Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

KSS da ima muda izasao bi sa saopstenjem u kome bi nabrojao sve kosarkaske legende koje su igrale za reprezentaciju, sto domacu sto inostane, tako stavi tacku na ovu pricu i vise se ne oglasava ovim povodom. Jedno fino farewell leter Nikolici i zavrsili smo pricu.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Antizemljaš koji lebdi said:

KSS da ima muda izasao bi sa saopstenjem u kome bi nabrojao sve kosarkaske legende koje su igrale za reprezentaciju, sto domacu sto inostane, tako stavi tacku na ovu pricu i vise se ne oglasava ovim povodom. Jedno fino farewell leter Nikolici i zavrsili smo pricu.

 

Mnogo bi se Jokara potresao. Učinili bi mu uslugu. Trebalo je on to sam da uradi, jer potpisujem da neće nikada više igrati za reprezentaciju... i on to zna...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Issey said:

Mnogo bi se Jokara potresao. Učinili bi mu uslugu. Trebalo je on to sam da uradi, jer potpisujem da neće nikada više igrati za reprezentaciju... i on to zna...

 

Bas mu i treba uciniti uslugu, zasto on da se svake sezone muci po 2 dana kontempliranjem o tome da li da se odazove ili ne. To dal ce da se potrese nije ni bitno (niti koga treba sa interesuje), samo treba dati jedan quick reminder u ime svih velikana ove igre na to da kosarka sa njim niti pocinje niti zavrsava. Reprezentacija je isuvise velika svetinja da bismo nekome titrali mosnje svako leto. Hoces, neces - ne moras; thank you, next.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam meni nije bas jasan ovaj potez Jokica. I uopste ne mislim na reprezentaciju kao primarnu u ovom slucaju, nije mi problem da ne zeli da igra za reprezentaciju, ali mi nije bas jasno da ne zeli na OI, oko kojih se i NBA Amerikanci pobiju da budu u timu kad dodje. Bem li ga, nisam sportista ali 99% njih u intervjuima prica da je "san svakog sportiste" da ucestvuje na OI, mora da nije samo glupa foskula kad nebitno od sporta svi ponavljaju to.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Antizemljaš koji lebdi said:

KSS da ima muda izasao bi sa saopstenjem u kome bi nabrojao sve kosarkaske legende koje su igrale za reprezentaciju, sto domacu sto inostane, tako stavi tacku na ovu pricu i vise se ne oglasava ovim povodom. Jedno fino farewell leter Nikolici i zavrsili smo pricu.

Te košarkaške legende nikada nisu igrale na nivou na kom Nikola igra, ne samo oko toga da li je imao toliko minuta u repki, već i same potrošnje, tako da je glupo i pričati i upoređivati. Od avgusta 2020., odigrao je 109 utakmica, sa prosekom od 35 minuta po utakmici, uključujući i 29 PO utakmica.

 

Kao što rekoh, da je bila normalna sezona, verujem da bi igrao.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ne bi me cudilo ni da je Jokara rekao ovima iz Denvera to da kazu, na sta bi on mogao da se vadi i propusti OI. Mutne su to radnje.

 

Meni su reprezentacije izgubile smisao onog trenutka kada su poceli da potpisuju strance, a i nama je Slovenija ukrala zlato zbog toga sto je imala tada crnca placenika u ekipi koji je igrao jako dobro.

Edited by Drakaris
Link to comment
Share on other sites

Just now, Green23 said:

Te košarkaške legende nikada nisu igrale na nivou na kom Nikola igra, ne samo oko toga da li je imao toliko minuta u repki, već i same potrošnje, tako da je glupo i pričati i upoređivati. Od avgusta 2020., odigrao je 109 utakmica, sa prosekom od 35 minuta po utakmici, uključujući i 29 PO utakmica.

 

Kao što rekoh, da je bila normalna sezona, verujem da bi igrao.

 

Vec je sve elaborirano na prethodne dve strane, ne bih da ponavljam ono sto su kolege napisale. To jeste legitiman nacin razmisljanja, kao sto je legitimno i ono sto je uradio Doncic, ono sto ce uraditi mnoge druge NBA zvezde ovog leta, ono sto su radili Gasol, Novicki, Parker...On ima pravo da se ne odazove, selektor ima pravo da ga vise ne zove, KSS ima pravo da iznese cinjenice, navijaci imaju pravo da budu razocarani. Kosarka se, na kraju krajeva, igra zbog njih.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Green23 said:

Te košarkaške legende nikada nisu igrale na nivou na kom Nikola igra, ne samo oko toga da li je imao toliko minuta u repki, već i same potrošnje, tako da je glupo i pričati i upoređivati. Od avgusta 2020., odigrao je 109 utakmica, sa prosekom od 35 minuta po utakmici, uključujući i 29 PO utakmica.

 

Kao što rekoh, da je bila normalna sezona, verujem da bi igrao.

 

Jedino ispravno je reci da Jokic zeli da igra igrao bi.

 

Nema tu 'sta bi bilo kad bi bilo', a u stvari je i to bilo ranije pa je onda izgovor bio da treba da radi na svom telu. Igranje kosarke je njihov posao, kako mozes da preskocis najvaznije takmicenje zbog 'potrosnje'... pa gde ce sportista najpre da se trosi ako ne na olimpijadi?? Samo se robovi trose tamo gde im gazda odredi/naredi. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Drakaris said:

Ne bi me cudilo ni da je Jokara rekao ovima iz Denvera to da kazu, na sta bi on mogao da se vadi i propusti OI. Mutne su to radnje.

 

Meni su reprezentacije izgubile smisao onog trenutka kada su poceli da potpisuju strance, a i nama je Slovenija ukrala zlato zbog toga sto je imala tada crnca placenika u ekipi koji je igrao jako dobro.

Nece valjda da izjavi: zeljan sam bureka, a i zdrebi mi se kobila - zato propustam OI?

Koji god da su razlozi - njegovi su!

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mmajstor said:

 

Jedino ispravno je reci da Jokic zeli da igra igrao bi.

 

Nema tu 'sta bi bilo kad bi bilo', a u stvari je i to bilo ranije pa je onda izgovor bio da treba da radi na svom telu. Igranje kosarke je njihov posao, kako mozes da preskocis najvaznije takmicenje zbog 'potrosnje'... pa gde ce sportista najpre da se trosi ako ne na olimpijadi?? Samo se robovi trose tamo gde im gazda odredi/naredi. 

Ukoliko je procenio da je rizik ići na OI, jer je i ovako ušao debelo u crveno što se tiče potrošnje, sigurno neće rizikovati svoje zdravlje radi reprezentacije. Jako je kratko vreme između kraja sezone i igranja samih OI, kamoli kvalifikacija.

Link to comment
Share on other sites

Izreprezentovao je on svoje ove godine za Srbiju, više nego što će svi ostali zajedno do kraja karijere.
 
Radi Nikola kako ti volja. Ljudi imaju tendenciju da misle da im svi na ovom Svetu nešto duguju, baš njima, uvek i neizmerno. Dok prosečan Srbin slavi njegovu sezonu i MVP titulu, "Srbin, sporo jebe Amere.." tad je sve super. Tad je lepo da se koristi tudj uspeh i rad.
 
 
Šta je bre reprezentovao Srbiju?
Da je zakucao preko Sabonisa u finalu nekog takmičenja, dao 10 trojki u tom istom finalu, dao odlučujuću trojku sa 7m u sred Amerike na sp i pokazao tri prsta mileru u facu, da je... Pa da kažeš.
Koga bre zanima što je on mvp prošle sezone? Na OI ga neće biti a ne treba ni na bilo kakvom drugom takmičenju. Nije ovo vojska i nije obavezan dolazak. U ovakvim prilikama se pokazuje ko ima kakav karakter.
Luka Doncic je pokazao, Nikola Jokic isto.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  • Like 2
  • Love 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Ja sam ocekivao ovakvu odluku da je Denver dogurao daleko u plejofu, ali ni u najludjim snovima ne bih pomislio nakon metle u drugoj rundi i svega 10 odigranih u PO, odnosno 82 u celoj sezoni, sto mu dodje kao regularna sezona u svakoj drugoj normalnoj sezoni. Jeste sezona bila haoticna i zbrzana ali opet... 

Jeste da te situacije ne mogu da se porede zbog minutaze i potrosnje tih igraca, ali gledam juce onaj klip sa treninga reprezentacije i sokiran sam sto na njemu vidim Tea, Davidovca, Dobrica, Marjanovica i ostale koji su maltene pre 2 dana takodje zavrsili iscrpne sezone, a koji su se odmah stavili na raspolaganju selektoru. Ne treba nikako potceniti ni njihovu potrosnju. Mislim meni je jasno da se ovde najmanje radi o oporavku nakon sezone i 'sugestije' Denvera.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Green23 said:

Ukoliko Atlanta nekim čudom prođe, ja mislim da ni Bogdan neće na OI.

 

Poznavajuci Bogdanov majndset, dosao bi da igra na OI i sa polomljenom nogom. Da je neko drugo prvenstvo pa i da preskoci jedno leto. Mislim, ja se cesto sprdam na forumu sa onom njegovom famoznom izjavom, ali Bogdan je jedan od najzasluznijih sto je u prethodnih 7-8 godina podignut posrnuli duh reprezentacije. To njegovo vidim i u Doncicu, ali u Jokicu jbg ne.

  • Like 12
  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...