Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

Okupljanje je 24-og u 18:00h. 

Pokuševski je počeo teretanu i ograniceni rad sa loptom. Mislim da će sve zvisiti od toga koliko će biti u igračkoj formi, a zdravstveno bi trebao biti ok do 24-og.

  • Like 4
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

Jovic nikada nije bio cetvorka primarno. U mladjim kategorijama Mege je tu bio samo nominalno a igrao je kao plejmejker u ekipi. U seniorskom timu Mege je bio trojka. U Majamiju su ga stavili na cetvorku  sto je pogresno. On treba da igra  na poziciji krila i da cesto ima loptu u svom posedu, barem kada je reprezentacija u pitanju.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Shonewizard said:

Ja moram priznati da je meni Smajli ispred Pokua i Jovića, makar trenutno.

Po cemu, sto moze da zakuca zverski poenakad. Ova druga dvojica su mnogo bolji kosarkasi od njega.

Link to comment
Share on other sites

Smajlagic mi nema puno smisla ako se svi odazovu, nije dovoljno dobar da bude ni centar ni cetvorka, u ulozi MJKa - mozda. Ali ako bismo igrali sa Jovicem i Pokuom ta uloga gubi svoju funkciju u takvom timu. Slazem se sa Beovim opservacijama sa prethodne strane.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Prestaniste da mirisete. Dao intervju nemackim medijima, pitali ga o Jokicu, rekao svoje misljenje o njemu a ovde odmah izvlace zakljucke kako je Jokic dao otkaz. Sta je trebao da izjavi, da ga opljuje kao sto je presednik KSS-a🤔

Edited by Miki8
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, DameTime said:

 

Kakve veze ima što bi otišao u suknji umesto u pantalonama, sem ako dress code kompanije ne dozvoljava ni suknje, ni šortseve? Živimo u 21, ne u 19. veku.

 

Zato što robujem socijalnom konstruktu da muškarci nose pantalone, iako je vruće, iako bi im u suknjama bili prijatnije. Kao sve moje kolege, kao i (pretpostavljam) svi ostali muškarci na ovom forumu, i (opet pretpostavljam) 99% drugih muškaraca koji nemaju mogućnost da nose bermude na poslu. Naravno, nemam ništa protiv tih koji dolaze u suknjama. Samo ukazujem na to da ako je nešto socijalni konstrukt ne znači da ga po svaku cenu maljem treba sravniti sa zemljom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Miki8 said:

 U Majamiju su ga stavili na cetvorku  sto je pogresno. 

 

nije pogrešno, već je to logična odluka za igrača od 208cm u vreme kada se košarka prilično ubrzala i gde češće na niskom krilu viđaš likove koji su brzi prangijatori od 200-205cm, koji bi pre 15-20 godina bili sinonim za beka. u takvoj košarci jović nema defanzivnih problema na PF, dok na SF ima sa brzinom.

 

@Beonegro je pomenuo franz wagnera, koji je outlier u smislu da ima jako meku ruku i pokretljivost za svoju visinu. naravno da ćeš takvog igrača mečovati jovićem ili pokuom ili petruševim i smailagićem ali većina krila danas su veoma drugačiji tipovi igrača, gde bi se ova dvojica samo bezveze mučili.

Edited by uini
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, robespierre said:

Zato što robujem socijalnom konstruktu da muškarci nose pantalone, iako je vruće, iako bi im u suknjama bili prijatnije. Kao sve moje kolege, kao i (pretpostavljam) svi ostali muškarci na ovom forumu, i (opet pretpostavljam) 99% drugih muškaraca koji nemaju mogućnost da nose bermude na poslu. Naravno, nemam ništa protiv tih koji dolaze u suknjama. Samo ukazujem na to da ako je nešto socijalni konstrukt ne znači da ga po svaku cenu maljem treba sravniti sa zemljom.

 

Nisam rekla da treba sravniti sa zemljom, već da ako je socijalni konstrukt, nije uklesan u kamenu i podložan je izmeni. Kao što se isti i menjaju kroz istoriju i sa promenom kulturoloških i političkih prilika, a što je i fancy nagovestio. Kroz 5-6 godina će naturalizovani igrač verovatno postojati u repki, biti prihvaćen i svi će pevati (sem manjine).

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, robespierre said:

 

Zato što robujem socijalnom konstruktu da muškarci nose pantalone, iako je vruće, iako bi im u suknjama bili prijatnije. Kao sve moje kolege, kao i (pretpostavljam) svi ostali muškarci na ovom forumu, i (opet pretpostavljam) 99% drugih muškaraca koji nemaju mogućnost da nose bermude na poslu. Naravno, nemam ništa protiv tih koji dolaze u suknjama. Samo ukazujem na to da ako je nešto socijalni konstrukt ne znači da ga po svaku cenu maljem treba sravniti sa zemljom.

 

giphy.gif

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Meni je Smailagić odlična opcija za petog visokog. Može i na PF i na C, najbolji je naš visoki što se tiče atleticizma + ne bi imao problem ni da presedi celo prvenstvo ako treba, baš dobar osigurač za obe pozicije ako ti treba 10ak minuta.

  • Like 10
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, uini said:

svakako smo u dosta dobroj poziciji u odnosu na prosli turnir; imamo 4x igraca koja mogu da pokriju i pf i c.

 

Prvo skočiti pa reći hop. 

Svake godine pravimo krupne planove koji propadnu zbog milion nedolazaka..

 

Neka se svi odazovu i nek' nas preskoče povrede. Ne pamtim kad se to poslednji put desilo ( devedesetpete?).

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, uini said:

a ne pada mi na pamet da skačem 

Jel i tebi stradao skočni zglob? 

Čini mi se da ukačih ranije u nekom razgovoru.

 

Ja išao na operaciju i ništa. Pokrljao tetivu posle dva dana i to je bilo dovidjorno. 

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...