Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

2 minutes ago, DameTime said:

Meni je uvek bilo malo neprijatno da tvrdim to oko sukoba sa Vasom na SP jer mu je tad mama preminula i nešto sumnjam da mu je ego bio na prvom mestu. Sve vreme se znalo da je ona u vrlo teškom stanju. No, generalno igrači koji nisu u stanju da spakuju sujetu u svoj džep, ne treba ni da dolaze u reprezentaciju, zvali se oni Milutinov ili Jokić. A drugo, ako se zna da neki igrači zapravo ne žele da igraju već će radije da idu na more, sramno je držati javnost u laži i zabludi. Nego lepo neka Savez istupi i kaže kako će se tim sastavljati, ako Kari treba da radi sa ovim igračima, sve 5. A ne da mi u čudu gledamo kako svi izvode najjače sastave dok mi arogantno igramo sa trećepozivcima. 

Sve tačno.

Đorđevića prilično cenim i kao lika i kao trenera, ali mislim da je u repki napravio neke greške želeći da se na neki način oduži ljudima koji su izgurali ove kvalifikacije, a vidimo koliko kvalifikacije mogu biti nezgodne.

Drugo nije svako Mark Kjuban da iskešira osiguranje da bi Luka mogao da igra.

Ima tu dosta faktora, ali slažem se sa @medobrundoda je trebao zvati 5-6 igrača iz CZ i plus Teo, Jaramaz, Bjelica , Avramović i pregazili bi ovo kao plitak potok.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, DameTime said:

Meni je uvek bilo malo neprijatno da tvrdim to oko sukoba sa Vasom na SP jer mu je tad mama preminula i nešto sumnjam da mu je ego bio na prvom mestu. Sve vreme se znalo da je ona u vrlo teškom stanju. No, generalno igrači koji nisu u stanju da spakuju sujetu u svoj džep, ne treba ni da dolaze u reprezentaciju, zvali se oni Milutinov ili Jokić. A drugo, ako se zna da neki igrači zapravo ne žele da igraju već će radije da idu na more, sramno je držati javnost u laži i zabludi. Nego lepo neka Savez istupi i kaže kako će se tim sastavljati, ako Kari treba da radi sa ovim igračima, sve 5. A ne da mi u čudu gledamo kako svi izvode najjače sastave dok mi arogantno igramo sa trećepozivcima. 

Ne slažem se, hijerarhija mora da postoji svugde a pogotovo u sportskoj ekipi.

Radiš krvnički sezonama na sebi, Evropi i svetu dokažeš klasu i onda dođe dvonedeljni turnirčić gde neko pljune na sve to, jer, pazi, mora da promoviše svoje miljenike.

Košarka nije beauty contest 

Edited by blesingejm
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Problem sa licnim greskama said:


Smatram da decko igra srcem i dusom i to jako postujem. Ali kada ti je on vodja ekipe je to nedovoljno za sledeci krug. Svaka njemu cast ali jednostavno nije dovoljno to protiv Slukasa i Larkina.

Pa neka dodje jos neko i nece morati da bude glavni. On igra ono sto mora.

Ja sam vise puta tokom sezone pisao da bi Jaramaz trebalo da bude u 12. Brz, drzak, dobra sezona u EL, dobra odbrana, taman za tog petog beka. Sta smo videli od njega u ove dve utakmice? Nista. Malo odbrane na lopti i to je to. Veceras je uspeo da dopusti da ga onaj zaobidje i polozi za pobedu sa 3 sekunde na satu. Nije organizovao nista, ocigledno stegnut, ne znam iz kog razloga. On je tu trebalo da bude jedan od glavnih igraca. Barsi u prvom poluvremenu u majstorici strpao skoro 15 poena za poluvreme, dize preko igraca, iz kretnje, radi sta hoces, a ovde dodje i ne sme da pogleda na kos. Pa zajebi to. Avramovic je uvek igrao sa mudima i srcem za reprezentaciju, nije se plasio nicega i uzimao i resavao kad nije bilo nikog drugog. Sad pisem o Jaramazu zbog toga sto bi on trebalo da bude bolji igrac od Avrama, i jeste, ali u reprezentaciji nije jer ne pruza ni blizu ono sto radi u klubu, kao i mnogi nazalost. Zato volim Avramovica u reprezentaciji. Treba nam vise igraca koji zapravo daju nesto ekipi, a ne igraju zbog klupske sezone.

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, blesingejm said:

Ne slažem se, hijerarhija mora da postoji svugde a pogotovo u sportskoj ekipi.

Radiš krvnički sezonama na seb, Evropi i svetu dokažeš klasu i onda dođe dvonedeljni turnirčić gde neko pljune na sve to, jer, pazi, mora da promoviše svoje miljenike.

Košarka nije beauty contest 

 

Radiš krvnički sezonama u klubu koji te plaća i za svoje individualne ciljeve i uspehe, onda dođeš u reprezentaciju i misliš da možeš da mokriš po svima zbog toga? Aa, neće moći. U reprezentaciji je glavni bio Bodiroga, čovek koji nikad nije kročio na NBA parkete i u tome bi možda bio "donji" u odnosu na Divca i Stojakovića koji su se dokazivali na toj sceni. Ali, znalo se zašto je bio glavni. Tako da si u pravu da hijerarhija treba da postoji, samo ne ta koju ti želiš.

 

3 minutes ago, Milos 3.14 said:

Sve tačno.

Đorđevića prilično cenim i kao lika i kao trenera, ali mislim da je u repki napravio neke greške želeći da se na neki način oduži ljudima koji su izgurali ove kvalifikacije, a vidimo koliko kvalifikacije mogu biti nezgodne.

Drugo nije svako Mark Kjuban da iskešira osiguranje da bi Luka mogao da igra.

Ima tu dosta faktora, ali slažem se sa @medobrundoda je trebao zvati 5-6 igrača iz CZ i plus Teo, Jaramaz, Bjelica , Avramović i pregazili bi ovo kao plitak potok.

 

Sale je napravio mnogo grešaka ali ne mislim da je sve i jedna bila iz neke zle namere. To je čovek kome je kao igraču reprezentacija bila svetinja, pa je bila i kao selektoru, sa te strane mi je jasno šta je hteo da postigne time.

Jedna opcija je bila zvati igrače iz Zvezde, ne sporim, ali mora se dati objašnjenje zašto nama ne igra jedan od najjačih sastava koje de fakto možemo okupiti u ovom trenutku. I mora ga dati neko odgovoran iz KSS. Lako je odmah drvlje i kamenje po Kariju izlapelom starcu i pisati da su Bobi i Bjelica bivši, ali to nije suština problema, koji je sistemske prirode. Sve ovo je samo posledica.

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, vlaDixXx said:

Kari naravno otici nece,

i kad bude krah na Ep,verovatno ni tada,jedino ako mu istekne ugovor(ne znam na koliko je potpisao)

Nije Kari sam tamo došao a sigurno nije loš trener. Riba smrdi od glave a glava u KSS smrdi nadaleko

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Mislim da će Zvezda i Partizan pustiti igrače ako najesen zagusti (a zagustiće). Zaškripaće "ljubičasti" zubima zbog toga, kao i onaj koji će voditi Zvezdu, ali će direktiva doći "odozgo", od novopečenog "polaznika trenerske škole". 🤣

Link to comment
Share on other sites

Divim vam se što imate volje pisati nakon ovoga.

4 minutes ago, drgnk said:

Mislim da će Zvezda i Partizan pustiti igrače ako najesen zagusti (a zagustiće). Zaškripaće "ljubičasti" zubima zbog toga, kao i onaj koji će voditi Zvezdu, ali će direktiva doći "odozgo", od novopečenog "polaznika trenerske škole". 🤣

 

Ispali smo već. Ne matematički ali sad idemo na grke i turke a oni su nba za belgiju.

Link to comment
Share on other sites

Ништа боље не би донело смењивање Пешића (што неки пишу) као што није ни смена Кокошкова (мислим да је прерано отеран) . Људи који су у савезу треба исти да напусте па би онда можда и било нешто другачије.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

U ovom trenutku bih zaista najviše voleo da na SP ne prođemo ni mi, ni Španija ni Litvanija, a da prođu Belgija, Gruzija, Češka i ostale ekipe bez NBA i EL igrača koje ovaj smrdljivi sistem favorizuje, pa neka im oni igraju Svetsko.

 

Jebena FIBA, najlošija sportska organizacija u najlepšem sportu. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

On 7/3/2022 at 9:40 PM, NikadProtivKaline said:

@Del Piero @Ridji dajte neki izvestaj sa lica mesta

Izvini što tek sad odgovaram, nisam išao, na svu sreću, jer sam morao da čuvam bebu. 
Prošao sam pored hale danas dok sam ga šetao jer je tu lep park Čair, to je najbliže što sam bio :classic_biggrin:

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

A izviiini, sta trenutno rade 

Teodosic, Micic 

Guduric, Nedovic  

Dobric

Kalinic, Lucic 

Jokic, Milutinov  

 

 

Sta je tu kriva Fiba? Je l' ovi mozda igraju neku tajnu El/Nba ligu za koju niko ne zna? Kako ne pozvase Doncica da se igra sa njima nego decko ovde igra kvale pa ce posle da igra Eurobasket? 

9 minutes ago, Manu said:

U ovom trenutku bih zaista najviše voleo da na SP ne prođemo ni mi, ni Španija ni Litvanija, a da prođu Belgija, Gruzija, Češka i ostale ekipe bez NBA i EL igrača koje ovaj smrdljivi sistem favorizuje, pa neka im oni igraju Svetsko.

 

Jebena FIBA, najlošija sportska organizacija u najlepšem sportu. 

 

Edited by Redstar0356
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Mislim, generalno, ja da sam  na mestu igraca od danas ja se  nikad ne bih odazvao. Ja da krvarim, budem na udaru i osudjivan kad izgubim a ako pobedim, onda ce svi svakako da me zaborave i kovacr u zvezde ekipu koja ce igrati takmicenje za koje sam se ja izborio. 

Eto zaboravih i Pokusevskog, ja njega smatram za krš igraca al je svakako verovatno bolji oe Kuridźe i Simanica

A gde je on? Dize tegove? Sprema sw za Nba? 

 

Ovaj dize tegove, ovaj vozi konja, ovaj se umorio od loptanja tokom sezone pa ce malo da odmori. Tezak je to posao, ceo dan na suncu a plata nikakva, tek par stotina hiljada i par miliiona evra. 

Izvolte gospodo, vozite konje, dizite tegove, ladite jaja na moru. U reprzenaticiji ne morate da se trosite. 

Link to comment
Share on other sites

Ako Partizan ne pusti igrače za prozore, ne interesuje me uopšte dalje šta će da uradi u sezoni. Ako propustimo svetsko i OI zato što su Vučićevi blizanci bili zauzeti merenjem patke u EL onda mi se jebe za košarku generalno.

  • Like 5
  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DameTime said:

 

Radiš krvnički sezonama u klubu koji te plaća i za svoje individualne ciljeve i uspehe, onda dođeš u reprezentaciju i misliš da možeš da mokriš po svima zbog toga? Aa, neće moći. U reprezentaciji je glavni bio Bodiroga, čovek koji nikad nije kročio na NBA parkete i u tome bi možda bio "donji" u odnosu na Divca i Stojakovića koji su se dokazivali na toj sceni. Ali, znalo se zašto je bio glavni. Tako da si u pravu da hijerarhija treba da postoji, samo ne ta koju ti želiš.

 

 

Sale je napravio mnogo grešaka ali ne mislim da je sve i jedna bila iz neke zle namere. To je čovek kome je kao igraču reprezentacija bila svetinja, pa je bila i kao selektoru, sa te strane mi je jasno šta je hteo da postigne time.

Jedna opcija je bila zvati igrače iz Zvezde, ne sporim, ali mora se dati objašnjenje zašto nama ne igra jedan od najjačih sastava koje de fakto možemo okupiti u ovom trenutku. I mora ga dati neko odgovoran iz KSS. Lako je odmah drvlje i kamenje po Kariju izlapelom starcu i pisati da su Bobi i Bjelica bivši, ali to nije suština problema, koji je sistemske prirode. Sve ovo je samo posledica.

To što nikad nije kročio na NBA terene govori samo o njemu i drugima koji su bili u toj poziciji da sruše sliku o sebi kao savršenim koji su domaći mediji gradili godinama. Nisu mogli to da podnesu.

Hijerarhija se uspostavlja samo i isključivo po košarkaškoj vrednosti sve ostalo smrdi na protekciju, u fazonu "nije ovo što igramo nešto kvalitetno, ali se raja pali, daj njemu da bude glavni".

Preko toga neki će preći, a neki neće, i ne trebaju jer ako se iscimaju da dođu treba da imaju ulogu koja je shodna njihovom kvalitetu. Ničija prćija nije reprezentacija.

 

Edited by blesingejm
Link to comment
Share on other sites

Pa Jokic bi se vise potresao da komarac ujede njegovog konja za uvo nego da ispadnemo iz svih narednih kvalifikacija.

Da imamo normalne novinare, pa da se svako od onih koji nisu igrali ove dve utakmice priupita zasto nisu. Direktno pitanje i odgovor bez zamajavanja. Milutinov, Kalina, Jokic... Pa onda i do Danilovica. Dobar dan, dobar dan...

A nekada nam je najveci problem bio sto Jokic igra cetvorku.

Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...