Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

6 minutes ago, Obi-Wan said:

 

Nekome je izgleda uspeh 5. mesto...ok ima nas raznih.

 

Ili možda se ložiš na individualna priznanja u timskom sportu...i to je ok. Meni je pravo da ti kažem to slaba uteha.

 

Mora da si nekad u životu u nečemu bio bolji od petog mjesta u svijetu kad imaš tako stroge kriterijume.

  • Like 4
  • Thanks 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, SteveFrancis#3 said:

 

Za taj prilicno vague termin 'sire javnosti' ne znam, ali ovde na forumu sasvim sigurno nije precenjen. Daje mu se props koji je zasluzio i koji je sasvim srazmeran onome sto je pokazao i dostigao u karijeri. Ni manje ni vise. 

 

Vrhunski EL igrac koji je postao vrlo dobar rotacijski NBA igrac. Uopste se ne secam da ga ja neko ovde ikad stavljao u istu recenicu tipa sa Doncicem, Anteom. Ima iza sebe izuzetne turnire na reprezentativnom nivou, gde je u konkurenciji koja je tek za tier ispod najboljeg sto kosarka ima da ponudi (NBA) napravio vrlo respektabilne proboje. 

 

 

Moja poenta je nedovoljno dobar da predvodi ekipu do zlata, na bilo kom takmičenju, što je vrlo slično dometu Fontekija, koji isto može da bude paklen, ali neće nikad odvesti ekipu do kraja...

1 minute ago, Beonegro said:

 

Mora da si nekad u životu u nečemu bio bolji od petog mjesta u svijetu kad imaš tako stroge kriterijume.

 

Nisam ja lično, ali reprezentacija i klub za koje navijam jesu, pa otud visoki ciljevi.

  • Ha-ha 1
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, McLeod said:

 

Imao srece u smislu da ima prostor da igra. Ako mislis da bi Bogdan mogao da igra u ekipi koja se zapravo bori za bar finala konferencije i pobedjuje, onda ga precenjujes mnogo vise nego sto sam mislio.

 

Pre nego sto je presao u Atlantu, trazio ga Milvoki koji je postao sampion da im bude startna petorka ili prva zamena na 2 i na 3, znaci 20+ min garantovanih. 

 

Sa Atlantom igrao finale konferencije.

Iako svi poznajemo Meka dugo, nikad ne razocara sa novom porcijom gluposti :classic_love:

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, medobrundo said:

Teo pored magije na terenu uvek znao da napravi balans u životu, malo više cigara, manje treninga. Sada uživa uz rakiju kraj Valjeva, ubira miliončiće od Čove, a gde je četiri godine mlađi Rubio?

 

 

Rubio na spisku reprezentacije, sam se povukao da bi rešio privatne probleme, Teodosića trofejni selektor više ni ne zove, radije bira Jaramaza.

 

32 minutes ago, medobrundo said:

Inače, poenta ti je dobra. Ne mogu ni Spanulis, Navaro, Diamantidis, Llull, i slični koji su se brže bolje vraćali iz NBA, ili nisu ni odlazili, da se porede sa tako ostvarenim NBA igračem koji dugo igra na solidnom nivou.

 

Navedeni igrači se nisu ostvarili u najjačoj košarkaškoj ligi na svetu kao Rubio, ali su makar uzeli EL titulu više puta i sem Ljulja bili MVP-jevi Fajnal fora, to ih recimo razdvaja od Teodosića...

 

15 minutes ago, medobrundo said:

Kao što je i ubacivanje u priču vrednosti zlata kao priznanja Rubiju za takmičenje na kojem je npr imao 1.5 poena u proseku (2011). Ili ono iz 2009.

 

Da nisi biased napisao bi i statistiku sa poslednjeg FIBA World cup-a na kome je osvojio zlato i bio MVP takmičenja, al' nema veze... Svakako nemam više nameru da pišem na ovu temu jer je off topic, a i nije mi praktično da se klanjam svaki put kada napišem Teodosićevo ime, to na KKCZ topiku ne moram. 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Guru said:

 

Rubio na spisku reprezentacije, sam se povukao da bi rešio privatne probleme, Teodosića trofejni selektor više ni ne zove, radije bira Jaramaza.

 

kako je moguce da neko ko razume kosarku napise nesto ovako besmisleno a da ne troluje? ako troluje, neka se banuje, u slavu moderaterstva.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Barkley#34 said:

Koji su to igrači koji su trenutno sposobni da vode tim do zlata?

 

1 minute ago, Guru said:

 

Rubio na spisku reprezentacije, sam se povukao da bi rešio privatne probleme, Teodosića trofejni selektor više ni ne zove, radije bira Jaramaza.

 

 

Navedeni igrači se nisu ostvarili u najjačoj košarkaškoj ligi na svetu kao Rubio, ali su makar uzeli EL titulu više puta i sem Ljulja bili MVP-jevi Fajnal fora, to ih recimo razdvaja od Teodosića...

 

 

Da nisi biased napisao bi i statistiku sa poslednjeg FIBA World cup-a na kome je osvojio zlato i bio MVP takmičenja, al' nema veze... Svakako nemam više nameru da pišem na ovu temu jer je off topic, a i nije mi praktično da se klanjam svaki put kada napišem Teodosićevo ime, to na KKCZ topiku ne moram. 

 

 

Uh, razbio si se u paramparčad svim ovim navlačenjima. Te trofejni selektor ga ne zove (valjda je u pravu?), te sad je ok ako se nisu ostvarili ako imaju MVP priznanje - osim Ljulja lol.. napiši Teovu statistiku iz finala na kojem nije bio MVP. Isto si pokušao da provučeš i na Zvezdinoj temi. Znači zaključak nije da je igrač osvojio EL kao vođa tima i sa 20 poena / indeksom 30 u finalu, već da nije bio MVP finala. To su informerovski fazoni, tako da i bolje nemoj više da pišeš na temu. Riki odigrao fenomenalno 2019, ne znam gde sam to negirao, a statistiku ne moraš da mi kopiraš, znam i sam da je nađem. Ti znaš i bolje, ali džaba ako je slabo analiziraš ili kod gore, manipulišeš istom.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Smrtokapa said:

Novicki nije odveo Nemačku ni do jednog zlata. A osvojili su izvesnu zlatnu medalju pre nego što se on pojavio.

 

Precenjena reprezentativna karijera realno.

Covek je sam dovukao reprezentaciju Nemacke do finala evrobasketa, dosta od njega. Nije da je Nemacka tada imala dosta talenta pa da je Nowicki podbacio ne osvojiivsi zlatnu medalju. Oni ni na jednom prvenstvu nisu bili favoriti.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Miki8 said:

Covek je sam dovukao reprezentaciju Nemacke do finala evrobasketa, dosta od njega. Nije da je Nemacka tada imala dosta talenta pa da je Nowicki podbacio ne osvojiivsi zlatnu medalju. Oni ni na jednom prvenstvu nisu bili favoriti.

Naravno da Novicki nikada nije podbacio igrajući za reprezentaciju (naprotiv), to što si citirao je bilo ironično, povodom nipodaštavanja Bogdanovićevog kvaliteta.

 

Mora li čovek /s oznaku da stavlja majku mu :classic_smile:

Edited by Smrtokapa
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jel rano za konstataciju da nas je Bogdanovic cascavao svojim prisustvom u ove dve pripremne utakmice?

 

Nisam ocekivao takav pristup kad moze daleko bolje da igra to svi znamo

 

apropo price o cascavanju...citajuci unazad upise

 

Jokic surova dominacija prosle godine od prve utakmice.

 

Reklo bi se Bogdan za sada ni na 40 Jokicevih obrtaja.

 

 

 

 

 

 

 

Edited by miance189989
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bolje da je odmah rekao da nece nego ovako.

 

Tu je pricao da mu je reprezentacija sve da ce se odazivati i onda ovako nesto?

 

Ali ajde dok ne bude zvanicno jer ne vidim da je iko drugi preneo ovo sem Meridijana...

Edited by Don Dusko
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...