Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

21 minutes ago, Arsenije Pesic said:

Iako razočarenje trenutno preovladava, poslednja stvar koju Bogdan i momci koji su se se odazvali zaslužuju je nezainteresovanost prema reprezentaciji i njenom rezultatu na SP. Ako hoćemo kult reprezentacije kod igrača, on onda mora da postoji i kod navijača i javnosti i da ne zavisi od toga ko se odazvao i koliko jaku ekipu imamo. 

 

...

 

 

kod mene ce interesovanje i hajp biti identicno, bez obzira na to da li igramo u najjacem sastavu ili je big3 sastava bogdan-dobric-rile.

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Kooineeperk said:

 

On nije za selektora. On je za klub. Njegov sistem zahteva vreme i rad - to nemas u repki. 

 

U repki je potreban neko ko je pre svega autoritet znanja (a ne zvanja), neko ko ima respekt i u koga veruju igraci, neko s kim zele da rade, i naravno neko ko jako dobro poznaje aktuelne kosarkaske trendove a ne on od pre 20-30 godina. Neko ko cita kosarkasku igru dok se ona desava i ima dovoljno znanja a i brzine za donosenju odluka. 

 

Takvu priliku smo propustili sa Kokoskovim. 

Kokoskov ima autoritet, rispekt i on je neko sa kim igraci zele da rade? Neko ko cita kosarkasku igru dok se ona desava i ima brzinu donosenja odluka? 

Ok.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Miki28 said:

Kokoskov ima autoritet, rispekt i on je neko sa kim igraci zele da rade? Neko ko cita kosarkasku igru dok se ona desava i ima brzinu donosenja odluka? 

Ok.


Kokoskov je prevazisao i Karija jer je izbacio Spisak sa Jokicem i bio u cudu sto se ovaj nije pojavio na pripremama (a sa njima jos 10 drugih igraca) 😄

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Kazlauskas je jedan od najboljih ako ne i najbolji selektor u 21. veku (znam da nije najuspesniji), ali kao sto rekoste uvek je izvlacio maksimum i vracao se sa medaljom sa timovima koji nisu bili u prvom redu favorita za iste. Ali je poslednji ozbiljan angazman imao pre 8 godina.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Moja poenta je da ne moze Jokic da bude odgovoran za odrzavanje nivoa kosarke ovde zato sto je neko od nas to odlucio.

 

Da sam ja talentovani fizicar koji je imao potencijal da dodje do breakthrough-a u nekoj oblasti fizike, a da sam ipak odlucio da umesto toga odem i radim u Starbucks-u, to jeste sranje, ali ne moze da dodje neko sa strane i da mi to nakaci na vrat kao obavezu. 

 

Naravno da je sranje sto Jokic nece da igra, i za neutralne fanove koji hoce da vide najvisi nivo basketa je isto sranje, ali nemamo nikakvo pravo ti i ja da mu odredimo da to mora da radi, da je to ispravan potez i da ce u suprotnom da snosi odgovornost propasti kosarke ovde.

 

Ne postoji mentalna gimnastika kojom moze da se dodje do zakljucka da je stav "osoba X je dobra u delatnosti Y, samim tim mora da se bavi time kad god ima priliku" ok, jer sta se desava ako to transliramo na generalnu populaciju?

Naravno da ne zavisi košarka ovde samo od Jokića i njegovih odluka, o njemu se sada priča. Odgovornost je i na Danilovićevon šabanizmu, Karijevom bezobrazluku, nesposobnom savezu, klubovima (znami kakvi su) i mnogim drugima, znanim i neznanim. Kao što ne možemo iza Jokićevih ogromnih leđa sakriti sve što su radili i što nisu uradili, tako ne može ni on da bude zaobiđen. Cena uspeha, jbg. Od njega i ostalih se ne traži da budu stalno dostupan, kada nam dune, nego da pokažu želju (koju Jokić navodi u intervjuima na tu temu) i kakav-takav kontinuitet, a ne stalno neku Ljovisnu na tu temu.

 

Inače, mislim da praviš neprecizne paralele. Jokić jeste napravio brejktru u svojoj fizici, on se samo ne cima (ili se nedovoljno cima) da održi predavanje ili na drugi način pomogne svojoj staroj školi/faksu koja ima tradiciju izbacivanja generacija fizičara na scenu i u kojoj su ga naučili prvim eksperimentima, a sad je malo u krizi.

 

Potpuno druga priča su oni koji nisu ostvarili svoj potencijal, jer ih je mrzelo ili zvog spleta okolnosti.

 

A u trećoj priči su oni koji bi možda bili najbolji u kriketu, hokeju na travi ili karlingu, ali su se rodili ovde gde pravila tih sportova zna dvanaest i po ljudi pa ni ne mogu da shvate šta bi sve mogli da urade.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Arsenije Pesic said:

Sledeće filozofsko pitanje (za nas koji smo protiv stranaca u reprezentaciji, ne za tebe): da li je prihvatljiv stranac za trenera reprezentacije?

 

Iako me nisi pitao :classic_tongue: da obrazložim za Trinkija. Kao prvo, dokazano ume da radi sa ograničenim resursima na raspolaganju (nema NBA i EL igrača), a to je uglavnom ono što bi imao kad su u pitanju kvalifikacije, prozori i ostali bakrači. Smatram ga trenerom koji iz prosečnih rostera izvlači maksimum, ili što bi Riska rekla, od 2 pravi 4.

 

Drugo, ima poreklo sa ovih prostora, govori naš jezik, poštuje tu školu košarke koju baštinimo i na sve to je radio ovde. Bukvalno se sam crta :classic_smile: Ne znam samo što se tiče njegovog angažmana, je li još u MinKenu? 

 

Što se tiče Radonje, Alimpija i ostalih, to su mi sve treneri baš za klubove, ne za nacionalne timove. A sve legende smo potrošili, Dudu ne možemo da dignemo iz mrtvih (da izvinete), Kari je izlapeo, Želimir neće i tako...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bojdo said:

Ima li Druga crnog, da nije nesto usput čuo?

Ima ga,kao da ga nema.

20 minutes ago, Arsenije Pesic said:

 

Sledeće filozofsko pitanje (za nas koji smo protiv stranaca u reprezentaciji, ne za tebe): da li je prihvatljiv stranac za trenera reprezentacije?

Vidi,da smo normalni (kao što nismo) umesto sprcavanja desetine milona evra po sezoni u dva profesionalna kluba,dali bismo normalnu platu Itudisu. Ali,Itudis ne donosi glasove na izborima,ne podiže rejting i neće se odazvati da prebija neposlušne građane.

Eto,Itudis bi mi bio izbor br1 (dok nije seo na klupu Grčke),a odmah iza njega Trinkijeri. I to obojica pre svakog našeg trenera.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Barkley#34 said:

Naravno da ne zavisi košarka ovde samo od Jokića i njegovih odluka, o njemu se sada priča. Odgovornost je i na Danilovićevon šabanizmu, Karijevom bezobrazluku, nesposobnom savezu, klubovima (znami kakvi su) i mnogim drugima, znanim i neznanim. Kao što ne možemo iza Jokićevih ogromnih leđa sakriti sve što su radili i što nisu uradili, tako ne može ni on da bude zaobiđen. Cena uspeha, jbg. Od njega i ostalih se ne traži da budu stalno dostupan, kada nam dune, nego da pokažu želju (koju Jokić navodi u intervjuima na tu temu) i kakav-takav kontinuitet, a ne stalno neku Ljovisnu na tu temu.

 

Inače, mislim da praviš neprecizne paralele. Jokić jeste napravio brejktru u svojoj fizici, on se samo ne cima (ili se nedovoljno cima) da održi predavanje ili na drugi način pomogne svojoj staroj školi/faksu koja ima tradiciju izbacivanja generacija fizičara na scenu i u kojoj su ga naučili prvim eksperimentima, a sad je malo u krizi.

 

Potpuno druga priča su oni koji nisu ostvarili svoj potencijal, jer ih je mrzelo ili zvog spleta okolnosti.

 

A u trećoj priči su oni koji bi možda bili najbolji u kriketu, hokeju na travi ili karlingu, ali su se rodili ovde gde pravila tih sportova zna dvanaest i po ljudi pa ni ne mogu da shvate šta bi sve mogli da urade.

Pa nije ni boldovan deo bas precizan, jer se ne trazi od Jokica da odigra jedan basket i da se na taj nacin oduzi, sto bi bio ekvivalent jednom predavanju.

 

Ovde se otprilike trazi da svake godine predaje pola semestra sto je prilicno velika razlika.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Trinkjeri bi bio mozda dobar izbor u ovakvoj situaciji kad si dole, pa na taj sarm i energiju da ponovo digne repku. Nesto slicno sto je Prevara uradio na igracki autoritet, samo sto je Trinkjeri neuporedivo bolji trener.

 

Iako ni o njemu nemam neko epsko misljenje, jer taj sarm i energija mu daju vise kredita nego sto zasluzuje, ali ne bi bio lose resenje za jedan ciklus.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Inače @uini je dobro pogodio ili zapamtio kad sam jednom napisao da su Jokići kupili još dva placa na Bajskom kanalu gde nameravaju da podignu još vikendica..možda jedna bude za Gordona stvarno :classic_biggrin:

Baš se spakovah i krećem tamo..ako čujete da je pronađeno telo koje pluta u vodi znajte da sam to ja. Radije ću popiti svu vodu iz kanala nego da gutam vatru kivnih forumaša.
Pozdrav

  • Like 2
  • Love 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Drug Crni said:

Inače @uini je dobro pogodio ili zapamtio kad sam jednom napisao da su Jokići kupili još dva placa na Bajskom kanalu gde nameravaju da podignu još vikendica..možda jedna bude za Gordona stvarno :classic_biggrin:

Baš se spakovah i krećem tamo..ako čujete da je pronađeno telo koje pluta u vodi znajte da sam to ja. Radije ću popiti svu vodu iz kanala nego da gutam vatru kivnih forumaša.
Pozdrav

Nego, ima li ribe na kanalu, vata li se šta?

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Kankkunen said:

Nego, ima li ribe na kanalu, vata li se šta?

Nisam pecaroš..ima ribe,ali mnogo manje nego nekada. Mislim da je nelegalni izlov u kombinaciji sa neobnavljanjem fonda učinio svoje..lokacija je raj za pecanje inače.

Edited by Drug Crni
slova
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, 40Wins said:

 

Ok, hajde da probam da ti objasnim jednim pitanjem.

 

Uzimajuci u obzir sistem, tradiciju od 140 godina, najprestizniji grend slem, kakoto da Britanci nisu izbacili jaceg tenisera od Novaka Djokovica? Ne 5, nego samo jednog. 

 

Ljudi kao Djokovic, Jokic su posebna vrsta talenta i ne dogadjaju se tek tako. 

 

Sa druge strane, Srbija je do sada dala 30 NBA igraca, sto je za velicinu nase drzave prilicno neverovatno, a to JESTE produkt sistema. 

Jokic je nesto posebno, pa sad uspesi drugih igraca malo blede, ali objektivno gledamo imamo igrace sa vrhunskim, odlicnim, solidnim do epizodnih karijera.

Vlada Divac

  Reveal hidden contents

 

Clan kosakraske kuce slavnih, igrao sa Medzikom finale protiv Dzordana, bio deo legendardne generacije Sakramenta.

 

Pedja Stojakovic jedan od najboljih sutera ikada, NBA sampion.

Nemanja Bjelica, MVP Evrolige, solidna NBA karijera ,NBA sampion.

Bogdan Bogdanovic, sampion Evrolige i jedan od najboljih igraca Evrope u tom trenutku, takodje jako zavidna NBA karijera. 

Darko Milicic, drugi pik na draftu, da je imao normalnu glavu bio bi vrhunski NBA kosarkas.

 

Jokic nije GOAT kao Novak, ali neke njegove brojke gledane kroz naprednu analitiku su na GOAT nivou. Nece Jokic biti novi Dzordan, ali na kraju karijere bice na nekom Agasi, Lendl, Konors nivou. 

 

Naravno, ne znaci da Jokica treba puskom terati u reprezentaciju, ali posto je uzeo titulu, pare, ozenio se, dobio dete, sta te kosta da ispostujes reprezentaciju, ako je alternativa bleja po Somboru i jahanje konja. 

Njih devet ti je lajkovalo ovo, mogu ja da budem desete, jer je istina...ali većina ljudi (uključujući tebe i pored racionalizacije) koji ovde pišu o neigranju Jokića je samo doživela razočarenje i ništa više.

To i dalje ne znači da ga treba vređatida, jer nije zaslužio uvrede, ako već po vama nije zaslužio poštovanje.

Mi kakvi smo i s njim da uzmemo i srebro, bili bi kiseli i ždroncali bi kako, eto kad igra za pare, osvaja prsten, kad igra za reprezentaciju, ne može da potrči.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Drug Crni said:

Baš se spakovah i krećem tamo..ako čujete da je pronađeno telo koje pluta u vodi znajte da sam to ja. Radije ću popiti svu vodu iz kanala nego da gutam vatru kivnih forumaša.
Pozdrav

Kako nam udaraš na emociju 🙂

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Pa nije ni boldovan deo bas precizan, jer se ne trazi od Jokica da odigra jedan basket i da se na taj nacin oduzi, sto bi bio ekvivalent jednom predavanju.

 

Ovde se otprilike trazi da svake godine predaje pola semestra sto je prilicno velika razlika.

Ok, nije precizno, ali njegove kolege nobelovci za to vreme piče svojih četrdesetak dana predavanja sve u 16.

 

Lično, nisam očekivao da će svake godine da bude tu, jer imam razumevanje za napore svih vrsta tokom sezone i pripremu za još jednom isto to od oktobra, plus odmor, familija und pijanka, ali dođosmo do toga da treba da dobijemo posebnu medalju samo za njegovo učešće. Da nismo imali dramu svake godine ne bi mi smetalo da se ove godine ladi, posebno nakon NBA titule.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, DameTime said:

 

Iako me nisi pitao :classic_tongue: da obrazložim za Trinkija. Kao prvo, dokazano ume da radi sa ograničenim resursima na raspolaganju (nema NBA i EL igrača), a to je uglavnom ono što bi imao kad su u pitanju kvalifikacije, prozori i ostali bakrači. Smatram ga trenerom koji iz prosečnih rostera izvlači maksimum, ili što bi Riska rekla, od 2 pravi 4.

 

Drugo, ima poreklo sa ovih prostora, govori naš jezik, poštuje tu školu košarke koju baštinimo i na sve to je radio ovde. Bukvalno se sam crta :classic_smile: Ne znam samo što se tiče njegovog angažmana, je li još u MinKenu

 

Što se tiče Radonje, Alimpija i ostalih, to su mi sve treneri baš za klubove, ne za nacionalne timove. A sve legende smo potrošili, Dudu ne možemo da dignemo iz mrtvih (da izvinete), Kari je izlapeo, Želimir neće i tako...

 

Jok, doveli su su Lasa.

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Arsenije Pesic said:

Sledeće filozofsko pitanje (za nas koji smo protiv stranaca u reprezentaciji, ne za tebe): da li je prihvatljiv stranac za trenera reprezentacije?

Bez zajebancije, koliko sam protiv naturalizovanja igrača, toliko mislim da je ozbiljan trener u kreativnom naponu vrlo & veoma dobrodošao. Barcokas, Laso, možda i Trinki.

 

Mada ja sad tipujem na Sašu Obradovića i osjećam blagi užas zbog toga, ja mislim da je on kanturina od trenera.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...