Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

 

23 minutes ago, dekifisher said:

Ja sam apsolutno protiv stranaca u repki sa izuzetkom KP <3.

Pa on, Bogi i Jokara imaju 75+ poena u rukama. Bila bi to šetnja do zlata.

Možemo i zonu da cepamo 35 minuta sa Kalinom na 4. Svi odmorni za trpanje.

Ova USA ciglana nas ne bi dobila da se igra po NBA pravilima 😄

Samo žabare da preguramo nekako...

Piši onda Keru da ga zove za Juesej, da li moguće da je takvog igrača propustio?

 

Evo ti

 

[email protected]

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Darko said:

BTW ja ne govorim za Pantera, nego o strancu generalno. I meni su te pozicije važnije, ima ko će da puni. Treba neko da brani, pogotovo na kecu i četvorci. 

Ništa, napravite biznis kraj do plana pa ga iznesite.

 

Spoiler

A mi ćemo da ga odbijemo 🤣

 

 

Šta se diže frka za džabe, a još niste ni odabrali koga ćete? 🤣

 

 

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:


Nisam ni mislio na Petruseva, vec na Vukcevica.  

Mozes postavljati pitanja koliko hoces, ne trebas uopste mene pitati da li ti je to dozvoljeno 😄 

Ni Vukčević nije NBA igrač i on je četvorka

Nabroj igrače za repku 96 i mlađe 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Glavni problem naše reprezentacije je što smo užasno spori i slabo atletični, tako da ekipe koje mogu da nas rašire šutem za 3 i koje imaju brze i dinamične ball handlere lako prave prednost i dolaze do otvorenih pozicija. Na SP su nam Argentinci utrpali 97 poena (12/27 za tri, 22 asistencije/14 izgubljenih), na OI nismo otišli jer su nam Italijani u Pioniru dali 102 poena (14/34 za tri, 17 asistencija/8 izgubljenih), sa EP smo ispali jer su nam Italijani dali 94 poena (16/38 za tri, 22 asistencije/7 izgubljenih lopti). 

 

Panter je elitni EL bek i sa njim bi definitivno na papiru bili još kvalitetniji, al' nam uopšte ne rešava probleme koji su rekao bih prilično duboki i sistemski. 

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Pa tako je, ljosnemo i to licem prema napred čim protivnik ima 40-50% iz igre. Toliko smo dominantni i relevantni da su nas sve pomenute ekipe pobedile na isti način - šutem za 3. Što je bukvalno osnova moderne košarke. 

 

Ne mora da bude Punter, on je primer jer je najbliži tome da ispuni formalne uslove, pošto ne mora (Ostoyah) da mu prekucava pasoš. Ja bih prihvatila bilo kog naturalizovanog košarkaša koji ima smisla u kontekstu našeg trenutnog stanja na reprezentativnom nivou. Pa ako ima više kandidata a može biti samo jedan, da rangiramo prema važnosti tj. neophodnosti. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ali smo imali period u trećoj četvrtini kad niko nije mogao da da koš. 

Nama Panter ništa sistemski ne rešava , ali je bar bolji 1-1 defanzivno od naših bekova i ume da ga metne iz neke izolacije + je dobar da progutamo tu žabu stranog igrača.

1 minute ago, Snjofko said:

Aj sad da se vratimo na normalne teme posto je sansa da naturalizujemo igraca jednaka onoj da vaskrsnemo Koraca da igra ovog leta.

 

Nece se desiti, idemo dalje.

Slažem se, neće se desiti.

Sad veselije teme, otkazi

Slovenija objavila spisak 

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Bojdo said:

Mi smo protiv Italije postigli skoro 90 poena u usporenoj fiba kosarci i to bez Bogdana. Problem je sto smo primili vise. Tako da je Punter i sa aspekta taktičke korekcije nepotreban.


Naravno da si u pravu. Dali smo 2021. i 95 Italiji pa se ovde provlaci prica da je napad bio problem protiv Italije u kvalifikacijama za OI a ne da je Mannion setao pokraj Vase do kosa i da je Bobi branio bekove na liiniji za 3 poena 😄 

Mantre ovog foruma su opasne.

Edited by Problem sa licnim greskama
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nista, osposobiti Jovica digra uz Vasu, Bogi na 3 😁

 

Micic 

Jovic

Bogdanovic

Kalinic

Jokic

 

I jos ovi bekovi zujalice da ulaze i peglaju za sve pare kad udju, uvek ce neko biti raspolozen:

 

Avramovic

Nedovic

Guduric

 

Milutinov kao zamena Jokicu, Ristic nikako, koji ce nam, na 4 probrati nekog od Smailagica, Pokua, Jovica i Petruseva, oni vecinom mogu i na 5 za ne daj Boze, neko cak i na 3, jos nekog Dobrica ili Marinkovica za 12. igraca i toeto.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Milos 3.14 said:

Kako bi ti rešio defanzivne probleme? Branko Lazić je potrebniji ovom timu od Gudurića/Nedovića, ali ni on neće ići na svetsko


Ako se obracas meni - nije na meni da ih resavam

Neka opservacija koju sam postavio posle utakmice sa Italijom koju sam gledao uzivo a i jos jednom na TVu kad sam se vratio u Beograd:


Generalno smatram da na pozicijama 1-3 primama primarno poene nakon pucanja prve liniej odbrane (Micic, Jaramaz, iznenadjujuce cesto i Lucic ali je igrao protiv Fontekija koji je zaista tezak za cuvanje i pogodio je par teskih suta), nakon sto pomoc mora da krpi - sve trojke primama iz coska i na 45 stepeni sto sugerise da je to sistemski problem odbrane.

Vasa je konstantno kasnio na outlet, a nije ni ruku zeleo da podigne kada se iscimao da izadje Spisuu na sut 2 puta za redom u onoj seriji u 4. cetvrtini 😄 

Pik and pop problem koji je Jokic imao u odredjenim sekvencama prvog poluvremena sa Melijem smo dobro resavali u drugoj cetvrtini iskakanjem na piku tako da je to mozda dobar recept.


Long story short - Vasa je bio kljucni i glavni problem a Jaramaz nije uspeo loptu da vodi kao zamena bez da mu ispada iz ruku.

I naravno, Italijani su, da nije da niste vi ultraofanzivci u pravu, dobila krila jer smo 3 napada za redom u njihovoj seriji 14-2 uspeli da sutnemo na kos dok je Jokic sedeo, sigurno im je i to dalo krila. 

O utakmici u Beogradu ne treba trositi reci, jadni povredjeni Vasa i njegov misic incl. interview "cuce se zasto nisam igrao vise" je nesto najsramotnije sto sam ikada gledao uzivo. Covek se nije ni u stav spustio. Mannion ga bukvalno pravio budalom. I sa tako smesnim i improvizovanim sastavom smo dali skoro 100 poena. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

IMG-20230703-170231.jpg

 

Koliko smo jaki bili u Riju, nismo tada ni bili svesni

 

Teo

Pefi

Kalina

Macvan

Radulja

 

A sa klupe

 

Jovic

Bogdan

Jokic

 

Svi ovi sto ne zvuce kao neka imena su bili tada u prajmu.

 

A mi toliko kukamo godinama da nemamo novog Slavnica, Djordjevica, Tea... a u stvari nam fale novi Jovic i Markovic.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nikola Jovic treba da bude starter na trojci, Kalinic  da ulazi sa klupe. Treba nekog mladog igraca ispromovisati kroz reprezentaciju. Kao sto su nemci Wagnera.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Milos 3.14 said:

Ali smo imali period u trećoj četvrtini kad niko nije mogao da da koš. 

Nama Panter ništa sistemski ne rešava , ali je bar bolji 1-1 defanzivno od naših bekova i ume da ga metne iz neke izolacije + je dobar da progutamo tu žabu stranog igrača.

Slažem se, neće se desiti.

Sad veselije teme, otkazi

Slovenija objavila spisak 

 

Mi smo kao KKP, najjači napad ali dok šljaka. Zato kad zašteka ne pokrenu ga ništa, stisnemo Esc ali možemo do sutra tako. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Miki8 said:

Nikola Jovic treba da bude starter na trojci, Kalinic  da ulazi sa klupe. Treba nekog mladog igraca ispromovisati kroz reprezentaciju. Kao sto su nemci Wagnera.

 

jovic i poku su centarski par za tekmu protiv italijana. jokic odmara, italijani nece znati sta ih je snaslo a nama nece trebati trener, al to vec znate.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Miki8 said:

Nikola Jovic treba da bude starter na trojci, Kalinic  da ulazi sa klupe. Treba nekog mladog igraca ispromovisati kroz reprezentaciju. Kao sto su nemci Wagnera.

 

Wagner 2001

ima 18 poena u NBA,sezonu pre toga imao 15 poena 

 

Slazem se da uvodimo polako Jovica i Pokua ,

kao i Petruseva i Smajlija

 

Najmladji na proslom turniru Vanja Marinkovic sa 25 godina

(najpljuvaniji igrac koji je igrao u Par,sad im je dobar kad se afirmisao u EL)

 

Poredjenje za strance i  Srba iz dijaspore je neverovatno

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...