Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

Skoro sve utakmice sa nekom prosecnom paznjom. Sut ga nije isao za 9% za tri je blagi understatement. No, to je najmanji problem, veci problem je to da on dominira na fizikalije. Kako bi se njegova igra prebacila na vrhunski seniorski nivo ne bih da zamisljam.

 

Nek odigra dve sezone u Megi, pa proba da se vrati u Zvezdu, ima ozbiljnu ulogu u EL pa onda mozda pricamo o reprezentaciji kad pet igraca otkaze kao sad.

Link to comment
Share on other sites

Nece Top vise nikada videti zvezdu, tamo nema mesta za mlade i talentovane igrace. On ce u NBA ili u neki veliki evropski klub direktno iz Mege. A ovde cemo imati slepce koji ce mu se rugati i potcenjivati kao sto su se rugali Jokicu kada je odlazio u NBA 😃

36 minutes ago, Darko said:

Koliko je to malo? 5 minuta? Jedna utakmica? Par utakmica? U svakom slučaju, šut ga nije išao na prvenstvu.

 

Ja sam ga gledao bar jedno 7-8 celih utakmica i imam totalno suprotni utisak od tebe.

Ne zna covek ni sta je gledao.

Edited by Miki8
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, McLeod said:

Skoro sve utakmice sa nekom prosecnom paznjom. Sut ga nije isao za 9% za tri je blagi understatement. No, to je najmanji problem, veci problem je to da on dominira na fizikalije. Kako bi se njegova igra prebacila na vrhunski seniorski nivo ne bih da zamisljam.

 

Nek odigra dve sezone u Megi, pa proba da se vrati u Zvezdu, ima ozbiljnu ulogu u EL pa onda mozda pricamo o reprezentaciji kad pet igraca otkaze kao sad.

Dominira na fizikalije? Mislim, izuzetno je brz i to stoji. Samo se pitam kako nisi primetio njegov osećaj za pas i inteligentnu igru? I kako zna da iskoristi telo, promeni brzinu i pravac. Zato je i meni ogroman talenat, jer nisu samo fizikalije u pitanju.

 

Što se tiče šuta, i to sam napomenuo u svojim utiscima o finalu. Šut ga uopšte nije išao na prvenstvu, gde je imao 9% šut za tri i 76% na liniji slobodnih. Ali to ne znači da ne ume da šutira - tokom sezone imao je 86-87% sa linije slobodnih i oko 36-37% za tri, i to u seniorima! Ali onda se treba zapitati - kako je uzeo MVP i zlato kada mu šut nije išao? Šta bi tek bilo da mu je šut bio na standardnom nivou?

 

Kada se pridružio OKK, ređali su pobede i ušli u plejoff, jedna lopta ih je delila od duela sa Zvezdom. U18 tim je imao mnoštvo otkaza, ali su ipak osvojili sa Topićem kao glavnim igračem. 

 

Daleko od toga da sam neki košarkaški ekspert, ali mislim da Topa duboko potcenjuješ. We can agree to disagree.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Ja njega uopste ne potcenjujem niti precenjujem niti ga cenim uopste. Decko ima 18 godina. Imali smo 10ak igraca koji su statisticki i igracki bili dominantniji ili u njegovom rangu sa 18 godina. Niko od njih nije napravio epsku karijeru. Od Doncica nismo imali igraca koji je u tim godinama imao ulogu u relevantnoj evropskoj reprezentaciji. To se desava jesnom u 7-8 godina, verovatno i vise. Ovo su sve cinjenice iz kojih se namece prosti zakljucak da decku jos uvek nije mesto u A timu. Da li ce biti solidan igrac reprezentativac tipa Nedovic, nosilac tipa Bogdan, ili ce se pridruziti Pecarskom u Mornaru iz Bara ili Radanovu u Peristeriju niko nema pojma sada, niti se mogu izvuci neki zakljucci. Takodje je cinjenica da se decko hajpuje jer svi hoce da on bude taj plej jer ga nema godinama ni od korova, ni za pristojan ABA nivo. Takodje cinjenica. Jos jednom, puno srece u karijeri i neka ode u NBA, samo do toga treba dosta vode da protekne, a reprezentacija tesko da je pravi put.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, McLeod said:

Ja njega uopste ne potcenjujem niti precenjujem niti ga cenim uopste. Decko ima 18 godina. Imali smo 10ak igraca koji su statisticki i igracki bili dominantniji ili u njegovom rangu sa 18 godina. Niko od njih nije napravio epsku karijeru. Od Doncica nismo imali igraca koji je u tim godinama imao ulogu u relevantnoj evropskoj reprezentaciji. To se desava jesnom u 7-8 godina, verovatno i vise. Ovo su sve cinjenice iz kojih se namece prosti zakljucak da decku jos uvek nije mesto u A timu. Da li ce biti solidan igrac reprezentativac tipa Nedovic, nosilac tipa Bogdan, ili ce se pridruziti Pecarskom u Mornaru iz Bara ili Radanovu u Peristeriju niko nema pojma sada, niti se mogu izvuci neki zakljucci. Takodje je cinjenica da se decko hajpuje jer svi hoce da on bude taj plej jer ga nema godinama ni od korova, ni za pristojan ABA nivo. Takodje cinjenica. Jos jednom, puno srece u karijeri i neka ode u NBA, samo do toga treba dosta vode da protekne, a reprezentacija tesko da je pravi put.

Zar treniranje sa najboljim igračima Srbije (koji su se odazvali) i igranja utakmica od rezultatskog značaja ne bi bilo dobro za njegov razvoj? 

 

I da, mislim da može da pomogne timu već sada - ume da organizuje napad. Sem Jovića, nemamo igrača kome je to jaka strana. Takođe, izuzetno je brz, što nije jača strana repke.

Edited by Darko
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Darko said:

 

I da, mislim da može da pomogne timu već sada - ume da organizuje napad. Sem Jovića, nemamo igrača kome je to jaka strana. Takođe, izuzetno je brz, što nije jača strana repke.

Je l' bi mogao da čuva protivničke reprezentativne bekove?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Žalosno je na šta će nam ličiti konačan spisak, naročito ako pogledamo u odnosu na ukupan kvalitet igrača koje imamo. Tim otprilike kao u kvalifikacionim prozorima pojačan Bogdanom. Radanov/Simanić ni kriv ni dužan će ići na SP. Jača reprezentacija se može sastaviti od igrača koji su nedostupni na ovaj ili onaj način. Svi obožavamo gledati košarkašku reprezentaciju, ja ću je gledati makar igrali protiv Luksemburga u B diviziji, ali baš ostaje jaka gorčina od ovog cjelokupnog mulja i neke apatije koja je zavladala u savezu/reprezentaciji. Sve ono što su Duda i Sale stvorili poslije pada 2005. brzo je nestalo. 

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Pre neka dva medeca na KKCZ topiku izrazih nezadovoljstvo što mali Top ne ostaje u Zvezdi već ide u Megu. Pola forumaša se stuštilo na taj post da mi objasni kako je to mnogo bolja opcija za njega,kako sa 18 godina još uvek nije za evroligašku Zvezdu itd.

Sad odjednom ispada da je potpuno normalno da igra za repku na Svetskom..

Razumem ja da se davljenik i za slamku hvata,ali dajte malo konzistentnosti. Gotovo se nikad ne slažem sa grobošima u vezi košarke,ali ovde sam potpuno tim Safet & Realni.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, drgnk said:

Spisak igrača se piše sam od sebe. Ne mora Pešić ništa da selektira, reprezentacija je godinama na nekakvom auto-pilotu.

Možda je tako i bolje.

Imam koga da gledam. Imam Stefa i Bogdana, imam Guduru, imam Jovića malog, Aleksu i Smajlija (valjda).

Njih niko nije molio, došli su sami i znam da će da poginu za taj dres.

Srce me boli što nema Tea, Luče i Kaline samo.

Za ove što treba da se mole, postavljaju uslove, a kad dodju obilaze ih polažu preko njih kao pored čunjeva me zabole baš.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, dekifisher said:

Možda je tako i bolje.

Imam koga da gledam. Imam Stefa i Bogdana, imam Guduru, imam Jovića malog, Aleksu i Smajlija (valjda).

Njih niko nije molio, došli su sami i znam da će da poginu za taj dres.

Srce me boli što nema Tea, Luče i Kaline samo.

Za ove što treba da se mole, postavljaju uslove, a kad dodju obilaze ih polažu preko njih kao pored čunjeva me zabole baš.

 S. Jović nije siguran piše Sportal. Postoji mogućnost da otpadne.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Za reprezentaciju će igrati 5-6 bivših/sadašnjih igrača Zvezde koje većina navijača ne bi želelo da gleda opet/ i dalje u Zvezdinom dresu i smatraju da nemaju kvalitet da budu ni bekapovi na nivou EL. To je katastrofa iskreno.

 

Jovic, Radanov, Dobric, Davidovac, Simanic, Ristic

 

Na kraju, više će nam ekipa ličiti na onu koja je izgurala kvalifikacije nego na najbolje što imamo. 

 

 

 

Edited by medobrundo
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:

 S. Jović nije siguran piše Sportal. Postoji mogućnost da otpadne.

 Pogledao, međutim radi se o staroj informaciji u vezi bolesti člana porodice. Ne pominje se bilo kakva povreda zbog koje bi otpao. Šta znam... 🤔

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Drug Crni said:

Pre neka dva medeca na KKCZ topiku izrazih nezadovoljstvo što mali Top ne ostaje u Zvezdi već ide u Megu. Pola forumaša se stuštilo na taj post da mi objasni kako je to mnogo bolja opcija za njega,kako sa 18 godina još uvek nije za evroligašku Zvezdu itd.

Sad odjednom ispada da je potpuno normalno da igra za repku na Svetskom..
 

 

jedino ako dozivljavas zvezdase na forumu kao dzak brasna, pa uzmes pola nekih koji su ti objasnjavali zasto je bolje da odigra u megi a sad vidis slicnu gomilicu i kao, aha, evo je ta polovina :lol_2:

 

isti ljudi imaju isto misljenje, nego te depes mod oslepeo

Link to comment
Share on other sites

Sa svetlije strane, cela ova situacija neodoljivo podseća na 2014. Masa igrača otkaže unapred, jedan ode sa priprema, igramo loše trening tekme, roster se sam sastavlja.. 

Fali samo Raško ali tu je Boriša. 

🙂

Ne smeta da i epilog bude sličan 😄

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Drug Crni said:

Ma,važi :classic_biggrin:

Plus,Topić nije ni odradio pripreme..on ako ide biće bukvalno turista..ne verujem u neki njegov protagonizam. Verovatno će se čekati sa Smajlagićem, Trifunovićem i Jovićem do kraja..ako ovi pootpadaju idu Simanić ili Radanov.

 

-bio sam na fudbalskoj utakmici depes mod i oslepeo sam od petarde

-petarde-retarde!

-e beli crni qrvo, nikada ti neces progledati; uzmi neku knjigu, citaj..

 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...