Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

44 minutes ago, goldberg said:

Uopste nije i ne treba da bude bitno, pogotovo na ovoj temi, da li ce Jokic biti nekad i najbolji kosarkas u NBA. Mozda ce to jednog dana biti Tatum ili Obrva i znate sta, niko od njih trenutno nije potvrdio da ce igrati za reprezentaciju Srbije. Price da je za njega bolje da odbije reprezentaciju i posveti se sebi, pa dobro i? Sta imamo mi od toga sto ce on da se posveti sebi i postane bolji kosarkas, najbolji na svetu?


Doživljaj reprezentacije je uvek subjektivan. Imam puno poštovanje, ne i razumevanje, ali poštovanje za ljude koji ne jebu reprezentativnu košarku jer u njoj vide recidive raznih idiotizama koji su nas zaticali u minulim decenijama (nisu u krivu dodao bih). Ja, sa druge strane, kao i većina zablejalih tinejdžera devedesetih, mnogo držim do reprezentacije jer znam kako je meni bilo kad sam imao 15-16-17 godina, da smo čekali celo leto da se plavi ponovo okupe i gledali sve utakmice ne trepćući. Da, u međuvremenu su se promenile i dve države ali reprezentacija, makar košarkaška, je uvek bio neki stub na koji smo se mogli osloniti, neki safety blanket od terora dnevnih vesti na planeti koja sve više i više srlja u propast. I sada, kada uporedim nas koji bi tada pre 25 godina dali litar krvi da pogledamo trening, a kamoli rukujemo se sa nekim Đorđevićem ili Danilovićem, i nekog lika koji je svojim prisustvom u stanju da obogati i oplemeni nacionalni košarkaški tim ali neće jer ne zna "da li je to dobro za njega", šta znam, ne mogu da gajim emocije prema tom nekome. Jeste, slažem se da tu ima ambasadorskog posla a la Novak, ima tu do brendiranja, ali na kraju dana, u moj privatni ćitap ulaziš kao legenda srpske košarke samo preko balkona skupštine, a ne kroz all-NBA timove. Tako se ja osećam, a sad, da li sam u pravu ili nisam...kao što rekoh, doživljaj reprezentacije je uvek subjektivan. I ovo je moj, jebiga, for better or worse.

  • Like 24
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, dekkard said:

I nije toliko teška odluka, biti zapamćen kao najbolji i najuspešniji srpski košarkaš svih vremena, potencijalni osvajač NBA prstena i najvažniji igrač tima ili jedan od onih koji su osvojili prvo ili drugo gubitničko mesto na turniru od dve nedelje na kome je sve drugo više bitno od samog sporta, ili vrv i manje od toga.

 

Koga boli kurac za NBA cirkus  na kome je sve drugo više bitno od samog sporta, ili vrv i manje od toga i šta će ko tamo da uradi i bude zapamćen? Za to mi je stalo koliko i za govance koje sam malo pre pustio niz WC šolju. 

 

Ono što me zanima i do čega mi je stalo je stanje, sastav i uspeh reprezentacije na bilo kom takmičenju, pogotovo SP i OI. Mesta gde je sport na prvom mestu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Laki21 said:

 

Koga boli kurac za NBA cirkus  na kome je sve drugo više bitno od samog sporta, ili vrv i manje od toga i šta će ko tamo da uradi i bude zapamćen? Za to mi je stalo koliko i za govance koje sam malo pre pustio niz WC šolju. 

 

Ono što me zanima i do čega mi je stalo je stanje, sastav i uspeh reprezentacije na bilo kom takmičenju, pogotovo SP i OI. Mesta gde je sport na prvom mestu.

Dada, FIBA je sa ovim prozorima baš pokazala kako im je sport na prvom mestu 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

 

11 hours ago, dekkard said:

I nije toliko teška odluka, biti zapamćen kao najbolji i najuspešniji srpski košarkaš svih vremena, potencijalni osvajač NBA prstena i najvažniji igrač tima ili jedan od onih koji su osvojili prvo ili drugo gubitničko mesto na turniru od dve nedelje na kome je sve drugo više bitno od samog sporta, ili vrv i manje od toga.

Krug dvojke?

Vrlo malo ljudi na svijetu je zadovoljno svojom državom.Norvežani recimo žive u bogatoj ,uređenoj zemlji ali vjerovatno ima puno stvari koje smetaju prosječnom Norvežaninu.Međutim on ne postavlja pitanje kada treba bodriti svoju reprezentaciju.Englezi pogotovo.

 

Link to comment
Share on other sites

Šta fali, neka vidi šta ga čeka ako odbije. Za mene i dalje naša repstacija i Saša Djordjević predstavljaju ono što bih voleo da je cela Srbija. Ponosna, časna, uspešna, poznata u svetu... Srbija je večito podeljena, a repstacija mi predstavlja neku zlatnu sredinu. Ovde ljudi ili su neki fazon bezmudosti, nihilizma, pljuvanja po samom sebi...ili su retardi tipa Srbi su najstariji narod, ubi pedera itd. Nek Jokić i svi budući klinci znaju da ne mogu da se zajebavaju kako hoće sa jednom takvom institucijom. Ono, nećemo ti razbiti glavu ako ne igraš ili te strpati u zatvor, ali nećemo ni tek tako da predjemo preko toga i da budemo u fazonu, ma nema veze... Da je sreće i da imamo muda i pameti čisto da svi kolektivno takve osobe stavimo na ignore ako nas nešto uslovljavaju, nećkaju se, jedu govna, da prostite... Nema vesti na portalima, na ulici ga svi ignorišu itd. Pa nek svaki klinac košarkaš bira svoj put, nema problema. Živi ti po Amerikama, mlati pare, karaj kurve, slikaj se tamo za casopise, ali u Srbiji si niko i ništa bez igranja za reprezentaciju. Kad dodjes u Srbiju, ne sme dlaka sa glave da ti fali, ko ti nesto dobaci, ne daj boze te napadne, odmah u zatvor na duze vreme, ali isto tako da klincima ne padne ni na pamet da ti traze autogram, sliku... Ne da im se to zabranjuje, nego jednostavno da budu tako vaspitani.

Edited by Bek
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ma sve je to u redu ali u zemlji Srbiji imaš medije koji primaju finansijsku injekciju od Miška da svaki dan pišu da li je Jokić ustao na lijevu ili desnu nogu.Sada će ti mediji početi da sve to relativizuju i da polako provlače tezu :"Eto on bi ali mu klub ne da"

Link to comment
Share on other sites

Pa ako odbije, koga više boli ona stvar za njega? Što reko čovek gore, staviš ga na ignore i zaboraviš da postoji. Mene, a nisam jedini sasvim sigurno interesuje isključivo povodom reprezentacije i ničega više. Šta radi tamo po Amerikama zaista mi je svejedno.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ljude očigledno ne interesuje sport nego pripadništvo nekom imaginarnom višem cilju. Institucija? Baš jaka institucija koja postoji od 2006-te.
Kada bi FIBA drugačije organizovala svoja takmičenja da se jedna grupa igrača u kontinuitetu nalazi zajedno i imaju mogućnost da treniraju i upoznaju onda bi reprezentativna imala smisla, ovako ionako nizak kvalitet igre dodatno snižavaš.
Sve to utiče na odluku da li ćeš biti deo tog cirkusa ili ćeš da iskuliraš i pustiš druge da se bave s tim.

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Crni Bombarder said:

Sramotan,ali sramotan niz postova.

Mogu samo da zamislim u kakav svinjac ce se pretvoriti tema ako Jokic odbije poziv. Neka bog bude u pomoci moderaciji.

Neki Blic komentari nivo diskusije, ako je uopšte i diskusija. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Trebala bi stvarno da se spusti lopta malo. Jeste njegova izjava nakon utakmice sto se repke tice  glupa, generalno bi trebao da ima neku vec spremnu izjavu koju bi po defaultu ponavljao kad bi ga pitali takva pitanja, tipa: "voleo bih da igram, ali sad nije vreme da pricamo o tome" itd. Ali ovakva hajka stvarno postaje malo degutantna. 

Edited by Skyglider
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, dekkard said:

Ljude očigledno ne interesuje sport nego pripadništvo nekom imaginarnom višem cilju.

 

Naravno. Sport i jeste zamisljen kao stremljenje ka nekom visem cilju kroz takmicenje i vezuje niz raznih identiteta za sebe. Ne postoji sport radi sporta, takvo nesto bi se ugasilo jos pre nego sto bi pocelo. Bez srasti i zelje gledalaca bilo kakvo sportsko takmicenje bi bilo kao prolazak automobila ulicom, vidis da prodje, sacekas da te ne zgazi, cim prodje zaboravis da si ga uopste video. Niko ne ustaje rano ujutru i odlazi u Central park da gleda nekog podgojenog racunovodju kako trci da bi ostao u formi, koliko god voleo atletiku.

  • Like 7
  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

bogme ovo ko poručeno za Tea.

 

solidna kinta, razumevanje coacha za bol u preponama listu, laganica takmičenje, dolce vita italiano....

 

Quote

Đorđevićev Virtus ponudio Teodosiću 2,3 miliona evra

Virtus iz Bolonje, koji sa klupe vodi Aleksandar Đorđević, ponudio je kapitenu reprezentacije Srbije Milošu Teodosiću dvogodišnji ugovor vredan 2,3 miliona evra

Izvor: B92 četvrtak, 16.05.2019. | 12:29 -> 12:42

Kako prenose italijanski mediji, Teodosić bi, ukoliko prihvati da sa Đorđevićem sarađuje i na klupskosceni posle reprezentativne, u prvoj sezoni zaradio 1,1 milion, a u drugoj 100.000 evra više.

Sportando piše da će Teodosić ozbiljno razmotriti ponudu, iako se ranije dovodio u vezu sa Efesom, Makabijem iz Tel Aviva i povratkom u moskovski CSKA.

Odlični plejmejker je bez angažmana otkad je u februaru sporazumno raskinuo ugovor sa NBA ligašem Los Anđeles Klipersima, posle čega je odlučio da odmori do kraja sezone.

U tom periodu odigrao je dve utakmice za selekciju Srbije u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo u Kini, protiv Estonije i Izraela.

Teodosić će sa kapitenskom trakom predvoditi Srbiju na Mundobasketu u Kini ovog leta.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ljudi on se nije uozbiljio u fakin En-Be-A, teško mi je da poverujem da će sada imati snage&volje da se ozbiljno bavi košarkom i treningom.

 

Njegovo telo je dobro izdržalo i dovde, kako se ophodio prema istom.

 

Realno on bi sad najradije da čašćava prisustvom (Pero Antić stajl) i da se igra košarke kad mu se igra. Doduše za ovakvog genija i to opravdano košta dosta, jer ne vidim u najavi sličnog igrača u Evropi.

 

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Mairosu said:

sve je malo tragikomično u ovoj priči, svakim danom sve više.

Denver uslovljava Jokića? How yes no, što reče kolega gore, da neće možda da startuju Plumleeja, čovek nije cornerstone, čovek je jebena franšiza. Da tresne tamo pesnicom o sto doveli bi i Zvonka Bogdana da mu svira svako poluvreme u Pepsi Centru. Na uvce. NBA igrači su beli medvedi, a mi treba da verujemo da mali Nikola drkće pred Karnišovasom kad podigne glas.
Akumulirani umor? Od poslednje četiri sezone tri okrećeš gume i sad si umoran, šta si koekurac radio uopšte. Nije umoran Simmons, nije umoran ovaj, nije umoran onaj. Na stranu dva metra dana do priprema. 
Debeli playbook? Stra' me i pitati šta ima u debelom playbooku Mikea Malonea. "Kad te Murray iznegira ti ga samo mrko pogledaj", i 20 varijacija istog. Ae bre.

Sviranje kurcu, sve do jednog. Reci neću i da se ne ljubimo. Pa da se pošten svet na ovom forumu bavi repstacijom, a ne ovakvim slučajevima.

 

rekao je, samo je zavio u oblandu

kakvo bi pljuvanje usledilo kada bi rekao necu, prognoza bi bila nesto tipa 20 litara pljuvacke per pixel na drustvenim mrezama

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dekkard said:

Ljude očigledno ne interesuje sport nego pripadništvo nekom imaginarnom višem cilju. Institucija? Baš jaka institucija koja postoji od 2006-te.
Kada bi FIBA drugačije organizovala svoja takmičenja da se jedna grupa igrača u kontinuitetu nalazi zajedno i imaju mogućnost da treniraju i upoznaju onda bi reprezentativna imala smisla, ovako ionako nizak kvalitet igre dodatno snižavaš.
Sve to utiče na odluku da li ćeš biti deo tog cirkusa ili ćeš da iskuliraš i pustiš druge da se bave s tim.

Ja stvarno ne razumem sta znaci da te interesuje sport? Da gledas na Sport Klubu 8 drugu belgijsku kosarkasku ligu i da vidis kako je trener resio neke postavke u igri? To je opet udovoljavanje samom sebi jer te to zanima i ispunjava kao sto druge ljubitelje sporta interesuju neke druge stvari: pobede, uspesi, prelazni rokovi...

 

Ne postoji osoba koja nije stvorena da udovoljava samoj sebi. Cak i ako radis u rudniku ceo dan i mucis se i nemas nikakvo zadovoljstvo radeci taj posao nego radis da bi prehranio porodicu, opet se to svodi da kazes sebi: JA ne mogu da zivim ako su mi deca gladna. Sta predstavlja bilo kakvo interesovanje ili ljubav u zivotu osim udovoljavanja samom sebi? Ljubav prema putovanjima, porodici, muzici, zeni, filmu...sta je to? Ti kada volis zenu ti kazes: JA ne mogu da zivim bez nje. Kada doniras organ kazes: JA se sad osecam bolje zbog toga.

 

E, sad, razlika je samo u tome da li gledas samo sebe ili uz to gledas i interes drugih. Da li ti zena sluzi da ti udovoljava, pere noge...ili da i ti njoj uzvratis ljubav koju ona tebi pruza i da ti nju ucinis srecnom kao ona tebe. Muzicki album ili koncert sluzi da bi se ti proveo lepo, ali dobra osoba ce gledati i da nekako uzvrati tom izvodjacu, da ne skine album ilegalno, da se ne svercuje bez karte, da povede jos nekoga sa sobom, da i ta osoba bude srecna uz tebe...

 

Postoje nauka, umetnost...kroz to covek treba duhovno i intelektualno da se ispunjava. Pracenje sporta i jeste lozenje, strast, vezivanje... Nemoj da mi prodajes tu pricu da nekoga ne interesuje sport ili da je on sada nesto kao manje vredan ako to gleda na taj nacin i ne prati sve duele kazahstanskih klubova sa sveskom i olovkom u ruci gledajuci kroz naucnu prizmu sva kretanja igraca.

 

Naravno i da je moje pracenje kosarkaske reprezentacije iz sebicnih razloga. Sanjam tu titulu ili bar srebro i duel sa Amerima, sanjam da vidim sve te majstore zajedno na parketu, tu igru, sanjam taj docek... I uz sve to, sve te utakmice cine i ljude oko mene srecnim, cak i ako izgubimo, postoji to jedinstvo, zajednicko pracenje utakmica, razgovori pre i posle... Na tim igracima se pre svega vidi da su srecni i ispunjeni. I to me cini srecnim sto su drugi srecni.

 

Ja da sam Nikola, vec sada ne bi spavao vec bi sanjao to zlato, mastao o doceku, planirao kako da tucemo Amerikance... On ima priliku da napravi pre svega sebi najlepsu stvar u zivotu, a uz to da ucini i milione srecnima. I seti se njegovih suza na doceku u Somboru posle OI, znaci on nije neko koga to ne zanima. E, ali on gleda sta je samo njegov interes, to je i otvoremo rekao. Zato ljudi i smatraju da je g.... 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked and locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...