorit za zlato, a koliko je to srčanost i borba koja kod njih preovladava (što se na kraju realno i računa). Kvaliteta za top 3 svakako imaju.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kenozoik said:

Imaš ovde šemu

 

https://en.m.wikipedia.org/wiki/EuroBasket_2022_knockout_stage

 

Mi smo u grupi D. 

 

Grupa A Španija, Crna Gora, Turska, Gruzija.. 

 

Grupa B: Francuska, Litvanija, Slovenija, Nemačka

 

Grupa 😄 Grčka, Italija, Hrvatska, Ukrajina

 

Grupa 😧mi, Češka, Poljska, Finska, Izrael..

 

U 1/16 se ukrštaju C i D grupa

 

 

 

span widget

Znači mi u osmini finala imamo relativno lakšeg protivnika dok ćemo u četvrtfinalu igrati protiv Slovenije, Francuske ili Litvanija, u zavisnosti kako se oni tamo poređaju. Isto važi i za polufinale (Slovenija, Francuska ili Litvanija). Pa dobro, ako želiš biti najbolji, moraš sve redom počistiti 🙂 Imam vjere u ove momke i očekujem najviši plasman. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Da sutra počinje prvenstvo Slovenija bi bila ubedljivo prvi favorit, jer imaju jasno podeljene uloge, igru i hemiju. Ali ima još tri nedelje do početka plus takmičenje u grupi pa ostala 3-4 favorita (među kojima smo i mi) imaju šansu da se poslože i prestignu Slovence.

Naš teoretski plafon jeste najviši, ali mnogo tu stvari na i izvan terena mora da se poklopi.

Edited by ChrisJudd
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, berti said:

Ja se tih Litvanaca bojim kao djavo krsta. Em nam ne leze, em uvek neke nervozne utakmice...

 

ja sam se uvek bojao ekipa koje su bolje od nas. ako se bojis svakoga, ide ona "boj se ovna.."

 

respect za litvance, bojim se ja i njih i hrvata i francuza i koga sve treba, grka i turaka. ali svaka bitna tekma je bila nervozna i tesna, minus 60% odlucujucih tekmi koje je vodila celava sujeta ili prevara, zsboravih ko je djordjevic.

 

 

Edited by uini
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, uini said:

 

ja sam se uvek bojao ekipa koje su bolje od nas. ako se bojis svakoga, ide ona "boj se ovna.."

 

respect za litvance, bojim se ja i njih i hrvata i francuza i koga sve treba, grka i turaka. ali svaka bitna tekma je bila nervozna i tesna, minus 60% odlucujucih tekmi koje je vodila celava sujeta ili prevara, zsboravih ko je djordjevic.

 

 

Ma nije rec o tome ko je jaci od nas. Najprostije receno je da su mučne utakmice sa njima.

Jos i eho onih desavanja sa utakmicie zalgiris-zvezda...

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, berti said:

Ma nije rec o tome ko je jaci od nas. Najprostije receno je da su mučne utakmice sa njima.

Jos i eho onih desavanja sa utakmicie zalgiris-zvezda...

 

kapiram ali meni su mučne tekme i sa njima i sa hrvatima podjednako. a sa hrvatima je uvek do sada bilo berićetno

mnogo ima teških tekmi od 1995e naovamo i većina su odlučujuće a sa različitim ekipama

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, uini said:

 

kapiram ali meni su mučne tekme i sa njima i sa hrvatima podjednako. a sa hrvatima je uvek do sada bilo berićetno

mnogo ima teških tekmi od 1995e naovamo i većina su odlučujuće a sa različitim ekipama

Pa sad, kad je Kari bio trener, otresli smo ih lagano.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Snjofko said:

 

Mada ovo nije tacan rezultat u naslovu jer nije kraj tekme postavljen, bilo je 80-66.

 

Ovo je 2001, grupa? 

Bili smo baš dominantni to prvenstvo, mada, koliko se sećam dugo smo se mučili sa Nemačkom, i naravno sa Turcima - nismo nikako uspevali da se odlepimo. 

26 minutes ago, Snjofko said:

Pa sad, kad je Kari bio trener, otresli smo ih lagano.

Gubili smo i od Portorika sa Karijem, i od Španije, a koje smo sa Žocom kidali. Koja ti je to logika? 

 

Link to comment
Share on other sites

Spanija nas je urnisala u Novom Sadu i to bez Pau Gasola. Pod Obradovicem smo doziveli neke od najruzinijih  poraza  na OI 2004 i EP 2005. Imao je i on fejlova sa reprezentacijom, mnogo vecih od Pesicevih.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...