Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

4 minutes ago, Bojdo said:

 

Није преувеличано могу ти поставити линкове кад је био на инаугурацији Вучића. Исто тако ту могу поставити линк о његовом стрицу функционеру СНС-а

Форумаш из Сомбора је написао да није тајна да његове породица подржава СНС и да због тога имају привилигије. Тако да није он никакав забринути праведник за друштво.

 

Sve ok, verujem iako ne pratim taj deo njegove i familijarne aktivnosti.

Samo mi je čudno da onda ne prati tu liniju svog predsednika i tako zaradi benefit za svoju političku opciju, jer iako mi je taj deo stran, ovde valjda tako stvari funkcionišu.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Bojdo said:

Neki novinar je napisao da je Bogdan bijesan zbog ovih otkaza. Ja vjerujem da je tako. 

 

Gde to?

1 minute ago, DrMV said:

Sve ok, verujem iako ne pratim taj deo njegove i familijarne aktivnosti.

Samo mi je čudno da onda ne prati tu liniju svog predsednika i tako zaradi benefit za svoju političku opciju, jer iako mi je taj deo stran, ovde valjda tako stvari funkcionišu.

 

Što se tiče te podrške vlasti, Jokić je bio i na onom Vučićevom spisku selebritija koji ga podržavaju. Međutim, ja stvarno mislim da njega čoveka to ne zanima već da mu se ime našlo tu jer mu je neko rekao da to uradi.

 

Da mu je baš cela porodica u SNS-u ne znam koliko je proverena info. Moja dobra drugarica je iz Sombora i rekla mi je da su dobili hipodrom na korišćenje na 90 godina zahvaljujući tome što su u vladajućoj stranci. Sve to, naravno, za džabe, ali takve informacije uvek uzimam sa dozom rezerve.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Bojdo said:

Neki novinar je napisao da je Bogdan bijesan zbog ovih otkaza. Ja vjerujem da je tako. 

 

Naravno da će da bude besan. Siguran sam da se živ pojeo što nije mogao da igra prošle godine, a sad kad može neće biti 80% ekipe... I to najboljih...

 

Verovatno ima i do toga da su neki igrači nezadovoljni Pešićem i savezom. Nema šanse da onakav težak poraz protiv Italije na EP nije ostavio traga u odnosima i sl. Sam Pešić je ispao smrad onim kuliranjem od metar dana, i ne vraćanjem u BG sa ekipom. To dosta govori o nekim odnosima. I koliko su Danilović i ekipa iz saveza uopšte bitni... Meni bi Pešić leteo još prošlog leta samo zbog toga, bez obzira na neuspeh... Pa koliko god da je veliko ime...

 

Na stranu što ja smatram da ništa od toga ne bi trebalo da utiče na odluku da igraju svi oni koji nisu povređeni, ako je to uopšte razlog, ali možda neki igrači smatraju...

Edited by Issey
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mene nije pogodilo ovo, ocekivao sam, znam ovaj tip ljud i nisam ga nikad niti pratio, niti gotivio. Cak sam i  u finalu navijao za Dzimiku.  

 

Takvi ljudi kao on su meni nekako, naah. Zamisli, rodis se sa takvim talentom, takvim predispozicijama i imas srece da se rodis u drzavi gde je kosarka SVE i ti nemas nikakve zelje da postanes mit, legenda. Pa da si se rodio u San Marinu, radio bi na gradjevini ili tako nesto. Ovde imamo kosarku na svakom koraku i svi je prate  i neko ce te videti da imas to nesto..  

 

MIslim da to nije ponasanje pravog muskarca, covek bira ono sto ce ga u trenutku usreciti. To je lose, muskarac mora da bira ono na sta moze biti ponosan i zbog cega ce ga drugi ljudi rispektovati. Iako  rad na onome zbog cega ce biti ponosan mozda nije  prijatan iako mu se to u tom trenutku uopste ne radi. 


Igranje za repku svoje zemlje je cast i privilegija i tu nije pitanje hoces ili neces, ako te selektor pozove, to je to, moras, potreban si. JE l' neko misli da muskarci na Titaniku nisu hteli da udju u sigurnosne camce vec su zeleli da potonu sa prodom? Pa ne znam, mislim da su ipak zeleli da budu spaseni ali su pustili zenu i decu. Zasto? Jer je to moralno uraditi. 

 

Cuj hoce da ispija piva sa ortacima i gleda konja, mozes misliti, to ga cini srecnim.  Muskarac ne mora da bude srecan, treba samo da na kraju bude ponosan na svoje akcije. Ako nisi ponosan na trofeje pa makar trofej bio drven koji se dodeljuje kad se igra turnir izmedju zgrada i ako nemas taj drive da osvojis sve sto mozes, sori onda. Za mene nisi covek vredan postovanja.   

 

Ja sam igrao  opstinsku i medjuopstisnku ligu, a radim 2 posla. Da li sam ja bio srecan da se lomatam  i da jos da placam iz svog dzepa za to? Pa, nisam. Ali ne mogu da kazem, e jebite se, da nije bilo vas ja ne bih imao gde da sutiram loptu kao mali, bas me briga sad da igram. Nisam mogao, jer sam usrecio te starije ljude koji su kosili travu na terenu na kom sam ja igrao i ja sam gledao njih kao mali i bio srecan, tako da sam imao  obavezu da ja radim to isto iako bas nisam srecan u tom trenutku jer sam umoran i imam 100 drugih stvari koje bi me ucinilie srecnijim. Ali sam na kraju bio ponosan, jer se deca smeju, stariji gledaju. Ljude koji nisu hteli da se cimaju se i dan danas nazivaju pogrdnim imenima, zasto? Pa zato eto, jer su sebicni. I to je tako. Ovo je sportska nacija. 

  • Like 4
  • Love 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Redstar0356 said:

Mene nije pogodilo ovo, ocekivao sam, znam ovaj tip ljud i nisam ga nikad niti pratio, niti gotivio. Cak sam i  u finalu navijao za Dzimiku.  

 

Takvi ljudi kao on su meni nekako, naah. Zamisli, rodis se sa takvim talentom, takvim predispozicijama i imas srece da se rodis u drzavi gde je kosarka SVE i ti nemas nikakve zelje da postanes mit, legenda. Pa da si se rodio u San Marinu, radio bi na gradjevini ili tako nesto. Ovde imamo kosarku na svakom koraku i svi je prate  i neko ce te videti da imas to nesto..  

 

MIslim da to nije ponasanje pravog muskarca, covek bira ono sto ce ga u trenutku usreciti. To je lose, muskarac mora da bira ono na sta moze biti ponosan i zbog cega ce ga drugi ljudi rispektovati. Iako  rad na onome zbog cega ce biti ponosan mozda nije  prijatan iako mu se to u tom trenutku uopste ne radi. 


Igranje za repku svoje zemlje je cast i privilegija i tu nije pitanje hoces ili neces, ako te selektor pozove, to je to, moras, potreban si. JE l' neko misli da muskarci na Titaniku nisu hteli da udju u sigurnosne camce vec su zeleli da potonu sa prodom? Pa ne znam, mislim da su ipak zeleli da budu spaseni ali su pustili zenu i decu. Zasto? Jer je to moralno uraditi. 

 

Cuj hoce da ispija piva sa ortacima i gleda konja, mozes misliti, to ga cini srecnim.  Muskarac ne mora da bude srecan, treba samo da na kraju bude ponosan na svoje akcije. Ako nisi ponosan na trofeje pa makar trofej bio drven koji se dodeljuje kad se igra turnir izmedju zgrada i ako nemas taj drive da osvojis sve sto mozes, sori onda. Za mene nisi covek vredan postovanja.   

 

Ja sam igrao  opstinsku i medjuopstisnku ligu, a radim 2 posla. Da li sam ja bio srecan da se lomatam  i da jos da placam iz svog dzepa za to? Pa, nisam. Ali ne mogu da kazem, e jebite se, da nije bilo vas ja ne bih imao gde da sutiram loptu kao mali, bas me briga sad da igram. Nisam mogao, jer sam usrecio te starije ljude koji su kosili travu na terenu na kom sam ja igrao i ja sam gledao njih kao mali i bio srecan, tako da sam imao  obavezu da ja radim to isto iako bas nisam srecan u tom trenutku jer sam umoran i imam 100 drugih stvari koje bi me ucinilie srecnijim. Ali sam na kraju bio ponosan, jer se deca smeju, stariji gledaju. Ljude koji nisu hteli da se cimaju se i dan danas nazivaju pogrdnim imenima, zasto? Pa zato eto, jer su sebicni. I to je tako. Ovo je sportska nacija. 

Gde je ovaj post bio ranije kad mi je trebalo, sad je kasno, vec sam se zajebao i srecan sam.

 

Mozda sam zena, moracu da proverim.

  • Like 2
  • Ha-ha 7
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Redstar0356 said:

Mene nije pogodilo ovo, ocekivao sam, znam ovaj tip ljud i nisam ga nikad niti pratio, niti gotivio. Cak sam i  u finalu navijao za Dzimiku.  

 

Takvi ljudi kao on su meni nekako, naah. Zamisli, rodis se sa takvim talentom, takvim predispozicijama i imas srece da se rodis u drzavi gde je kosarka SVE i ti nemas nikakve zelje da postanes mit, legenda. Pa da si se rodio u San Marinu, radio bi na gradjevini ili tako nesto. Ovde imamo kosarku na svakom koraku i svi je prate  i neko ce te videti da imas to nesto..  

 

MIslim da to nije ponasanje pravog muskarca, covek bira ono sto ce ga u trenutku usreciti. To je lose, muskarac mora da bira ono na sta moze biti ponosan i zbog cega ce ga drugi ljudi rispektovati. Iako  rad na onome zbog cega ce biti ponosan mozda nije  prijatan iako mu se to u tom trenutku uopste ne radi. 


Igranje za repku svoje zemlje je cast i privilegija i tu nije pitanje hoces ili neces, ako te selektor pozove, to je to, moras, potreban si. JE l' neko misli da muskarci na Titaniku nisu hteli da udju u sigurnosne camce vec su zeleli da potonu sa prodom? Pa ne znam, mislim da su ipak zeleli da budu spaseni ali su pustili zenu i decu. Zasto? Jer je to moralno uraditi. 

 

Cuj hoce da ispija piva sa ortacima i gleda konja, mozes misliti, to ga cini srecnim.  Muskarac ne mora da bude srecan, treba samo da na kraju bude ponosan na svoje akcije. Ako nisi ponosan na trofeje pa makar trofej bio drven koji se dodeljuje kad se igra turnir izmedju zgrada i ako nemas taj drive da osvojis sve sto mozes, sori onda. Za mene nisi covek vredan postovanja.   

 

Ja sam igrao  opstinsku i medjuopstisnku ligu, a radim 2 posla. Da li sam ja bio srecan da se lomatam  i da jos da placam iz svog dzepa za to? Pa, nisam. Ali ne mogu da kazem, e jebite se, da nije bilo vas ja ne bih imao gde da sutiram loptu kao mali, bas me briga sad da igram. Nisam mogao, jer sam usrecio te starije ljude koji su kosili travu na terenu na kom sam ja igrao i ja sam gledao njih kao mali i bio srecan, tako da sam imao  obavezu da ja radim to isto iako bas nisam srecan u tom trenutku jer sam umoran i imam 100 drugih stvari koje bi me ucinilie srecnijim. Ali sam na kraju bio ponosan, jer se deca smeju, stariji gledaju. Ljude koji nisu hteli da se cimaju se i dan danas nazivaju pogrdnim imenima, zasto? Pa zato eto, jer su sebicni. I to je tako. Ovo je sportska nacija. 

 

Svako verovatno ima svoju verziju toga šta znači biti pravi muškarac. Sigurna sam da kada bismo pitali Jokićevu suprugu, majku, taštu i neku sestru (ako je ima), one bi rekle kako on jeste pravi muškarac. 

 

Ovo je sad napisano iz vizure tvojih životnih vrednosti, u koje se on ne uklapa. A verujem da Jokića, s oproštenjem, boli k za sve to. @Malkolm Brogdon je u pravu glede dve stvari:

 

1. Ljudima je teško da prihvate da Jokić ne voli reprezentaciju niti mu znači koliko nama

2. Niko nema pravo da mu odredi šta on treba (mora) da radi i šta treba (mora) da ga učini srećnim

 

Ovo ostalo si malo banalizovao, ipak uloga Jokića kao najboljeg u svojoj oblasti i uloga tebe i mene koji to verovatno (još uvek) nismo u ovom društvu nije ista. Poznati nisu u legalnoj obavezi da budu role modeli, pa bi ipak bilo lepo da povedu računa o onome što rade i koje poruke šalju. Sećam se i dalje Bogdanove izjave da otkako je postao profesionalni košarkaš nije više nikad ni ušao u McDonalds, jer smatra da ne bi poslao dobar primer klincima koji bi ga videli tamo. E sad, Jokić to tako ne doživljava, no svako ima legitimno pravo da ga iskritikuje.

 

To nisu nemoralne stvari, ono nemoralno je što ne odjavi reprezentaciju jednom zasvagda, nego zavlači saigrače i javnost jer se zna koliko će mu to negativno uticati na brand image. Sad ja opet to gledam iz ugla svojih vrednosti :)) jer neiskrenost i licemerje smatram najgorim mogućim ponašanjem. 

 

Btw, vidim da nema Jokićevaca ovde, da li je ponestalo argumenata - selektor kumio, kapiten molio, navijači čekali i pravdali - ili je nešto drugo u pitanju, tek sam vrlo prijatno iznenađena stepenom kritičkog mišljenja na prethodnim stranama topika.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Redstar0356 said:

Mene nije pogodilo ovo, ocekivao sam, znam ovaj tip ljud i nisam ga nikad niti pratio, niti gotivio. Cak sam i  u finalu navijao za Dzimiku.  

 

Takvi ljudi kao on su meni nekako, naah. Zamisli, rodis se sa takvim talentom, takvim predispozicijama i imas srece da se rodis u drzavi gde je kosarka SVE i ti nemas nikakve zelje da postanes mit, legenda. Pa da si se rodio u San Marinu, radio bi na gradjevini ili tako nesto. Ovde imamo kosarku na svakom koraku i svi je prate  i neko ce te videti da imas to nesto..  

 

MIslim da to nije ponasanje pravog muskarca, covek bira ono sto ce ga u trenutku usreciti. To je lose, muskarac mora da bira ono na sta moze biti ponosan i zbog cega ce ga drugi ljudi rispektovati. Iako  rad na onome zbog cega ce biti ponosan mozda nije  prijatan iako mu se to u tom trenutku uopste ne radi. 


Igranje za repku svoje zemlje je cast i privilegija i tu nije pitanje hoces ili neces, ako te selektor pozove, to je to, moras, potreban si. JE l' neko misli da muskarci na Titaniku nisu hteli da udju u sigurnosne camce vec su zeleli da potonu sa prodom? Pa ne znam, mislim da su ipak zeleli da budu spaseni ali su pustili zenu i decu. Zasto? Jer je to moralno uraditi. 

 

Cuj hoce da ispija piva sa ortacima i gleda konja, mozes misliti, to ga cini srecnim.  Muskarac ne mora da bude srecan, treba samo da na kraju bude ponosan na svoje akcije. Ako nisi ponosan na trofeje pa makar trofej bio drven koji se dodeljuje kad se igra turnir izmedju zgrada i ako nemas taj drive da osvojis sve sto mozes, sori onda. Za mene nisi covek vredan postovanja.   

 

Ja sam igrao  opstinsku i medjuopstisnku ligu, a radim 2 posla. Da li sam ja bio srecan da se lomatam  i da jos da placam iz svog dzepa za to? Pa, nisam. Ali ne mogu da kazem, e jebite se, da nije bilo vas ja ne bih imao gde da sutiram loptu kao mali, bas me briga sad da igram. Nisam mogao, jer sam usrecio te starije ljude koji su kosili travu na terenu na kom sam ja igrao i ja sam gledao njih kao mali i bio srecan, tako da sam imao  obavezu da ja radim to isto iako bas nisam srecan u tom trenutku jer sam umoran i imam 100 drugih stvari koje bi me ucinilie srecnijim. Ali sam na kraju bio ponosan, jer se deca smeju, stariji gledaju. Ljude koji nisu hteli da se cimaju se i dan danas nazivaju pogrdnim imenima, zasto? Pa zato eto, jer su sebicni. I to je tako. Ovo je sportska nacija. 

Ponašanje pravog muškarva?

Msm, jel se može malo udahnuti pre nego što se nešto napiše, deluje, verujte mi...

Da smo makar malo milosrdniji u porazima, možda bi neke priče bile drukše, možda bi neki muškarci bili praviiji i možda bi neki Sneškovi i dalje stajali.

Pročitajte tekstove par miliona Srba posle poraza bilo kog našeg vrhunskog sportiste i znaćete o čemu govorim (pišem u načelu, pa se svima obraćam).

I zaprepaštena sam količinom hejta koji je Jokić zaradio za ovo kratko vreme.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nemojte ovo da pretvarate u mizogeniju jer to nije. Poenta je da se mi muskraci od malih nogu takmicimo jedni sa drugima, kroz sport najvise a onda i u ostalim sferama, ko moze dalje da baci kamen, ko moze dalje da pljune, ne postoji nista na ovom svetu gde se 2 muskarca nisu takmicila u tome ko je bolji. Bogdan je pravi prime, on bi dosao ne samo jer voli Srbiju, vec jer je takmicar, zeli da se odmeri svuda gde moze pa makar morao da igra na jednoj nozi. 

 

Ja pricam o tome, zato ne volim takve  (LJUDE NE ISKLJUCIVO MUSKARCE  ali sa posebnim osvrtom na muskarce kojima je takmicenje u genetskom kodu) koji jednostaavno ne zele da se takmice, ne zele da svuda probaju da budu najbolji i ne zele da daju sve od sebe u svim sferama, to po meni nije pravi sportista i ne bih zeleo da delim svlacionicu reprzentaacije sa njim. 

Link to comment
Share on other sites

Pravi razlog njegovog izostanka bi verovatno mogao da nam kaže samo Nikola, ako bi bio iskren.

Ja se, i dalje, nadam da postoji neki pravi,konkretan razlog(nešto što se može podvesti pod narušen odnos npr.Jokic-određeni igrač/selektor/predsednik saveza).

Ukoliko je razlog njegovog izostanka ,da se tako izrazim-trivijalne/banalne prirode (voli da se druži sa konjima/voli da ide na svadbu kod svastike itd-više nego da igra za repku), onda možda to i nije taj format koji će biti uzor našoj deci ili čitavoj naciji koja svako leto željno iščekuje ovakva sportska takmičenja(posebno košarkaška), koja bi predstavljala pravi "melem na ranu" narodu kojem je problema(svakakve prirode) preko glave.

Link to comment
Share on other sites

Ma on ili bilo ko drugi moze da ima pravo da ne igra uz najgluplji moguci izgovor. Moze da ga mrzi sad, a da ga ne mrzi za sledece takmicenje. Ne bih ga precrtavao unapred, jer bi to bilo idiotski, takav igrac je luksuz, pa samim tim kad god igra dobrodosao, a sto se tice posledica njegovih prethodnih otkaza, zbog toga je tu strucni stab i svi oko reprezentacije da se brinu da naprave funkcionalnu sredinu.

 

Tako bi trebalo da bude, ne gajim neke iluzije da se nasi bave svojim poslom.

 

ALI, potpuno je neozbiljno da manje od mesec dana pred prvenstvo ti dodjes u ovakvu situaciju. Da ne znas ko igra, nemas ni siri spisak, neki igraci se pre pet dana pojavili u Beogradu da sami malo sutiraju na kos.

 

To je stvarno amaterski, ma koliko da nismo vise top 3 reprezentacija u svakom trenutku, vec u siroj grupi favorita za medalje, nismo ni Juzni Sudan. Ovakvu neozbiljnost u zivotu nisam video ni u nekim sportovima gde se raspadamo tradicionalno.

 

S tim u vezi, mora da se zna sa cim radis ranije. Bar dva meseca ranije. Ako ne i tri dana po zavrsetku sezone. Moras da znas ko je povredjen, ko je umoran, kome se ne igra, ko ce se staviti na raspolaganje. I da radis u skladu sa tim.

 

A mi smo kako stoje stvari "radili" po principu nece valjda. predomislice se.

 

Videcemo sutra kakve plodove je taj rad doneo.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

O, majko moja, gledam tim koji se odazvao protiv tima koji se nije odazvao ili neće biti pozvan.

 

O, majko moja, svuda škripi, jedino na poziciji dva svi živi su tu, ne znaš šta ćeš sa tolikim igračima, em smo najjači na toj poziciji generalno, em nema nikoga da je odbio ili nije pozvan.

 

Nema nijedna krštena dvojka da upadne u ovaj otpadnički tim koji neće digraju ili neće biti pozvani.

 

I onda bi neko Pantera zvao hajajahahhahahahahahahahahahahaaha.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, DameTime said:

 

To nisu nemoralne stvari, ono nemoralno je što ne odjavi reprezentaciju jednom zasvagda, nego zavlači saigrače i javnost jer se zna koliko će mu to negativno uticati na brand image. Sad ja opet to gledam iz ugla svojih vrednosti :)) jer neiskrenost i licemerje smatram najgorim mogućim ponašanjem. 

Ovo zavisi iskljucivo od okolnosti. Zasto bi odjavio jednom zasvagda kad je igrao na proslom evropskom?

 

Slazem se da je sranje ako je znao da nece da igra tipa pre mesec dana i nije javio ako su ga cimali, ali opet, nije to ono zbog cega dobija najvise prozivki, vec zbog samog neigranja.

36 minutes ago, Redstar0356 said:

Nemojte ovo da pretvarate u mizogeniju jer to nije. Poenta je da se mi muskraci od malih nogu takmicimo jedni sa drugima, kroz sport najvise a onda i u ostalim sferama, ko moze dalje da baci kamen, ko moze dalje da pljune, ne postoji nista na ovom svetu gde se 2 muskarca nisu takmicila u tome ko je bolji. Bogdan je pravi prime, on bi dosao ne samo jer voli Srbiju, vec jer je takmicar, zeli da se odmeri svuda gde moze pa makar morao da igra na jednoj nozi. 

 

Ja pricam o tome, zato ne volim takve  (LJUDE NE ISKLJUCIVO MUSKARCE  ali sa posebnim osvrtom na muskarce kojima je takmicenje u genetskom kodu) koji jednostaavno ne zele da se takmice, ne zele da svuda probaju da budu najbolji i ne zele da daju sve od sebe u svim sferama, to po meni nije pravi sportista i ne bih zeleo da delim svlacionicu reprzentaacije sa njim. 

To bi bio ego, a nekontrolisan ego i nije bas pozitivna stvar, bizarno je sto na to gledas iz tog ugla.

 

Bas imam ogromno postovanje prema 2 lika koja su se posibala na ulici da se vidi ko je jaci, odlican genetski kod nema sta.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Ovo zavisi iskljucivo od okolnosti. Zasto bi odjavio jednom zasvagda kad je igrao na proslom evropskom?

 

Slazem se da je sranje ako je znao da nece da igra tipa pre mesec dana i nije javio ako su ga cimali, ali opet, nije to ono zbog cega dobija najvise prozivki, vec zbog samog neigranja.

To bi bio ego, a nekontrolisan ego i nije bas pozitivna stvar, bizarno je sto na to gledas iz tog ugla.

 

Bas imam ogromno postovanje prema 2 lika koja su se posibala na ulici da se vidi ko je jaci, odlican genetski kod nema sta.

Vidis kako ne razumes, u tome je poenta, postoje odredjeni principi kojima moras da se vodis ako zelis da budes vredan postovanja. 

 

Ja se ujutru da se probudim nikakav, napolju je 50 stepeni, vec vidim da imam puno obaveza i da ce dan biti stresan, ja cu i dalje da odem u teretanu da odradim svoje setove.  Jer imam principipe kojima se vodim i imam svoje zadatke koje odradjujem u toku dana bez obzira kako se osecam.  

 

Cuj on se sad oseca umorno, mora da se napija na raftingu i bleji sa ortacima. Ma daj. Imas cast, imas cast i obavezu da predstavis svoju zemlju i tu nema spora. 

 

A ovaj boldovan primer je upravo to pogresno vidjenje koje nas je i dovelo do sveta kakav sad jeste. 

Upravo to sto si naveo je nekotrolisanje  emocija, posibali su se ko je jaci jer  su stavljali svoja osećanca ispred onoga sto je trebalo da urade. Trebalo je da se sklone, al ne, oni su navikli da rade sta im se u tom trenutku radi bez obzira na to sta je ispravno.  

 

Ponekad su ispravne stvari teske i ne cine te srecnim u datom trenutku ali si nakon nekog vremena ponosan na te ispravne stvari koje si uradio. 

 

Jokic nece stici do dela ponosa za repku kao sto ni ta imaginarna  lika  iz bolda nece dobiti nista osim kratkotrajnog zadovoljstva jer su se tukli ili u Jokicevom slucaju ispijali piva na raftingu.

Jelena Milovanovic Brooks je 3 meseca nakon porodjaja igrala na evropskom  prvenstvu za Srbiju. Da li je sezona napornija ili su naporniji 9 meseci trudnoce plus 3 meseca oporavka? A da ne pominjemo svemirske uslove za oporavak tela u odnosu na Jelenu plus status najboljeg igraca i garantovani max ugovor sto opet Jelena vrv nema.  Ali je igrala.  I ponosna je na to, sigurno. I svi su ponosni na nju. I sad ce neko da nas ubedjuje da postoji osoba kojoj je precer raftovanje  i opijanje nego majci da bude sa tromesecnim detetom???? 

Ponasanje generacije koja nije naucena sta znaci postovanje, cast, ponos.  

 

Jelena je to npr doktorirala! Bravo za Jelenu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam kakve veze ima Punter sa neodazivanjem nekih igraca, kad bukvalno jedina pozicija koja je popunjena u reprezentaciji jeste pozicija SG/beka sutera/pozicija 2, na kojoj taj Punter jedino i moze da igra. Tako da se to pitanje na silu namece, kao, joj, pa necemo da nam on igra jer nije cistokrvni Srbin, dakle u pitanju je ili nacionalizam ili rasizam.

 

Reprezentacija Srbije u kosarci reprezentuje drzavu Srbiju na internacionalnoj sceni. Za nju mogu da igraju SVI koji osecaju pripadnost bas toj drzavi iz ovih ili onih razloga. Dakle, teoretski i penzioner sa pijace i predsednik koji umislja da je mnogo dobar kosarkas i bivsi kosarkasi i svi forumasi koji su punoletni. Od svih tih ljudi selektor treba da izabere najboljih 12 koji ce reprezentovati kosarku u Srbiji na internacionalnim takmicenjima.

 

Ovo sa strancima bi mozda i imalo smisla da se radi o pravoj ljubavi prema zemlji, a to znaci da postoji i zarka zelja da tecno govoris jezik te zemlje, a ne da ti selektor objasnjava sta treba na engleskom jer da prica na srpskom nista ne bi ni razumeo.

 

To je potpuno isto kao da se nas par uputimo u Mongoliju, kazemo im da smo iz Srbije, znate ono "Jokic, Djordjevic, Divac, stalno osvajamo medalje, nenormalno smo talentovani i obozavamo vasu zemlju do imbecilnosti, pa kako bi bilo da izbacite nekog Ikhbayara Chuulunbatara i Munkthuvshina Davaadorja, em cete da derete sve redom u Aziji, em vasi komentatori nece lomiti jezik kad prenose vase meceve". Naravno, na mecevima ce da nam se obracaju na engleskom, osim onom tamo celavom debelom, on ne ume da prica, pa ce njemu na srpskom da pojasnjavaju. "Sta? Da naucimo vas jezik? Ta otpasce nam jezik ljudi, imajte milosti!". 

 

Sto se tice Jokica - ima puno pravo da nece da igra i nije u tome problem. Problem je sto ljudi kroz njegove uspehe pokusavaju da projektuju sami sebe, kao da su oni nesto za to zasluzni i kao da imaju nesto zajednicko sa njim jer bi umeli da se sporazumeju kada bi se sreli na ulici. Sto se mene tice, jedino sto bi navijaca u Srbiji i Jokica moglo da spoji je njegovo igranje u reprezentaciji.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Redstar0356 said:

Mene nije pogodilo ovo, ocekivao sam, znam ovaj tip ljud i nisam ga nikad niti pratio, niti gotivio. Cak sam i  u finalu navijao za Dzimiku.  

 

Takvi ljudi kao on su meni nekako, naah. Zamisli, rodis se sa takvim talentom, takvim predispozicijama i imas srece da se rodis u drzavi gde je kosarka SVE i ti nemas nikakve zelje da postanes mit, legenda. Pa da si se rodio u San Marinu, radio bi na gradjevini ili tako nesto. Ovde imamo kosarku na svakom koraku i svi je prate  i neko ce te videti da imas to nesto..  

 

MIslim da to nije ponasanje pravog muskarca, covek bira ono sto ce ga u trenutku usreciti. To je lose, muskarac mora da bira ono na sta moze biti ponosan i zbog cega ce ga drugi ljudi rispektovati. Iako  rad na onome zbog cega ce biti ponosan mozda nije  prijatan iako mu se to u tom trenutku uopste ne radi. 


Igranje za repku svoje zemlje je cast i privilegija i tu nije pitanje hoces ili neces, ako te selektor pozove, to je to, moras, potreban si. JE l' neko misli da muskarci na Titaniku nisu hteli da udju u sigurnosne camce vec su zeleli da potonu sa prodom? Pa ne znam, mislim da su ipak zeleli da budu spaseni ali su pustili zenu i decu. Zasto? Jer je to moralno uraditi. 

 

Cuj hoce da ispija piva sa ortacima i gleda konja, mozes misliti, to ga cini srecnim.  Muskarac ne mora da bude srecan, treba samo da na kraju bude ponosan na svoje akcije. Ako nisi ponosan na trofeje pa makar trofej bio drven koji se dodeljuje kad se igra turnir izmedju zgrada i ako nemas taj drive da osvojis sve sto mozes, sori onda. Za mene nisi covek vredan postovanja.   

 

Ja sam igrao  opstinsku i medjuopstisnku ligu, a radim 2 posla. Da li sam ja bio srecan da se lomatam  i da jos da placam iz svog dzepa za to? Pa, nisam. Ali ne mogu da kazem, e jebite se, da nije bilo vas ja ne bih imao gde da sutiram loptu kao mali, bas me briga sad da igram. Nisam mogao, jer sam usrecio te starije ljude koji su kosili travu na terenu na kom sam ja igrao i ja sam gledao njih kao mali i bio srecan, tako da sam imao  obavezu da ja radim to isto iako bas nisam srecan u tom trenutku jer sam umoran i imam 100 drugih stvari koje bi me ucinilie srecnijim. Ali sam na kraju bio ponosan, jer se deca smeju, stariji gledaju. Ljude koji nisu hteli da se cimaju se i dan danas nazivaju pogrdnim imenima, zasto? Pa zato eto, jer su sebicni. I to je tako. Ovo je sportska nacija. 


Zasto bi tebe pogodilo? Zasto bi pogodilo bilo koga? Reprezentacija je dobra volja, nista vise, niko ne treba da igra na silu. Fasninantni ste mi vi moralisti koji forsirate neki patriotizam a promenili bi na primer posao da vam neko ponudi 300e vecu platu. Da sam Nikola Jokic, NIKAD ne bih igrao za reprezentaciju bas zbog slicnih ljudi koji sada prozivaju, vredjaju, a najvise ce ga uzimati u usta kada bude igrao sledeci put. Vidim argumente "ustali smo u 3 ujutru da ga gledamo, tako nam vraca."

Nikola nikom nista ne duguje, niko nikog nije terao da ustaje u 3 ujutru, naravno da hoce da odmori i bleji sa ortacima jer ako malo zagledas, covek je totalno atipican od svih svetskih zvezda. Kosarka mu je posao, ne uzivanje. A ovo hiperbolisanje i glupiranje sa titanikom ne vredi komentarisati jer je krindz, reprezentacija je dobra volja, ne obaveza i moranje.

Kad ljudi kao ti to budu razgranicili, bice vam mnogo lakse u zivotu. Uvek sam pricao, mozda je Nikola Jokic najbolji kosarkas na svetu, ali je Bogdan srce i dusa ove reprezentacije i to je skroz okej. Drugaciji mentalitet, drugacije oseca dres, drugacije sve. I sasvim je okej da se ljudi razlikuju.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ajde malo da sačekamo rasplet događaja pre neko što počne kritika, jel može? I dalje nije objavljen spisak, čujemo kontradiktorne informacije itd itd. 

 

@Mirage93, ma sve pet. Nikola ima pravo da ne igra, kao što imamo pravo da budemo razočarani u tu odluku. Ako se ispostavi da Nikola ne igra, problem je komunikacija, to jest, nedostatak iste. To se moglo rešiti ranije, mada da se ogradim - nemam pojma šta se dešava iza kulisa, možda postoji neki validan razlog. U svakom slučaju, ako stvarno bude ovoliko otkaza, to je stvarno loše za KSS. Očigledno neki gadni problemi postoje unutar njega. 

Link to comment
Share on other sites

Ja i dalje verujem u cudo jer @Drug Crnije uvek imao dobar info, to sto nema ukusa za filmove je druga prica 😂

 

Jokic ima obavezu (kao i svaki drugi igrac) da igra za reprezentaciju. Nije se on samo tako bzv rodio u Srbiji i postao najtalentovaniji igrac vec je zbog svih igraca pre njega bio u mogucnosti da igra i trenira kosarku. Nije klasican produkt srpske kosarke, ali nije da ovde nije naucio nista i da su ga draftovali kao vezaru . Ne bi mogao da pika basket u Somboru da pre toga jedan drugi somborac pre 60 godina nije opcinjavao kosarkasku Evropu svojim potezima. Kosarka u Srbiji se igra 100 godina, a od 1963ce su se donosile medalje. 60 godina je ta magicna igra bila i ostala najvoljenija medju nama i zbog klubova ali pre svega reprezentacije. Ako danasnji klinci nemaju priliku da gledaju najbolje u svetom dresu naravno da ce se manje njih odluciti da igra tu prelepu igru, tereni ce zvrjati prazni, a skole kosarke ce se gasiti /i onako ih ima vec tri puta manje nego 90ih/.

Te price kako Jokara ne voli kosarku su budalastina - decko je introvertna osoba koja ne voli javne nastupe a pogotovo ne intervjue i soubiznis te je tako napravio odbrambeni mehanizam. Dovoljno je gledati kako je napusaovao saigrace na klupi u po pa je jasno koliko je njemu stalo da pobedi kao i svakom velikom sampionu.

Meni je zao i filipinaca - ljdui su kosarkaski fanatici i bice velika steta otkazi kosarkaskih zvezda.

 

Niko nista u zivotu ne mora da radi, ne morate neki od vas to kao papagaji da ponavljate,  ali Jokic kao najbolji igrac u istoriji najtrofejnijeg i najpopularnijeg sporta ima obavezu da na neki nacin vrati tako sto ce navuci neke nove klince na kosarku i dati elan skolama kosarke koje su pred propadanjem.

 

 

 

 

 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, drperce said:

Jokic ima obavezu (kao i svaki drugi igrac) da igra za reprezentaciju.

Obaveza je igrati za klub koji ga plaća. Igranje za reprezentaciju je čast. Što ne znači da će mi biti svejedno ako odluči da ne igra, zamerao bi mu zbog razloga koje si spomenuo gore. Ali na kraju krajeva - obaveza nije. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Darko said:

Obaveza je igrati za klub koji ga plaća. Igranje za reprezentaciju je čast. Što ne znači da će mi biti svejedno ako odluči da ne igra, zamerao bi mu zbog razloga koje si spomenuo gore. Ali na kraju krajeva - obaveza nije. 

Obaveza u smislu da pomognes mladjem kolegi na poslu, pocistis smece u prirodi iako nije tvoje, pomognes bakuti da predje ulicu, sipas vodu kucicima...

 

Neke stvari koje se smatraju "obaveznim" iako ti ni zakonom ni ugovorom ne stoji da moras da ih ispunis. Jednostavno se podrazumevaju.

 

Ali da, slazem se da je cast prva stavka

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, drperce said:

Obaveza u smislu da pomognes mladjem kolegi na poslu, pocistis smece u prirodi iako nije tvoje, pomognes bakuti da predje ulicu, sipas vodu kucicima...

 

Neke stvari koje se smatraju "obaveznim" iako ti ni zakonom ni ugovorom ne stoji da moras da ih ispunis. Jednostavno se podrazumevaju.

 

Ali da, slazem se da je cast prva stavka

Ovo su sve "obaveze" za koje treba od minut do pola sata, a od Jokica se trazi da za svoju odvoji dobrih mesec dana.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Ovo su sve "obaveze" za koje treba od minut do pola sata, a od Jokica se trazi da za svoju odvoji dobrih mesec dana.

U jbt mesec dana, neverovatno

 

Sta bi bilo da mora na one pripreme od po tri meseca

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Malkolm Brogdon said:

Potpuno se slazem da nesto moze da se hendluje na bolji ili gori nacin, ali to apsolutno ne bi napravilo nikakvu razliku u reakciji nasih ljudi.

 

95% pljuvanja dolazi iz ugla njegovog neigranja, sve i da je rekao da nece da igra pre mesec dana. 

 

Nisam u potpunosti ispratio situaciju, ali prozivke zbog loseg hendlovanja razumem.

 

pa sad, meni licno dosadasnji zivot govori drugacije, od detinjstva naovamo, bilo da sam ja taj koji ima ocekivanja ili sam osoba od koje se nesto ocekuje;

 

valjda nas vecinski uce u zivotu da je vazno biti posten prema sebi i drugima, ne zato sto je to svetosavski kosher, vec zato sto cini medjuljudske odnose zdravijim.

 

da ne nabrajam sad ocigledne primere, od toga kako objasniti detetu od 8 godina da ne mozemo ovog leta na more, preko tinejdzerskih i young adult zaljubljenosti i vezica, pa sve do odnosa u odraslom dobu, privatno ili poslovno.

 

sama cinjenica da verovatno nesvesno koristis u jokicevom slucaju "hendlovati", podrazumeva nekakav manevar-manevre a ne straight fwd pristup.

 

kad god sam nesto otvoreno i iskreno rekao i uradio [& vice versa], imao sam i iskreno razumevanje i odnose dugorocno.

 

naravno, ponekada je to bilo ogromno razocarenje i deal breaker ali je imalo [razocarenje] i kratko/ograniceno trajanje & cesce su odnosi ostajali dobri i odlicni, iako ponekada drugaciji.

 

za coveka koji ima takav nastup na konf za stampu i u retkim intervjuima, nekako bas cudno & suprotno radi sa repkom.

 

mislim, u trecem razredu osnovne sam dobio par jedinica iz matematike i bilo me je stid da kazem roditeljima, plus sam se plasio posledica i hteo sam samo da se igram i da me niko ne grdi.

 

al' ono, naucio sam iz tog jednog primera da se na kraju krajeva ni meni dugorocno ne isplati, osim sto nije fer prema drugima.

  • Like 7
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...