Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

Just now, Malkolm Brogdon said:

Pa dobro, jesi dosao do toga da budes popularan i cenjen u svom gradu? 

 

Ja nisam jbg, pa ne mogu da trazim i ocekujem to od nekog drugog.

 

Ja ništa ne zahtevam od Jokića, samo kažem iz mog ugla gledano on se ne ponaša tako da zavređuje poštovanje. I to je sve vezano za temu. Želim mu sve najbolje naravno, nek radi što voli, ali je šteta da jedan takav talenat nema volju da vrati svojoj zajednici malo sreće i uspeha jer mnogi nisu ni srećni ni uspešni ni blizu njega. Evo, za 10 godina, on će se kajati, sigurno, vreme brzo prođe, reći će sebi da ga ništa ne bi koštalo da je manje odmarao par puta. Ali tad će biti kasno.

 

To je to, ispričasmo se malo, odoh da spavam, sutra je ponedeljak, mora se zaradi ova crkavica od plate, nisam košarkaš, niti MVP bilo čega 🙂 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Sector said:

Treba prihvatiti realnost da čovjeka ne zanima reprezentacija. Ja sam je prihvatio odavno pa i nisam navijao sat u 3 ujutro niti se veselio njegovim ličnim dostignućima.

 

Jbg, nismo bili te sreće da nam se desi Pau, Dirk, Parker, Manu, Dončić već ljubitelj konjskih trka. Šta da se radi, život ide dalje.

 

E ovo. I ja sam odavno prihvatio da je Jokić jednostavno takav lik, ne zanima ga to, i tačka. I ovo što je igrao, deluje mi da je igrao jer su drugi uticali na njega, a ne što je baš hteo. Podseća me malo na Meta Dejmona iz filma Dobri Vil Hanting... Ima IQ250, genije je, ali ga ne zanima da radi u NASA ili Pentagonu ili gde već, nego hoće da radi na građevini kao fizikalac i ispija pivo sa ortacima ispred dragstora...

 

Jokić je svoj talenat debelo naplatio. Ali ga čak ni MVP titula ič ne zanima... ne folira se on kad to kaže, nego je jednostavno osvojio jer se rodio sa takvim talentom za košarku. Ali nažalost svih nas navijača, svoje slobodno vreme želi da provodi sa konjima i ortacima, a ne da bude vođa i najbolji igrač reprezentacije. Nema to što ima recimo Dončić, ili Bogdan kod nas...

 

Ja da sam rođen sa takvim talentom, bio bih kao Dončić što se tiče repke, nesumnjivo. I zato mi Jokić nikad nije bio zanimljiv kao igrač i osoba, niti sam ustajao u 3 ujutru da ga gledam u NBA... Nijednom... Čak ne pogledam ni hajlajtse kad pročitam da je dao 55 poena uz tripl dabl... To je moj osećaj prema njemu, kao što on ima pravo na svoj, kad izabere da ne igra za repku. Ali ne osećam ljutnju prema njemu, naprotiv. Njegov izbor... iako sam siguran da će mu jednog dana biti krivo što nije bio kao Dončić...  

Edited by Issey
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Del Piero said:

@Malkolm Brogdon

To sto pises je u redu i u pravu si. Jokic nije duzan da igra, niko nije. Sami su se izborili za to sto jesu. Jokicu je mozda malo lakse nego meni i tebi jer je telesina od 215 i sa nenormalnim osecajem za igru, ali svakako je puno radio da postane to sto jeste. Ne slazem se sa ovim sto pises u vezi svog posla ili nekog random coveka i poredjenja sa kosarkom, nisu to iste stvari, ali ta tema je ispricana i nije ni toliko bitno.

Ono u cemu mislim da gresis je sto predstavljas ovo kao da je nesto normalno, a nije. Iako igraci nisu obavezni da igraju, odbijanje reprezentacije nije bas cesta pojava.

Janis i Luka do sada nisu odbil da igraju. Pau, Dirk, Manu, Parker su simboli za reprezentativnu kosarku. Zapravo je jako tesko naci igrace koji su odbijali da igraju za svoju reprezentaciju, a kamoli nekog ko to radi u kontinuitetu. I to ne pricam samo o ovim top tier NBA igracima, nego generalno. Iako se ovde provlaci to cesto, mi nemamo puno otkaza, vec samo puno povreda. Pre Jokica (i sada izgleda Micica i Kalinica) poslednji otkaz koliko se secam bio je Macvan kod Dude. I bila je ona saga sa Bobijem 2015. A Jokicu je ovo treci put da otkazuje. Pa ti vidi. 

Jokic je jedan ozbiljan izuzetak kada se radi o reprezentaciji i reprezentativnoj kosarci uopste. I zato su ljudi ljuti i razocarani. A naravno da se to sve mnozi nebrojeno puta kad je u pitanju igrac Jokiceve klase. Nema tog naroda koji ne bi bio razocaran i ljut da ima najboljeg igraca na svetu u sportu koji toliko voli, a da taj igrac ne zeli da igra za reprezentaciju.

Ne predstavljam ja ovo kao nesto normalno, uopste ne pristupam temi u tom kontekstu, vec pokusavam da objasnim zasto mislim da ovo nije neispravno.

 

Ne kazem ni da je ispravno, ako govorimo o moralnoj strani, jer ona ovde ni ne postoji, igranje ili neigranje za reprezentaciju je potpuno moralno neutralna odluka u vakuumu, niko nema obavezu da igra niti bi smeo da ima.

 

Potpuno razumem zbog cega su ljudi nezadovoljni, skroz razumljivo, i ja sam nezadovoljan kad neki igrac ne potpise za moj tim, ali ne mogu da ga napadnem da je zbog toga uradio nesto pogresno.

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Nele said:

Ja tek sad procitao onaj tekst od ovog portala direktno …

Uopste me ne bi cudilo da je sve istina.

Ne pije mi bas vodu:

Quote

Kaže da se nikada ne dovodi u pitanje da li će igrati za reprezentaciju Srbije.

"Potpuno je drugačiji osećaj kada nosiš dres reprezentacije. Ne može da se meri ni sa čim. Već sam rekao selektoru Pešiću da može da računa na mene. Samo treba da mi kaže kada treba da dođem i spreman sam. Ako sam u timu, daću uvek sve od sebe da osvojimo medalju".

Ovo je clanak od januara https://www.mozzartsport.com/kosarka/vesti/nikola-jokic-pesic-samo-treba-da-mi-kaze-kada-i-gde-da-se-pojavim-dolazim-u-reprezentaciju/439737

 

Cak i da je istina sve, ako vec toliko volis da igras za reprezentaciju kao sto pricas, tvoje je da igras i istrpis loseg selektora dok ga ne smene, jer je to najbolje za reprezentaciju. Stavis reprezentaciju iznad svojih osecanja.

Edited by djenkoslav
pojasnio
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Nikome se ne jebe sto ce deca kroz 10 godina malo manje da igraju basket nego sto bi igrali da se Jokic odazvao na svetsko, nego ljudi gledaju svoju guzicu i ocekuju gore rezultate pa su unapred ogorceni.

Ima toga sigurno dosta. Ali ima i toga da vidimo kako nam se košarka polako rastače i pizdimo zbog toga, a on daje svoj doprinos tom procesu. U fazonu nisam ja odavle.

 

Nisu uspesi samo povod za balkon i lokanje. To su i neki putokazi, vremenski markeri, kad se pogleda istorija košarke na ovim prostorima a i šire. Ja nemam ništa od titule iz 1970, ali sam odrastao čitajući između ostalog i o tome. Da li ćemo mi ili neki posle nas imati šta da vide kad pogledaju period posle 2017? Da li će ikoga uopšte zanimati da se cima oko košarke?

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Ko zna kakav razlog stoji sa Jokićevim odbijanjem.Možda te trzavice sa Danilovićem (gde ga ovaj godinama diskredituje).

Možda ima bol u mošnicama da se cima.

Ko to zna,možemo samo da nagadjamo,videćemo i na konferenciji šta će Pešić reći.

 

Svakako ću svim srcem biti uz naše košarkaše,kojih god 12.igrača otputuje na SP.

Euforija je spala,ali možda možemo sa underdog pričom iznenaditi. 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Barkley#34 said:

Ima toga sigurno dosta. Ali ima i toga da vidimo kako nam se košarka polako rastače i pizdimo zbog toga, a on daje svoj doprinos tom procesu. U fazonu nisam ja odavle.

 

Nisu uspesi samo povod za balkon i lokanje. To su i neki putokazi, vremenski markeri, kad se pogleda istorija košarke na ovim prostorima a i šire. Ja nemam ništa od titule iz 1970, ali sam odrastao čitajući između ostalog i o tome. Da li ćemo mi ili neki posle nas imati šta da vide kad pogledaju period posle 2017? Da li će ikoga uopšte zanimati da se cima oko košarke?

Pa dobro, cak i da postanemo sranje u kosarci iskljucivo zbog Jokica, kakve veze ima.

 

Evo pola evrope je sranje u kosarci da to nista ne menja u svakodnevnom zivotu ljudi tu.

 

Ovo je bukvalno petlja, Jokic je odgovoran da igra kako bismo bili bolji u kosarci kako bismo onda posredno bili bolji u kosarci za 10 godina, a samim tim i za 30.

 

Ispada da bi bilo neeticki da je Djokovic negde 2006. odlucio da mu se jebe za tenis i upisao FON.

Link to comment
Share on other sites

Procitao sam vise puta ovde da Jokicov uspeh pripisuju telentu.

Talenat nije sporan, i to izuzetan. Ali on NIKAD ne bi uspeo da nije radio, i to zestoko. Narocito od odlaska u USA gdje se radi kao sa robotima, na vrhunskom nivou. Svaku pauzu izmedju sezona je imao plan sta da radi.

On je krv propisao da dodje tu gdje sad. A da mu se jede burek svaki dan to je verovatno tacno 🙂 zato se resetira stalno kad dodje ovde, jer je mnogo zahtevno.

 

Meni je ocekivano da Micic ne igra upravo iz tog razloga, da moze da radi po programu.

 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Pa ovo je valjda na njemu da odluci.

 

On se vec takmici sa najboljima na najvecoj sceni, tu nema diskusije. SP u kosarci nije uporedivo sa NBA.

Takmiči se sa najboljima, ali ima više frontova. Hoću da kažem nekom bi samo želja za takmičenjem bilo dovoljno da igra. Nismo svi isti, njegov izbor, njegovo pravo, ali mislim da će se za 10 godina kajati što u naponu snage nije više radio ono u čemu je najbolji na svetu.

4 minutes ago, Helena said:

Svoju zemlju i svoj narod!?

Priča je o košarci, ne o ratu.

A glede Sombora i Kolorada, svako dolazi u zavičaj, šta je tu čudno, pa jel treba to zabranjivati?

 

Nisam rekao da treba zabraniti već da on oseća neku pripadnost čim dolazi ovde one sekunde kad završi obaveze u USA, ta vrsta ponašanja isto tako nije uobičajena. 

Priča je o košarci, ali je malo neverovatno da on ne oseća da treba nešto da vrati košarci zemlje iz koje je potekao, njegovo pravo, ali je neverovatno.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Potpuno razumem zbog cega su ljudi nezadovoljni, skroz razumljivo, i ja sam nezadovoljan kad neki igrac ne potpise za moj tim, ali ne mogu da ga napadnem da je zbog toga uradio nesto pogresno.

Pa upravo zbog onoga sto sam ti napisao, da odbijanje reprezentacije nije tako cesta pojava i da je igranje reprezentativne kosarke prakticno deo karijere, iako nisi placen, onda za mene ovo sto Jokic radi vec treci put a tek mu je 28 godina jeste pogresno.

Link to comment
Share on other sites

Nikola Jokić je najbolji igrač najkvalitetnije lige na svetu, MVP finala NBA lige. Zbog tog čoveka(kao i zbog Novaka), je apsolutno čitav svet čuo za Srbiju.Nikola je najbolja reklama za našu zemlju u odnosu na sve "kontrareklame" koje su napravljene na kugli zemaljskoj o Srbiji, od strane naše političko-estradno-sprtske elite, unazad bar30-ak god. Zahvaljujući Jokiću i Đokoviću neki građani SAD,Kanade,Brazila,Australije ili bilo kog dela sveta prepoznaju Srbiju u nekom drugom svetlu osim "divljačkom", ratnohuškačkom ili kriminalnom.

E sad, pravo je pitanje zašto Nikola nije cenjen u Srbiji kao npr.u SAD, da li je on poprimio(ili mozda uvek imao)karakter i mentalitet zapadnog sveta, da li mu je dosadilo "balkansko blato" ili možda ovakvim potezima (neodazivanjem u reprezentaciju) pokazuje revolt prema stanju u savezu, prema selektorima, prema stanju u društvu? 

Možda će se nekad smilovati i odgovoriti na sva ova pitanja, ako i kad bude rešio da "progovori" i da ispoštuje makar jednog ovdašnjeg novinara, jer nisam video njegov intervju za naše medije možda nikad (izuzimam one razgovore sa dvojcem sa Arene u Denveru).

Mislim da ćemo još sačekati na te njegove odgovore, ali se bojim da će biti kasno što se njegovog učinka u reprezentaciji tiče. Svakako da je velika šteta što neće predvoditi naše momke na ovom SP jer(da smo kompletni) bili bi svakako, posle dužeg vremena, u najužem krugu favorita za medalje.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Pa dobro, jesi dosao do toga da budes popularan i cenjen u svom gradu? 

 

Ja nisam jbg, pa ne mogu da trazim i ocekujem to od nekog drugog.

 

Siguran sam da postoje i naucni pogledi na temu (koje ne znam), ali mnogo je lakse motivisati se da radis nesto ako si svestan da ces pomoci/usreciti milione, nego da pokusavas da napravis nesto dobro za svoju ulicu. Iako logika jeste ispravna, neuporedivo je upravo zbog auditorijuma/srece koju moze da izazoves. Upravo zbog toga i sportisti imaju toliko novca- zbog fanova koji ih gledaju. A sa novcem/slavom dolaze i neke odgovornosti, od toga kako ces se ponasati, sta ces izjavljivati itd. 

 

Iako sam svestan da on (a verujem i mnogi drugi poznati ljudi) ne vole slavu, to je cena koju placas sto zaradjujes milione. U svakom trenutku moze da se odluci da batali to, ali ocigledno mu je stalo do para (a kome i ne bi). E pa, postoji i druga strana novcica, kao i za sve u zivotu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, DrMV said:

Nikola Jokić je najbolji igrač najkvalitetnije lige na svetu, MVP finala NBA lige. Zbog tog čoveka(kao i zbog Novaka), je apsolutno čitav svet čuo za Srbiju.Nikola je najbolja reklama za našu zemlju u odnosu na sve "kontrareklame" koje su napravljene na kugli zemaljskoj o Srbiji, od strane naše političko-estradno-sprtske elite, unazad bar30-ak god. Zahvaljujući Jokiću i Đokoviću neki građani SAD,Kanade,Brazila,Australije ili bilo kog dela sveta prepoznaju Srbiju u nekom drugom svetlu osim "divljačkom", ratnohuškačkom ili kriminalnom.

E sad, pravo je pitanje zašto Nikola nije cenjen u Srbiji kao npr.u SAD, da li je on poprimio(ili mozda uvek imao)karakter i mentalitet zapadnog sveta, da li mu je dosadilo "balkansko blato" ili možda ovakvim potezima (neodazivanjem u reprezentaciju) pokazuje revolt prema stanju u savezu, prema selektorima, prema stanju u društvu? 

Možda će se nekad smilovati i odgovoriti na sva ova pitanja, ako i kad bude rešio da "progovori" i da ispoštuje makar jednog ovdašnjeg novinara, jer nisam video njegov intervju za naše medije možda nikad (izuzimam one razgovore sa dvojcem sa Arene u Denveru).

Mislim da ćemo još sačekati na te njegove odgovore, ali se bojim da će biti kasno što se njegovog učinka u reprezentaciji tiče. Svakako da je velika šteta što neće predvoditi naše momke na ovom SP jer(da smo kompletni) bili bi svakako, posle dužeg vremena, u najužem krugu favorita za medalje.

 

Balkansko blato I STANJE U DRUŠTVU? Aahahah. Lik sa braćom ide na inauguraciju Vucicu, stric mu je visoki funkcioner SNS, roditelji aktivni agitatori za SNS, konzumenti su raznih privilegija zbog svoje veze sa SNS-om.

 

Daj ljudi ne izmisljajte neke moralno-uzvišene razloge kako bi od njega napravili nekog buntovnika, kad to nije.

Edited by Bojdo
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Evo da povucemo paralelu sa fudbalom i primjerom komsija. Luka Modric je 2018 proglasen za najboljeg igraca na svijetu 2018 godine. Prije 5 godina.

Luka Modric sada ima 37 godina i dalje igra za svoju reprezentaciju iako je Real zelio da prekine prije par sezona. Luka Modric je gledao te njihove reprezentativce kako uzimaju bronzu '98 pa onda bio saigrac sa igracima koji su naslijedili tu pomenutu generaciju a koji su prenijeli tu strast, zelju, volju itd itd da se igra za reprezentaciju ( Srna recimo mi prvi pada na pamet ) pa je Srna zavrsio a onda vrijeme doslo da Modric zajedno sa Rakiticem, Perisicem nastavi taj put i pokaze novim klincima kako treba pa eto 2018 srebro na SP, pa prosle godine opet 3 mjesto itd itd.

 

Pa eto taj primjer Doncica koji je kao klinac gledao bracu Dragic kako se konstantno odazivaju na pozive pa to prenijeli na njega tako da kazem pa kod Spanaca Pau Gasol, Navaro na mladje Rubia, Marca pa oni na bracu Hernangomez itd itd.

 

Bogdanovic je tu pravi primjer za svakog klinca, sjajan igrac i sjajan coek. Nazalost u kosarci ce sve vise i vise biti otkaza jer kada najbolji otkazuje onda to taba puta i za ostale.

Bice sporadicnih otkaza ali kada glavni igrac otkaze onda se svasta nesto izdesava. Kalinic je 1000% otkaz usled Jokica jer da Jokic igra, ubijedjen sam da bi stisao zube i ostavio po strani te povrede i sve.

Edited by Miki28
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Del Piero said:

Pa upravo zbog onoga sto sam ti napisao, da odbijanje reprezentacije nije tako cesta pojava i da je igranje reprezentativne kosarke prakticno deo karijere, iako nisi placen, onda za mene ovo sto Jokic radi vec treci put a tek mu je 28 godina jeste pogresno.

Ali zbog cega bi bilo pogresno ako nije cesto, ne kapiram?

 

2 minutes ago, Magia said:

 

Siguran sam da postoje i naucni pogledi na temu (koje ne znam), ali mnogo je lakse motivisati se da radis nesto ako si svestan da ces pomoci/usreciti milione, nego da pokusavas da napravis nesto dobro za svoju ulicu. Iako logika jeste ispravna, neuporedivo je upravo zbog auditorijuma/srece koju moze da izazoves. Upravo zbog toga i sportisti imaju toliko novca- zbog fanova koji ih gledaju. A sa novcem/slavom dolaze i neke odgovornosti, od toga kako ces se ponasati, sta ces izjavljivati itd. 

 

Iako sam svestan da on (a verujem i mnogi drugi poznati ljudi) ne vole slavu, to je cena koju placas sto zaradjujes milione. U svakom trenutku moze da se odluci da batali to, ali ocigledno mu je stalo do para (a kome i ne bi). E pa, postoji i druga strana novcica, kao i za sve u zivotu. 

Sa ovim delom se potpuno slazem, ali to definitivno nije ono sto smeta ljudima u ovoj situaciji.

 

Imamo GOAT tenisera koji je u poslednjih par godina izjavio neverovatan broj gluposti, i sve te gluposti su mogle da imaju samo negativan efekat na ljude koji ga prate, da je 0.001% ljudi koji ga prate usvojilo njegove stavove to je i dalje solidno veliki negativan efekat. Pa ponovo nikog nije briga za to, negativni feedback koji dobija nije ni blizu pozitivnom feedbacku koji dobije kad pobedi Nadala, tako da mozemo da zakljucimo da ljude nije bas briga za to kakav ce uticaj Jokic / Djokovic / neka rendom javna licnost da imaju na decu, naredne generacije ili sta god, dok god njih usrecuju sportskim uspesima sve moze da se oprosti.

 

Cim je Jokic odlucio da ce malo manje da ih usrecuje sportskim uspesima odmah bude poliven kofom govana.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da ponovim još jednom , ako neko i pored milion ličnih razloga koji donose korist samo njemu nema želju da igra ne treba ga nikad više ni zvati.

Isto tako ako ti kao jedinka ne osećaš potrebu da vratiš nešto sportu koji ti je toliko dao onda je svaka priča besmislena.

Onda ne možeš u istu rečenicu sa Dirkom, Gasolom, Lukom, Parkerom. Bićeš legenda Denvera što je ok i tvoje pravo i veliko postignuće za svako poštovanje koje ti niko ne može oduzeti.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Bojdo said:

 

Balkansko blato I STANJE U DRUŠTVU? Aahahah. Lik ide na inauguraciju Vucicu, stric mu visoki funkcioner SNS, roditelji aktivni agitatori za SNS, konzumenti su raznih privilegija zbog svoje veze sa SNS-om.

 

Daj ljud ne izmisljajte neke moralno-uzvišene razloga kako bi od njega napravili nekog buntovnika, kad to nije.

Mislim da je to što pišeš malo preuveličano , uz svo uvažavanje tebi druže, ne mislim da si ti to izmislio, već da je taj narativ uopšte oko njega vezano za vrh vlasti takav.

Hoću reći, moje mišljenje samo, zabole njega baš za "agitaciju i funkcionere", jer da je tako baš bi suprotno uradio i zaradio mozda neki "politički poen" za vlast.

Ništa lično i bez uvrede@Bojdo.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Miki28 said:

Evo da povucemo paralelu sa fubdalom i primjerom komsija. Luka Modric je 2018 proglasen za najboljeg igraca na svijetu 2018 godine. Prije 5 godina.

Luka Modric sada ima 37 godina i dalje igra za svoju reprezentaciju iako je Real zelio da prekine prije par sezona. Luka Modric je gledao te njihove reprezentativce kako uzimaju bronzu '98 pa onda bio saigrac sa igracima koji su naslijedili tu pomenutu generaciju a koji su prenijeli tu strast, zelju, volju itd itd da se igra za reprezentaciju ( Srna recimo mi prvi pada na pamet ) pa je Srna zavrsio a onda vrijeme doslo da Modric zajedno sa Rakiticem, Perisicem nastavi taj put i pokaze novim klincima kako treba pa eto 2018 srebro na SP, pa prosle godine opet 3 mjesto itd itd.

 

Pa eto taj primjer Doncica koji je kao klinac gledao bracu Dragic kako se konstantno odazivaju na pozive pa to prenijeli na njega tako da kazem pa kod Spanaca Pau Gasol, Navaro na mladje Rubia, Marca pa oni na bracu Hernangomez itd itd.

 

Bogdanovic je tu pravi primjer za svakog klinca, sjajan igrac i sjajan coek. Nazalost u kosarci ce sve vise i vise biti otkaza jer kada najbolji otkazuje onda to taba puta i za ostale.

Bice sporadicnih otkaza ali kada glavni igrac otkaze onda se svasta nesto izdesava. Kalinic je 1000% otkaz usled Jokica jer da Jokic igra, ubijedjen sam da bi stisao zube i ostavio po strani te povrede i sve.



Opet ista stvar, sve je ovo super, sve su ovi momci za primer sto se tice ljubavi prema kosarci i naciji pre svega, ali jednostavno Jokic nije takav, zar je to toliko tesko prihvatiti. Otprilike negde kakvu povezanost sa Srbijom ima fiktivni lik Djordja Cvarkova iz Drzavnog posla (koji je generalno radjen po uzoru na nekog tipicnog vojvodjanina) takvu povezanost ima i Nikola Jokic ili recimo pokojni Djordje Balasevic. To je slican tip licnost. Da se razumemo ne kazem da je to nesto lose niti da su to losi ljudi. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Malkolm Brogdon said:

Sa ovim delom se potpuno slazem, ali to definitivno nije ono sto smeta ljudima u ovoj situaciji.

 

Imamo GOAT tenisera koji je u poslednjih par godina izjavio neverovatan broj gluposti, i sve te gluposti su mogle da imaju samo negativan efekat na ljude koji ga prate, da je 0.001% ljudi koji ga prate usvojilo njegove stavove to je i dalje solidno veliki negativan efekat. Pa ponovo nikog nije briga za to, negativni feedback koji dobija nije ni blizu pozitivnom feedbacku koji dobije kad pobedi Nadala, tako da mozemo da zakljucimo da ljude nije bas briga za to kakav ce uticaj Jokic / Djokovic / neka rendom javna licnost da imaju na decu, naredne generacije ili sta god, dok god njih usrecuju sportskim uspesima sve moze da se oprosti.

 

Cim je Jokic odlucio da ce malo manje da ih usrecuje sportskim uspesima odmah bude poliven kofom govana.

 

B1: Moj uzorak nije takav, kod dosta ljudi se diskreditovao zbog svojih izjava, sto i dalje ne znaci da ne navijaju za njega, ali isto tako ga ni ne slusaju kad daje ikakve intervjue nakon svega.

B2: Mislim da jako usko gledas kada potenciras da je ovo usrecivanje sportskim uspesima- kosarka u Srbiji je mnogo vise od toga + on se ne odaziva da igra za svoj nacionalni tim, sto je jelte mnogo gore od toga da dodje i igra slabo- salje poruku koja je mnogo veca od "usrecivanja sportskim uspesima" . On kao najbolji ikada ima (ili bi trebalo da ima) i najvecu odgovornost ikada. 

 

Last but not least, ne mogu da zamislim kako se osecaju ti njegovi drugari sa kojima on ne zeli da igra.

Pravis paralelu za zivote normalnih ljudi- e pa zamisli da se svi stanari zgrade skupe da kolektivno rade sta god, a da ti kao najbolji u tome kazes - e jbg necu ja to da radim, smara me. Kakvu poruku saljes? Koliko dugo ce ti drugi stanari da rade to? Kako cete gledati tvoja a i tudja deca? A da ne pricam za nesto sto ima kult u tvojoj zemlji i sto je jedna od retkih preostalih "institucija" koje rade. 

 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, DrMV said:

Mislim da je to što pišeš malo preuveličano , uz svo uvažavanje tebi druže, ne mislim da si ti to izmislio, već da je taj narativ uopšte oko njega vezano za vrh vlasti takav.

Hoću reći, moje mišljenje samo, zabole njega baš za "agitaciju i funkcionere", jer da je tako baš bi suprotno uradio i zaradio mozda neki "politički poen" za vlast.

Ništa lično i bez uvrede@Bojdo.

 

Није преувеличано могу ти поставити линкове кад је био на инаугурацији Вучића. Исто тако ту могу поставити линк о његовом стрицу функционеру СНС-а

Форумаш из Сомбора је написао да није тајна да његове породица подржава СНС и да због тога имају привилигије. Тако да није он никакав забринути праведник за друштво.

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, fedor said:



Opet ista stvar, sve je ovo super, sve su ovi momci za primer sto se tice ljubavi prema kosarci i naciji pre svega, ali jednostavno Jokic nije takav, zar je to toliko tesko prihvatiti. Otprilike negde kakvu povezanost sa Srbijom ima fiktivni lik Djordja Cvarkova iz Drzavnog posla (koji je generalno radjen po uzoru na nekog tipicnog vojvodjanina) takvu povezanost ima i Nikola Jokic ili recimo pokojni Djordje Balasevic. To je slican tip licnost. Da se razumemo ne kazem da je to nesto lose niti da su to losi ljudi. 

Njegovo pravo kao sto je i moje pravo da izrazim stav po tom pitanju i da kazem da me bas briga za njega i njegovu kosarku u Denveru. Jel to legitimno? Jeste. Kao sto njega briga za milione Srba koji su jedva cekali da ga vide na kosarkaskom terenu dresu reprezentacije sa bojama svoje zemlje. Sve legitimno. 

 

Kazes narode, necu da igram i to je to. On miran, mi mirni jer ne moramo da se cimamo svaki put sa istom pricom ali nemoj onda da bude ej pa nema postovanje u Srbiji kao sto ga ima Djokovic ili Bogdan. Jbg, ne mere tako.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Magia said:

 

B1: Moj uzorak nije takav, kod dosta ljudi se diskreditovao zbog svojih izjava, sto i dalje ne znaci da ne navijaju za njega, ali isto tako ga ni ne slusaju kad daje ikakve intervjue nakon svega.

B2: Mislim da jako usko gledas kada potenciras da je ovo usrecivanje sportskim uspesima- kosarka u Srbiji je mnogo vise od toga + on se ne odaziva da igra za svoj nacionalni tim, sto je jelte mnogo gore od toga da dodje i igra slabo- salje poruku koja je mnogo veca od "usrecivanja sportskim uspesima" . On kao najbolji ikada ima (ili bi trebalo da ima) i najvecu odgovornost ikada. 

 

Last but not least, ne mogu da zamislim kako se osecaju ti njegovi drugari sa kojima on ne zeli da igra.

Pravis paralelu za zivote normalnih ljudi- e pa zamisli da se svi stanari zgrade skupe da kolektivno rade sta god, a da ti kao najbolji u tome kazes - e jbg necu ja to da radim, smara me. Kakvu poruku saljes? Koliko dugo ce ti drugi stanari da rade to? Kako cete gledati tvoja a i tudja deca? A da ne pricam za nesto sto ima kult u tvojoj zemlji i sto je jedna od retkih preostalih "institucija" koje rade. 

 

Da, ali to sto se diskreditovao je prilicno nebitno, jer i dalje nema nekog posebnog negativnog feedbacka. A ovde odmah mozes da procitas "nista, necu da ustajem vise u 3 ujutru da ga gledam". Bas su ljudi prestali da gledaju Djokovic - Federer kad je Novak izjavio da "ne veruje" u operacije.

 

Opet svodimo pricu na to da on ima neku odgovornost prema osecanjima drugih ljudi za stvari koje direktno nemaju nikakve veze sa njima. Kako se oseca Scoot Henderson sto Lilard hoce trejd u Majami i nece da igra sa njim? Ili na primer Tatum posto Lilard nece u Seltikse? Niko se uopste ni ne bavi time, niti bi imalo smisla da se bavi.

 

Sta je to sto rade stanari moje zgrade? Ako je krucijalno za zivot u zgradi, onda mogu da me napuse. Ako je u pitanju igranje beer pong-a, onda mogu da kukaju koliko zele, igracu kad se meni igra. Sumnjam da je kosarka krucijalna za bilo sta. Mada cak i da jeste, to ovde ne moze bas da se translira.

 

Mislim da niste svesni koliki je slippery slope da prisiljavas ljude da rade ono sto ne zele da rade samo zbog toga sto su dobri u tome.

 

Ovaj svet je tu gde jeste zbog nekoliko stotina / hiljada transcendentnih ljudi kao sto su Ojler, Gaus, Njutn... Svi ostali smo otprilike potpuno beskorisni. Njih niko nije terao da se bave time cime se bave i da silom unaprede civilizaciju, vec su sami odabrali to. Sigurno je bilo jos brdo ljudi koji su imali takav potencijal ali su odabrali nesto drugo sto ih usrecuje, i to je skroz ok. Svet se ocigledno snasao i bez njihovog doprinosa, kao sto ce da se snadje i bez Jokicevog igranja kosarke.

 

Ne postoji sansa da cu da prihvatim da je ok da se neko prisiljava da radi nesto sto ne zeli, ili da se cak i vrsi pritisak kao sto se sada vrsi, samo zbog neke "sire slike", dok se volja pojedinca potpuno sklanja u stranu.

 

Daj onda da lepo testiramo redom sve ljude, utvrdimo ko je dobar u cemu i da ga forsiramo da se bavi time, to bi sigurno bilo bas fino.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...