Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

Jovic Avram

Gudura Bogdan

Vanja Dobric

Jovic Petrusev

Milutinov Rile

 

+ Smajli (Davidovac)

 

+ Radanov (Trifunović)

 

Jel otpao još neko u međuvremenu ili je ovo najbolje čemu se nadamo. Kakav sam, čak i na ovaj sastav mogu da se primim, samo da ne otpadne još neko bitan.

  • Like 7
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, DrMV said:

Ne mislim da je neka konkretna svađa/rasprava sa Karijem uticala.

Jednostavno, čini mi se, Nemanja je sebe video ove godine u reprezentaciji kao jednu od prvih violina, pored Bogdana. Kad je shvatio da to neće biti, odustao je i sam rekao-dosta je. Po meni, možda je tako i bolje i za njega i naročito za reprezentaciju, a ponajviše za Zvezdu.Nemotivisan,nevoljan NN nije od koristi nikako, što se (možda) moglo videti i na Akropolis kupu kako to izgleda. Moja je želja da se okrene klupskim obavezama i punom parom krene u pripreme, znajući istoriju njegovog zdravstvenog kartona, sa ovakvim stavom je mogao da izgubi i na ličnom kao i na reprezentativnom/klupskom planu, tako da samo fokusiran i nabrijan Neda može značiti i našoj CZV, pa ovaj njegov potez može imati pozitivne efekte.

Svakako nećemo saznati da li je bilo i ličnih rasprava i animoziteta,razmimoilaženja sa Karijem, ali ja gledam na ovaj potez kao troduplu dobit i što se tiče repke,kluba, kao i samog Nemanje.


Ja mislim da bi u tom scenariju ipak pokazao neku inicijativu da se nametne kao sto je kod nas vukao ceo tim kad smo bili bez Vildoze i Facunda. Ja mislim da je i mogao jer se i ovako ne stidi da je pripali, a mi igramo sa dosta slobode u napadu sto njemu generalno odgovara. Neka situacija kao u Panati kad su on i Macon nogom mogli da pripale. Tada je i igrao najbolje u doziranoj minutazi.

 

Imao je losu sekvencu protiv Grcke, nakon cega ga Kari nije ni vracao. Ocekivao sam iskreno reakciju protiv Italije, gde ce da povuce ali se videla letargija i nezaintresovanost. 
 

Sad se isto tako nadam da ce imati malo inata da se dobro spremi za sezonu, i ubedi da i dalje ima dosta da ponudi, makar u napadu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Admiral said:


Ja mislim da bi u tom scenariju ipak pokazao neku inicijativu da se nametne kao sto je kod nas vukao ceo tim kad smo bili bez Vildoze i Facunda. Ja mislim da je i mogao jer se i ovako ne stidi da je pripali, a mi igramo sa dosta slobode u napadu sto njemu generalno odgovara. Neka situacija kao u Panati kad su on i Macon nogom mogli da pripale. Tada je i igrao najbolje u doziranoj minutazi.

 

Imao je losu sekvencu protiv Grcke, nakon cega ga Kari nije ni vracao. Ocekivao sam iskreno reakciju protiv Italije, gde ce da povuce ali se videla letargija i nezaintresovanost. 
 

Sad se isto tako nadam da ce imati malo inata da se dobro spremi za sezonu, i ubedi da i dalje ima dosta da ponudi, makar u napadu.

Slažem se....Osim da je mogao da nametne svoju igru Kariju. U svakoj iole ozbilnjijoj organizaciji/timu coach je zakon, i to je ok. Neda tu nije sebe video kao jednog od lidera, karakter mu je takav da nije mogao da trpi sporednu ulogu(moje mišljenje), došlo je do nesuglasica/možda i teških reči sa Karijem i ....

Rekao sam vec, slažem se sa tobom, ova situacija je poštenija i efektivnija za sve tri strane. Nedović će se na miru spremiti za svoju ulogu u CZV, provesti vreme sa porodicom,početi Duškov dril od početka zdrav-benefit za Zvezdu!

Kari neće imati nezadovoljnog igrača u sastavu, onog koji hoće da bude lider a Kari smatra da ne može, moći će da autoritativno sprovede svoje zamisli u selekciji,idejama,načinu igre-benefit za reprezentaciju!

Benefit za Nemanju i njegovu ulogu se, sam po sebi, nameće iz gore navedenog.

Ovde samo postoji jedan ? za obe strane-i  Nemanja i Kari Pešić snose svoj deo odgovornosti za ovaj postupak, Nemanja mora pokazati da je spreman za važnu ulogu u Zvezdi, a selektor da je znao šta radi "tihim odstranjivanjem" takvog kvaliteta nakon svih drugih otkaza.

Nadam se da će, i  jedan i drugi, snositi posledice eventualnog neuspeha.

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Del Piero said:

Ocajno ide prodaja karata. Bojim se da cemo u nasem najboljem maniru bedno ispratiti reprezentaciju na SP. 


Ponovila se 2014, isto je bilo u Pioniru protiv N. Zelenda 😉 Ja idem sa sinom u sredu ali i tada je bila atmosfera kao na KKCZ - Igokea u ABA ligi 😄 Vratismo se sa medaljom.

Bilo bi, kako je krenulo, slag na torti da Kari istera jos jednog igraca kao Sale Micova pa da odemo sa 10 ili 11 u zavisnosti koliko njih ce biti zdravo do srede 😄 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Del Piero said:

Ocajno ide prodaja karata. Bojim se da cemo u nasem najboljem maniru bedno ispratiti reprezentaciju na SP. 

 

Videh... Kad se setim da prošle godine protiv Grčke nije imala gde igla da padne (ok, igrali su i Jokić i Janis). U tom maniru prepadoh se da će u petak možda biti već prodate karte koje sam želela, ali izbora je bilo, mašala.

Edited by DameTime
slovce
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Del Piero said:

Ocajno ide prodaja karata. Bojim se da cemo u nasem najboljem maniru bedno ispratiti reprezentaciju na SP. 

 

mogli su malo skromnije cene da stave...

 

 

 

14 minutes ago, Miki8 said:

Spaniji na kecu pocinje mali Diaz a kod nas se ljudi zale sto je Topic pozvan na pipreme, samo napredno u naprednoj Srbiji🙂

 

Koji mali Diaz?

Edited by realno *w
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, realno *w said:

 

mogli su malo skromnije cene da stave...

Slazem se. Drugar i ja se dogovorili uzimamo nivo 200 sredina sigurno, kontam bice 1500 dinara maksimalno, kad ono 2500. Bas preteruju. Cene su manje vise iste kao sto su bile protiv Grka prosle godine, a interesovanje ne moze da se poredi.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Del Piero said:

Slazem se. Drugar i ja se dogovorili uzimamo nivo 200 sredina sigurno, kontam bice 1500 dinara maksimalno, kad ono 2500. Bas preteruju. Cene su manje vise iste kao sto su bile protiv Grka prosle godine, a interesovanje ne moze da se poredi.

 

Da, ono je bilo Jokić protiv Janisa, rasprodali bi bilo koju halu u bilo kojoj zemlji.

Link to comment
Share on other sites

Mislio sam na Nuneza, stalno ga mesam sa nekim Diazima🙂 Topic nije nista manji talenat od njega. Kada on dobija priliku u ovako jakoj  konkurenciji a mi se pravimo kao da imao deset fantasticnih plejmejkera i bekova pa je veliki greh zato sto je Topic prikljucen pipremama reorezentacije , kao zauzima nekom mesto, komedija.

Edited by Miki8
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Miki8 said:

Mislio sam na Nuneza, stalno ga mesam sa nekim Diazima🙂 Topic nije nista manji talenat od njega. Kada on dobija priliku u ovako jakoj  konkurenciji a mi se pravimo kao da imao deset fantasticnih plejmejkera i bekova pa je veliki greh zato sto je Topic prikljucen pipremama reorezentacije , kao zauzima nekom mesto, komedija.

Ko mu je ta jaka konkurencija na pleju?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nunez osvojio MVP te glorifikovane EL za juniore sa 16 godina, debitovao za Real, imao ulogu u izuzetno uspesnoj sezoni Ulma.

 

Ne znam da li ce Topic biti bolji igrac, rano je reci, ali trenutno porediti njih dvojicu je otprilike kao porediti Bogdanovica i Marinkovica, Spanac je mnogo bolji i zreliji trenutno.

 

I godinu dana stariji.

 

Plus Spancima ima smisla da ga forsiraju, imajuci u vidu da im je LoZo igrao kao import na pleju i bas nemaju resenja tu.

Edited by McLeod
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Нуњез је пре свега годину дана старији од Топића. Ни он прошло лето није ишао на Европско, а 21-22 сезону је улазио у garbage time-у по 5 минута за Реал. Ова прошла сезона на позајмици је оно што ће добити и Топић следеће сезоне, па да видимо где је следећег лета. Сада, стварно мислим да нема шта да тражи на СП и да је боље повести Раданова који физички може да прати тај ниво и одигра макар добру одбрану. Под условом наравно да Смаилагић не може, јер у супротном не видим места за било кога од њих.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...