Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

8 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:


Ja mislim da ne valja da smo Amerima podigli samopouzdanje ovim petorkama gde se zajebavaju i koji nam prave 15-0 kao iz sale. Mislim da to moze ostaviti posledice po ekipu. Isto vazi i za zavrsnicu juce. Nije mi jasno cemu sluzi to. Nadam se da Kari zna.

Mislim drugačije. Amerima ne treba dodatno samopouzdanje, imaju ga za izvoz, sve su to zvezde ili legende NBA. 

 

Drugo, naši su znali protiv koga igraju, nema iznenađenja što Kari ubacuje sve ili AD stiže sve. Mnogo je bolje da vide to i u praksi, da se ne boje priča o njima nego da ih dodirnu. Boljw je da ih češće viđaju nego da se šoknu kada ih sretnu u meču na ispadanje. Dalje, svi igrači su imali raspad mečeve, kada gube 30 razlike, pa sutra izađu opet na teren. Ništa strašno.

 

Za mene je pozitivno to što su naši videli šta je potrebno da budemo u egalu, makar četvrtinu, zatim što su Petrušev i Aleksa pokazali zube, dalje, videli su kako to izgleda kada Jokić, jedan od nas može da bez problema parira tim imenima itd.

 

Mnogo više smo dobili nego izgubili ovim mečom ako ga pametno iskoristimo.

  • Like 25
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Na manje od 10 dana od početka OI, ti i dalje nešto mešaš karte, "sakrivaš taktiku", držiš startere van tima, na proširenom spisku držiš igrače koji nisu ni za Evrokup, dok ostale reprezentacije igraju utakmice u punim sastavima, već znaju svojih 12.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Barkley#34 said:

Mislim drugačije. Amerima ne treba dodatno samopouzdanje, imaju ga za izvoz, sve su to zvezde ili legende NBA. 

 

Drugo, naši su znali protiv koga igraju, nema iznenađenja što Kari ubacuje sve ili AD stiže sve. Mnogo je bolje da vide to i u praksi, da se ne boje priča o njima nego da ih dodirnu. Boljw je da ih češće viđaju nego da se šoknu kada ih sretnu u meču na ispadanje. Dalje, svi igrači su imali raspad mečeve, kada gube 30 razlike, pa sutra izađu opet na teren. Ništa strašno.

 

Za mene je pozitivno to što su naši videli šta je potrebno da budemo u egalu, makar četvrtinu, zatim što su Petrušev i Aleksa pokazali zube, dalje, videli su kako to izgleda kada Jokić, jedan od nas može da bez problema parira tim imenima itd.

 

Mnogo više smo dobili nego izgubili ovim mečom ako ga pametno iskoristimo.


Daj Boze, uopste ne govorim o utakmici sa njima. Jer mislim da tu sanse nemamo ako ne odigramo perfektnu utakmicu a nema naznaka da cemo odigrati jer niti imamo sirinu niti su neki koji bi morali da budu vodeci kao npr. Vasa na nivou. Jednostavno mi deluje nemoguce. Ako te nakantaju dva puta u roku od 7 dana 30 razlike to moze baciti senku na ekipu i otici u pogresan pravac. Naravno, nadam se da si ti u pravu iz sveg srca 😄 

3 minutes ago, drgnk said:

Na manje od 10 dana od početka OI, ti i dalje nešto mešaš karte, "sakrivaš taktiku", držiš startere van tima, na proširenom spisku držiš igrače koji nisu ni za Evrokup, dok ostale reprezentacije igraju utakmice u punim sastavima, već znaju svojih 12.


To ni meni nije jasno. Svi igraju u ozbiljnim rotacijama sem nas. 

Edited by Problem sa licnim greskama
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, drgnk said:

Na manje od 10 dana od početka OI, ti i dalje nešto mešaš karte, "sakrivaš taktiku", držiš startere van tima, na proširenom spisku držiš igrače koji nisu ni za Evrokup, dok ostale reprezentacije igraju utakmice u punim sastavima, već znaju svojih 12.

Iskreno, cini mi se da je ovo uslovljeno manjim ili vecim povredama nosilaca. Deluje kao da uglavnom igra ko god da je zdrav.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Koliko nerealnosti u komentarima😄 baš deprimirajuće da ful NBA igrači razbiju Ristića i Plavšića. Nama je jedino bitno da se oporave mlađi Jović i Davidovac što uz Bogdana i Milutinova donosi više kvaliteta u ekipu. Razočaranost igračima koji su u reprezentaciji da popune broj na treningu i prizivanje razno raznih igrača koji nisu u ekipi ničemu ne služi.

  • Like 14
Link to comment
Share on other sites

neko moje zapazenje ( ne treba biti puno pametan pa reci ), ocigledno da samo Jokic i Bogdanovic mogu da se svrstaju u sami vrh kosarke kao sposta. Micic moze da odradi ono sto i treba da odradi neko na njegovoj poziciji a to je prije svega da vidi i otvori prostor za gore pomenutu dvojicu. Puno, puno praznih mjesta je do 4. imena jer taj cetvrti ma ko god da bio nije nikakav da ne kazem neprimjetan faktor i u EL a onda nema sta pricati o svjetskoj smotri. 

U sustini, to je najbolje od nase reprezentacije sto mozemo da pozovemo i skupimo. 

Nase je da se borimo i trazimo sto visi plasman protiv ostalih a USA je svijet za sebe i svako ko prodje ispod -20 protiv njih, da se udari nogom u guzicu.

 

PS. zaboravih Milutinova... eto ga 4.

 

 

Edited by Abizolirni
Link to comment
Share on other sites

Ma ni nema veze buduća utakmica sa njima nego kad preguraš njih i vidiš da i oni hodaju zemljom možeš protiv svih da igraš bez preteranog respekta. 

 

Drugo, mi smo najbolje prolazili na prvenstvima poslednjih godina kada se jedva pokrpimo i tamo sastavljamo i ložimo nego kad tripujemo da smo potpuno spremni pa izduvamo. Samo da svi bitni budu zdravi.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Добра енергија у првом полувремену а више од тога и није било реално у овом данашњем саставу. Најбитније да се нико није повредио.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ameri sigurno nece sve dobiti 30+ razlike i sigurno su najmanji favoriti u odnosu na prethodne cetiri OI. Ovaj tim koji je danas igrao u drugom poluvremenu bi se mucio i sa Juznim Sudanom, jok nece Ameri da ih nalupaju. Pitanje za Karija je zasto. Takodje mi se ne svidja nas lezerni pristup, lepo je sto smo opusteni, ali iz toga proizlaze teske gluposti na ove dve utakmice.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Barkley#34 said:

Mislim drugačije. Amerima ne treba dodatno samopouzdanje, imaju ga za izvoz, sve su to zvezde ili legende NBA. 

 

Drugo, naši su znali protiv koga igraju, nema iznenađenja što Kari ubacuje sve ili AD stiže sve. Mnogo je bolje da vide to i u praksi, da se ne boje priča o njima nego da ih dodirnu. Boljw je da ih češće viđaju nego da se šoknu kada ih sretnu u meču na ispadanje. Dalje, svi igrači su imali raspad mečeve, kada gube 30 razlike, pa sutra izađu opet na teren. Ništa strašno.

 

Za mene je pozitivno to što su naši videli šta je potrebno da budemo u egalu, makar četvrtinu, zatim što su Petrušev i Aleksa pokazali zube, dalje, videli su kako to izgleda kada Jokić, jedan od nas može da bez problema parira tim imenima itd.

 

Mnogo više smo dobili nego izgubili ovim mečom ako ga pametno iskoristimo.

 

Zašto si glas razuma, zaštoooo? :classic_tongue:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam šta da misim, lomim se oko nekoliko sukobljenih zaključaka:

- sveukupno sam očekivao više, ali je to bilo pod pretpostavkom da Bogdan igra;

- nisam očekivao da bez Bogdana odigramo onako dobrih 15 - 18 minuta, u nekim trenucima je djelovalo sa samo Curry stoji između nas i stoka razlike;

- nisam očekivao ni onakav raspad i beskrvnost u drugom poluvremenu, nismo smjeli da im dozvolimo cirkuske poteze, morala je da padne i poneka sjekirica.

 

U drugom poluvremenu je bilo primjetno da je i Kari žestoko popizdio, očito je i on očekivao više.

 

Ima li ikakvih informacija šta je sa Bogdanom i zašto je propustio obje utakmice?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Kariniauskas:

 

"Videli smo snagu i individualni kvalitet američke reprezentacije. Podelio sam utakmicu na dva dela, prvi smo izgubili 14, drugi 12 poena. Dobili smo poslednju četvrtinu, a igrali nerešeno u prvoj. Očigledno se radi o fantastičnoj ekipi, ali mi nismo bili u mogućnosti da pokažemo sve kvalitete, iz poznatih razloga“, pojasnio je popularni Kari.

Naravno, reč je o povredama, koje prate naš državni tim.

„Dobrić je posle sedam dana opet u stroju i nama je važno da igra. Petrušev je opet ponovo odigrao dobru utakmicu. Nismo mogli da računamo na Bogdanovića i Milutinova, dok ostali dolaze u formu, poput Micića, a dugo nije igrao. Očekujem da narednih dana napredujemo. Ako ne bude nepredviđenih povreda, možemo dobro pripremljeni da odemo na Olimpijske igre“, dodao je Pešić

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Pa da...ili ćemo naleteti ili nećemo - 50/50

 

Poenta je da iako igramo grupu sa njima, možemo se ukrstiti prije finala. Mnogi su mislili da posto smo sa njima u grupi da cemo ih sigurno izbjeci do finala(ako tamo udjemo).

Edited by Bojdo
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...