Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

Verovatno je do toga kako smo odrasli i nikada se dve strane nece razumeti. Meni su neka Barselona ili Indijanapolis jedne od najlepsih uspomena iz detinjstva i sanjao sam da jednog dana budem na mestu Saleta, Bodiroge, Pedje...Oni su za mene bili junaci jednako kao neki likovi iz knjiga, filmova... Igranje za kosarkasku reprezentaciju je kao da mi neko ponudi da idem u Hogvorts u skolu. Naravno da bih bez pogovora krenuo peske i dan danas, bez obzira na godine.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Bek said:

Verovatno je do toga kako smo odrasli i nikada se dve strane nece razumeti. Meni su neka Barselona ili Indijanapolis jedne od najlepsih uspomena iz detinjstva i sanjao sam da jednog dana budem na mestu Saleta, Bodiroge, Pedje...Oni su za mene bili junaci jednako kao neki likovi iz knjiga, filmova... Igranje za kosarkasku reprezentaciju je kao da mi neko ponudi da idem u Hogvorts u skolu. Naravno da bih bez pogovora krenuo peske i dan danas, bez obzira na godine.

Ja i dan danas imam dres Saleta Djordjevica, #10, mislim da je sa prvenstva '96. Mali je, ali ga imam.

Jbmlg,  promenio sam stav.

Da se vratimo na prevashodnu temu, a to je Jokic i repka. Ne bi mi smetalo naravno da igra za repku, nikad ne smeta da i preko leta gledas takvog igraca. 
Ali kako ja vidim te stvari, ako je za njegovu karijeru i napredak bolje da ne igra, onda to podrzavam, i ima mi smisla.
Neki to vide drugacije i to je to. 

Nije mi bila namera da vas provociram, mada ne mogu da kazem da je provociranje to sto iznosim svoj licni stav, sa odredjenim argumentima. To sto se vama to ne svidja, jbg, to je druga stvar.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Jbt, nije stvar u multinacionalnom timu, stvar je u tome što su to bezlične korporacije. Za taj Siti mnogi nisu ni znali dok Arapi nisu sipali novce u isti a sad se kunu u njega. Da sad biram za koga bih navijao a ne znam ništa o bilo čemu na osnovu čega bih izabrao Siti/Junajted/Čelzi... Iz mog ugla su svi oni postali isti i zabole me odakle im je vlasnik. 

 

Barselona ima mnogo stranaca u timu i navijače u celom svetu pa je bastion katalonskog nacionalizma. OK, ajde, specifična situacija ali vidiš da su sad svi potencirali kako su brojni engleski klubovi u završnicama LŠ i LE, što je opet po tvojoj logici bilo pumpanje engleskog nacionalizma, zar ne? Mislim da u svojoj borbi protiv nacionalizma odlaziš u suprotnu krajnost. Ljudi bre vole da vide rezultat tima njihove ulice/kraja/grada/zemlje, identifikuju se s tim.

 

NIje stvar u tome da li neko gleda EL ili evropsko prvenstvo. U košarkaškim krugovima se zna za Srbiju, LItvaniju, Španiju, Argentinu... ne samo zbog toga što su pojedini igrači napravili bum u NBA. Skauti, treneri i novinari će uvek izabrati da odu u Litvaniju nego u šta znam Estoniju, zna se ko diše košarku. Neka je rezultat EP samo vest u novinama, dovoljna je da potvrdi uobičajeno stanje. Kao što i ja znam ko su glavne zemlje u kriketu ili hokeju na travi a ne znam nijedno ime.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, BattleBorn said:

Komentarisao sam samo na konto toga Jokic nema neku ultimativnu obavezu da igra za reprezentaciju i da je glupo da mu se nesto potencijalno zamera, zato sto je vec uradio dosta na prezentaciji nase kosarke.

... 

 

Predugi su ti postovi a opet nista da procitamo o kosarkaskoj reprezentaciji Srbije sto je tema. 

 

Da li je glupo da se bilo kom igracu zamera zato sto igra lose, zato sto se ne zalaze, igra preko one stvari, ili kao krajnost uopste ne zeli da igra? To je takav biznis, oni postoje zbog navijaca... a navijaci navijaju ili negoduju u skladu sa zalaganjem sportista. 

 

Niko nema obavezu da igra, ali onda navijac nema obavezu da ga velica nego daje svoj sud na bazi onoga sto mu sportista pruza. Ako sportista nece da pruzi nista za tim ciji je sastavni deo, nego kaze jebite se, meni su drugi tim i drugi navijaci bitniji, sasvim je ocekivano da od njih dobije slican odgovor u skladu sa vaspitanjem svakog navijaca pojedinca. 

 

Sto se tice obaveze prema drustvu, da je Jokic rodjen nekih 100km severnije u Segedinu, on ne bi igrao NBA i verovatno se ne bi uopste bavio kosarkom. On se prvenstveno bavi tim sportom zato sto je rastao u okruzenju gde je taj sport popularan. A zasto je popularan? Pa zato sto su odredjena imena Yu i srpske kosarke ga popularisali generacijama unazad. Njihovo nasledje je to sto se Jokic i mnogi drugi bave kosarkom, a ne nasledje Alena Ajversona ili Kobi Brajanta, jer da je tako pa njihov uticaj je isti i u tom Segedinu pa opet ne videsmo madjare da se ubise od igranja kosarke. Ali da imaju jaku reprezentaciju druga bi prica bila. Prema tome ja to ne vidim kao obavezu vec kao odgovornost prema mladjim generacijama u sredini u kojoj si odrastao, pa da se i na njih nastavi ono nasledje zbog koga je Jokic u prvom redu i poceo da se bavi kosarkom. Ko je sebican tu odgovornost nece ni osetiti. 

 

Mada ce sve ovo napisano na kraju nece odnositi na Jokica, jer ja iskreno verujem da on nije takav i da ce igrati na svetskom prvenstvu. 

 

Za ovo ostalo te stvarnost demantuje, jer nacionalna prvenstva ne samo u fudbalu, nego i u odbojci, rukometu, vaterpolu su smotra najboljih sportista na svetu, i to najvise zbog toga jer nema neke multimilionske nadnacionalne korporativne organizacije kao sto je NBA koja ubija razvoj sporta u celom svetu. Ono sto je glavo multi u tom takmicenje je multimilionsko a sve ostalo je u funkciji tog multi. Svi tamo igraju zbog novca, a u nacionalnom takmicenju sansu imaju i timovi tj sredine koje nikada ne mogu konkurisati novcem, a mi dmo jedan primer od tih timova. Ko god igra u reprezentaciji igra zato sto zeli a ne zato sto ce biti dobro placen. Pa gde vise vidis sport? E sad to sto ja ne volim NBA ne znaci da cu da idem na temu NBA i da ovo nabijam na nos ljudima koji to takmicenje vole i prate. Ova tema je poslednja u kojoj bi trebalo da se pise o nekakvim animalnim nagonima kada vidimo sta se sve desava u klupskim derbijima u beogradu, grckoj, a pogotovo ovo u finalu ABA. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, 34Barkley said:

 Za taj Siti mnogi nisu ni znali dok Arapi nisu sipali novce u isti a sad se kunu u njega.

 

Ovo tako nije istina. Novac je pomogao popularnosti svakako, ali nemojte da pricate da ljudi nisu znali/navijali za Siti. Postoje ljudi koji su navijali, jer su pratili i voleli PL i pre upliva vece kolicine novca u klubove. 

Ovo je kao ona prica za PSG da niko nije cuo, a moj deda je njih gotivio (koji je umro pre nego sto su ovi dobili kintu). Doduse, on je bas voleo i Junajted, pa sam ja krenuo da navijam za Siti njemu u inat. 😄

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, 34Barkley said:

 Za taj Siti mnogi nisu ni znali dok Arapi nisu sipali novce u isti a sad se kunu u njega. Da sad biram za koga bih navijao a ne znam ništa o bilo čemu na osnovu čega bih izabrao Siti/Junajted/Čelzi... Iz mog ugla su svi oni postali isti i zabole me odakle im je vlasnik. 

 

Barselona ima mnogo stranaca u timu i navijače u celom svetu pa je bastion katalonskog nacionalizma. OK, ajde, specifična situacija ali vidiš da su sad svi potencirali kako su brojni engleski klubovi u završnicama LŠ i LE, što je opet po tvojoj logici bilo pumpanje engleskog nacionalizma, zar ne? Mislim da u svojoj borbi protiv nacionalizma odlaziš u suprotnu krajnost. Ljudi bre vole da vide rezultat tima njihove ulice/kraja/grada/zemlje, identifikuju se s tim.

 

NIje stvar u tome da li neko gleda EL ili evropsko prvenstvo. U košarkaškim krugovima se zna za Srbiju, LItvaniju, Španiju, Argentinu... ne samo zbog toga što su pojedini igrači napravili bum u NBA. Skauti, treneri i novinari će uvek izabrati da odu u Litvaniju nego u šta znam Estoniju, zna se ko diše košarku. Neka je rezultat EP samo vest u novinama, dovoljna je da potvrdi uobičajeno stanje. Kao što i ja znam ko su glavne zemlje u kriketu ili hokeju na travi a ne znam nijedno ime.

B1 - upravo ono sto sam i rekao, nije problem sa City-em sto su Arapi vlasnici nego zato sto su postali ozbiljan tim tako sto je neko pozelio da ima uspesnu i skupu igracku, gde verovatno pere ogroman novac.
Mada su meni i City i Chelsea more legit nego Real i Barcelona, zato sto ne koriste javnu logistiku. No, to je sad druga tema.
A City kao takav zato i nema navijace sirom sveta.

B2 - To sa Englezima nije pumpanje nacionalizma, vec je samo posledica da je fudbal jedna od najvaznijih stvari u Engleskoj (a ni u tome nisu nesto bajni), od vecih sportova i jedini vazan sport za Engleze.
Da je pumpanje nacionalizma, kapital engleskih klubova bi imao englesko poreklo, a kao sto si sam rekao, nema. Liga je popularna, konkurentna, to je prozor i za ljude sa drugih kontinenata da dodju i da postanu vlasnici. Za mene to nije nikakav problem, dok je u fer okvirima. Sport je popularan, liga gledana, ta popularnost generise dosta novca, totalno fer trzisni uslovi. Vecina klubova potrosi ono sto zaradi, ili cak i manje.
Na to kako ja gledam Svet, meni je to ispravnije nego to sto su vec 25 godina najjaci klubovi u evropskoj kosarci drzavni projekti ili tursko/izraelsko/grcke kosarkaske verzije City-a. Tu i tamo upadne neki Partizan na F4, nekad Zalgiris napravi smetnju, ali sve je to beznacajno. Najjaci su oni klubovi koji ne zaradjuju onoliko koliko trose. 
Ne mislim da idem u drugu krajnost. Za mene postoji razlika izmedju moje ulice, kraja na jednoj strani i zemlje sa druge.
Ljude iz moje ulice znam,  sve ljude iz ove drzave ne znam, i ne znam zasto bih se po svaku cenu identifikovao sa svakim ko je rodjen na istom geografskom prostoru, ogradjenom nekakvom granicom. To ne znaci da ne volim ovaj prostor, ljude sa ovog prostora. Naravno da navijam za nasu reprezentaciju na prvenstvima, ali tom dogadjaju ne pridajem neki veliki znacaj.


B3 - Nisam rekao da su prvenstva totalno beznacajna, i da, mogu da budu potvrda nekog stanja. Ali verujem da postoji neka gradacija te znacajnosti.
I verujem da ovo sto radi Jokic za imidz nase kosarke znacajnije nego rezultat na nekom reprezentativnom prvenstvu. I ne mozes da uplices kriket i hokej na travi u neku paralelu sa kosarkom. Patike i garderobu sa znakom nekog kriket igraca ne nosi ogroman broj covecanstva, kriket nema simbolicki znacaj kao kosarka.
 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, 34Barkley said:

Jbt, nije stvar u multinacionalnom timu, stvar je u tome što su to bezlične korporacije. Za taj Siti mnogi nisu ni znali dok Arapi nisu sipali novce u isti a sad se kunu u njega. Da sad biram za koga bih navijao a ne znam ništa o bilo čemu na osnovu čega bih izabrao Siti/Junajted/Čelzi... Iz mog ugla su svi oni postali isti i zabole me odakle im je vlasnik. 

 

Barselona ima mnogo stranaca u timu i navijače u celom svetu pa je bastion katalonskog nacionalizma. OK, ajde, specifična situacija ali vidiš da su sad svi potencirali kako su brojni engleski klubovi u završnicama LŠ i LE, što je opet po tvojoj logici bilo pumpanje engleskog nacionalizma, zar ne? Mislim da u svojoj borbi protiv nacionalizma odlaziš u suprotnu krajnost. Ljudi bre vole da vide rezultat tima njihove ulice/kraja/grada/zemlje, identifikuju se s tim.

 

NIje stvar u tome da li neko gleda EL ili evropsko prvenstvo. U košarkaškim krugovima se zna za Srbiju, LItvaniju, Španiju, Argentinu... ne samo zbog toga što su pojedini igrači napravili bum u NBA. Skauti, treneri i novinari će uvek izabrati da odu u Litvaniju nego u šta znam Estoniju, zna se ko diše košarku. Neka je rezultat EP samo vest u novinama, dovoljna je da potvrdi uobičajeno stanje. Kao što i ja znam ko su glavne zemlje u kriketu ili hokeju na travi a ne znam nijedno ime.

 

Upravo to. Svako moze da ima svoje razloge zasto podrzava i prati ovog ili onog igraca, od devojke koja sanja da bude u vezi sa njim, porodice i prijatelja, menadzera, svako ima svoj razlog, ali necemo da pogresimo ako kazemo da vecina prati kosarku zbog uspeha na reprezentativnom i klupskom nivou i da, kad bi FIBA dozvolila ono sto je praksa u rukometu i kada bi Bjelica igrao za Spaniju, a Jokic za Ameriku, niko ne bi ni pratio kako oni igraju u svojim klubovima i da li su u 10, 20 ili 100 najboljih kosarkasa tamo.

 

15 minutes ago, Bek said:

Ja sam stava da svakog igraca koji odbije treba pljuvati, makar na silu, cak iako ga u potpunosti razumete zasto ne igra.

 

Cisto da to odbijanje nikad ne postane nesto normalno.

 

Naravno ne govorim o nekom gnusnom vredjanju, psovkama... Ali ono, gume, individualno i slicne zajebancije.

 

Nisam za vredjanje, samo clara pacta, boni amici. Da recimo bilo koji igrac izjavi da mu ne pada na pamet da ikad igra za reprezentaciju, normalna reakcija je super, ti ces u vestima u ovoj zemlji imati tretman kao Porzingis, Markkanen, Doncic ili Embiid.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Bek said:

Ja sam stava da svakog igraca koji odbije treba pljuvati, makar na silu, cak iako ga u potpunosti razumete zasto ne igra.

 

Cisto da to odbijanje nikad ne postane nesto normalno.

 

Naravno ne govorim o nekom gnusnom vredjanju, psovkama... Ali ono, gume, individualno i slicne zajebancije.

Zbog takvih kao sto si ti bas i nikad ne mogu da zamerim kad neko odbije reprezentaciju.

Ako radis, verovatno imas letnji godisnji odmor, pa sto ga ne iskoristis da popravljas nesto za ovo drustvo? Sto ne ides da posumljavas, ili sto ne ides da cistis volonterski djubre po ulicama ove drzave?

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Ovo o cemu BB pise je legitimno i prilicno moderno, korporativno shvatanje sporta koje se iscrpljuje na odnosu ulozenog i profita. Takve su i emocije prema perjanicama tog korporativnog sporta, povrsne i zasnovane na nekim vizuelnim periferijama (svidja mi se boja dresa, svidja mi se kako taj tim igra, dopao mi se nekada neki igrac koji je igrao za taj tim i slicno). Sutra da Mancester Junajted nestane, ogromna vecina ovih koji danas seku vene za tim klubom za dva dana bi presli da navijaju za Bajern Minhen ili Nagasaki Wanderers, sto je takodje sasvim legitimno. Tako izgradjeni identitet je prosto marketinski trik i u funkciji je povecanja zarade od projekcija tog identiteta. To je relativno nov obrazac i trenutno je dominantan, besmisleno je nagovarati ljude da to, ne znam, nije dobro, nije normalno ili tako nesto. Savrseno je normalno u kontekstu tog korporativnog dozivljaja sporta.

 

S druge strane, sport je tradicionalno refleksija nekih drugih, kompleksnijih identiteta od klupskih ili vezanih za individualnog sportistu, takav je bio jos u antickoj Grckoj a takav je i danas. Mi mozemo tvrditi da to moze biti dobro ili lose ali ne mozemo tvrditi da to nije tako, previse je neposrednih dokaza da jeste. Moje misljenje je da bi to trebalo sacuvati jer sport u svojoj biti podrazumeva casnu i fer kompeticiju i konfrontaciju unutar dogovorenih pravila igre, a to je veoma bitno u uslovima u kojima su mnoge druge konfrontacije nefer, necasne i s jednim jedinim pravilom, da se po svaku cenu unisti protivnik, iz cega se bas nista korisno ne moze nauciti. Mislim da je ovo korporativno shvatanje sporta pervertiranje njegovih najlepsih delova iz mnogo razloga i nisam pristalica toga da se identitet meri na otvorenom trzistu, pa ga kupis i prodas kako se krecu akcije na berzi, kao sto kupujes dres ili loptu.

 

Argument sa godisnjim odmorom je, naravno, glup. Ko god je bez adekvatne zamene radio ista od cega zavisi benefit velikog broja ljudi veoma dobro zna da godisnji odmori za te ljude nisu visoko na listi prioriteta. Funkcija sporta je javna i on u velikoj meri zavisi od ljudi pred cijim ocima se odvija, ako nema te povratne sprege onda sport nema smisla. Malo je bezveze da ovi sto korporativno dozivljavaju sport tvrde kako sportista nema obaveza prema javnosti jer, u krajnjoj liniji, sport zaradjuje od zelje te javnosti da ga prati, gleda i ucestvuje u njemu. A ovoliki sportski fanovi od kojih sport zaradjuje i deli profit nastali su upravo na tradicionalnim modelima, a ne na prici da sportista treba da gleda samo svoj interes i da se samo time rukovodi u karijeri. Da se tako sport gledao kroz svoju istoriju neki Jokic danas ne bi uopste imao platu jer niko ne bi kupovao karte da ga gleda, pa ne bi ni bilo milionskih ugovora.

 

Prema tome, cela ta prica o sportisti koji jedino sebi duguje je suplja kao supalj zub. Naravno da duguje i drugima, kao i svi mi, samo sto je njegov dug kao javne licnosti kompleksniji.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, BattleBorn said:

Zbog takvih kao sto si ti bas i nikad ne mogu da zamerim kad neko odbije reprezentaciju.

Ako radis, verovatno imas letnji godisnji odmor, pa sto ga ne iskoristis da popravljas nesto za ovo drustvo? Sto ne ides da posumljavas, ili sto ne ides da cistis volonterski djubre po ulicama ove drzave?

Zato sto nisam sumar ili djubretar. Da jesam...da mlatim milione od toga...da sanjam od detinjstva da budem sumar ili djubretar...da sam odrastao u zemlji slavnih djubretara i sumara...da sam zbog njih zavoleo taj posao zbog koga sam danas super bogat i slavan...da ima takmicenje na kraju leta u posumljavanju i skupljanju djubreta...takmicenje koje prati citava zemlja, gde mogu da reprezentujem svoju zemlju, posumljavam ili skupljam djubre protiv najboljih svetskih sumara ili djubretara...osvajanjem medalje udjem u istoriju svoje drzave i budem slavljen i voljen od svog naroda...posle par meseci odmora, vrlo rado bih se odazvao krajem leta.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, goldberg said:

Nisam za vredjanje, samo clara pacta, boni amici. Da recimo bilo koji igrac izjavi da mu ne pada na pamet da ikad igra za reprezentaciju, normalna reakcija je super, ti ces u vestima u ovoj zemlji imati tretman kao Porzingis, Markkanen, Doncic ili Embiid.

 

+1 x65

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ah to vekovno pitanje igranja i neigranja za reprezentaciju.

 

konkretno slučaj Nikole Jokića. njemu se dvaput praštalo. iz razgovora sa nekim ljudima iz košarke, oba puta opravdano koliko mi kažu, jer da nije promašio ta dva leta ne bi mogao da igra na ovako visokom nivou sad. OK, to je plus.

 

onda pričaš sa Pešićem koji meni u intervjuu kaže, ja ne znam šta je problem i da radi i da odmori, da mu Denver pošalje čoveka da ga nadgleda, on završio sezonu u aprilu, do juna može da svira qrcu, u junu na pripreme, ako treba Denver da mu pošalje nadzor super, i šta onda, pa nek trenira koliko treba. Sale Đorđević isto meni kaže, ako igrač stvarno želi da igra niko ne može da ga spreči u tome. Hm, ima smisla obojica, to je minus.

 

pa kad ti se jave slike Paspalja, Divca itd. kako svako leto dolaze i odrađuju murder pripreme sa Karalejom i ekipom (quoth Slađan Stojković, bosanska škola - optereti pa pod nož), ti se nadrkaš i kažeš more bre ova dečurlija. još jedan minus. onda presabereš i vidiš da su Divac, Paspalj itd. zapravo igrama za repstaciju u neku ruku oduživali dug jer je zemlja radila na njihovim karijerama i de facto ih školovala itd. Jokić realno nema nikakav dug prema Srbiji, on je fully privatno obrazovan sportski, drugim rečima po nekom konvencionalnom shvatanju on (ne) igra za repku jer mu se (ne) sviđa...ok, ajde, i to je neki zdravorazumski plus.

pa se onda setim Nowitzkog, braće Gasol, Navarra, Parkera, koji su počeli da ispaljuju tek tamo u poznim tridesetim i to sporadično tek, oni zemlji tek ne duguju ništa, Dirk najmanje, taj je dug odužio kroz vojsku, a sve je privatno brat radio. čujem Barona koji mi kaže "nosiću "USA" na dresu, svi koji su igrali za svoje zemlje znaju šta to znači". pa se opet zapitam kako to oni mogu.

 

strah od povrede? pa onda najbolje ni na ulicu nemoj da izlaziš. može te udari tramvaj svakoga dana. 

 

što reče kolega zlatnobrdi gore, nisam ni ja za pljuvanje, ali da, ako kažeš "ne zanima me da igram za repstaciju", može, super, your call, ali u vestima si zadnji, pa nek' te hvali svaka artija u državi Colorado, tamo budi legenda. ili gdegod treba.

  • Like 14
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ako je prva takmica 31.08., Joka može doći na pripreme sredinom avgusta, 2 nedelje pre. To je 2 i po meseca odmora, 3 meseca ako se ispadne od Portlanda.

 

Nakon SP će mu Malone dati odmora mesec dana, ne mora ni da igra pripreme za novu sezonu. Znači imaće ukupno 3 do 4 meseca odmora.

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Plikuscht said:

svojevremeno je na forumu postignut skoro-pa-konsenzus na temu da nije drama izaci igracu u susret ako postoje ozbiljni razlozi, ali da se ne sme dozvoliti da se igraci pojavljuju na pripremama kad im se (ili njihovim menadterima koji po medijima silje mesecima unapred) digne paja da to urade.

 

koji kvartal kasnije, odjednom prica ide u smeru - carte blanche jokicu... 

 

sta znam... princip je princip, i obicno iza njega stoje neki rezoni i dugorocni razlozi... ne statisticki podaci iz poslednje sezone.

 

Ovogodišnji Jokić case je možda upravo zgodan za uspostavljanje neke vrste pisanog/nepisanog pravila. Na primer, ako si starter ekipe koja igra NBA plej of, imaš pravo da malo zakasniš na pripreme. To 'malo' bude neki razuman period, da se igrač oporavi a da ne propusti najbitniji deo priprema. Ili kriterijum može da bude broj utakmica u sezoni, ili broj minuta. I to se predoči jasno svim igračima. Tako nešto bi možda imalo smisla, s jedne strane stvarno jeste u redu da se igrač malo duže oporavlja od  naporne sezone, s druge dobija popust ne zato što je Nikola Jokić nego zato što je takvo pravilo, time se ne bi otvarao problem sa drugim igračima.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Arsenije Pesic said:

 

Na primer, ako si starter ekipe koja igra NBA plej of, imaš pravo da malo zakasniš na pripreme. 


Ako ne grešim ovako se Divcu izašlo u susret 1991. pred Evro. Stojaković je doduše 2005. po mom sećanju nešto pokušao da izmulja pa mu je Željko uputio "doviđenja".

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, pepe sancez said:

 

Kad ti onomad Igor Rakocevic trazi da zakasni sedam dana naravno da trebas da ga odpenalis. 

 

Sto se Jokica tice treba vidjeti hoce li imati neki program preko ljeta. Ako bude imao prevrtanje guma, tj. vjezbe jacanja bez ikakvih aerobnih treninga onda ce njegovo kasno prikljucenje biti potencijalno veliki problem. 

Isto tako ako ce samo lezati pa preskociti bazicne pripreme da dodje nespreman jasno je da bi to bio znak neozbiljnosti prema potencijalnim obavezama i ocekivanjima. 

 

U tom rasponu postoji jos varijanti koje bi se mogle ispregovarati. Ali svakako djeluje razumno da se obezbjedi dovoljan psihifizicki odmor za njega nakon zavrsetka sezone. Iako djeluje da bi za nas bilo dobro da Denver isapdne sto ranije mislim da bi prolazak u finale bio jak podstrek za njega i da bi onda osvjezen i pun samopouzdanja bio idealan za vodju na SP.

 

a zasto rakocevica odjebati, a nikolu ne?

 

i ti u postu kreces... ako... isto tako ako... ispregovarati... to je to otvaranje vrata koje ce roditi hiljadu pitanja a zasto ne ja? ostalih igraca.

 

ako se vec ide ka fleksibilnosti, onda treba uraditi ovo sto arsenije kaze - jasna pravila, smislena i obrazlozena, svima ih saopstiti i to je to. a onda ces ti jokicu dobiti XY dana odmora vise ne zato sto si bleskasti bucko iz sela pored sombora kom opcinjeni novinari u koloradu duckaju posle svake tekme vec zato sto si igrac koji je odigrao preko XY utakmica, ili zato sto ti je poslednja takmicarska bila pre nepunih XY dana/nedelja ili neki treci razlog koji vazi za sve, a ne samo za tebe.

 

 

 

13 hours ago, 34Barkley said:

Jbt, nije stvar u multinacionalnom timu, stvar je u tome što su to bezlične korporacije. Za taj Siti mnogi nisu ni znali dok Arapi nisu sipali novce u isti a sad se kunu u njega. ...

 

ne bih da ti rusim poentu, ali nisi ni svestan koliko ovde gresis. city je pravi mancesterski klub i sva hard core mancesterska ekipa navija za njega decenijama. united je popularniji svugde drugde na planeti no u mancesteru.

Edited by Plikuscht
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Plikuscht said:

 

 

 

 

 

ne bih da ti rusim poentu, ali nisi ni svestan koliko ovde gresis. city je pravi mancesterski klub i sva hard core mancesterska ekipa navija za njega decenijama. united je popularniji svugde drugde na planeti no u mancesteru.

Netacno. 

Prosle ili preprosle godine je bila neka vrsta popisa, i grad je preko 70 posto crven.

Batalite se Manchestera, nije tema to, a iznalupetali ste se najstrasnije povodom toga.

Link to comment
Share on other sites

ne znam za ove ostale majstore i legende koje je mairosu pomenuo (gasol bros, navaro, parker) ali dirk nowitzki je uvek imao specijalan tretman u smislu da je dolazio kasnije od ostatka nemačke repke na pripreme i spremao se u svom ritmu.

 

jebiga, to je lik koji se tipa 2x za 15 godina nije pojavio na takmičenju, igrao i neke kvalifikacije a ujedno bio top 20, top 10 ili top 5 igrača u nba.

 

ja nemam ništa protiv specijalnog tretmana za specijalnog igrača. čak i najbolji igrači repke bi trebalo to da razumeju i cene

moram da priznam kako 90ih i početkom 2iljaditih nisam bio u tom fazonu, čak i za peju stojakovića. tada mi je izgledalo to bezveze u odnosu na druge naše igrače koji ne igraju u nba ali su bili istinske legende srpske košarke

 

sada sam u fazonu da treba biti prilagodljiv. naravno, pod uslovom da lik zaista planira da igra (kao i dirk i ostali pomenuti) a ne ono ove godine ću igrati, pa dve godine neću a onda ćemo videti

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, BattleBorn said:

Netacno. 

Prosle ili preprosle godine je bila neka vrsta popisa, i grad je preko 70 posto crven.

Batalite se Manchestera, nije tema to, a iznalupetali ste se najstrasnije povodom toga.

 

mozda je prejak zavrsetak mog poslednjeg posta, ali prvi deo i te kako stoji.

ako bolje poznajes stvari od rodjenih mancesteraca i nasih ljudi koji tamo zive - onda ok.

Link to comment
Share on other sites

Problem je to sto smo ranije radili i upravo taj slucaj Stojakovic koji si pomenuo, a Peja je, ma koliko vi hajpovali Jokica sada, bio vazniji za reprezentaciju nego Jokic i odnos prema njemu uzrokovao je onu katastrofu koja je usledila.

 

Drugo, Novicki bas nije dobar primer. On jeste kralj i svaka mu cast sto je vukao onu reprezentaciju, ali bez njega Nemci postaju repka na nivou Belgije maltene, a mi bez Jokica i dalje drzimo cvrsto kandidaturu za srebro.

 

Uporedivo bi bilo da nam je posle Jokica najbolji igrac u rosteru recimo Zagorac,Vanja Marinkovic ili Vasa Micic.

Link to comment
Share on other sites

Nismo u komunizmu. Pravila ne mogu da budu ista za sve i meni je sasvim logično da se top 10 svetskom igraču progleda kroz prste šta treba. On će ionako biti prvi na udaru ako rezultat, nedajbože, ne bude pravi. Kakav kurčev Rakočević? To su sve zamenljivi igrači. Mi smo imali prethodnih 10ak godina Tea kao prvu violinu i najveću zvezdu, nezamenljivog u reprezentaciji i alfu i omegu do stasavanja Bogdana i Bjelice u evro superstarove, ali Jokić je za klasu iznad svih njih and its not even close. Nema tu nekog mudrovanja. Ako neki igrač ima nešto protiv toga, verovatno nije ni svestan s kim će imati čast da deli reprezentativni dres niti koliko je teško postati to što je somborski debeljko postao. 

 

Sa druge strane, ako se ne odazove, svako ima pravo da ga kritikuje zbog toga (naravno, u okviru normalnog i granica ljudskog dostojanstva). Profesionalni sportisti leba jedu i obezbeđuju generacije upravo na račun svih tih koji su čas njihovi kritičari čas slepi obožavaoci. Takav je posao. 

Edited by Chaos Is Me
  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, McLeod said:

Problem je to sto smo ranije radili i upravo taj slucaj Stojakovic koji si pomenuo, a Peja je, ma koliko vi hajpovali Jokica sada, bio vazniji za reprezentaciju nego Jokic i odnos prema njemu uzrokovao je onu katastrofu koja je usledila.

 

Drugo, Novicki bas nije dobar primer. On jeste kralj i svaka mu cast sto je vukao onu reprezentaciju, ali bez njega Nemci postaju repka na nivou Belgije maltene, a mi bez Jokica i dalje drzimo cvrsto kandidaturu za srebro.

 

Uporedivo bi bilo da nam je posle Jokica najbolji igrac u rosteru recimo Zagorac,Vanja Marinkovic ili Vasa Micic.

 

pa utoliko je moj respekt prema dirku veći. da nam je roster zagorac, vanja i vasa (mada je to za ondašnje nemce bruka sastav) ja bih bio u fazonu da se ne cima jokić bezveze

Link to comment
Share on other sites

Just now, Plikuscht said:

 

mozda je prejak zavrsetak mog poslednjeg posta, ali prvi deo i te kako stoji.

ako bolje poznajes stvari od rodjenih mancesteraca i nasih ljudi koji tamo zive - onda ok.

Obavezno cu da verujem necijem subjektivnom utisku iza kojeg stoji dugogodisnja zelja da se progura ta besmislena prica (poprilicno je nebitno ko ima vise fanova u samom gradu) vise nego samom validnom istrazivanju.

Ponovo, Manchester nije tema ovog topica, boli me uvo i kad neko to vredja, samo offtopic-ujete pausalnim projekcijama.

Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked and locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...